işsiz erkek arkadaşım

Bu ulkede tonla issiz var, hepsi mi gidip aile parasiyla icki alip icsin? Baba parasi olmayan issizler essek mi?

Her gün rakı, her hafta sonu şehir degistirmek ucuz şeyler değil konu sahibi maaşımdan arttırıp altın atıyorum diyor kenara ama sevgilisi bu masrafları yapmasa en azından alkol kısmını o da atar kenara haftada 1 gram altın ama onun yerine ağlayıp içip geziyor🙄

Benim eski eş de öyleydi,mesleği vardı onun ,bi zanaatı vardı yani, ama.unv mezunu değildi,ama boş kalması mümkün degildi yani o sektörde devamlı ekmek yiyebilirdi ama ya maaşını beğenmezdi,ya şartlarını beğenmezdi, ben artık en sonunda bak ünv mezunuyum(bende isletme) su kadar maaşa markete çalışıyorum, o senin sorunun,ben hamallık yapıp o maaşa çalışamam demişti, hiç unutmuyorum,erkekler biraz daha bu iş konusunda sanırım üstten bakıyor.

işkurun sayfasında işçiden, memura özel öğretmenden, cilt bakım elemanına kadar ucu açık iş ilanları var. tek bir ilan için bu durumlara düşmesi garip. ben ki basit bir sağlıkçı olarak kapı kapı diş hekimlerin, kliniklerin oranın buranın kapısına gitmiş iş aramıştım.
biraz azla başlaması lazım çoğu bulması için

öncelikle herkese merhabalar, siteyi uzun süredir takip ediyordum ancak üye olmak yeni nasip oldu. benim paylaşmak istediğim bir derdim var ancak sizlerden bir çözüm önerisi beklemiyorum(çünkü her şey sonunda bizde bitiyor), sadece anlatmak/paylaşmak istedim, umarım okumak için çok uzun olmaz.

2 senelik bir ilişkim var. kendisi Ankaradaki köklü bir özel üniversitede tam burslu işletme okumuş birisi. (konu okul iş vs olduğu için belirtiyorum) Zeki, eğleceli, ince düşünceli, komik, şefkat ve sevgi dolu. onu çok çok seviyorum, çok iyi anlaşıyoruz ve evlenmeyi düşünüyoruz. kendisi 29 yaşında ben 26 yaşındayım. Ben Ankara'daki iyi bir devlet üniversitesinin Psikoloji bölümünden mezunum ve kpss'ye girip atandım. 2 seneyi aşkındır Ankara'ya çok yakın bir şehirde sözleşmeli (4b'li) memur olarak görev almaktayım. Kadroya geçmeme 1 sene kaldı. 2 yıl sonra tayin almaya çalışacağım ve evleneceğiz hayırlısı ile.

Benim sorunum erkek arkadaşımın bir türlü iş bulamaması. bunu sorun etmem asla maddi açıdan değil. sonuçta daha vaktimiz var. Maddiyat şuan benim için son sıralarda. Erkek arkadaşım yaklaşık 2 sene öncesinde İstanbulda güzel bir şirkette iş bulmuş ve çalışmış ancak sonrasında ailesinden uzakta zorlandığı ve aklı onlarda kaldığı için istifa edip geri dönmüş birisi. babası seneler önce vefat etmiş, annesi ve zihinsel engelli bir abisi (39 yaşında) var. onlardan uzun süre uzak kalamamış, aklı kalmış. maddi sıkıntıları yok. çünkü annesine ve abisine devlet tarafından bağlanmış bir aylık var, ayrıca kirada bir evleri var ve halihazırda yaşadıkları ev kendilerinin. dolayısıyla kolayca geçinebiliyorlar. sorun maddi değil. sorun benim erkek arkadaşımın işsizlikten dolayı bozulan psikolojisi. yaklaşık 1 senedir işsiz ve maddi sıkıntısı olmadığı için başlarda seçici davranıyordu. ancak zaman geçtikçe ve özellikle bu pandemi dönemi araya girince seçici olmasa dahi iş bulamadı ve psikolojisi bozuldu diyebilirim..

