Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Işıltılı Günler

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.870
40.715
Işıltılı Günler
Aylardır güneş görmemiş cildinizin sönük ve cansız haliyle yüzleştiğinizde bir an önce tatil planları yapmak isteyebilirsiniz.

Tatile çıkana kadar ise o ışıltıyı geri kazandıracak minik hileler yapabiliriz.

in_news_630px-298516.jpg

Laura Mercier Illuminating Tinted Moisturizer SPF 20

Hile 1:

Renkli nemlendirici ve BB kremler kullanırsak, sıcakta terlerken yüzümüzde bir katman varmış gibi hissetmeyiz. Laura Mercier üç farklı renkli nemlendirici sunuyor. Yağlı ve normal ciltler için uygun çeşitlerinin yanında benim tercihim Illuminating Tinted Moisturizer, yani parlaklık veren versiyonu. Denediğim tüm renkli nemlendiriciler arasında en iyisi, adeta Victoria’s Secret podyumuna çıkmaya hazır bir cilt yaratıyor.
Bazınız tamam ama yetmedi mi? O zaman gelsin ekstra ışıltılar!

in_news_630px-298517.jpg

Nars Illuminator Orgasm

Hile 2:

Güneşin vuracağı noktalara, yani burun kemiği ve elmacık kemiklerime uygulanan highlighter benim yaz kış vazgeçilmezim. Estetiksiz dolgun dudaklar için üst dudağınızla burnunuz arasındaki iki çizgiye de uygulayabilirsiniz. Doğal bir görüntü için sıvı highlighterları tercih etmenizi öneririm. Pudralara nazaran kullanımı daha basit, yanlış yapmanın pek ihtimali yok.

in_news_630px-298519.jpg

Benefit High Beam

Nars Illuminator’ın farklı cilt tonlarına uygun renk çeşitleri var. Benim tercihim Orgasm. Hafif pembe tonuyla allık yerinede geçerek makyaj ritüelinizden ekstra bir adımı kaldırıyor. Daha çok kışları tercih ettiğim Benefit High Beam ise açık bir tene sahip olanlar için ideal. Lüksü seviyorsanız Guerlain’in her yıl yenilediği parlaklık verici pudralarından daha iyisiyle ben henüz tanışmadım. Kalıcı parlaklık için sıvı highlighterı sürdüğünüz bölgelerin üstünden hafifçe bu pudrayla geçerseniz saatlerce dayanacak bir ışıltıya sahip olabilirsiniz. Yunan tanrıçalığına bir adım daha yaklaşmak için pudrayı köprücük kemiklerinize ve omuzlarınıza sürerseniz bu iş tamam!

in_news_630px-298518.jpg

Guerlain Terra Ora

Yeni bir baz ürününü almak istemiyorsanız size şöyle bir teklifim var: her zaman kullandığınız fondötenin üçte biri kadar elinizin arkasına koyun, buna bir o kadar klasik nemlendiricinizden ve highlitherınızdan ekleyin. Ev yapımı parlaklık veren renkli nemlendiriciniz hazır bayanlar. Tüm bu ürünleri minimal kullanmaya dikkat tymelisiniz. Işıltılı günler!
  • vogue.com.tr

X