İş yeri.. normal sizce ?

Jolyss

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2011
3.712
2.364
Merhaba arkadaslar,

Bir okul'da part time yonetici sekreterligi icin, evimin 1km yakininda ise basvurmustum.

Mudur beni gorusmede cagirdi ve oyle sacma sapan sorular sormadi. Yani hayatimda bu kadar rahat bir is gorusmesi gormedim 😊 cv'mi ust kuruma gonderdi ve onlar onay verdiler.

Pazartesi ise basladim ama...😏 benim icin organizsasyon yok.. Mudurum oyle baski filanda yapmiyor ama kendiside yeni baslamis ise ve daha yeni yeni ogreniyormus..

Gel gelelim mevzuya..buro'da tabi butun isleri 100% bilen bir tane sekreter, ben ve sef su an 3 kisiyiz.. Kadin sefine resmen emir verir gibi konusuyor.. bazen adam sinirleniyor.. ayrica baskalarinin arkasindan atip tutuyorlar.. neyse bu kisim beni fazla ilgilendirmiyor.. ve hoslanmam bu tip seylerden...

Dun mudurum, sef, ve sekreter konusma yaptilar kendi aralarinda.. ve kadin resmen dediki ben Jolysse isi gostermem, istemiyorum.. benim isim degil.. ben yeterince eski sekreterime formasyon verdim artik yeter dedi.. Mudurumde evet soylediklerinizi anlamaya calisiyorum ama nasil olacak o zaman dedi.. bilmiyorum dedi kadin kendi aranizda halledersiniz dedi.. Ve mudur kendisinin yaptigi islerlerle aglakali bir liste cikarmasini istedi..

Ve bu sabah 8'de ise basladim.. artik gercekten kafama agrilar girmeye basladi.. Kadina dedimki bana programi gosterirmisin.. kadin dun konustuklarimizi duydunmu dedi.. yarim yamalak kulak misafiri oldum dedim.. Bu basladi benim gorevim insanlari forme etmek degil.. biktim artik baska islerim var benim.. evet ben butun isleri biliyorum ama sana gostermeyecegim.. eski sekreteri isleri hepsini bilmesine ragmen full timedan part time teklif ettiler ve oda isten ayrilmak zorunda kaldi.. onu isten cikarmak icin ellerinden geleni yaptilar simdide seni aldilar ve sanada isi ogretmemi istiyorlar.. sen yada baskasi olsun artik forme etmeyecegim.. beni salak yerine koyamazlar blablabla mudur cozecek bu isi dedi.. ben yaptigim islerle ilgili listede cikarmam dedi..

BIRDE BUGUN YALAN SOYLEDIGINI ITIRAF ETTI DUN KENDISINE BIRSEY SORMUSTUM MUDURE YALAN SOYLEYEREK BENI BASKA BIRINE YONELTTI.. VE BU SABAH DUN SANA SOYLEDIKLERIM YALANDI.. ASLINDA O ISI BEN BILIYORUM DEDI.. BENI YANLIS KISIYE YONLENDIRDI.. BENDE BELGEYI O KISININ BUROSUNUN UZERINE KOYDUM.. AMAC BELLI ZATEN

Tamamda ben isi nasil ogrenecegim dedim.. ve bir konu hakkinda agzimi aradi resmen.. her neyse sefe sorarsin dedi..

Inanin 5 dakkalik programi bana gostermedi ve ben bi saat boyunca bos bos ekrana baktim.. sefin gelmesini bekledim..

Bu sekilde davranan insanlara ne denirki ? ayrica bana isi gostermezse cunku sirf kendisi biliyor ben nasil ogrenecegim ? sefim gosterdi diyor ama oda programi tam olarak bilmiyor diyor sirf ben biliyorum 100% diyor.. ukala ukala tavirlar sanki dunya kendisine kalacak ..

Artik mudurume soylemek zorundayim bugun bana soylediklerini yoksa bu sekilde calisamam..

Son düzenleme:
Siz muhattap olmayın sizi orda istemiyor aynı şeyleri şefe söylemesini isteyin. Sizde durumu bildirin kendi aralarında çözsünler
Aynen soylemem lazim cunku mudur dun nasil gecti dedi bende iyi dedim ama bugun soylediklerini duyunca anladimki ciddi bir sorun var.. Zaten ise geldigimde selamlasiyorum ama kendisinin selamlasmasi o kadar sahteki..

