İş hayatındaki dengesizlik

Pestososlumakarnam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2021
1.393
1.234
Merhaba. Benim uzun bir süredir kafamda soru işareti olan kendi içime döndüğümde “kızım nankörlük etme işin gücün var işsiz onlarca insan var” diyorum. Bir yandan da eşitsizliği görünce sinirleniyorum.

Kamu kurumunda çalışıyorum özel sektörden evet daha kolay. Benim sorunum kendi içindeki adaletsizlik. Küçük bir yerdeyim merkeze uzak olduğu için ataması çok nadir oluyor ve öncelikle merkeze yakın yerler seçiliyor.

Yaklaşık iki yıl önce müdür memurlardan yani benden habersiz tayinini aldırıp bir anda yetkilerini bana devretti. Normal memur maaşı alarak iki üç katı iş yapıyorum yetişmiyor. Bir iş isteyip bir gün süre verdiklerinde dursun personel yok diyemiyorsunuz. Amirimle defalarca konuştum ama alım olursa gönderirler diyor. :/ 30 yaşındayım boynum düzleşmeyip öne doğru eğilmiş. haftada bir belki on dk mola vermişimdir yerimde olmayınca arıyorlar. Yetki bende oldugu için tayin asla vermiyorlar yerime biri gelmeden. Eve geliyorum iki saat kalkamıyorum yerimden. Napıcam çok sıkışmış hissediyorum ve cok bunaldım.

Diğer daireler ellerinde sigara hep aşağıdalar yada sakinler.

Tecrübeli arkadaslar varsa en azından kendimi yıpratmamanıj yıpratmadan sağlığımı riske atmadan çalışmanın yöntemini paylaşabilir 🙏

Kamuda çalışıyorum. Tek gördüğüm şu. Yapamıyorum edemiyorum yetişemiyorum ayağına yatan ve ağlayanlar çalışmıyor. Sürekli şikayet eden, arıza çıkaran, söylenen insanlara kimse dokunmuyor. Siz artık yapabildiğinizi göstermişsiniz. En baştan set çekmek gerekiyordu. Eğitim tayini, iller arası kura ile tayin gibi seçenekleri değerlendirin. Kurum üst kurumdan aferin alacak diye sizi yarış atı yapamaz. İzin vermeyin

Kamuda çalışıyorum. Tek gördüğüm şu. Yapamıyorum edemiyorum yetişemiyorum ayağına yatan ve ağlayanlar çalışmıyor. Sürekli şikayet eden, arıza çıkaran, söylenen insanlara kimse dokunmuyor. Siz artık yapabildiğinizi göstermişsiniz. En baştan set çekmek gerekiyordu. Eğitim tayini, iller arası kura ile tayin gibi seçenekleri değerlendirin. Kurum üst kurumdan aferin alacak diye sizi yarış atı yapamaz. İzin vermeyin

Aferin almıyorum ki :) sadece işimi tam yapma düşüncesi var ama çok yoruldum fiziki olarak artık zorluyor

Aferini siz değil kurumunuz dolayısıyla amirleriniz alıyor. Arıza çıkmasın yeter. Kim nasıl çalışırsa kim ne kadar yorulursa yorulsun.

Ben de bir kurumda memurum ama is yerindekileri göndersek tek basina iyi kötü kurumu cekip cevirebilirim sizden farkim.yok yani
Tek fark müdürüm de iş konusunda tüm gün çay sigara ile vakit öldüren personele yaptir(a)madigini bana yaptırır üstelik kronik hastaligim da var. Kısaca sizden halliceyim, stres ve hem fiziki hem mental yorgunlukla basbasayim henuz kalici bir çözüm de bulamadım yapmadigim is yok. Amir pozisyonunda olsam en azindan bosta kalan elemanlari calistirirdim ama benim ona yetkim yok. Siz madem mudur yerine bakiyorsunuz neden kendinizi müdür pozisyonunda görerek personeli yönlendirmiyorsunuz? Yani hem memurken olan isleri yapip hem müdürlüğe bakmak zor olur.

hangi kamu kurumuymuş ki o ? ilçe ise il müdürlüğü ile konuşun bence il içi tayinler yapıldı iller arası yapılacak v.s açıktan atama da olabilir mi bilmiyorum hangi bakanlık sizinki ?

