Işık dolgusu eritme işlemi yaptıranlar ( hyaluronidaz enzimi)

Arkadaşlar bu yavrucağa çok üzüldüm. Mesajlarına baktım. 25 yaşında gencecik bir fidan. Benim dikkatimi çeken vücudundaki ağrılar. Bu kız sadece göz altına mi dolgu yaptırdı. Vücudunda hangi dolgu vardı ? Vücuda los delin ya da benzeri Aquafilling dolgu yapılıyor. Acaba kalıcı dolgu mu vardı. G gulizo bana detay yazar mısın ? Kalıcı dolguysa dr a gidip aldırmak istediniz mi ? İsim ikinizinde yabancı gelmiyor. Acaba özelden bana yazdınız mi dr ismi için? Kullanıcı adım farklıydı .Özel mesajlarımı hep sildiğim için bulamadım.
Cosmos321 gozaltina isik dolgusu yaptirmis ama uzun sure erimemis bir de sizlama agri ates yapmis. Eritmek isteyince de enjekte edilen enzim vucudunda baska bir reaksiyona neden olmus ve tum dokularina saldirmis. Yani vucudunda dolgu yok. Yazdiklarindan boyle anladim en azindan. Nasil caresiz hissetti demek ki :KK43:

Ben doktor ismi sormamistim buradan ama kalici dolgu degil. Teosyal marka hyoluronik asit dolgusu. Cok da tebrubeli unlu bir plastik cerraha yaptirdim. Ana sanirim bir cesit sinir tahribati oldu. Bu noktada hem eritmeye korkuyorum hem de eritmek cozum mu bilemiyorum. Doktor da dolgu 4 ay sonra boyle bir etki yapmaz diyor.

Facebookta bir gruptan biliyorum kendisini. Maalesef intihar etmiş. Birkaç gün önce öğrendim o kadar üzüldüm ki anlatamam , Mart Nisan aylarında yazışmıştık. Ondan sonra hep ara ara aklıma geliyordu. Çok üzüldüm , ben de katılıyorum bence doktor deşifre edilmeli
Ah kıyamam ya cok uzuldum okuyunca gercekten gencecik daha..
Demek ki dayanamadı artık yuzum cok kotu diyordu gozlerim icine coktu yazmis siz kendisini gordunuz mu fotolarini yani?

Cosmos321 gozaltina isik dolgusu yaptirmis ama uzun sure erimemis bir de sizlama agri ates yapmis. Eritmek isteyince de enjekte edilen enzim vucudunda baska bir reaksiyona neden olmus ve tum dokularina saldirmis. Yani vucudunda dolgu yok. Yazdiklarindan boyle anladim en azindan. Nasil caresiz hissetti demek ki :KK43:

Ben doktor ismi sormamistim buradan ama kalici dolgu degil. Teosyal marka hyoluronik asit dolgusu. Cok da tebrubeli unlu bir plastik cerraha yaptirdim. Ana sanirim bir cesit sinir tahribati oldu. Bu noktada hem eritmeye korkuyorum hem de eritmek cozum mu bilemiyorum. Doktor da dolgu 4 ay sonra boyle bir etki yapmaz diyor.
Çok ama çok üzüldüm. Hyalorinaz evet dokuyu erittiğini bana da bir medikal hekim söyledi. Ama sadece göz altına yapilan enzim vücutta böyle reaksiyona sanırım neden olmaz. Büyük ihtimalle başka bir rahatsızlığı vardı. Canım ya...keşke burada yazdığında daha çok ilgilenseydik. Çok etkilendim.

Çok ama çok üzüldüm. Hyalorinaz evet dokuyu erittiğini bana da bir medikal hekim söyledi. Ama sadece göz altına yapilan enzim vücutta böyle reaksiyona sanırım neden olmaz. Büyük ihtimalle başka bir rahatsızlığı vardı. Canım ya...keşke burada yazdığında daha çok ilgilenseydik. Çok etkilendim.
Hayır başka rahatsızlığı olduğu için böyle olduğunu düşünmüyorum. Sadece bir ilacın yan etkisi herkeste görünmez ya o mantık gibi . Bazı kişilerde bu etkiyi gösteriyormuş yani vücut hyalüronik asite karşı savaşıyor. Çok üzücü bir durum ben de çok etkilendim. Aynı sorunu başka yaşayanlar da olmuş. Bir kadın için çok zor. Yüzümüzde sivilce bile çıksa üzülüyoruz , bu en kötü ihtimallerden biri. Yerine kendimizi koymak zor bu yüzden ama keşke sonu böyle olmasaydı . Mekanı cennet olsun

Ah kıyamam ya cok uzuldum okuyunca gercekten gencecik daha..
Demek ki dayanamadı artık yuzum cok kotu diyordu gozlerim icine coktu yazmis siz kendisini gordunuz mu fotolarini yani?
Hayır ben eritme işlemi sonrası halini görmedim . Ama foruma kendisinin eklediği birkaç foto var cildini gösterdiği.

