İşe başladım ama sanırım yapamayacağım 🤦🏻‍♀️

Şirkette yemek saati vardı ve holding tipi büyük bir yer olduğu için yemekhanesi vardı. O yemeği orada yiyecekse eğer hepimizden sonra inerdi. Bazen de yakındaki avmye tek başına giderdi. Bizim mevcut durumdan ötürü iş ile ilgili iletişimimiz çok fazlaydı, yönetici olduğunu hissetmelerini istiyorsan ulaşılmaz olmalısın diyordu.
Süpermiş👏👏

Her konunuz galiba yapamayacağım, galiba çalışamayacağım üzerine… gözünüz mü almıyor çalışmayı, işe girdiğiniz yerler mi sorunlu. Hangisi olduğunu en iyi siz bilirsiniz, insan kendini tanır. Kariyer danışmanına falan mı başvursanız acaba.

Her konum mu? 1,5 sene ara verdim evet o ara bir güvensizlik oldu zaten kaygı bozukluğum var ama girdiğim şirketlerde minimum 5-6 yıl çalışan biriyim yani her iş, her konu kısmı biraz abartı olmuş. Ama evet TR de özel sektörde şirketlerin %90’ı sorunlu o konuda haklısınız.

Yani İngiliz dili Edebiyatı okuyup yapan da var, lise mezunu olup kendini geliştiren de, ya da Büro Yönetimi bölümü var, Halkla İlişkiler okuyan da. Hatta Astronomi okuyup işsiz kalan bir asistanımız bile vardı eski şirkette.
Merhabalar
şirketimde benim de 20. yılım sekreter+ asistan olarak :)
lise mezunu olarak yıllarca çalıştım ve kendimi geliştirdim.. daha sonra aöf den büro yönetimi ve yön. asistanlığı bitirdim

küçümseyenler de olur doğru senin yaptığını işi yapamam diye farkına varan da
hani bahsettiğiniz yönetici kaprisi vs olayları zordur.

bizim şirket de şuan sizin yeni çalıştığınız şirket gibi
ben gmy asistanıyım şuan ama diğer yöneticilere sormadan randevu ayarlayamam mesela
yöneticilerimle de alakalı gerçi benim gmy ler illa x e de uygunsa derler :)
bence biraz daha sabredin.. alışacaksınız

Bu yazdıklarınız altı üstü yeni sistem ve kültüre alışmakla ilgili şeyler biraz abartmışsınız sanki. Her şirkette hiyerarşi ve güç mesafesi aynı olmaz ki. Bazı şirketlerde GM’nin önünde saygı duruşunda durulur bazısında GM ekip üyesidir diğer ekiplere ayak uydurur gayet normal bence biraz daha esnek olmayı denemelisiniz.

X