İşe başladım ama sanırım yapamayacağım 🤦🏻‍♀️

Bir de bir önerim daha olacak bana yardımcı olmuştu. Bahsettiğim ceo asistanından örnek almıştım bunu, yemekte vs yalnız oluyordu, kahvesini asla ofisten almazdı. Kendi tavırları ile direkt olarak mesafeli davrandığı için kimse ondan bir şey istemezdi. Ben de bunu yapınca işe yaradı.

Eski şirketimdeki CEO asistani ne derse o oluyordu...Ceomuz yabancı olduğu için ulkesine gittiğinde toplantıları asistanı yönetiyordu mesela. Kimse de x hanım müsait değilim falan diyemezdi, direktörlerde dahil. Bence olması gereken de o, çok acil başka toplantılar varsa optional olarak kabul edebilir, ya da altenatif termin önerebilir. Ayrıca GM ile olacak toplantılar üst yönetim toplantıları falandır, nasıl kendilerini ayarlamiyorlar gerçekten ilginç.Sizin yerinizde olsam yöneticime ufaktan citlatirim yoksa direktör, koordinatör cart curt dersek kimsenin keyfi olmaz...

Sert davran herkese. Herkese her fikrini açık açık söyle. Üstün kimse git de işte sistem böyle olur sız böyle yapıyosunuz . … sebeplerden … yapsak daha ıyı olur. En fazla kovarlar . Zaten cıksammı dıyosun. Yanı sen kendı sıstemını yarat. Zamanla anlarsın her şeyi . Örnek verıyorum kasım 1 e kadar hala mutsuSan ckarsın. Kendıne hedef tarıh belırle

Bir de bir önerim daha olacak bana yardımcı olmuştu. Bahsettiğim ceo asistanından örnek almıştım bunu, yemekte vs yalnız oluyordu, kahvesini asla ofisten almazdı. Kendi tavırları ile direkt olarak mesafeli davrandığı için kimse ondan bir şey istemezdi. Ben de bunu yapınca işe yaradı.
Merhaba, kahvesini nereden alıyordu🙄

Yok artık 😃sıfır ıngılızcemle genel müdür oldugunu anladım. Ay kusura bakmayın kendım ıcın cok sevindim şimdi 🥰😅😅😅

General Manager= Genel Müdür ama İngilizce bilmenize de gerek yok GM Genel Müdürdür GMY Genel Müdür Yardımcısı. Arkadaş yazmak için yazmış.

Ben de kurumsal bir firmada yöneticiyim. Orada öyle bir kurum kültürü oluşmuş olabilir. Siz zamanla düzene koyabilirsiniz. Biraz dişli olun herkes er ya da geç adam olmayı öğreniyor. Çok ustlerle cakismayin tabii o ayrı ama bir yöneticiye de cevabını verin yani

Her konunuz galiba yapamayacağım, galiba çalışamayacağım üzerine… gözünüz mü almıyor çalışmayı, işe girdiğiniz yerler mi sorunlu. Hangisi olduğunu en iyi siz bilirsiniz, insan kendini tanır. Kariyer danışmanına falan mı başvursanız acaba.

Yani İngiliz dili Edebiyatı okuyup yapan da var, lise mezunu olup kendini geliştiren de, ya da Büro Yönetimi bölümü var, Halkla İlişkiler okuyan da. Hatta Astronomi okuyup işsiz kalan bir asistanımız bile vardı eski şirkette.
Bende ingiliz dili edebiyatı okuyorum şuan sizin yolunuzda ilerlemeye karar verdim sanırım konuyu okuyunca 😂

İşte sorun da burada. Çok fazla direktör var koordinatöre çarpıyor elimi sallasam ee nasıl denk gelecek bu insanlar? Kimse de feragat etmiyor rahatından. Amerika ile toplantı koy ama 17:00’den sonra koyma diyorlar ya! İnsaf yani arada 8 saat var öğlene mi alayım adam sahura kalkar gibi Teams’e girsin.
Uluslararası şirkette köy bakkalında gibi yaşamaya alışmışlar üstlerine isim vermeden Amerika olayını anlat istekler vs çözüm bul başkalarının ezmesine izin verme