doğru düzgün iş ilanı yok. olanlara da hemen başvuruyor ancak cv görüntülemekten ileri gitmiyor hiçbir şey. bu sürede sıkıntı ve bunalımdan kendisini alkole verdi. normalde de alkol seven ve sık tüketen birisidir keza ben de öyleyim. beraber içer eğleniriz. ancak bu gündelik hayatımızı etkilemez. ancak kendisi işsizlik psikolojisi ile abartmaya başladı diyebilirim. son birkaç aydır sabaha kadar rakı içip sabah sızıp akşama kadar uyuma gibi bir alışkanlık geliştirdi. sürekli kendisini bölümden/ üniversiteden arkadaşları ile kıyaslayıp onlar ne işler başarırken ben işsiz geziyorum demeye başladı. çok yalnız, sıkılgan, alıngan birisi oldu. beni mesai saatlerim içinde arayıp darlayan birisine dönüştü. evinde ankarada duramayıp haftaiçleri sürekli benim şehrime/evime gelen birisi oldu (yasaklar kalktıktan sonra tabiki) ancak bu sefer de ben tüm gün çalışırken evde beni beklemek onu daraltıyor. neredeyse 30 yaşında olan bir erkek için tüm gün evde olmak ve bir şey başaramadığını düşünmek ne kadar zor tahmin edebiliyorum. onu anlıyorum ancak onunla baş edemiyorum.

çok konuştuk. ben kendisinden özellikle rica ettim. ne olursa olsun bir iş bul, para için değil, ruhsal sağlığın ve düzenin için dedim. amacım sabah kalkmak için bir nedeni olması, gün içinde kendisini oyalayacak bir şeyler olası, bir düzene girmesiydi. çünkü elbet kendisine ve seviyesine göre bir iş bulur eninde sonunda. ben o zamana kadar vaktini dolu geçirsin istedim. kendisi önce "sen çalışıyorsun, bir yerlere gelmişsin, sen öyle devlette çalışır güzel bir maaş alırken ben asgari ücretle böyle yerlerde mi çalışacağım (amacı kimseyi küçümsemek değil ancak öyle bir üniden öyle bir seviye ile mezun olduktan ve çevresi çok güzel şirketlerde yönetici pozisyonlarda çalışırken kendisine yakıştıramadı sanırım) dedi. ailen beni kabul etmez beni beğenmez ben senin yanına yakışmıyorum dedi. sen evliliğimiz için para biriktiriyorsun ben bir şey yapamıyorum dedi. (her ay belli bir miktar altın alıp kenara koyuyorum). ancak sonunda inadı kırıldı. seçiciliği bıraktı, kafe/butik kahveci, market gibi yerler dahil her yere iş için başvurmaya başladı. psikolog ve psikiyatriye gitmeye başladı. son bir aydır bir bira dahi olsa asla alkol almadı. düzgün saatlerde uyuyup uyanıyor. kısacası kendisini tekrar düzene sokuyor. ancak bir türlü iş bulamadı. ve gittikçe morali bozulup cesareti kırılıyor. tekrar eskisi gibi olmasından korkuyorum. bir de erkek olmasına rağmen çok narin bir karakter. bir yerde iş ilanı gördü başvurdu. çok ona göreydi. tam istediği alanda, evine yakın. sonra ilan kaldırılmış, şirket küçülmeye gitmiş. çok çok üzüldü ağladı. yani kendisi kabul almasa üzüldüğünü anlarım ancak ilan kaldırılmış. belli ki vazgeçmişler. bunda bu kadar üzülecek bir şey yok bana göre. bir yer olmasa başka yerden nasip çıkar. ne yapacağımı bilemiyorum. psikolojisi bozulup tekrar yanlışlar yapmasından korkuyorum. önümüzde evliliğe uzun bir zaman var. bana göre elbet bir gün olacak, çünkü hakeden başarılı ve hırslı bir insan. ancak onun ben senin yanında eksik kalıyorum, ailen/sen beni neden isteyesiniz demesine çok üzülüyorum. çünkü bunu hasetle değil saf bir hüzünle söylüyor. onu çok seviyorum. işsizlik sorunu dışında cidden mükemmel bir ilişkimiz var. ilgili, romantik, sevgi dolu, komik, sıcak, sen benim sadece sevgilim değil en yakın dostumsun diyen birisi. bana kendimi hep bulutların üzerinde hissettirir. geçirdiğimiz bir dkdan dahi sıkılmam. ancak bu iş konusu ve bu konuya olan tepkileri beni üzüyor ve yoruyor.

