Gelinlik Modelleri Istanbulda guvenilir ozel dikim ve tasarim yapan gelinlikci

dusleratolyesi özelden mesaj atamadım gelinlik diktirmek istiyorum. bana ulaşabilir misiniz?

hayırlı olsun öncelikle.. Rabbim bir ömür boyu mutluluğunuzu daim etsin. Bir süredir internette gelinlik modellerini araştırıyorum ve hem benim hem de nişanlımın çok çok beğendiğimiz modeli pronovias'ta bulduk. Fakat fiyatı inanılmaz yüksek bu yüzden aynı modeli dışarıda daha uygun fiyata diktiricez. yazıda pronoviaslardaki kumaşlarla aynı olduğunu yazmışsınız bu tunaliz moda'da böyle değil mi? açıkçası biraz da tereddütüm var aynı modeli yaparız diyip aynısı olmazsa bu sefer moral bozukluğu yaşamak istemiyorum. teşekkürler.

eğer ücretini ödemeye razı olursanız, hem tunaliz de hem de başka gelinlikçilerde pronoviaslardaki gelinliklerin kalitesinde kumaş bulursunuz. ben bizzat vakkoya gidip gelinlikleri incelemiş biri olarak söylüyorum bunu. ama, 2000-2500'den yüksek bütçe gerek...

minecim merhaba nasılsın senin bloğunuda görmüştüm hatta evime yaptıracağım mutfağım için inanılmaz bir fikir kaynağı oldun benim
için öncelikle teşekkür ederim:KK3:
bende bu haftasonu kuyumcukent akaydan randevu aldım gelinlik modellerine bakıcam straplez prenses modeli duvağı hafif yüksek çok abartı olmayan bi gelinlik bakıcam eteği sırf tül olanlardan istiyorum ama tülümünde böle çiçek demetlerindeki tüle benzememesini ( kalın olmayan uçuş uçuş bişey ) istiyorum kaliteli bişey olsun :KK9:

bu modeli senin diktirdiğin moda evinde ne kadara dikerler acaba hayal tül olucak tarlatan istemiyorum kat kat tül olucak yani
bende diktirmeye güvenemiyorum açıkçası o yüzden ilk başta akaya bakmak istedim eğer istediğim modeli bulamazsam veya fiyatlar çok uçuk gelirse moda evlerine bakıcam

biraz fikir verirsen sevinirim:nazar::nazar::nazar:

Açıkçası tül çok pahalı bir şey değil ama ne kadar kabarık bir etek istediğinize de bağlı. Tarlatansız kabarık gelinliklere toplam 100 metreye yakın tül gidebiliyormuş. Şanslısınız, ben de bugün tam tunalizdeydim, bazı gelinlik modelleri konusunda fikir alışverişi yaptık. Tül etekleri de konuşmuştuk. Yani şimdi ne diyeyim bilemedim. Sadece tül olacaksa, dantel yoksa, gerçi drape olup işçilik olacaksa durum değişir ama 1500-2000 arası bir fiyat olur herhalde.

kızlar bgn akay gelinlikte randevum vardı ben normalde hayal tül istiyorum ama bana ilk başta gelinlikten ayrı bir tarlatan giydirdiler hiç gelinlik tarlatansız olmaz dediler
nedeni rahat yürüyemezsin ayağına dolanır bacağının arasına girer ve gelinlik ister istemez söner dediler aslında bi yerde doğru çünkü o olmadan gelinlik ile yürümek epeyce zor olur bilemedim fiyatlarda 3000-4000 tl arasında değişiyor duvağıda yok içinde öle yani güzel ilgilendiler kuyumcukentteki akaya baktım fena değildi bgn nişanlımla baktık haftayada aileler ile bakıcaz kafam karıştı..

gelinlik gibi eteklerin ayakları bile gizleyecek kadar uzun olduğu kıyafetlerde doğru, tarlatan giyinmek şart. Ha ne olur, kabarıklık için istenmiyorsa 1-2 numara tarlatan olur. yürümeyi sağlamak için kullanılır.

akay, marka değerini de satan bir gelinlikçi. orijinal tasarım üretmeye ve tanıtıma çok para harcadığı, ayrıca prestij fiyatlandırması da yaptığı için, bunları yapmayan bir gelinlikçiden daha fazla para ödersiniz oradan aldığınız bir gelinliğe.