Birde gelmis sana karsi birseyim yok ama benide anlasinlar diyor.. eeee benim bildigim isi bilen formasyon verir.. ukala ukala konusuyor

gidip müdüre olanları anlatın. kasmayın kendinizi. sıkıysa müdüre konuşsun böyle.arada da kalmayın. onlar çözsünler
Ben mudure liste filan cikarmam dedi.. gitsin ust kurumu kendisi arasin ve beni rahatsiz etmesinler artik dedi.. mudur bilmiyorki bu kadinin yaptigi isi mudur nasil ogretsin bana.. sacmalik otesi

Aynen soylemem lazim cunku mudur dun nasil gecti dedi bende iyi dedim ama bugun soylediklerini duyunca anladimki ciddi bir sorun var.. Zaten ise geldigimde selamlasiyorum ama kendisinin selamlasmasi o kadar sahteki..

Birde gelmis sana karsi birseyim yok ama benide anlasinlar diyor.. eeee benim bildigim isi bilen formasyon verir.. ukala ukala konusuyor
İşi bilen verir kim verecek formasyon iki gün sonra ona kızarlarsa döner ben öyle şeyler demedim der dikkat edin şefle çözün bence

İşi bilen verir kim verecek formasyon iki gün sonra ona kızarlarsa döner ben öyle şeyler demedim der dikkat edin şefle çözün bence
Bence eski calisanla aralarinda plan yaptilar ve o bayani geri getittirmek istiyor.. yinede gunahini almiyorum ama.. ki o eski calisanda full time calisiyormus, sonradan part time teklif etmisler ve kabul etmedigi icin isine son vermisler.. cunku bana dediki sen full time calismak istemiyormusun ? agzimi aradi sinsice.. zaten dedi hepsi oyun dedi is ilanina part time yazdiriyorlar sonrada full time istiyorlar dedi.. boylece eski sekreteri kolayca isten cikarmis oldular dedi..

Bir tane mudur var, bir tanede sef var.. kotu insanlar degiller ama yinede belli olmaz.. mudure anlatacagim durumu ve anlattiklarimi anlatmamasini soylicem ki olanlari bilsin adam.. yoksa ben bir gram ilerleyemem..

Merhaba arkadaslar,

Bir okul'da part time yonetici sekreterligi icin, evimin 1km yakininda ise basvurmustum.

Mudur beni gorusmede cagirdi ve oyle sacma sapan sorular sormadi. Yani hayatimda bu kadar rahat bir is gorusmesi gormedim 😊 cv'mi ust kuruma gonderdi ve onlar onay verdiler.

Pazartesi ise basladim ama...😏 benim icin organizsasyon yok.. Mudurum oyle baski filanda yapmiyor ama kendiside yeni baslamis ise ve daha yeni yeni ogreniyormus..

Gel gelelim mevzuya..buro'da tabi butun isleri 100% bilen bir tane sekreter, ben ve sef su an 3 kisiyiz.. Kadin sefine resmen emir verir gibi konusuyor.. bazen adam sinirleniyor.. ayrica baskalarinin arkasindan atip tutuyorlar.. neyse bu kisim beni fazla ilgilendirmiyor.. ve hoslanmam bu tip seylerden...

Dun mudurum, sef, ve sekreter konusma yaptilar kendi aralarinda.. ve kadin resmen dediki ben Jolysse isi gostermem, istemiyorum.. benim isim degil.. ben yeterince eski sekreterime formasyon verdim artik yeter dedi.. Mudurumde evet soylediklerinizi anlamaya calisiyorum ama nasil olacak o zaman dedi.. bilmiyorum dedi kadin kendi aranizda halledersiniz dedi.. Ve mudur kendisinin yaptigi islerlerle aglakali bir liste cikarmasini istedi..

Ve bu sabah 8'de ise basladim.. artik gercekten kafama agrilar girmeye basladi.. Kadina dedimki bana programi gosterirmisin.. kadin dun konustuklarimizi duydunmu dedi.. yarim yamalak kulak misafiri oldum dedim.. Bu basladi benim gorevim insanlari forme etmek degil.. biktim artik baska islerim var benim.. evet ben butun isleri biliyorum ama sana gostermeyecegim.. eski sekreteri isleri hepsini bilmesine ragmen full timedan part time teklif ettiler ve oda isten ayrilmak zorunda kaldi.. onu isten cikarmak icin ellerinden geleni yaptilar simdide seni aldilar ve sanada isi ogretmemi istiyorlar.. sen yada baskasi olsun artik forme etmeyecegim.. beni salak yerine koyamazlar blablabla mudur cozecek bu isi dedi.. ben yaptigim islerle ilgili listede cikarmam dedi..

Tamamda ben isi nasil ogrenecegim dedim.. ve bir konu hakkinda agzimi aradi resmen.. her neyse sefe sorarsin dedi..

