İstanbul'da engelli aracı park etme sorunu

Kavimlergocu

Beni kıskananlar çatlasın çekemeyen halat taksin🌺
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
5.917
8.334
Biz buraya üç ay önce taşındık evimiz cadde üzeri biz en sondayız ve dönemeç var sona parkedersek kamyonlar çarpabilir tam dönemeç alan dar
Birde heryere tuba konmuş hiçbir yere park yapamıyoruz karşı apartmanın kullanılmayan bir kapısı var kimse bize bişey demedi sabah kalkınca bu notu bulduk ve sileceğimiz çıkartılmıştı bu konuda ve herkesin heryere duba koyması konusunda ne yapabiliriz (bu arada arabamız engelli aracı engellilerin park üstünlüğü var )
Düzenleme:12-3-2017 de çektim şimdi yerleri karalayarak hep farklı araçlar ve tam kapısının önüne park edenlerde var biz en köşeye park ediyorduk artık etmiyoruz içeride mescit var alt yolda üçgen bu tarafta fark ettiyseniz garaj önüne duba konmuş garaj önü yazısı var karşıda hiçbirşey yok gelmiş kırmış sileceği arabaların hiçbiri onların değil yük kamyonu vardı kaç gündür
Cadde nin sonunuda çektim çöp kamyonu dönemedi geri gitti üçgen bu alanda kamyonlar araca çarpabilir
Düzenleme /Konu aydınlığa dün tarafımca kavuşturuldu bizim evin önüne karşı binadaki çocuk parkeymişsin 3. Katta ruh hastası kadın sileceğini kaldırmış ona bahsettim bu yazıdan bizim binadaki hasta ruhlu kadınla kocası gitmişler onlara da bu bina sizin niye önüne çektiriyorsunuz demiş onlara
Belki kiracımız yapmıştır biz yer bulamıyoruz onlara herkese yapınca onlarda sinirlenmiş galiba belki birader yapmıştır dedi özür diledi yani ortalığı ona hiçbirşey olmamasına rağmen 3. Kattaki karı koca yapıyor

Son düzenleme:
Garaj kapısı değil kullanılmayan bahçe kapısı herkes park ediyor dubalardan dolayı yer de Yok ayrıca hiç söylemeden sileceği koparmasımı haklı
Kim olduğunuzu bilmiyor kapı kapı aramak gibi bir zahmete de girismez kimse
Kullanılmadığına emin olarak park etmeniz evet hata
Demek ki kullaniliyormus

Kim olduğunuzu bilmiyor kapı kapı aramak gibi bir zahmete de girismez kimse
Kullanılmadığına emin olarak park etmeniz evet hata
Bahçe kapısı da olsa sonuçta kapı onu
Eşim arabaya kartını bırakıyor numarası var zaten sileceği koparması hiç haklı değil

o silecegi alıcann onun .... neyse bir rahatsızlıgı varsa insan gibi halletsin kartıda varmıs esinizin arayıp soyleyebilir ortada bu derece silecek kopartacak terbiyesizce not bırakacak bir durum yok onceden defalarca soylemisde umursamamıssınız sanki de tavra bak

o silecegi alıcann onun .... neyse bir rahatsızlıgı varsa insan gibi halletsin kartıda varmıs esinizin arayıp soyleyebilir ortada bu derece sielcek kopartacak boyle terbiyesizce not bırakacak bir durum yok onceden defalarca soylemisde umursamamıssınız sanki de tavra bak
Yooo hiç denmedi bahçeyi kullanılmayan kapının resmini atamıyorum özel mülk haklısınız tavrı çok kaba komşuluğa yakışmıyor

Yooo hiç denmedi bahçeyi kullanılmayan kapının resmini atamıyorum özel mülk haklısınız tavrı çok kaba komşuluğa yakışmıyor
her ne olursa olsun boyle bir uslupla not bırakamaz zaten kart var aramamıs hadi diyelim yok ozaman lutfen buraya parketmeyiniz diye bir not bırakır tamam ama boylesine desen de anlamaz kaba kuvvetle islerini halleden biri demekki

her ne olursa olsun boyle bir uslupla not bırakamaz zaten kart var aramamıs hadi diyelim yok ozaman lutfen buraya parketmeyiniz diye bir not bırakır tamam ama boylesine desen de anlamaz kaba kuvvetle islerini halleden biri demekki
Dağ başı sanki

Sabah orda servis aracı parketmişti şimdi de nakliye kamyonu parketmiş

Bagli oldugunuz belediyeyi arayin durumu anlatin engelli aracimiz var park yerimiz yok seklinde. Artik o duba dediginiz seyleri bir arabalik yer olarak demirli anahtarli yapiyolar size ozel oluyo orasi park ediyosunuz cikarkrnde demiri kitliyosunuz

O adamda kudursun :)
Çok saol canım yarın arayım hemen kk yı bu yüzden seviyorum altın fikirler geliyor

Engelli araçların otoparklarda park önceliği vardır, -belediye tarafından işaretlenmemişse-sokakta değil. Belediyenizden sokağınıza engelli park yeri tabelası talep edebilirsiniz.

Komşunuzun uslubu her ne kadar yanlış olsa da adam haklı. Özel mülk kapısının önüne, apartman girişlerine, kaldırımlardaki rampaların girişlerine araç parkedilmez. Kullanılsa da kullanılmasa da.

X