çok uzun olduysa affola. okuyan herkese tek tek teşekkürler
Ankara da iş olayı çok sıkıntılı maalesef, olan işler de maddi açıdan hiç tatmin edici değil. Farklı bir şehirde yaşamayı düşünmez mi?

benim yanıma gelebiliyor çünkü benim şehrim ankaraya çok yakın (1saat) ve her hafta sonu ailesinin yanına gidiyoruz onları görüyoruz aklı kalmıyor). şuan zaten ankarada, ancak iş bulma konusunda başta seçiciydi şuan ise her yere başvurmasına rağmen pandemi nedeniyle iş bulamıyor. alkol eleştirinize katılıyorum ki bu konuda mücadele verdim ve sanırım kazandım, şuan iyi gidiyor. annesi ve abisinin maaşıyla hayatını idame ettirmekten tabiki çekiniyor ve utanıyor. bu konuları da çok konuştuk. biz konuşmasak bile kendisi düşünmüş. şuan ne iş olsa yapıcam diyor. ancak bulamıyor
Çünkü 30 yaşında neredeyse. Zehir gibi çocuklar mezun oluyor 22 23 yaşında kim neden sevgilinizi işe alsın ki? Kendinizi kandırıyorsunuz. Hızlı trenle Ankara İstanbul arası 3 saat. Gayet sizin yanınızda kaldığı gibi haftaiçleri çalışıp haftasonları ailesinin yanına gidebilirdi. Zor gelmiş. Yada boş boş evde oturacağına kpss çalışabilirdi zannettiğiniz gibi biri olsaydı. Ama değil. Ve hayat böyle insanlarla geçirilmeyecel kadar kısa. Bi ömür hem sevgilinizin hem de abisinin annesinin sorumluluğunu alabilecekseniz evlenin. Ama sevgilinize güvenip çıkmayın bu yola derim.

Kaldırılan ıs ilanı ıcın aglayacagına yeni ilanlara baksın, aılen ısı yok diye seni ona vermezse ailen haklı durumda olur zaten. Duygu somurusu yapacagina ıs aramaya baksın aksama kadar uyumasın.

Ekmek nerdeyse o sehre gıtsın, ailemi ozledım dıyıp geri donmesin bu bahaneyle. Yarın senın tayin cikıcak ailemi ozledım dıyıp edecek misin istifa.. Ailemi ozledım bahane, Calısmaya gonlu yok.

Ziraat mühendisi arkadasım bir yıl ıs bulamadı buyuk bir markete reyon gorevlısı olarak basladı mecburen.. Evlenecektı cunku. Aılesı bana vermez demek yerine, ıs begenmemek suan benım ıcın luks dedı gıttı reyon dizdi.
Suan bolge sorumlusu kendısı.

Ben evlenmezdım bu cocukla.
Hakkında hayırlısı olsun
benim ailemden annem ve kız kardeşlerim biliyor kendisini. babam değil. annem pazarda limon bile satsa kabulüm yeter ki ekmeği peşinde olsun şu sıralar dedi. ancak bunun uzun vadede değil iş bulana kadar olduğunu düşünüyorum ki onu kastetti zaten. ekmek neredeyse gitsin lafı bence de doğru ancak ortada 18 yaşından daha küçükken babasını kaybetmiş ve bir şekilde aile babası konumuna konmuş birisi var. abisi var ancak engelli, annesi var ancak yaşlı (+60 yaş). yani aile yanına gitmesi çok da özledim düşüncesi ile değil. ki annesi vs ile her zaman iyi anlaşamaz, ben çok daha daha iyi anlaşıyorum diyebilirim.

ben istanbuldaki işini bırakıp, ailesinin yanına dönmesini normal buldum, maddi ihtiyac olmasada engelli bir abiyle anne yalnız kalmıs, benim ailemde de engelli birey var.. bakımı cok zor, kadıncağız tek basına kalmıs, kolay mi 39 yasindaki engelli bireyetek basina bakmak.. bunun hastanesi olur, kadının bir isi olur.. bu konuda erkek arkadasınız en dogrusunu yapmıs..
Ama issiz kalip kendini alkole vermesi de iyi olmamıs tabiki, lakin madem iyi biri, biraz sabredin, yanında olun.. ister istemez kendini kıyaslıyordur arladaslariyla bilemiyorum ben üzüldüm ya:KK43: tüm kalbimle en yakın zamanda istedigi gibi bir iş bulmasını diliyorum.. güzel haberlerini duyarız ins konu sahibi😊

Bu ulkede tonla issiz var, hepsi mi gidip aile parasiyla icki alip icsin? Baba parasi olmayan issizler essek mi?
bu konuda çok haklısınız bir şey diyemiyorum, çok konuştuk ve hallediyoruz umarım. halledemezsek zaten her şey farklı olacak benim için en önemli konu bu. alkole düşmesi veya her zorlukta düşecek mi korkusu. şuan iyi gidiyor allah bozmasın.

