İş sorunlarım çözümüyor...

Pamukpamuk44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
1.811
-126
40
geçen sene ilk işe başladım.garip bir hava vardı.müdürde , çalışanlarda.bir mesafe...sonrasında anladım face de yıllar önce eğitimden eklediğim adam kendi rezillikleri duyulmasın diye beni kötülemiş...Face de özel tüzel her türlü hayatımı paylaşıyordum.ben gelince bir korku oldu bunlarda.
Aşkla ilgili paylaşımlarım, deniz kenarı mayolu pozlarım vardı face de ve bunlarım benim kendi hayatımla ilgili paylaşım yapmamam için dalga geçmeye başladı.iş namusa kadar geldi.canımın cinsellik istediği gibi imalar, bakışım duruşumla ilgili dalga geçmeler.Tayinimle ilgili özel durumdan geldim.bir dilekçe yazdım oldu dedim.Bunlar daşikayet dilekçesi anladı sanırım.Kızın biri'bizi tehdit ediyor gömün onu!demezmi, lafları sözleriyle çok ağır şeylern yaşadım.Ben de face den onlara laflar soktum.ahlak kavramlarının olmadığı, bu sorunarın cinsel açlıkla ilgili olduğu, adamın bir tanesine de ben seni kız kardeşimolarak görüyorum dedim.ortalık buz kesti.Akabinde soğuk bir yere atıldım.ısıtıcı bile verilmedi.ardından laf sokmalar devam edince de adama lütfen böyle konuşma dedim, adam üzerime yürüdü, bişiler fırlattı.müdüre bu olayı çöz yoksa çıkabileceğim en üst yere çıkacam dedim.Müdür bana saldıran adamı tuttu ve en üstmüdüre benim face de paylaşımlarımı götürdü.üstmüdür sıkıntın ne dedi.böyle böyle dedim.'seni anladım, bize farklı anlatıldı,sen gitişine bak,'dedi,müdürümü arayın bana iyi davransın dedim,aramış.geldiğimde beni şikayet etmişsin dedi.neyse bana özel oda verildi klimalı falan.en azından soğuktan kurtuldum.
Sonrasında 4 ay sonra bişiler oldu.Yaptıkları bişiyle ilgili üç kişi kurumla ilişiğikesildi.2 sözleşmelipersonel de ayrıldı.benimle olmayan bir konuyla ilgili.Çok büyük bir olay oldu.Kısacası sorunlu bir yere gelmişim.
Müdür seni göndereğim diyordu.Müdür ve memur kurumdan ayrılırken benden helallik istediler.çünkü heğ beddua ediyordum.bize dua et falan dediler.
Sonuçta anlaşamadığım kişilerden 3 kişi kaldı.bana karşı halen kötüler.nasıl yani.en basit bilgileri paylaşmıyorlar.bilmiyorum diyor geçiyor.birbirimizle bağlantılıyız.onlaYanımda ir yüzünden verimli olamıyorum.bu diyalogsuzluk işimi etkiliyor.Birbirimize 13 aydır günaydın demiyoruz.beni dışladılar.2-3 kişi var görüştüğüm.beni dışlayanşar da zamanında müdür yüzünden birbirimize girdiğimiz insanlar daha doğrusu. benim yanımda beniişaret ederek müdür 'bize nasıl davranılıyorsa ona öyle davranın dedyip beni hedef göstermişti geçen sene.sonra namusuma konuşunca ben de karşılık vermiştim.
işyerinde dışlanma psikolojimi bozunca psikoloğa gittim.bana dediğigit konuş.arayı düzelt.işini etkiliyor.seni etkiliyor.iyi de ilk saldıran ben değilim.ama işi iş yerindeki düzeni herşeyi biliyorlar.o bilgileri soduğumda söylemiyorlar.müdüre soruyorum.müdür onlara soruyor..
psikoloğun dedğini yapıp gidip konuşmadım, davranışlarımı yumuşattım.çünkü huzurlu bir ortam istiyorum.yenibirmüdür memur geldiğinde benimdışlanmışlığımı görmesi psikolojimi bozuyor.bilgi paylaşmıyorlar.
sormak istediğim şuki tayin istiyim mi buradan.genelde iş ortamlarında bir yer hariç gruplara kabul gören bir değilim.akran zorbalığı mobbing hepsini yaşadım.gitsem gittiğim ortam dahamı iyi olacak.burası çok güzel bir yer.bir tanesi yakında çocuk yapar, diğerleri de tayinisteyecek.tayinleri bence çıkmaz da....bilmiyorum tayin istemelimiyim yoksa istememeliyim.
psikoloğun dediği yeni gelenlerle arayı iyi tut.bana da iyi davranıyor bu arada.iş yrinde bu üçkişiye bana yardım etmeseler de işkonusunda her türlü yardımı ediyorum.face den paylaşımları 6 aydır kestim.bilmiyorum neden böyle.ama en baştan beri.ne yapmalıyım.hep kaçacağım mı.hiç güzel yerlerde yaşayamayacak mıyım hep bu kıdemliler yüzünden.bu arada işi tam olarak bilsem yanımdada arkadaş olsa bunların yüzüne bakmam ama şu an öyle bir haldeyim ki.

Konunun tamamını okuyamadım. Ama işyerinde huzur çok önemli. Ordaki anlaşmazlıklar özel yaşantınızı da olumsuz etkiler. Yer değiştirme şansınız yok mu?

Sizin eski konularınızı da biliyorum.
Sizin herkesle sorununuz var iş yerindekilerle , ailenizle , komşunuzla . Siz tayin isteseniz yeni iş yerinizdeki insanlarla da aynı sorunları yaşarsınız. Önce kendinizi düzeltin.
bak tanıyanlar nasıl belli oluyor.psikoloğundan bile daha iyi tanıyoruz :KK45:

Sizin eski konularınızı da biliyorum.
Sizin herkesle sorununuz var iş yerindekilerle , ailenizle , komşunuzla . Siz tayin isteseniz yeni iş yerinizdeki insanlarla da aynı sorunları yaşarsınız. Önce kendinizi düzeltin.
benkendimi düzelttim.terapimialıyorum.ama buradaki mobbingin amacı farklıymış.sonradan anladım.samimiyetimle.bundan sonra ne ypacam ben.ben huzurlu ortam istiyorum.ben düzeldim.onlar düzelmedi.ilk saldıran onlar.özür dilesemde kendimidüşürecem işe yaramayacak sanki.bilmiyorum

benkendimi düzelttim.terapimialıyorum.ama buradaki mobbingin amacı farklıymış.sonradan anladım.samimiyetimle.bundan sonra ne ypacam ben.ben huzurlu ortam istiyorum.ben düzeldim.onlar düzelmedi.ilk saldıran onlar.özür dilesemde kendimidüşürecem işe yaramayacak sanki.bilmiyorum
Neymiş peki?

olay çözümne, burada bişi deyin bana faydası olsun.bu sorun nasılçözülür.ben başlatmasım.kimseye bişi yapmadım.bana yapıldı ama
valla iş hayatlarımız oldu işyerin de ufak sorunlar da oldu ama bir sürü kişi bize düşman olmadı kuyumuzu kazmadı entrikalar dönmedi dallas dizisi gibi.ben siz de sıkıntı olduğunu düşünüyorum

X