İnanılır gibi değil. Hayat bu kadar basit mi?
Gencecik kız ne kadar takmış bu meseleyi. İnsanların kolu bacağı kopuyor yine hayata sımsıkı tutunuyorlar.
Gerçekten çok kırılgan bir kızmış. Allahtan rahmet dilerim.

Hayır ben eritme işlemi sonrası halini görmedim . Ama foruma kendisinin eklediği birkaç foto var cildini gösterdiği.
Ben kendisinin erittirme sonrası fotoğraflarını gördüm hala güzeldi. Ama tüm vücut olarak etkilendi kendisi ve kaldıramadı sanırım bu durumu. En son konuştuğumuzda psikiyatriye gideceğinden bahsetmişti. Kendisi ile görüşmek istemiştim çünkü aynı şehirdeydik. Beraber istediği doktora gitmeyi bile teklif ettim. Ama evden çıkacak hali olmadığını artık hiç bir şey yapmak istemediğini söylemişti. iyi hissettiğim zaman görüşürüz demişti işte..

Hayır başka rahatsızlığı olduğu için böyle olduğunu düşünmüyorum. Sadece bir ilacın yan etkisi herkeste görünmez ya o mantık gibi . Bazı kişilerde bu etkiyi gösteriyormuş yani vücut hyalüronik asite karşı savaşıyor. Çok üzücü bir durum ben de çok etkilendim. Aynı sorunu başka yaşayanlar da olmuş. Bir kadın için çok zor. Yüzümüzde sivilce bile çıksa üzülüyoruz , bu en kötü ihtimallerden biri. Yerine kendimizi koymak zor bu yüzden ama keşke sonu böyle olmasaydı . Mekanı cennet olsun
benim anladığım kadarıyla esas sorun eritme işleminden sonra. yani dolgudaki hyalüronik asite karşı değil de onu eritmek için verilen enzime karşı reaksiyon göstermiş.

çünkü "doku atrofisi" yaşıyorum demiş mesajında, bu demek ki başka yerlerinde de dokularında erime olmuş. doku, yani normal vücut dokusu (dolgu değil), hyalüronik asit de kolajen gibi Q10 gibi bizim normalde de vücudumuzda olan bir madde zaten, ama bilemedim göz altını eritmek için verilen minnacık bir dozu nasıl gitmiş başka yerleri de eritmiş. korkunç bu. neresi ne kadar erimişti hiç bilemiyorum tanımıyordum kendisini, Allah rahmet eylesin. eğer gerçekten erime olduysa tedavisi yok bu durumun o da bir gerçek. tedavi edemezlerdi ancak telafi etmek için tekrar dolgu gerekirdi e kıza dolgu zaten alerji yapmış..dediğim gibi gerçekten korkunç.

tahminim zaten güzel bir kızdır. bu işlere fazla ehemniyet veren kadınlar %90 zaten fazlaca güzel oluyor minicik şeyler için uğraşıyor. çok üzüldüm.

Ah gercekten cok uzuldum :KK43: Baska bir yerde yazmisti. Orhan Murat Ozdemir’di saniyorum eritme islemini yapan doktor.

Benim de 4 ay once yaptirdigim teosyal isik dolgum fazla gelmisti, birkac gundur sizlama ve agri yapmaya basladi. Bu arada dolgum biraz eridi bence. Yine de doktor dolguyla ilgili bir sey olamayacagini soyluyor. Acikcasi cosmos ile benzer bir durum oldugu icin cok ama cok korkuyorum. Fikri olan yonlendirebilirse cok sevinirim.

doktorum sitesine baktım gözaltı dolgusu eritme ile ilgili bir yorum var zannediyorum ona ait : (