Hiç tavsiye etmem herkes küçümsüyor ama yöneticilerin kaprisiyle uğraşmak çok zor, ben 20 senede yoruldum ya da.
Elbette her mesleğin zorluğu var haklısınız. Biraz konu dışı özel bir soru olacak ama şuanki işinize sahip olmak için nasıl bir yol izlediniz acaba mezun olduktan sonra 👀

Merhabalar, bunaldım çok bunaldım en azından sadece içimi dökmek için bile olsa yazmak istedim. Ben yirmi seneyi geçmiş bir asistanım, farklı sektörlerde hep C level yöneticilerle çalıştım, sektörleri, yönetimle çalışmanın zorluklarını bilirim, meseleleri şahsi algılamam kendimi profesyonel olarak görürüm. Ve ben artık çok mutsuz olup aleni olarak mobbinge uğradığım işyerimden 1,5 sene önce ayrıldım. Bu süreçte gezdim, spor yaptım, dinlendim falan derken altı aylık bir iş arama sürecinden sonra da işe başladım ikinci haftamdayım. Ancak yapamayacak gibi hissediyorum. Şöyle ki şirkete 100 üzerinden puan versem 1000 az gelir, maaş, sosyal imkanlar, bizlere verilen değer dört dörtlük. Ama aması var işte.

Ben hep yönetici takvimine esas çalıştım calenderda ceo ya da yk üyesi kimse ona uygun zamanlara aldım toplantıları ve pandemide Teams’in delilik zamanları da dahil bir tek toplantıda sorun yaşamadım. Elbette diğer yöneticilerin de uygunluğuna baktım üst üste işler yapmadım ama bu yeni şirket çok acaip 😞 örneğin asistanlığını yaptığım GM ile toplantı istiyorlar ama biz o saatte uygun değiliz, yok bu gün olmaz 🤦🏻‍♀️ ya esas GM e uyulmaz mı arkadaşım? Ya da örneğin önümde açık takvimler ve saatler uygun ama boş dahi olsa sormadan toplantı atamıyorum ve bana aşırı saçma geliyor çünkü bir önceki işimde tüm yetki bendeydi. Dün daha 2. ofis günümde direktörün birinden fırça yedim mesela, bugün de yine saçma bir diyalogla karşılaştım. Şöyle izah edeyim ; toplantı istediğim birisi bana benim X beyle toplantım var ona bir sor erteler mi dedi. Bunu diyen kişi ne müdürüm ne amirim düz bir yönetici 🤦🏻‍♀️ Sorsana kendin bana dönsene ben GM nin asistanıyım neden sorayım senin görüşeceğin kişiye. Herkese böyle davranırsam ben kendi işlerimi nasıl yapacağım? Müthiş bir kakafoni var yani ben ki outlook’u hatmetmiş biriyim gözüm kapalı ajanda yönetirim çaresiz kaldım ve sanırım ayrılacağım buradan 😞 Gerçekten hiç tecrübe etmediğim saçmalıkta bir sisteme düştüm.

Ben hep maaşa bakıp işe puan veririm.. Eğer piyasa ortalamasının üstüyse bu rakam cidden o şirkette çalışmak aşırı stresli oluyor, yogun çalışma temposu bekleniyor, her türlü fırça yenmekte beklenir..

Ama yınede bıraz sans verin bu işyerinize.. Hemen silip atmayın👍

Peki yemeğini de mi evden getiriyordu
Şirkette yemek saati vardı ve holding tipi büyük bir yer olduğu için yemekhanesi vardı. O yemeği orada yiyecekse eğer hepimizden sonra inerdi. Bazen de yakındaki avmye tek başına giderdi. Bizim mevcut durumdan ötürü iş ile ilgili iletişimimiz çok fazlaydı, yönetici olduğunu hissetmelerini istiyorsan ulaşılmaz olmalısın diyordu.

Henüz çok yenisiniz kimin asistaniysaniz sadece onun istediği saatte diğerleri kabul etmeli olmuyor mu bu işler onu konuşmanız lazım sonra yurtdisiyla olduğunda da yine tek bir kişiyle halletmelisiniz tecrubeliymissiniz bence bilgilerinizle ve işleyişinizle halledebilirsiniz he yine olmadı o zaman bırakırsınız işi ama cabalamakta fayda var bu arada işinizle ilgili hicbirsey bilmiyorum sadece yorum benimki

X