İş seçimi hakkında

whitesneaker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2017
729
1.124
30
Herkese merhaba
sıkıntı yaşadığım bir işim var. Amirimle problem yaşadım. İstifadan döndüm. Psikolojik olarak büyük problemler yaşadım.Şimdi 1-2 konu çözüldü gbi fakat hala devam ediyor.
Bugün bir iş görüşmesi yaptım. Şimdi siz nasıl bir tercih yapardınız bunu öğrenmek istiyorum. Görüşme ilk etapta olumlu geçti gibi hissediyorum ki görüştüğüm kişi de bu şekilde bir izlenim yarattı.
Pozisyon benim şimdiye dek yaptığım işlerden çok farklı. Sektör/ alan çok farklı ama benim de içinde bulunmak istediğim bir sektör. Şuanki işim ile kıyasladığımda şu tablo çöküyor.
Görüştüğüm kişi bu alanda tecrübesiz olduğum için beni sıfır olarak görecek ve eğitim yatırımı yapacağını belirtti. Mevcut pozisyonumda toplamda 6 yıllık tecrübem var.
Maaş konusunda beklentini karşılayamayız çünkü seni junior olarak düşüneceğiz dedi. Ve yazdığım maaş 25 bin TL idi. Bu fiyata çıkamayabiliriz dedi. Mevcut işimde 21,500 civarı alıyorum bir iyileştirme bekliyorum.
Orada net maaş ile çalışılıyor mevcut işimde brüt alıyorum.
Burada eve iş getirdiğim dönemler oluyor orada haftada 1-2 mesai olduğu ve ücret ödenmediği belirtildi.
Çalışma alanı spesifik diyebilirim ve normalde tecrübelilerin değerlendirildiği bir alan yetiştirmek için alan şirket pek yok. Oradan ayrılanlara baktığımda ise çok iyi firmalara geçiş yapıldığını gördüm.
Servis imkanı yok. Yol yardımı adına ayda 1500 TL civarı yardım yapılıyormuş. Araç ile git gel 50 km, yakıt giderimi kurtarmaz. Toplu taşıma ile de 1 1,5 saati bulur varmam. Mevcut işimde servisim var.
Her iki yerde de sağlık sigortası var.
Mevcut işimde çoook huzursuz zamanlar yaşadım. Şimdi problem yaşadığım kişi işten ayrılıyor ama bu sorunlarımı tamamen çözmeyecek. Bir dönem çok yoğun iş aradım neresi olursa olsun gideceğim dedim şuanda da mutlu huzurlu değilim ama o dönem kadar ağır bir süreç yaşamıyorum.
Siz olsanız hangi işi tercih ederdiniz ?

