İşsizlik

Gibiydi herkes akraba olmasa da akraba ilişkileri de var
Aile şirketinde çalışan biri olarak söylemeliyim ki aile şirketi olan veya akrabalık ilişkileri olan yerden şirketlerden hayır gelmez. İnşallah istediğiniz gibi bir iş bulursunuz. Linkedin hesabınız var mı? Oradan daha hızlı bulabilirsiniz belki

Aile şirketinde çalışan biri olarak söylemeliyim ki aile şirketi olan veya akrabalık ilişkileri olan yerden şirketlerden hayır gelmez. İnşallah istediğiniz gibi bir iş bulursunuz. Linkedin hesabınız var mı? Oradan daha hızlı bulabilirsiniz belki
Ama işe girmeden bilmiyordum sıkıntı o, var araştırıyorum ama sıkıntı ya. Dilim de var ama uluslararası geçerli belge almak istiyorum bakalım hayırlısı inşallah gönlümdeki gibi bir iş bulurum :KK43:

Maalesef oyle olmuyor yorumlari okuyup yazacaktim bunu gorunce duramadim
Yazdıklarınızın hemen hemen hepsini yasiyorum kamudayim sikayet mercii yok amir amiri koruyor olan memura oluyor benim.de su an 3 ayri masam var çünkü elemanlar ya raporlu ya izinli, biri ucretsiz izinde biri de dogum izninde olan iki kisi var ben bir yandan telefon gorusmesi yaparken ayni anda mail atiyorum ya da vatandaşla ilgileniyorum. Ustune ayni sizinki gibi ne yapiyorsun ki zaten alt tarafı 5 dklik is eline mi yapışır deniyor. Diger arkadaslarsa günü cay sigara sohbetle geçiriyor ben perşembe ve cuma saat 5te oturdum ki bucukta mesai bitiyor artik sadece is ve aksam uykuyla geciyor ozelde olsam istifa ederdim de kamuda tayin de zor eleman olmayinca gidemiyorsun yani dediginiz gibi degil. Ayrilmamis olsaydiniz 1 seneyi doldurup ayrilin derdim.
Bence biraz kafanizi toplayin, yaşadığınız sorunlarin yarattigi psikolojiden kurtulmak icin kendinize zaman taniyin. Şu anki surecinize issizlik olarak degil de ucretsiz izin ya da mola gibi bakmaya çalışın. Kendi icinizde de streslisiniz. Bunu aşmaya calisin ki yeni ise taptaze bir baslangic yapabilesiniz. Gezin eglenin arkadaslariniza vakit ayırın bu arada da yeni is başvuruları yapın. Modunuzu yükseltmeye çalışın.
Şikayet etsen o kişiyi başka bir yere veriyorlar.gelen daha fazla çalışmıyor 🤣🤣.işten atılma yok.sen ben gibi zeki olduğunu saklayamayan, sorumluluk bilincine ket vuramayan enayiler çalışmaya devam ediyor.en iyisi kabullenmek.ben çok mücadele ettim ama yine bana kalıyor yine bana kalıyor.nasıl başarıyorlarsa.

Şikayet etsen o kişiyi başka bir yere veriyorlar.gelen daha fazla çalışmıyor 🤣🤣.işten atılma yok.sen ben gibi zeki olduğunu saklayamayan, sorumluluk bilincine ket vuramayan enayiler çalışmaya devam ediyor.en iyisi kabullenmek.ben çok mücadele ettim ama yine bana kalıyor yine bana kalıyor.nasıl başarıyorlarsa.
Ben cidden problem bende sanıyordum şu 10 gündür yataktan çıkamıyordum üzüntüden hani her alanda böyle manyakların olduğunu asla bilmiyorum allah topluca yardımcımız olsun

Ben cidden problem bende sanıyordum şu 10 gündür yataktan çıkamıyordum üzüntüden hani her alanda böyle manyakların olduğunu asla bilmiyorum allah topluca yardımcımız olsun
Amin amin.benim de eskiden elim ayağım titriyordu sinirden ama zamanla alıştım gitti.savunma mekanizması geliştirdim heralde.

sizin için çok üzüldüm umarım istediğiniz gibi bir iş bulursunuz ne saçma bir yermiş orası bedavadan para veriyor resmen. Ben de kamu kurumunda çalışıyorum, çok mutsuzum hiç çalışmak istemiyorum ama mecburiyet ahh o mecburiyetler. keşke 3 4 dairem olsaydı da hiç çalışmak zorunda olmasaydım o derece nefret ediyorum…

sizin için çok üzüldüm umarım istediğiniz gibi bir iş bulursunuz ne saçma bir yermiş orası bedavadan para veriyor resmen. Ben de kamu kurumunda çalışıyorum, çok mutsuzum hiç çalışmak istemiyorum ama mecburiyet ahh o mecburiyetler. keşke 3 4 dairem olsaydı da hiç çalışmak zorunda olmasaydım o derece nefret ediyorum…
off gerçekten her yerde belli ki böyle saçmalıklar var benim anlamadığım tek şey ise çalıştığım halde neden bu muameleyi görüyorum da çalışmayan insan bebek ilan ediliyor o kadar saçma ki… yani mantığıma oturtamıyorum