Merhaba adı fidan di ben onu taniyali 1 yıl oldu biz hergun mesajlasip konuşuyorduk ben eritme işlemini ondan önce yaptırdım ve çok sıkıntı çektim ve bana msj atı ben kesinlikle eritme işlemi yaptırma ben çok ağrı çekiyorum yanmalarim var böyle bişey yapma demiştim. neyise fidan yaptırdı.sonra çok ağrıları yanmaları vardı kafasında baskınları gece uyuyamiyordu. Ve benim ağrım sadice yanagimdaydi ve yanma batma. Bir ilaç buldu onu kullandık fidanla ağrılarımiz geçti..ve benim yanmam batma ağrı geçti sadice şuanda bile hala kuruluk var ama öle böyle kuruluk değil neyse fidanın ağrıları tekrarlama başladı onun tüm vücudunu enzim ele almıştı ve çekti acının 2 katına cikmişti gitmediği yaptırmadigi test konuşmadığı doktor kalmadı ama çözüm bulamadı bana sürekli dayanamadığıni intar edicegini söyledi .bende piskojiye gitmesini önerdim gitti ama çözüm olmadığını söyledi .ve o kadar iyi o kadar zeki o kadar temiz kalpliydiki anlatamam böyle durum yasanlarin hep yanında oldu elinden geleni yapıyordu çok arastiriyordu ben fidan gibi bukadar ilgililenen araştıran bir kız görmedim çoğu kişiye yardım eti bu konuda özelikle bana..ben olduğu gün ogredim çok üzüldüm kız kadesimi kaybetmiş gibi Allah rahmet eylesin mekanın cennet eylesin onu asla unutmicam

geçmiş olsuun bende tam göz altı ışık dolgusu araştırmak için siteye girmiştim sizin tecrübenize denk geldim ve bana da tam olarak teosyal redensity 2 bu markayı kullandıklarını ve 2 ml yani tam tüp kullanımın uygun olduğunu söylediler gittiğim yerde poliklinikti yaptırmayayım o zaman bende :110:
Merhaba size tavsiyem, ilk Iskenderun herzaman Halifax dolgu ürünü talep edin, ilk seferde belki cabuk erime gösterir ama en azindan sonradan gelebilecek sorunlari bu zaman zarfinda görebilirseniz, memnun kalirsaniz bir ilerikli ürüne gecebilirsiniz.

inanamıyorum şuan bu duruma bir kaç ay önce konuşmuştuk buradan çok ama çok üzüldüm :KK43: fotoğraflarını intagramda bi sayfadan görmüştüm kendisinin bahsettiği kadar kötü bir görüntüsü yoktu fakat kendini iyi hissetmiyordu özellikle ağrılarından beni dolgu yapmadan vaz geçiren kendisiydi kesinlikle allah rahmet eylesin kendimizi olduğu gibi sevmemiz gerekiyor kesinlikle

Sakin sakin sakin tekrar soyluyorum. Lutfen herseyden once sagliginiz kiymetini bilin. Cok korkunc gunler bekliyor beni daha dolgunun erimesi yalan bir kere ben de daha once dudagima dolgu yaptirmistim eridihini sanip gozaltlarima da yaptirdim. Tam 3 sene oldu erimedi, 1 hafta once eritmek icin ankarada unlu bir plastik cerraha gittim cok basit bir islem oldugunu soylediler inandim. Simdi yasadiklarima bakiyorum bazen acaba en son ne oldu, öldüm de cehnnemde miyim diye sorguluyorum. 1 haftadir eritmek icin yaptigi enzim yuzunden cildime asit dokuyormuslarcasina yaniyorum, gozlerim iceriye kacti goz agrim yuzunden geceyi ozel bir hastanede acilde gecirmek zorunda kaldim orada enzimin kendi dokuma saldirdigi bildirildi. Ve dolgum hala tam erimedi. Su an yurtdisindan benimle ayni durumu yasayan insanlarla iletisim halindeyim, whatsap destek grubumuz var bilim adamlariyla iletisim halindeyiz kendimi bilim kurgy filminde bir deney gibi hissediyorum. Bilmiyorum bu yazdiklarim size ne kadar inandirici geliyor su an arastirilmamis maddeler sirf para tuzagi bunlar olmayan yerde komplex yaratip paramizi, sagligimizi guzelligimizi aliyorlar bizden bizi kisir donguye sokuyorlar inanin dandik yerlere gitmedim cok cok unlu doktorlarla gorustum. Su an bu durumu arastirmak icin rusyanin immunoloji profosorleri bi araya geldi. Su an bunlari yazarken bile soklar icindeyim umarim halimi anlata bilmisimdir size. Benimki erir diye dusunmeyin mr sonuclari dolgularin erimedigini gosteriyor. Ben doktorlarin bu kadar ac gozlu para icin birinin sagligini bu hale sokacak kadar vicdansiz olduklarina inanamiyorum hala. Lutfen uzak durun lutfen her aklinizdan gectiginde bu yazdiklarimi okuyun korku filmi hic birsey bu yasadiklarimin yaninda. Dolgular erimiyor unutmayin realselfte bunu yasayan insanlari arastirin belki o fotolar sizi vazgecirir. Keske biri bana bunlarin yuzde 10unu soyleseydi asla asla yaptirmazdim su anki aklim olsa sacimi bile boyamam nasil bir pismanlik icinde oldugumu anlatamam size yaptirma sebebim gozlerimin portlek gibi durmasiydi ah simdi nelerimi vermem eski yuzume kavusmak icin.tekrar soyluyorum uzak durun ben de ilk basta mutluydum semptomlarim 7 ay sonra basladi. UZAK DURUN! en basta kendinizi ve sevdiklerinizi dusunun.
ne guzel erımemesı daha ıyı degılmı kalıcı olsun mis gibi

