İş teklifi şartlar iyi ama aklıma takılanlar

Konumla ilgili yeni bir gelişme var başvurduğum bir yayınevi aradi sekreterlik için telefonda ön görüşme yaptı nerden mezun oldunuz çalıştığınız yerlerde neler yaptınız bahseder misiniz dedi anlattım sonra görev tanımından bahsetti telefon kargo gelen kişilerin karşılanmasi şoför ve kurye organizasyonu çay ve temizlik işlerine bakan biri var izin zamanında sadece yardımcı olacak birini arıyoruz dedi çalışma saatleri sekiz buçuk alti haftasonu yok.Yol parasıni veriyorlar.Yemegi maaş içinde söyleyin dedi beklentiniz nedir dedi bende 3250 dedim.Yonetici olan kisiler üç tane onlar da editör ya da yazar dedi sorun olmaz dedi yani cok iş yükü yuklemezler diye söylemek istedi sanırım.İkinci görüşme için zoom dan online bir görüşme yapmak isterim sizle dedi.
Şimdi pazartesi bu gümrük firması arar diye düşünüyorum bir de bu yayınevi var gümrüğünde servisi var parası fazla ama direk patronla muhattap olup eşimin özel işleri vb.gibi.
Parası az olsun ama huzur olsun düşüncesindeyim sizce ne yapmalıyım iyice arada kaldım.Tabi olup olmayacağı belli değil yayınevinin ama sanki o da olumlu olacak diye düşünüyorum nedense .
yayınevini tercih edin bence
ne şanslısınız maşallah millet 1 tane iş bulamıyor siz 2 iş birden olacak gibi duruyor :)

@damdan durum tespitin çok iyi aynen tam da bunu anlatmak istedim ne kadar uzak o kadar iyi çünkü olur olmaz her işi patronun ailesinin ben kızı taşınma işinden dolayı nakliye firmalarını arayıp içinden en ucuzunu bulmak çocuğunun ders notlarını çıkarmak tarayıcıdan o kadar paranın içinde bir tarayıcı bile yoktu evlerinde elektrik süpürgesi tamiri misafirim gelecek çaycı çıkmış misafire telde güzel menemen var abi der benden ister mutfakta yapicam sipariş de değil karısı hastaneye gidecek onun hastane randevusu daha aklıma gelmeyen birçok şey
İyide bunlar her gün istenecek şeyler mi ki?
Ayda yılda bir olur. Her gün süpürge mi bozulur,nakliye şirketi mi aranır? Bilemedim.
Sekreterlik böyle birşey. Holdingde de çalıştım,aile şirketinde de. Sekreter zaten bunları yapiyor 3 aşağı 5 yukarı. Patronun asistani varsa ayrıca, sekreter kargo takibi,telefonlara bakmak vb işleri yapıyor ,diğerleri genelde asistanlık kapsamında oluyor ama asistan sekreteri arayıp uçak bileti al vs diyebiliyor,diyordu yani.
Siz adamın tavrını beğenmemişsiniz hakli olabilirsiniz ama küçük bir yer ki ik personeli ile değil patronla birebir görüşüyorsunuz iş görusmesinde haliyle görev tanımınız ona göre olmuş. Açıkca da söylemiş size ki bu iyi birşey bence,bil ona göre gel misali.

Valla huvese, bir hikaye var bilir misin en güzel gülü arayan kız diye. En güzel işi arayan kız şeklinde değiştirirsek o hikayeyi, senin sonun benzeyecek gibi duruyor bu gidişle. Artı-eksi yöntemi uygulayarak bir yerden başlasan mı artık?

Merhabalar.Daha önce çok konu açtım işle ilgili bugün de açıkçası arkadaşima ve sizden de fikir almak istedim.
Beş yıllık bir deneyimim var sekreterlikte.Bir yıldır işsizim.Yaklasik üç gün önce bir gümrük firmasına başvurdum bugün görüşmeye gittim.
Şartları sabah sekiz buçuk akşam beş buçuk ya da beş kırk beş dedi .Servisi var yemekhane maaş her ayın ikinci haftası yatar dedi hafta sonu yok.Maas 3500 dedi
Şartları iyi görüşme esnasında sizi olumlu buldum dedi eski sekreter işi öğretir mı dedim işten çıkarttım dedi bir sene oldu yılışık bir tipti dedi neyi kast etti anlamadım.
İş tanımı telefonlar kargo takipi uçak bileti rezervasyonu gelen kişilerin karşılanmasi ailemin işleri dedi örnek olaraktan çocuğumun okul taksitleri falan dedi .
Yani şu özel işler kısmı acaba eften puften herşeyi yaptırırlar mı biraz yönetici asistanlığina kayıyor yaptığı iş tanımı.
Şartlar cok iyi dediğim gibi ama eski elemanın arkasından böyle söylemek onu da geçtim daha önce hep sekreterlik yaptım şimdi asistanlikta nasıl olur ortam olarak nasıl bir yer eşinin çocuklarının olur olmaz her işini bana mı yaptırırlar.O maaşı da kolay kolay kimse kimseye vermez başlangıçta acaba iş yükü çok mu ağır diye düşündüm.
Fikirlerinizi merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim.
Çok değişikdiniz, yeni konunuzdan bu konunuza geldim. Devlet memuru mühendisim. geçen başkan bey çocuğunu getirmiş, toplantıya girdi, ilgilenir misin dedi, ilgilendim, fotokopi makinesi odamda, arkadaşlar gelir kimlik fotokopisi çekebilir misin derler çekerim, taramaya yardımcı olur musun derler olurum, geçen yere çay döküldü, paspasi aldım kendim sildim vb. Vb. Çok gocunmaya gerek yok.