İşsizlik zor. Özellikle bu dönemde daha zor konu sahibi. Destek olmaya devam edin. Birliktelik böyle bir şey çünkü.

Sevgili CiRiLLA CiRiLLA adamın kişiliğine kadar laf etmişsin, eski konularına bir bakayım dedim. İşsiz olduğu dönem eşini baya gömmüşsün. Üstelik 2014 yılında iş piyasası böyle değil idi. Unutmuşsun zor zamanları sanırım. Allah bir daha yaşatmasın. Eşinle ilgili konularından birini buraya bırakıyorum.

Konuda maddi durumumuzdan yana korkularimi ve hicbiyerden ses cikmadigini, iş bulamadigini yazmişim nerde eşimi gommuşum acaba?

Eşim sadece rahat davraniyordu basvuru konularinda daha yeni issiz kaldigi için, ama oturup evde içip, aglayip, yatmiyordu boyuna.

Şuan yaptiği işle o zamanki meslegi ve maasi arasinda dağlar kadar fark var. Demekki biseyler yapmiş adam. :)

benim ailemden annem ve kız kardeşlerim biliyor kendisini. babam değil. annem pazarda limon bile satsa kabulüm yeter ki ekmeği peşinde olsun şu sıralar dedi. ancak bunun uzun vadede değil iş bulana kadar olduğunu düşünüyorum ki onu kastetti zaten. ekmek neredeyse gitsin lafı bence de doğru ancak ortada 18 yaşından daha küçükken babasını kaybetmiş ve bir şekilde aile babası konumuna konmuş birisi var. abisi var ancak engelli, annesi var ancak yaşlı (+60 yaş). yani aile yanına gitmesi çok da özledim düşüncesi ile değil. ki annesi vs ile her zaman iyi anlaşamaz, ben çok daha daha iyi anlaşıyorum diyebilirim.
Ailesini yanına alabilirdi, onları Ankara’ya bağlayan bir şey yok anladığım kadarıyla. Yada Ankara da iş bulup öyle istifa etmeliydi.

benim anlamadigim,
ya yoneticilik ya da vasifsiz isci ilanlarina mi bakti bu donemde,
ikisinin arasi yok mu.

Simdi vasifsiz isci olmaz zaten, adam uni mezunu.
Ama deneyimi olmadigi icin de yonetici ilanlari da olmaz.
Yani o direk yonetici olarak is bulan arkadaslari muhtemelen tanidik vasitasi ile veya ozelmis okulu zaten, belki akraba sirketlerinde is bulmuslardir. Yoksa kimse yeni mezunu yonetici olarak ise almaz.

Su donem cidden zor bir donem.
o yuzden bir sekidle disiplinini korumasi lazim,

"sen çalışıyorsun, bir yerlere gelmişsin, sen öyle devlette çalışır güzel bir maaş alırken ben asgari ücretle böyle yerlerde mi çalışacağım (amacı kimseyi küçümsemek değil ancak öyle bir üniden öyle bir seviye ile mezun olduktan ve çevresi çok güzel şirketlerde yönetici pozisyonlarda çalışırken kendisine yakıştıramadı sanırım)

Bunu kendisine yakistiramiyorsa, ilk basta isi birakmayacakti. Millet ne zor sartlarda çalisiyor haberi varmi beyefendinin? Kadinlar 3 aylik bebegini evde birakip çalisiyorlar. O bahs ettigi asgari ücretliler 12 saat mesai yapip evde siziyorlar.

Bir yere varmak istiyorsa evet çalisip, çabalamasi lazimdi. Kimse imkanlari ona bir altin tepside sunmaz. Ha hayat adil degil, torpil var hersey var ancak çaba sende olmasi lazim daima. Akli ailesinde kalmasi ile, hiç b plani olmadan isi birakirsan böyle olur iste.

Bana sevgilin issiz psikolojisiden daha çok, simarik geldi. Bence yol yakinken ayril.