Merhaba avaba markayla alakasi varmi bu konunun baai kisiler cok memnun bazilari ise sizin gibi cok zarar gormus teosyal markasi ile ilgili olabilrimi
oksan buyuk vıdeolarını ızlıyorum orda cansel dıye bı bayan var yuzune yanaklarına bebek yagı enjekte ettmısler vıdeosu var erıtmek ıcın doktora gıdıyor bu bi yöntemmıs belkı öyle bısey yapmıslardır kalıcı taş gibi oluyo ve erımıyomus

inanamıyorum şuan bu duruma bir kaç ay önce konuşmuştuk buradan çok ama çok üzüldüm :KK43: fotoğraflarını intagramda bi sayfadan görmüştüm kendisinin bahsettiği kadar kötü bir görüntüsü yoktu fakat kendini iyi hissetmiyordu özellikle ağrılarından beni dolgu yapmadan vaz geçiren kendisiydi kesinlikle allah rahmet eylesin kendimizi olduğu gibi sevmemiz gerekiyor kesinlikle
gözaltı dolgusu yaptırmayı düşünürken bütün gün cosmos un hikayesinden cıkamadım ve şok oldum. asla yaptıramam artık. çok çok üzüldüm fidan için allah rahmet eğlesin. hangi sayfada görmüştünüz fotoları instagrammda çok merak ettim

Öncelikle çok üzüldüm çok geçmiş olsun canım. Aslında hyaloronik asit erir. Kutuyu yanında mı açtı ? Teosyal olduğundan emin mısın? Kalıcı Aquafilling türevi bir dolgu olabilir. Resim koyabilir mısın? Gözlerini gizleyebilirsin. Seni ne rahatsız ediyor? Şişme mı var ? Dolgu konusunda hayli bilgim vardır. Kalıcı dolgu ise o dolgu enfeksiyon kapmış olabilir. Göz altı çok ince çok önemli bir bölge. Mümkünse resim koy ne olduğunu bir göreyim canım. Dolgudan çok çekmiş biri olarak seni anlıyorum.
Canim banana cevap verirmisin bunlari cikartan doktor kim

Merhaba adı fidan di ben onu taniyali 1 yıl oldu biz hergun mesajlasip konuşuyorduk ben eritme işlemini ondan önce yaptırdım ve çok sıkıntı çektim ve bana msj atı ben kesinlikle eritme işlemi yaptırma ben çok ağrı çekiyorum yanmalarim var böyle bişey yapma demiştim. neyise fidan yaptırdı.sonra çok ağrıları yanmaları vardı kafasında baskınları gece uyuyamiyordu. Ve benim ağrım sadice yanagimdaydi ve yanma batma. Bir ilaç buldu onu kullandık fidanla ağrılarımiz geçti..ve benim yanmam batma ağrı geçti sadice şuanda bile hala kuruluk var ama öle böyle kuruluk değil neyse fidanın ağrıları tekrarlama başladı onun tüm vücudunu enzim ele almıştı ve çekti acının 2 katına cikmişti gitmediği yaptırmadigi test konuşmadığı doktor kalmadı ama çözüm bulamadı bana sürekli dayanamadığıni intar edicegini söyledi .bende piskojiye gitmesini önerdim gitti ama çözüm olmadığını söyledi .ve o kadar iyi o kadar zeki o kadar temiz kalpliydiki anlatamam böyle durum yasanlarin hep yanında oldu elinden geleni yapıyordu çok arastiriyordu ben fidan gibi bukadar ilgililenen araştıran bir kız görmedim çoğu kişiye yardım eti bu konuda özelikle bana..ben olduğu gün ogredim çok üzüldüm kız kadesimi kaybetmiş gibi Allah rahmet eylesin mekanın cennet eylesin onu asla unutmicam
Ben anlamıyorum gercekten dolgu yaptıran cok fazla kisi var.
Ben yaptirmadigim icin konuya hakim degilim ama bu kadar zararliysa nasil izin cikiyor ki denetlemeler mutlaka vardir.
Ya da dolguyu yaptiran tekrar tekrar yaptiriyor benim bildigim siz neden erittirdiniz?
Erimiyorsa neden ust uste yaptiranlar cikiyor.

X