Inanin 5 dakkalik programi bana gostermedi ve ben bi saat boyunca bos bos ekrana baktim.. sefin gelmesini bekledim..

Bu sekilde davranan insanlara ne denirki ? ayrica bana isi gostermezse cunku sirf kendisi biliyor ben nasil ogrenecegim ? sefim gosterdi diyor ama oda programi tam olarak bilmiyor diyor sirf ben biliyorum 100% diyor.. ukala ukala tavirlar sanki dunya kendisine kalacak ..

Artik mudurume soylemek zorundayim bugun bana soylediklerini yoksa bu sekilde calisamam..
Müdüre anlatın durumu. Bu davranışları eski elemanın işten çıkarılmasına tepki olarak yaptığını, programı ve işle ilgili hassas konuları tam olarak bilen kişinin sadece kendisi olduğunu ve bu konuda asla size yardımcı olmayacağını çok kararlı bir şekilde belirttiğini sakince anlatın

Amacınızın asla şikayet olmadığını, işi öğrendiğiniz takdirde çok verimli olacağınızı ama doğal olarak öğrenmek için de verimli bir bilgi aktarımı olması gerektiğini, kişinin bu konuda had safhada tepkili ve kararlı olduğunu belirtin

Müdür hiç bir çözüm bulamıyorsa program ve sistem kurucu firmadan size eğitim aldırmaları söz konusu olabilir. Bunu teklif edebilirsiniz. Diğer işleri de şeften ve müdürden yardım isteyerek zamanla öğreneceksiniz artık

Siz öğrenmek istediğinizi fakat karşı taraftan olumlu yanıt alamadığınızı müdüre iletin . Sizin yerinize her kim gelirse bu durumun problem olacağını söyleyin . Orta yolu bulacak kişi müdür bu konuda .

Siz öğrenmek istediğinizi fakat karşı taraftan olumlu yanıt alamadığınızı müdüre iletin . Sizin yerinize her kim gelirse bu durumun problem olacağını söyleyin . Orta yolu bulacak kişi müdür bu konuda .
Zaten kadin hic cekinmiyor.. ukala.. sen ol, baskasi olsun diyor ben hic birsey gostermem diyor.. isi bileni isten cikariyorlar, isi bilmeyeni aliyorlar diyor.. Eee benim sucum ne simdi !!! Ayrica o bayani isten cikarmamislarki kendisi kabul etmemis part time olayini ve kontrati uzamamis..

Simdi kadin ustune basa basa bu is benim gorevim degil diyorsa, mudur de anliyorum sizi diyorsa,
belki de gercekten kadinin gorevi degil.

Kullandiginiz program nedir, kendiniz ogrenebilecek misiniz?
ogrenemeyecekseniz egitim talep edin, sizin icin egitim ayarlasinlar, ondan sonra sorumluluk alabilirim dersiniz.

Tamam size illa ki birisinin yardimci olmasi gerekiyor, yeni calisansiniz ama, kadin zaten ilgili kisilere ben yapmayacagim demis. Sizin ayrica burada bir sey yapmaniza gerek yok bence. Bu konularda sorumluluk almak icin egitime ihtiyacim var deyin, mudurunuz dusunsun.

Kadına tavır almayın bence. Çünkü kendinden bu kadar emin olmasının sebebi işini çok sağlam yapması ve vazgeçilmez bir eleman olması büyük ihtimalle. Anlaşılan o ki onun yaptığı işi yapabilecek başka birisi yok. Ukalalığının kaynağı bu olabilir. önceki elemanla olan ilişkisi ve yaşanan olayla nedeniyle kızgın olabilir. Sürekli birilerine yeniden iş öğretmek zorunda kaldığı için sinirli olabilir. Velhasıl Size özel değildir yeni gelen herkese kötü davranarak idarecilerini zor bir durumda bırakmak istiyordur. Çok yanlış yaptığı tabi ama kişisel algılayıp tepki koymak yerine daha suyuna gitmenizde, öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmeye çalışmakta fayda var.

Simdi kadin ustune basa basa bu is benim gorevim degil diyorsa, mudur de anliyorum sizi diyorsa,
belki de gercekten kadinin gorevi degil.

Kullandiginiz program nedir, kendiniz ogrenebilecek misiniz?
ogrenemeyecekseniz egitim talep edin, sizin icin egitim ayarlasinlar, ondan sonra sorumluluk alabilirim dersiniz.