Umarim is bulur. Issizligin ne demek oldugunu cok iyi bilirim.
Burda bi grup var seytan taslar gibi biri konu acsa da sinirimizi cikarsak diye bekliyor. Kiz akli basinda ayrilsam mi dememis birsey dememis bundan adam olmaz bilmem ne. Herkesin kocasi adamsa burda dertleri olan kim?
Bu siteye ceki duzen verilsin artik kimse birbirini tanimiyo diye vur abaliya. Tahminim o ki;burda birbirini ezenler yeni uyelik acip dert anlatir olmuslar

Çünkü 30 yaşında neredeyse. Zehir gibi çocuklar mezun oluyor 22 23 yaşında kim neden sevgilinizi işe alsın ki? Kendinizi kandırıyorsunuz. Hızlı trenle Ankara İstanbul arası 3 saat. Gayet sizin yanınızda kaldığı gibi haftaiçleri çalışıp haftasonları ailesinin yanına gidebilirdi. Zor gelmiş. Yada boş boş evde oturacağına kpss çalışabilirdi zannettiğiniz gibi biri olsaydı. Ama değil. Ve hayat böyle insanlarla geçirilmeyecel kadar kısa. Bi ömür hem sevgilinizin hem de abisinin annesinin sorumluluğunu alabilecekseniz evlenin. Ama sevgilinize güvenip çıkmayın bu yola derim.
ben size çok katılıyorum. belki de dediğiniz gibi kendimi kandırıyorum, haklısınız. ancak şunu tam anladığınızı düşünmüyorum. başlarda kendisine yakştıramadığı ve maddi zorlukları olmadığı için iş beğenmiyordu ve bunun da ötesinde seçiciydi. kpss çalışabilirdi mesela ancak çalışmadı çünkü isteğim o değil dedi, başka bir şey yapabilirdi ancak yapmadı çünkü ben bunu istemiyorum dedi. şimdi ancak dank etti ancak şuan da bulamıyor. ve bu onda bir yıkım ve hayata dair bir farkındalık geliştirdi. derdimiz zaten bu. ben ise her zaman yeter ki ayaklarım üzerinde durayım yeter ki kendi paramı kazanayım diyen birisi oldum. neden? çünkü tek yaşamak ayaklarım üzerinde durmak istedim. ister hayatı görmemiş ister tembel diyin, onun böyle dertleri olmamış. tüm çocukluğu ve ergenliği ciddi bir varlık içinde geçmiş. babasını kaybedene kadar cidden hayatı tanımamış.

İşsizlik zor. Özellikle bu dönemde daha zor konu sahibi. Destek olmaya devam edin. Birliktelik böyle bir şey çünkü.

Sevgili CiRiLLA CiRiLLA adamın kişiliğine kadar laf etmişsin, eski konularına bir bakayım dedim. İşsiz olduğu dönem eşini baya gömmüşsün. Üstelik 2014 yılında iş piyasası böyle değil idi. Unutmuşsun zor zamanları sanırım. Allah bir daha yaşatmasın. Eşinle ilgili konularından birini buraya bırakıyorum.

Eşimin durumunun da piyasayla alaksi yoktu 4.600 lira maaşi+ senelik 10bin toplu parayi eşim 6 sene önce aliyormuş.
Bugun 2020 yilinda 4.600 lirayi maaşi bulan "iyi kazaniyorum" diyor.

Eşimin iş sikintisinin sebebi piyasa degildi, standartlarindan düşmek istmemesiydi ve henuz bikac aylik işsizdi.

37 yasinda is aramiyim mi artik yani zehir gibi cocuklar var diye?

ilk paragrafınıza katılıyorum, ben olsam ben de eşinizle aynısını yapardım ki yaptım da. atanana kadar 2 senecik dahi olsa her yolu denedim, hakettiğimin çok altında asgari ücretin dahi altında maaşlarla sırf işsiz kalmamak ve kendimi köreltmemek adına çalıştım. ki ailemin maddi durumu gayet iyi olmasına rağmen, sadece kendi ayaklarım üstünde durmak istedim. onların yanına gidebilirdim.