Bizde sikayet edince de baska yere vermiyorlar hatta baska tehditler de edildi de hepsinin ustesinden geldim fakat artık sıkıldım. Yani mucadele etmek.iyi hos da sonuca varamiyorsun. Ben de yetisemiyorum diyorum ne yapıyorsun ki.deniyor ama 3 kişinin ayri ayri yapamadığı isleri tek basima yapıyorum gerci artik tavrimi koyuyorum eskiye nazaran daha az mucadele ediyorum denebilir

Amin amin.benim de eskiden elim ayağım titriyordu sinirden ama zamanla alıştım gitti.savunma mekanizması geliştirdim heralde.
Psikolojik olarak gucleniyor insan artik takmiyorsun bir yerden sonra... yeni gelen ve ufacik seyde sikayet eden insanlara bakiyorum da artik ben garipsiyorum bu ne ki sen ne nazlisin diye geciriyorum icimden :) epey dayanikli hale geldim tabii kisilerin yuzune demem hatta seni anlıyorum diyerek destek olmaya calisirim. Yeni nesil daha nazli geliyor bana

off gerçekten her yerde belli ki böyle saçmalıklar var benim anlamadığım tek şey ise çalıştığım halde neden bu muameleyi görüyorum da çalışmayan insan bebek ilan ediliyor o kadar saçma ki… yani mantığıma oturtamıyorum
Mantik aramayin hic kafa yormayin
Calisana daha cok is yukluyorlar calismayana dokunmuyorlar

Bizde sikayet edince de baska yere vermiyorlar hatta baska tehditler de edildi de hepsinin ustesinden geldim fakat artık sıkıldım. Yani mucadele etmek.iyi hos da sonuca varamiyorsun. Ben de yetisemiyorum diyorum ne yapıyorsun ki.deniyor ama 3 kişinin ayri ayri yapamadığı isleri tek basima yapıyorum gerci artik tavrimi koyuyorum eskiye nazaran daha az mucadele ediyorum denebilir
Başka yere verseler yeni gelen de hayır etmiyor ki.

Psikolojik olarak gucleniyor insan artik takmiyorsun bir yerden sonra... yeni gelen ve ufacik seyde sikayet eden insanlara bakiyorum da artik ben garipsiyorum bu ne ki sen ne nazlisin diye geciriyorum icimden :) epey dayanikli hale geldim tabii kisilerin yuzune demem hatta seni anlıyorum diyerek destek olmaya calisirim. Yeni nesil daha nazli geliyor bana
Ayy aynen ben de.eskiden sinirden elim ayağım titrerdi şimdi ortamda kim var kim yok ne zaman gelmiş ne zaman gitmiş umrumda bile değil.zamanla insan savunma mekanizması geliştiriyor heralde başa çıkabilmek için.

Mesela işe girince ben de şikayet etmiyordum vay efendim bu sefer olan bitenden benim haberim yok ben buranın neyiyim sen kendini ne sanıyon da bana haber vermeden iş halletmeye çalışıyosun diye kızdı

Oyy oyy bu nedir bacım psikolojik deney falan mı yapmışlar senin üstünde.
Beni arayıp kkonuştuğunda teli hep hoparlöre alıyordum çok şükür annem de duyduğu için her şeyi içim daha rahat yoksa insan bunca olayı yaşayınca şüpheye düşüyor valla, bi laf vardır ya hızlı yürüdüm deli oldum yavaş yürüdüm sünepe oldum diye işte aynısı oldu.
Bir de sanki ben istifa etmemişim beni o işten çıkarıyormuş gibi triplere girdi nasıl büyüklendi böyle manipüle etti olayı insan gerçekten yediremiyor allaha havale ediyorum şu mübarek ramazanda allahımmm görsün

Mesela işe girince ben de şikayet etmiyordum vay efendim bu sefer olan bitenden benim haberim yok ben buranın neyiyim sen kendini ne sanıyon da bana haber vermeden iş halletmeye çalışıyosun diye kızdı
Benim müdürüm de böyle
Is verir ama her asamada ona sorulsun ister işleri halletmek icin elimden geleni yaparim bilen arkadaslarimi arar sorarim bu sefer neden bana sormadan aradin, ben buranin amiriyim falan der haklisiniz desem bile susmaz cevap vermeye musaade etmez ben artik duymazdan gelip bildigimi yapiyorum 😀

X