Herkese merhaba
sıkıntı yaşadığım bir işim var. Amirimle problem yaşadım. İstifadan döndüm. Psikolojik olarak büyük problemler yaşadım.Şimdi 1-2 konu çözüldü gbi fakat hala devam ediyor.
Bugün bir iş görüşmesi yaptım. Şimdi siz nasıl bir tercih yapardınız bunu öğrenmek istiyorum. Görüşme ilk etapta olumlu geçti gibi hissediyorum ki görüştüğüm kişi de bu şekilde bir izlenim yarattı.
Pozisyon benim şimdiye dek yaptığım işlerden çok farklı. Sektör/ alan çok farklı ama benim de içinde bulunmak istediğim bir sektör. Şuanki işim ile kıyasladığımda şu tablo çöküyor.
Görüştüğüm kişi bu alanda tecrübesiz olduğum için beni sıfır olarak görecek ve eğitim yatırımı yapacağını belirtti. Mevcut pozisyonumda toplamda 6 yıllık tecrübem var.
Maaş konusunda beklentini karşılayamayız çünkü seni junior olarak düşüneceğiz dedi. Ve yazdığım maaş 25 bin TL idi. Bu fiyata çıkamayabiliriz dedi. Mevcut işimde 21,500 civarı alıyorum bir iyileştirme bekliyorum.
Burada eve iş getirdiğim dönemler oluyor orada haftada 1-2 mesai olduğu ve ücret ödenmediği belirtildi.
Çalışma alanı spesifik diyebilirim ve normalde tecrübelilerin değerlendirildiği bir alan yetiştirmek için alan şirket pek yok. Oradan ayrılanlara baktığımda ise çok iyi firmalara geçiş yapıldığını gördüm.
Servis imkanı yok. Yol yardımı adına ayda 1500 TL civarı yardım yapılıyormuş. Araç ile git gel 50 km, yakıt giderimi kurtarmaz. Toplu taşıma ile de 1 1,5 saati bulur varmam. Mevcut işimde servisim var.
Mevcut işimde çoook huzursuz zamanlar yaşadım. Şimdi problem yaşadığım kişi işten ayrılıyor ama bu sorunlarımı tamamen çözmeyecek. Bir dönem çok yoğun iş aradım neresi olursa olsun gideceğim dedim şuanda da mutlu huzurlu değilim ama o dönem kadar ağır bir süreç yaşamıyorum.
Yeni bulduğunuz iş çok uzakmış 50km hergün yorulmaz mısınız üstelik servis yok,kendi imkanlarınızla gideceksiniz bu devirde ulaşım çok pahalı anladığım kadarıyla maaşınız da düşecek yeni işinizde yani maddi olarak daha az kazanacaksınız üstüne cebinizden yol parası da çıkacak gittiğiniz yerde de sorunlar yaşabilirsiniz garantisi yok bence siz yıllık izne çıkabiliyorsanız çıkın kafanızı toplayın iyice düşünüp öyle karar verin yeni bulduğunuz işin tek avantajı oradan da çıkıp daha iyi bir yere girme olanağımış ki Buda gerçekleşecek mi belli değil kafa iznine çıkıp düşünün şuan sağlıklı karar veremeyebilirsiniz

Herkese merhaba
Birde haftada 1-2 mesai demişler ekstra da ücret ödemeden sizi çalıştıracaklar önce öyle derler o 1-2 dedikleri gittikçe artar bıkarsınız bence mesaiye bırakıyorlarsa karşılığı olmalı hem fazladan yorulup hem karşılıksız

Para beklentinizi karsilamiyorlar ama sektorden çıkanlar iyi durumda diyorsunuz 2 yil sabrederim derseniz deneyin ama ama
Suanki isyeri yakinmi size ist gibi biryerde iseniz 50km guzergahi onemli gitgel 50 km size 50 saat gelebilir onemli olan yol çekme derdiniz. Hem yol hem parasal olarak tatmin olmazsaniz sizin için zor olabilir bana katacagi cok sey ver 2 yil sonra harika maaslar alacaginiz garanti ise deneyin yeni yeri

Sektör ve iş gelecek vaad ediyor gibi anlatmışsıniz .ama şu var mesai ve ücret ödenmiyor .böyle bir yer bana güven vermezdi ( hiç özel sektor deneyimi olmayan biriyim bun bilin de yorumumu değerlendirirken 😬) hakkınızda hayırlısı olsun

Birde haftada 1-2 mesai demişler ekstra da ücret ödemeden sizi çalıştıracaklar önce öyle derler o 1-2 dedikleri gittikçe artar bıkarsınız bence mesaiye bırakıyorlarsa karşılığı olmalı hem fazladan yorulup hem karşılıksız
Maalesef şirketlerde beyaz yaka çalışanlara mesai verilmiyor. Haftada 1-2 denmesi açıkçası biraz rahatsız etti beni. Şuan işe karşı nötrüm.
Mevcut işimde mutsuzum. Ama yol durumu nasıl olacak. Yol İçin ödenen 1500 TL benim benzinimi karşılamayacak.

Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın. İş başvurusu yaptığınız yer sömürü üzerine kurulu bir iş yeri anlaşılan. İnsanlar rahat yaşamak için çalışır. Siz ise bu hayat pahalılığında tüm imkanları bırakıp gideceksiniz. O bedava mesaide haftada bir iki den hergüne çıkacak, demedi demeyin. Olduğum yerde mutsuzum diyorsunuz. Yeni yerde bunun garantiside yok.

Maalesef şirketlerde beyaz yaka çalışanlara mesai verilmiyor. Haftada 1-2 denmesi açıkçası biraz rahatsız etti beni. Şuan işe karşı nötrüm.
Mevcut işimde mutsuzum. Ama yol durumu nasıl olacak. Yol İçin ödenen 1500 TL benim benzinimi karşılamayacak.
Maaşınız da belli değil üstelik,15.000tl verseler ne olacak zira sizi hazırlamış zaten o rakamlara çikamayız diye.
Maaş teklifini duyun ona göre artıları eksileri değerlendirin derim şu haliyle 50 km yol sorun olur 1.500 liraya bir kez deponuz ya dolar ya dolmaz,gerisi cebinizden ekstra çıkar zaten.
Maddi anlamda yetersiz gelecek diye düşünüyorum, kendi alanınızda iş ararsanız deneyiminizde varken daha iyi şartlarda iş bulmanız olası.

Ben olsam gitmem. Her girdiğim iş bir öncekinden iyi oldu, bu benim için önemli bir kriter. O gelen gideni aratır hissi çok yıpratıcı çünkü. Bir süre daha çalışın, baska eğitimler de alıp iş başvurularına devam edin derim.

Yıllarca özel sektörde çalıştım cidden artık ciğerlerini biliyorum😂 o 1-2 dediklerini kabul ederseniz siz en başta kabul etmiştiniz diyerek canları istediğinde çağırıp duracaklar dediğim gibi yol masrafı maaşı çok etkiliyor ben sırf yol ve yemek yüzünden işi bıraktım kazandığıma değmiyordu şirket kendi karşılamıyorsa girmeyin bence çokta uzakmış çok fazla masrafınız olacak sene başında bile benim yakıt masrafım şehir içinde yakın olmasına rağmen aylık 4-5bindi faturalı belgeli duruyor siz 50km bahsediyorsunuz yakıt olmuş kaç TL çok çokk iyi düşünün bana çelişkili bi yer geldi hem maaş düşük yol ücreti yok mesai var onunda karşılığını vermiyorlar tam uyanık patron tipi

Mutsuzluğunuz işinizi ve verim gücünüzü ruh sağlığınızı ciddi anlamda etkiliyorsa orası sizin kararınız kimse mutsuz olduğu yerde çalışmak istemez ama yeni gideceğiniz yer de çokta mutluluk verici durmuyor başka yerler araştırın bence 🙏🏻😊

Mevcut işinizde devam edin derim,maasinizda iyileştirme yapılacakmış,sorun yaşadığınız kişi işten ayriliyormus, serviste varmış şuan burası diğer yere göre + konumunda.

Yani panpa sektör cok iyi de, sartlar kötü. Savunma şirketleri delice ciro yapıyor verdikleri para çok az degil mi?
Biliyorum. Çok az. 25i bile fazla buldular. Ki benim savunma geçmişim var. Bunların yaptıkları işte öyle kolay bir iş değil. Benim tecrübem ile alakası yok. Açık açık sordum neden beni çağırdınız diye :)
Direktör memnun kaldı görüşmeden bunu da bariz belli etti. Senior alınacakmış ayrıca beni de junior olarak düşündü.
Toplu taşıma ile git gel 3 saati bile bulabilir. Maaşta az. O semtte yaşıyor olsam kabul ederdim de böyle çok zor.

çok daha ağır depresyona girersin
o kadar yoğun çalışıp bi de 50 km git 50 gel günde 100 km insanı çok ama çok yorar
pertin çıkar
bir süre sonra gerginlikten burda da sorun çıkmaya başlar

X