ancak işi gereksiz yere bırakma konusunda ben sizden biraz daha ılımlıyım. belki de sevdiğim içindir, bir şey diyemem. Ankarada da kolayca iş bulacağını düşündü sanırım, çünkü cidden cvsi dolu ve yabancı dili üniversitesi vs çok çok iyi birisi. bu şartlarda pek boş kalacak birisi değil normalde. annesi yaşlı, abisi ne kadar güzel bir insan olsa dahi bakımı zor. çocuk gibi ilgilenmek lazım. ancak annesinden gel bize bak vs gibi bir talep asla olmadı, onu diyebilirim. annesi çok güçlü gururlu, dik duran bir hanım. ancak tek başına baş edemedi belli etmese de. erkek arkadaşım da o yüzden bırakıp döndü. yardımcı olmak adına. böyle bir çağrı yoktu, annesi gel bak demedi, o konuda haklısınız. annesi ve abisi ile aramız çok iyi bu arada. annesi beni kendi evladı gibi sever, adım tuğçe, bana tuğçem der. hatta belki pek inandırıcı gelmeyecek ama bir durum bir tartışma olsa eğer haklıysam evladı yerine beni destekler. objektif birisi. ailecek hepsini cidden çok çok seviyorum. bir problemim en ufak şekilde bile asla olmadı. ama bu işler aklımı çok karıştırıyor. farklı bir bakışaçısısınız, teşekkür ederim.

Sanki simdi çokmu yardimcida? Yada gittiginde çokmu yardim ediyordu annesini? Simde her hafta sana geliyor.
Bir kadin tutabilirdi, her gün annesini yardim eden. Tatillerdede ailesinin yanina gidebilirdi.

Simdi parasiz pulsuz nasil yardim edecek? Ve siz daha yenimi Türkiyede yasiyorsunuz anlamadim, tek cv'si iyi olan sevgiliniz degil. Nice yurtdisi tecrübeli gençler bile is bulamiyor, torpil var diye. Sevgilin neyine güvendi o isten istifa ederken?

Hayir ergen yada 20li yaslarda degil ki böyle ani saçma sapan kararlar alsin. Adam 30larina gelmis, birden istifayi basiyor. Hani desen Türkiye sosyal devlet, bir sekilde yolunu bulur. Oda yok.

Insanin hersey basina gelebilir, issizlik, parasizlik. Tabiki bu süreçlerde destek olacaksin. Ancak sizin durumunuz farkli. Asil sorun sorumsuzluk, simariklik çünkü.

37 yasinda is aramiyim mi artik yani zehir gibi cocuklar var diye?
Arayın tabi ki, ama bi mesleğiniz yoksa tecrübeniz yoksa bulabileceğiniz iş de alacağınız maaş da bellidir. Ve şu süreçte özellikle zorlanırsınız. Bu benim fikrim değil keşke böyle olmasa ama böyle. Bi çok kurumun yaş şartı olur başvurularında hatta. Gerçekler böyle malesef.

ben istanbuldaki işini bırakıp, ailesinin yanına dönmesini normal buldum, maddi ihtiyac olmasada engelli bir abiyle anne yalnız kalmıs, benim ailemde de engelli birey var.. bakımı cok zor, kadıncağız tek basına kalmıs, kolay mi 39 yasindaki engelli bireyetek basina bakmak.. bunun hastanesi olur, kadının bir isi olur.. bu konuda erkek arkadasınız en dogrusunu yapmıs..
Ama issiz kalip kendini alkole vermesi de iyi olmamıs tabiki, lakin madem iyi biri, biraz sabredin, yanında olun.. ister istemez kendini kıyaslıyordur arladaslariyla bilemiyorum ben üzüldüm ya:KK43: tüm kalbimle en yakın zamanda istedigi gibi bir iş bulmasını diliyorum.. güzel haberlerini duyarız ins konu sahibi😊
çok teşekkür ederim. engelli tanıdığı olan bu konuda biraz daha hassas oluyor haklısınız. abisi zihinsel engelli, annesi ise +65 yaş. cidden zor oluyor ama her şeye koşturan, zinde, yerinde durmayan bir kadın. yine de o abi ile bir sohbet dahi etmemiş insanın anlaması çok zor. ben asla kimseye ne alınıp ne de kızmıyorum. hiçbiri beni tanımıyor, kendi fikirlerini ,dünya görüşlerini söyleyip bana yardımcı olmaya çalışıyorlar sonuçta. zaten şuan evlenmek istesek benim durumumdan dolayı en az 2 sene var önümüzde, o nedenle çok değer verdiğim ve sevdiğim için ben beklemedeyim. ancak hiçbir şekilde çıkar yol göremesem de akıl verenlerden önce ben kendim ayrılmayı bilirim. çünkü kimse dünyaya iki kez gelmiyor. iyi dilekleriniz için çok çok sağolun size güzel günler diliyorum

X