Son düzenleme:
minecim merhaba ,,
dün fatihteki gelinlikçileri dolaştım gerçi kumaşçılar kapalı olduğundan onları gezemedim
ama gördüğüm kadarıyla herkes dantellere fransız danteli diyor bence alakası yok
hep tülün üzerine ek yapmışlar kenarlarından ip geçen motifler soğudum resmen dantelden:KK3:
seninde dediğin gibi gerçek fransız danteli ekleme ile değil kendinden bir bütün olarak gelmesi gerekiyor.
önümüzdeki haftada kadıköydeki gelinlikçileri gezicem senin gelinliğini diken yerede bakıcam
benim için önemli olan dantelimin kaliteli olması
minik desenli kabartma modelli bir dantel istiyorum tabi onu boncuklarla yapıcaklar minik incilerle süsleme yapılmasını istiyorum
parlaklık katmak içinde sedef boru taşlar labilir
umarım kadıköyde hem kaliteli hemde fiyat olarak uygun modeller bulabilirim..

gelinliğim straplez tüldende kolları olucak aşağıdaki adresteki gelinlik modelinin sadece belden yukarı uyarlanmış kısmı gibi bir model istiyorum kabartısı anlatmak için ekliyorum aslında umarım anlatabilmişimdir :KK1:

Son düzenleyen: Moderatör:
Link paylaşmak yasak.

Lütfen resim ekleyiniz. :KK34::KK34::KK34:

$1.jpg

minecim merhaba ,,
dün fatihteki gelinlikçileri dolaştım gerçi kumaşçılar kapalı olduğundan onları gezemedim
ama gördüğüm kadarıyla herkes dantellere fransız danteli diyor bence alakası yok
hep tülün üzerine ek yapmışlar kenarlarından ip geçen motifler soğudum resmen dantelden:KK3:
seninde dediğin gibi gerçek fransız danteli ekleme ile değil kendinden bir bütün olarak gelmesi gerekiyor.
önümüzdeki haftada kadıköydeki gelinlikçileri gezicem senin gelinliğini diken yerede bakıcam
benim için önemli olan dantelimin kaliteli olması
minik desenli kabartma modelli bir dantel istiyorum tabi onu boncuklarla yapıcaklar minik incilerle süsleme yapılmasını istiyorum
parlaklık katmak içinde sedef boru taşlar labilir
umarım kadıköyde hem kaliteli hemde fiyat olarak uygun modeller bulabilirim..

gelinliğim straplez tüldende kolları olucak aşağıdaki adresteki gelinlik modelinin sadece belden yukarı uyarlanmış kısmı gibi bir model istiyorum kabartısı anlatmak için ekliyorum aslında umarım anlatabilmişimdir :KK1:

evet malesef herkesin danteli fransız danteli :KK70: dün ümraniyede abiye kumaşçılarını gezdim, bizim gelinlikçilerin sattığı "fransız dantellerinden" top top var oralarda. fransız danteli nasıl topla satılıyorsa...neyse.

kadıköyde de gerçek fransız danteli olmasa da, fransız tipi dantel istediğinde bile piyasasını korumak için fiyatı yüksek tutuyorlar sanki. bu aralar kumaşı kendin alıp sadece işçilik ödemek, özellikle de fransız tipi dantel isteyenler için daha uygun olur mu diye düşünmüyor değilim...sen yine de bir gez, sor. inşallah güzel bir şeyler bulursun.

inşallah bulurum senin gelinlikçinede gidicem yerini tarif edersen sevinirim
bide sen gelinlikçinle birlikte kumaş beğenmeye gittiğini sölemiştin onun kumaşçısınamı gittiniz
gelinliğinin danteli kaliteli duruyo belli
bide orda önerebileceğin bir isim varmı ??

inşallah bulurum senin gelinlikçinede gidicem yerini tarif edersen sevinirim
bide sen gelinlikçinle birlikte kumaş beğenmeye gittiğini sölemiştin onun kumaşçısınamı gittiniz
gelinliğinin danteli kaliteli duruyo belli
bide orda önerebileceğin bir isim varmı ??

benim kendi kumaşımı gelinlikçi zamanında alıp işletmiş, bir kenara koymuştu. kumaşçı gezmek için başka bir arkadaşım ve filiz hanımla gittik. o daha önceden kumaşçıları gezdiği için belli bir fikri oluyor, birkaç dükkana götürüyor. bence kumaşçıları insanın kendi gezmesi daha iyi olabilir. zaten eminönünde belli bir bölgede toplanmış durumdalar. orda önerebileceğin isim derken tam anlamadım :)

:)) tunaliz moda evinde önerebileceğin bir isimden bahsetmiştim
ama filiz hanım sanırım orda çalışıyor cevabımı aldım aslında :)
fathide gezdim ben ama pazar günü olduğu için kumaşçılara bakamadım
eminönünde kaliteli kumaş satan yerler varmı
sanki ordakilerde hep çin malı satıyormuş gibime gelio
inci dantelden bahsetmiştin
ay nereye bakıcağımı şaşırdım
bu haftasonu direk kadıköyemi gitsem yoksa eminönüne gidip kumaşmı baksam
kafam karıştı eminönünde kumaş baksam ne yapıcam onuda bilmiyorum
sonuçta gelinliği dikicek olan kişi genelde kendi kumaşçısından alınmasını tercih ediyor
fikir verin bana :)