Kamuda is durmaz once insan inanamiyor ama sonra ben kendime niye bunu yaptim demeyin kendinizi yipratmayin.
10 yıllık memurum. Ilk 3 yil simdiki tecrubemin yarisini kazanmisimdir.
Hic ac eve dondunuzmu tuvalete girmedigimi evde hatirliyordum. Ayaklarim su topluyordu.
Sonra 2015in sonunda sirtim tutuldu. O halde gittim yolda bayilmisim geri geldim. 3 gun sonra yine gitmeye calistim. 1.5 gun dayanabildim. Tam 7 saat boyunlukla sehpada yazi yazmis ihalede sekteterlik yapmistim niye ? Baska adammi yoktu? Daha beter oldum 10 gun care aradim sonra fizik tedaviye basladim.
Tam 5 yildir cekiyorum.
Kisin tekrar tutuldum. Yeni yonetim inanmadi. Gorev degistirdi. Vallahi kafam rahatldi dunya varmis. 3.5 ay tatil yaptim. Simdide baska 3. Birimdeyim. Artik hic bir is icin kendimi öldürmem. Sifirdan is ogrendim, hala ogreniyorum ama canimi hic sıkmam asla o gunler bitti.

Ben de bir kurumda memurum ama is yerindekileri göndersek tek basina iyi kötü kurumu cekip cevirebilirim sizden farkim.yok yani
Tek fark müdürüm de iş konusunda tüm gün çay sigara ile vakit öldüren personele yaptir(a)madigini bana yaptırır üstelik kronik hastaligim da var. Kısaca sizden halliceyim, stres ve hem fiziki hem mental yorgunlukla basbasayim henuz kalici bir çözüm de bulamadım yapmadigim is yok. Amir pozisyonunda olsam en azindan bosta kalan elemanlari calistirirdim ama benim ona yetkim yok. Siz madem mudur yerine bakiyorsunuz neden kendinizi müdür pozisyonunda görerek personeli yönlendirmiyorsunuz? Yani hem memurken olan isleri yapip hem müdürlüğe bakmak zor olur.

Yok ki personel 😂 bir tane geçici verdiler o da benim gibi yogun çalısıyor hatta görevlendirmesi sonlanacak ve bilgisiz personel gelecek :/ ben de sizin gibi çekip çeviriyorum bu sebeple baska kuruma da göndermiyorlar işi yaptıgımız için

Ayy
Kamuda is durmaz once insan inanamiyor ama sonra ben kendime niye bunu yaptim demeyin kendinizi yipratmayin.
10 yıllık memurum. Ilk 3 yil simdiki tecrubemin yarisini kazanmisimdir.
Hic ac eve dondunuzmu tuvalete girmedigimi evde hatirliyordum. Ayaklarim su topluyordu.
Sonra 2015in sonunda sirtim tutuldu. O halde gittim yolda bayilmisim geri geldim. 3 gun sonra yine gitmeye calistim. 1.5 gun dayanabildim. Tam 7 saat boyunlukla sehpada yazi yazmis ihalede sekteterlik yapmistim niye ? Baska adammi yoktu? Daha beter oldum 10 gun care aradim sonra fizik tedaviye basladim.
Tam 5 yildir cekiyorum.
Kisin tekrar tutuldum. Yeni yonetim inanmadi. Gorev degistirdi. Vallahi kafam rahatldi dunya varmis. 3.5 ay tatil yaptim. Simdide baska 3. Birimdeyim. Artik hic bir is icin kendimi öldürmem. Sifirdan is ogrendim, hala ogreniyorum ama canimi hic sıkmam asla o gunler bitti.

Ben de fizik tedaviye giderken tedavi sonrası gel demişti 🤣 benimde görevimin değiştiği günleri görmek nasip olur mu acaba. Çalısana büyük haksızlık bu adaletsizlik çalısan hasta oluyor

Ayy

Ben de fizik tedaviye giderken tedavi sonrası gel demişti 🤣 benimde görevimin değiştiği günleri görmek nasip olur mu acaba. Çalısana büyük haksızlık bu adaletsizlik çalısan hasta oluyor

Evet tedavi sonrasi gidilecek durumlar var bu is ev hastahane mesafesi ve tedaviyle alakali
Ama ztn boyle durumlarda hep gittim yeni donemde de gittim bu konuda icim cok rahat
Insallah rahat ve sevkinizin kirilmadigi bir ortamda calisirsiniz

X