Düğün İşin içinden çıkamadım kızlar bana bi yardım

plasticwoman

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
7.049
11.808
Kızlar Merhaba,

Hemen konuya gireyim... ya mayıs ayında ya ekim ayında düğün yapacağız biz de mayısı tercih ettim ekime kadar borçlarımızı bitirmiş oluruz her şekilde borç yapacağız nasılsa... Şimdi durum şöyle benim iki yerde düğünüm olacak biri benim yaşadığım şehirde biri sözlümün memleketinde biz aynı şehirdeyiz o burada çalışıyor. 1 mayıs ya da nisan ayının son haftası kardeşim askerden gelecek. Orada da salon bakmış kayınvalidem 10 mayıs uygun dedi bizde düşündük tamam dedik ama 10 mayıs hafta sonuna denk geliyor ondan önceki hafta sonu yapsam kınamı kardeşim burada olur herhalde burada kına ve mini düğün gibi bişey olacak sözümün arkadaşları da gelecek ama o zaman evime biraz uzak bi yerde olacak o zaman benim için sıkıntı olacak şöyle bi şey düşündüm (bu arada kınamda önce gündüz foto çekimi olacaktı ve ordan kına yerine gelecektik göremeyenler gelinlik ile görsün diye sonra bindallı giyilecekti) nikah da gelinlik giyeyim oraya arkadaşlarını davet edelim aynı zamanda gelecek herkesi böylece herkes için uygun olur hemde ortak bi yerde yapalım nikah salonunu ondan önceki akşamda benim evime yakın yapayım kınamı orda da bindallı giyeyim gelinlikle görmek isteyen nikahıma gelmiş olur sonra da artık diğer şehre gidilicek. (salon tutmak istemiyorum çok fazla çevrem yok o kadar para vermek istemiyorum dernek tarzı bi yerde yapmayı düşünüyorum ama nikaha çağırırız herkesi, kınaya çağırırsak düzgün bi yer tutmak lazım salonlar uçmuş gitmiş) Varmı öneriniz ? umarım karışık yazmadım :))

* Kına ve Nikah İstanbul'da olacak
* ikinci düğünüm sözlümün memleketinde olacak (10 mayıs düşünülen tarih)
* Kardeşim askerde muhtemel 1 mayıs da burada olacak , 10 mayısdan önce kına ve nikah yapsam istanbul da 3 mayıs o tarih riske etmek istemiyorum kardeşimin aksilik çıkar vs diye
* Kınayı eve yakın bi yerde yaparsam dernek tarzı hafta içi akşamda olabilir ama sözlümün arkadaşları da gelecek o yüzden iyi ve ortak bi yer olsun diyoruz o da benim evime uzak olacak o zaman hafta içi olması çok zor
* 3 mayıs da nikah yapsak orada gelinlik giysem hem onun arkadaşları oraya gelse hemde kınaya gelemeyenler diye düşündüm
* normalde düşündüğüm kına olacağı gün gündüz dış çekim fotoğraflar çekilsin akşam kına yerine gelinsin gelinlikle göremeyenler görsün ondan sonra bindallımı giyeyim ama şimdi diyorum ki kına günü gelinlik giymiyim nikah olacağı gün giyeyim hemde dış çekimi o zaman yapılsın nikahtan bi gün önce akşam da kına yaparız orada sadece bindallı giymiş olurum sonraki düğün için de temizlenmiş hazır durur gelinliğim umarım şimdi oldu :d

minimalist öncelikle hayırlı olsun yakında düğünün varmış ben organizatörüm sana düğün konusunda yardımcı olmak isterim kınada ve düğünde istediğiin her türlü organizasyonu uygun fiyata yapabiliriz düşünürsen bana yazarsın

minimalist öncelikle hayırlı olsun yakında düğünün varmış ben organizatörüm sana düğün konusunda yardımcı olmak isterim kınada ve düğünde istediğiin her türlü organizasyonu uygun fiyata yapabiliriz düşünürsen bana yazarsın

Teşekkürler,
burada kına olacak kına için olabilir bı yerle anlaşmak üzereyim ama teklifin dha iyi olursa tabi ki değerlendirebilirim msg bırakırsan mailini ordan konuşalım

* Kına ve Nikah İstanbul'da olacak
* ikinci düğünüm sözlümün memleketinde olacak (10 mayıs düşünülen tarih)
* Kardeşim askerde muhtemel 1 mayıs da burada olacak , 10 mayısdan önce kına ve nikah yapsam istanbul da 3 mayıs o tarih riske etmek istemiyorum kardeşimin aksilik çıkar vs diye
* Kınayı eve yakın bi yerde yaparsam dernek tarzı hafta içi akşamda olabilir ama sözlümün arkadaşları da gelecek o yüzden iyi ve ortak bi yer olsun diyoruz o da benim evime uzak olacak o zaman hafta içi olması çok zor
* 3 mayıs da nikah yapsak orada gelinlik giysem hem onun arkadaşları oraya gelse hemde kınaya gelemeyenler diye düşündüm
* normalde düşündüğüm kına olacağı gün gündüz dış çekim fotoğraflar çekilsin akşam kına yerine gelinsin gelinlikle göremeyenler görsün ondan sonra bindallımı giyeyim ama şimdi diyorum ki kına günü gelinlik giymiyim nikah olacağı gün giyeyim hemde dış çekimi o zaman yapılsın nikahtan bi gün önce akşam da kına yaparız orada sadece bindallı giymiş olurum sonraki düğün için de temizlenmiş hazır durur gelinliğim umarım şimdi oldu :d

Canım hayırlı olsun :) Şuan aynı benimde durumum senden farklı değil benimde düğünüm nişanlımın memlekitinde olacak nikahımızda düğün ile beraber olacak, benim hep hayalimde kına gecemin sadece bayanlara özel olacağı ve istediğim kadar eğlenmek vardı. Sonra biraz düşündüm ben rizeliyim memlekitimden gelenlerin çoğu istanbulda düğünüm olursa gelirler arkadaşlarım içinde problem olur ankaradaki düğünüme en yakınlarım gelir diye fikir yürüttüm buradaki kına gecemin düğün gibi olmasına karar kıldım düğünün son 1 saatindede bindallımı giyerim kına yakılır hem ankaradaki düğünüme gelemeyecekler için daha iyi olur gelinlikli halimi görmüş olurlar hemde tıkış tıkış olmaz diye düşündüm :KK6: burdaki kınamdan sonra ertesi gün sabahı yola çıkıcaz nişanlımın kınası olacak onlarda adet öyle imiş bindallımı ozaman daha uzun giymiş olurum :KK8: ondan sonraki günde düğün benim o zamanlardaki halim ne olacak merak ediyorum düğünde uyuklarım herhalde ben:KK1: keşke bende senin gibi yapabilsem yaa:KK5:

benim de 2 düğünüm olacak, aynı şekilde kafam karışık. ilk düğünüm ankarada ikincisi malatyada olacak. ankaradakinde nikahta olacak. gelinliği çıkarıp bindallı giyip kına yapma olayı bana saçma geliyor. kınayı tamamen kaldırsam annemde kayınvalidemde yapılmasını istiyor. kına olayı açıldıkça geriliyorum. bu işler zor Allah hepimizin yardımcısı olsun.

X