Isparta SDÜ Tüp Bebek

cngz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2022
1
0
31
Isparta SDÜ de Prof.Dr. Gökhan Bayhan'la Nisan da başladığım tüp bebek sürecimde 8 ay boyunca hem zaman kaybı hemde maddi manevi kayıplarımız ve ayrıca psikolojik olarak eşimi ve beni aşırı derecede yıpranmamıza sebep olmuşlardır. İlk transferim yapılamadığı için 'sözde rahim kanalının çok dar olduğunu' söyleyerek embriyolarım dondurulmuş ikinci transfer aşamasında dedikleri darlık ilaç ile giderilebileceğini söyleyerek beni ikinci transfere aldılar burda da ilacın etkisi olmadığı üzerimde denekmişcesine 3 prof.dr. 2 doç.dr. 2 saat boyunca rahmime girebilmek bağırta bağırta resmen beni parçalamışlardır ve ikinci transferden sonra 4-5 gün kendime gelemedim. Sürekli yapılan başarısız operasyonlarla bedenen tabiri caizse parcalamışlardır ve yapılamadığı için embriyolarımı tekrar dondurmuşlardır. Yapılan başarısız transfer girişimi hem beni hemde embriyolari tehlikeye atmıştır.Doktorla her konuştuğumuzda bir önceki sözleriyle birbirini tutmamaktaydı eşimin sorularıyla doktor bocalamış tabiri caizse amatörce üzerimde tedavilerde bulunmuştur. Bir doktordan en son duymayı beklediğim cümle 'benim önce dediklerimi dikkate almayın' gibi cümlelerle profesörlüğünü bence ayaklar altına almıştır. Yapılan iki başarısız transfer girişiminden sonra histeroskopi ameliyatı yapmıştır. Daha sonra 3. transfer de embriyoları ancak rahmime yerleştirebilmiş ama bu süreçte embriyolarımızın iki defa çözünüp dondurulduğunu ve biz sorduğumuzda çöz dondur işlemlerinde sıkıntı olmayacağını söylemiştir. Ancak yapılan işlemlerden sonra bizimde araştırdığımız kadarıyla ve bir kaç doktora sorduğumuzda çöz dondur işleminin tutunma oranını düşürdüğünü daha sonraki süreçte öğrendik. Anlatmak istediğimiz şudur: lütfen Isparta SDÜ de bir işlem yaptıracağınız zaman hele ki bu bu tüp bebek işlemiyse 2 kez değil bence 10 defa düşünün başka bir yere gidip görüştükten sonra ne kadar amatör olduklarını çok daha iyi anlarsınız.

X