Çok değişikdiniz, yeni konunuzdan bu konunuza geldim. Devlet memuru mühendisim. geçen başkan bey çocuğunu getirmiş, toplantıya girdi, ilgilenir misin dedi, ilgilendim, fotokopi makinesi odamda, arkadaşlar gelir kimlik fotokopisi çekebilir misin derler çekerim, taramaya yardımcı olur musun derler olurum, geçen yere çay döküldü, paspasi aldım kendim sildim vb. Vb. Çok gocunmaya gerek yok.
Devlet memurusun bir elin yağda bir elin balda sanıyorlar. Bende kamuda mühendisim hatta doktoralı mühendis olma yolundayım ama saydıklarınızı ben ve kurumumdaki hemen hemen çoğu mühendis arkadaşım yapıyor.

Merhabalar.Daha önce çok konu açtım işle ilgili bugün de açıkçası arkadaşima ve sizden de fikir almak istedim.
Beş yıllık bir deneyimim var sekreterlikte.Bir yıldır işsizim.Yaklasik üç gün önce bir gümrük firmasına başvurdum bugün görüşmeye gittim.
Şartları sabah sekiz buçuk akşam beş buçuk ya da beş kırk beş dedi .Servisi var yemekhane maaş her ayın ikinci haftası yatar dedi hafta sonu yok.Maas 3500 dedi
Şartları iyi görüşme esnasında sizi olumlu buldum dedi eski sekreter işi öğretir mı dedim işten çıkarttım dedi bir sene oldu yılışık bir tipti dedi neyi kast etti anlamadım.
İş tanımı telefonlar kargo takipi uçak bileti rezervasyonu gelen kişilerin karşılanmasi ailemin işleri dedi örnek olaraktan çocuğumun okul taksitleri falan dedi .
Yani şu özel işler kısmı acaba eften puften herşeyi yaptırırlar mı biraz yönetici asistanlığina kayıyor yaptığı iş tanımı.
Şartlar cok iyi dediğim gibi ama eski elemanın arkasından böyle söylemek onu da geçtim daha önce hep sekreterlik yaptım şimdi asistanlikta nasıl olur ortam olarak nasıl bir yer eşinin çocuklarının olur olmaz her işini bana mı yaptırırlar.O maaşı da kolay kolay kimse kimseye vermez başlangıçta acaba iş yükü çok mu ağır diye düşündüm.
Cennete soksalar sizi "pek umduğum gibi değil ama gireyim bari" dersiniz

Tamam ama konu sahibinin baska konusunda basvurdugı yerde oyle temizlik çay işi de yok..Onceki sekreteri çıkarmış, onun hk kötü konuşmasına bozulmuş bu sefer ama...Konu sadece başka işler yaptırılması değil, konu sahibi 4 4 lük kurumsal biyer istiyor

Tamam ama konu sahibinin baska konusunda basvurdugı yerde oyle temizlik çay işi de yok..Onceki sekreteri çıkarmış, onun hk kötü konuşmasına bozulmuş bu sefer ama...Konu sadece başka işler yaptırılması değil, konu sahibi 4 4 lük kurumsal biyer istiyor
Kendisi 4 4 lük mü ?

TV dizilerinde on numara şirketler var ya kızlar laylaylom mini etekler elbiseler vs gören de sanıyor ki iş dünyası öyle . Alakası yok

Başlığı görünce yine huvese mi dedim ama Allahtan önceden açtığı bir konuymuş.

5 yıl bu düşünce yapısıyla nasıl iş hayatında bulundu bilmiyorum ama hayal ettiğini bulması çok zor.

Diğer konularınızı da okudum gerçekten hayretsiniz. Yani çalışmak zorunda değilseniz çalışmayın ki mecbur biri gibi değil davranışlarınız. Yani makam , mevki olarak üstün olmadığınız sürece herkes ayak işi yapıyor bir yerde, yeri geliyor iş tanımına girmeyen şeylere de koşuyor ; günün dinamiğine göre hareket ediyoruz. Gerçekten yazık bu koşullarda iş beğenmiyorsunuz, bari bu işler nerelerde yazın da gerçekten ihtiyacı olan çalışmaya gönlü olan bir kaç kk üyesi başvursun.

Gerçekten şu “ iş beğenmeme “ konusuna da katılıyorum.

Evet işsizlik var
Atanamayan tonla öğretmen , mühendis ve birçok Ünv mezunu

Ama iş beğenmeyen oturduğum yerden para kazanayım , hiç başım ağrımasın düşüncesinde ve kendini hiç geliştirmemiş , geliştirmekten de çok uzak pek çok insan da var.

Ağır olacak ama üzgünüm.
Ablacım sekreterlik alanında ne gibi bir pozisyon bekliyorsun onu anlamış degilim.
Bütün başvurularındaki yorumların hayreti mucip.

Allahınız aşkına siz hala iş bulamadınız mı Çatlıcam ya.

Yerçekimsiz ortamda çilek yiyim ama çikolata tadı versin💅💅
Ay ne bileyim gökten yağan iş huseve'nin başına düşmüş, iş begenmiyii.
Hani ciddi bir egitim, meslek grubu olur anlarım begenmeme sebeblerini de.
Altı üstü sekreterlik.
Çocugumu koysam ofisin girişine o bile yapar.
Ne bu yani anlamadım.
Hafta sonu bile yok çogunun ama hala begenmiyor :)
Asgari ücret verseler agi dahil midir diye soruyor.
Asgari ücret içinde agi dahil fiyattır zaten.

X