Tamam size illa ki birisinin yardimci olmasi gerekiyor, yeni calisansiniz ama, kadin zaten ilgili kisilere ben yapmayacagim demis. Sizin ayrica burada bir sey yapmaniza gerek yok bence. Bu konularda sorumluluk almak icin egitime ihtiyacim var deyin, mudurunuz dusunsun.
Sadece program degilki kadinin yaptigi islerin hepsini bende yapcakmisim ama kadin olmaz diyor baska birsey demiyor.. programi 100% kendisi biliyormus ama mudurum bana sef gosterecek dedi.. Bu kadinda diyorki sef sadece yarisini biliyor, nasil olacak bilmiyorum diyor..

Ayrica dun biri aradi kadina diyorumki siz biliyormusunuz ? bana hayir diyor bugunde diyorki sana yalan soyledim seni yanlis o isi bilmeyen kisiye yonlendirdim.. aslinda ben yapacaktim o isi diyor.. resmen sabote etmis..

Ya aslinda hersey ortada benim motivasyonumu bitirmeye calisiyor birsey soruyorum cevap bilmiyorumki - bilmem- anlamiyorumki halbuki biliyor hepsini

Ben mudure liste filan cikarmam dedi.. gitsin ust kurumu kendisi arasin ve beni rahatsiz etmesinler artik dedi.. mudur bilmiyorki bu kadinin yaptigi isi mudur nasil ogretsin bana.. sacmalik otesi
müdür iş öğretmez zaten. o kişiye emir verir o sana öğretir. sözlü uyarıyı dinelmezse yazılı emir verir yine yapmazsa cezası vardır. öyle banane diyemez yani. sizede müdürede tavır koyamaz

Merhaba arkadaslar,

BIRDE BUGUN YALAN SOYLEDIGINI ITIRAF ETTI DUN KENDISINE BIRSEY SORMUSTUM MUDURE YALAN SOYLEYEREK BENI BASKA BIRINE YONELTTI.. VE BU SABAH DUN SANA SOYLEDIKLERIM YALANDI.. ASLINDA O ISI BEN BILIYORUM DEDI.. BENI YANLIS KISIYE YONLENDIRDI.. BENDE BELGEYI O KISININ BUROSUNUN UZERINE KOYDUM.. AMAC BELLI ZATEN

Ağzınım üstüne kürekle vurasın geldi 🙄

müdür iş öğretmez zaten. o kişiye emir verir o sana öğretir. sözlü uyarıyı dinelmezse yazılı emir verir yine yapmazsa cezası vardır. öyle banane diyemez yani. sizede müdürede tavır koyamaz
Koymuş işte müdüre tavrını kadının anlattıkları doğruysa bence haklı. Konu sahibine özel bir tavır yaptığını da sanmıyorum. Ya bir şeyleri göze aldı ya da vazgeçilmez bir eleman

Yazık günah ya yeni işe başlayacak olan gençlere. Hep böyle leş karakterli birisi oluyor maalesef.

Mudurde zaten daha yeni atanmis.. hatta is gorusmesinde ben bile alamiyorum demisti.. zaten adam tamam anliyorum sizi dedi sekretere ama baska cozum yolu yokki dedi.. bana yaptiklarinizi listeleyin dedi.. hatta dun bana listeyi aldinmi dedi bende hayir dedim.. bugunde tutturmus kadin yapamam o listeyi diyor... kendisi cozsun bu durumu diyor.. belki mudurunde ayagini kaydirmaya calisiyorlar..

Koymuş işte müdüre tavrını kadının anlattıkları doğruysa bence haklı. Konu sahibine özel bir tavır yaptığını da sanmıyorum. Ya bir şeyleri göze aldı ya da vazgeçilmez bir eleman
Tavrini koydu ama mudur kadindan liste istemesine ragmen kadin red ediyor.. Ayrica mesela ufak tefek sorular soruyorum kadina birileri ariyor cevap veremiyorum tabikide cunku isi ogrenmedim hala, kadin aaaa bilmiyorumki, nasil yani anlamadim, ben anlamam o islerde diyor ve bana yalan soyluyor bilerek halbuki herseyi biliyor.. mesela dun bilerek beni yanlis yere yonlendirdi.. ben yeni basladim ise ve herhangi bir hata yapmis olsam bu kadin yuzunden beni suclayacaklar..

Yazık günah ya yeni işe başlayacak olan gençlere. Hep böyle leş karakterli birisi oluyor maalesef.
Mesela ise baslamadan hayal ediyordum belki burodaki bayanla arkadas oluruz.. ortam super olur.. neredeeee.. ama diger burodaki bayanlar bana iyi davrandilar mesela.. onda sorun yok..

X