Deniz Ürünleri Ispanak sote,Patates püresi eşliğinde Susamlı Fırında Alabalık-Yörükoğlu Sponsorluğunda

Ben özellikle bu kategoriye katılacaktım fakat bazı sağlık problemlerimden dolayı katılamayacağım sanırım.Safra kesemde taş varmış ve ameliyat denildi.Bu süreçte katılamayabilirim.:KK43::KK43::KK43:

Canım,ellerine sağlık harika görünüyor tarifin.Bol şansların olsun inşallah:KK37::KK37::KK37:
Geçmiş olsun Rabbim şifalar ihsan eylesin. :KK200::KK200:.Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.:KK68:

Merhabalar:KK25::KK25:Bir balık sever olarak ve neredeyse haftada kışın 2 kere soframda bulundurduğum Balık kategorisinde bende bir şeyler yapmaya çalıştım.:KK68:
Malzemeler.
Püre için,
4 .5 adet orta boy patates,
3 yemek kaşığı krema,
kekik,tuz..
Eki Görüntüle 1773750
Sos İçin
2 tane alabalık 4 de bölünmüş kılçıkları çıkartılmış,
1 tatlı kaşığı bal,
1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
2 diş sarımsak,
Tuz,karabiber,
yarım çay bardağı susam,
Eki Görüntüle 1773751
Ispanak sote için,
yarım kilo (ayıklanmış,yıkanmış )ıspanak,
1 orta boy kuru soğan,
2 domates,
1 tane kırmızı biber, 1 tane sarı biber
Tuz, pul biber,
Eki Görüntüle 1773752
Süslemek için
cherry domates (fırında 20 dakika kadar pişirilmiş)
Marul ve balsamik sos.
Eki Görüntüle 1773753
Yapılışı:
4 ,5 adet patatesimizi haşlayalım soğutalım içine 3 yemek kaşığı kremamızı,kekiğimizi,tuzumuzukoyup karıştıralım..
Eki Görüntüle 1773754
Patateslerimiz pişerken bir kapta Balımızı,, zeytinyağımızı,,2 diş dövülmüş sarımsağımızı,tuzumuzu,karabiberimizi karıştıralım balıklarımızı içine atıp harmanlıyalım kenarda 20 dakika bekletelim.
Eki Görüntüle 1773755
Balığımız beklerken ıspanak sotemiz için kuru soğanımızı biberlerimizi ve domateslerimizi küp,küp doğrayalım..tenceremize azıcık bir yağa sırasıyla soğanlarımızı sonra biberlerimizi kavuralım ardından domateslerimizi içine katıp kavuralım..ıspanaklarımızı ekleyip tuzumuzu,pul biberimizi ekleyip ılıtalım.
Eki Görüntüle 1773758
Dinlenen balıklarımızı almadan önce bir tavada yarım çay bardağı susamımızı aheste,aheste kavuralım.Rengi dönünce kavurma işlemini bırakalım.
Eki Görüntüle 1773759
Ve balıklarımızla harmanlayalım.Tepsimize uzunca yağlı kağıt serelim balıklarımızı yayalım ve tereyağı dilimleri üstüne koyalım.
Eki Görüntüle 1773760

diğer yağlı kağıt parçasıyla üstünü kapatıp Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 20 dakika pişirelim..:KK68:
Servis sizin hayal gücünüze kalmış.Ben bu şekil sunum yaptım umarım beğenirsiniz..Afiyet Şifa olsun:KK68::KK68:
Eki Görüntüle 1773763
Eki Görüntüle 1773765
Eki Görüntüle 1773767
Eki Görüntüle 1773772
vaovvv elıne saglık cnm

X