önce gelinlikçilere sizin gelinlik için kaçar metre kumaş almak lazım onu sormalı. elinize kumaş listesi verecekler. sonra gelinlikçilerden hem kumaş da onlardan olursa kaça yapacaklarını öğrenmeli ve kumaşların örneklerine bakmalısınız, sadece dantel demeleri yetmez, ne tarz bir dantel kullanacaklarını gözünüzle görmeniz lazım, ister karteladan, ister önceden diktikleri modellerden. aynı zamanda bir de kumaş sizden işçilik onlardan olursa fiyatını sorarsınız.

daha sonra eminönüne gidersiniz. Eminönü'nde gelinlik kumaşçıları, deniz tarafından düşünürsek Yeni Cami'nin sol arka kısmında kalıyorlar. Açık adres isterseniz, Sultan Hamamı caddesi ve etrafındaki sokaklarda olduklarını söyleyebilirim. Evet, inci dantel var. M prenses tekstil diye bir yeri duydum ama henüz gitmedim, gitmeyi planlıyorum. bir yer daha vardı, kartını aldım ama ismini unuttum, akşama yazabilirim. buralardan size verilen kumaşların örneklerini seçip, bir de pazarlık yaparsınız.

eminönünde kaliteli kumaş da var, kötü kumaş da. sizin düşündüğünüz gibi tamamen kalitesiz kumaş ben geçen gün gittiğim ümraniyede gördüm. eminönü güzel. daha da kaliteli kumaş isterseniz istanbulda bunun yeri nişantaşı-osmanbey. ama orada da orijinal fransız dantellerinin metresine 300-400 ödersiniz deniyor, öyle duydum, henüz gitmedim.

elde ettiğiniz iki fiyatı karşılaştırırsınız. hangisi uygunsa ona göre diktirirsiniz.

bu konuda kendini geliştirip meslek edinebilirsin mine gerçekten severek isteyerek ve bilerek bilgilendiriyosun
çok teşekkür ederim.

bu haftasonu kumaşçılara bir bakıyım en iyisi vaktim olursa kadıköydeki gelinlikçilerede bakarım
hava kötü olucakmış o yüzden önden plan yapamıyorum
merak ettiğim prenses model gelinlik istiyorum belden yukarısı etek uçları ve duvakta dantel olucak
kaç metre dantel gerekir acaba kalanı hayal tül olucak çünkü

bu konuda kendini geliştirip meslek edinebilirsin mine gerçekten severek isteyerek ve bilerek bilgilendiriyosun
çok teşekkür ederim.

bu haftasonu kumaşçılara bir bakıyım en iyisi vaktim olursa kadıköydeki gelinlikçilerede bakarım
hava kötü olucakmış o yüzden önden plan yapamıyorum
merak ettiğim prenses model gelinlik istiyorum belden yukarısı etek uçları ve duvakta dantel olucak
kaç metre dantel gerekir acaba kalanı hayal tül olucak çünkü

ha hah çok şanslısınız :KK70: 2 hafta kadar önce bir arkadaşımla filiz hanıma gittik. arkadaşım etek uçları dantel çerçeveli, gövdesi ve kolları dantelli, prenses kesim bir gelinlik bakıyordu. yalnız etekteki tül görüntüsünün pronovias gelinliklerdeki gibi çok yoğun olmasını istiyordu. ben de birkaç hafta önce vakkoya gidip gelinliklere baktığım için kendisine anlattım onların etek yapılarını. filiz hanım 36-38 beden arkadaşım için o görüntüde bir gelinliğe şu kumaş listesini vermişti:

16 metre kom tül
48 metre kristal tül
14 metre hayal tül
8 metre kenar danteli

4 metre kristal saten astar için
1 metre orijinal amerikan saten gövde için

2 metre duvak tülü ve uzunluğuna göre gerektiğince kenar danteli

305 numara tarlatan

bu öyle bir tül etek olacak ki ne kadar dönsen de, hareket etsen de tülün altından, arasından astar görünmeyecek. tam bir tül yumağı olacaksın yani :KK70:

sen benim şansımsın sanırım :))
çok ilginç ama bende tam anlattığın tarzda bir hayal tül istiyorum
ama hayal tülünde kalın değil böle ipek tarzında yumuşacık olanlarından görüntüsünün çiçek tülü gibi değilde :) uçuş uçuş bişey olmasını istiyorum
arkadaşına kaç kat tül yapıcak
amma çok şey varmış alınacak :)
o şekilde kumaş alırsam filiz hanım dikermi acaba ?? ve ne kdra diker
bu kom tül kristal tül nedir acaba :))
filiz hanımda yanıma seni alıp gidicem sanırım :))

he bide arkadaşın nerden alıcak o tülleri
kaliteli tül olması lazım pronoviastaki görüntüyü elde etmek için
bende tam o tarz bişey istiyorum çünkü

pronovias değil ama kardeş marka san patrick ve la sposa modellerini birebir görmüş ve dokunmuş biriyim. her tül gelinlikte aynı yumuşaklıkta bir tül kullanılmıyor. mesela calais modelinde ipek tül vardı, yumuşacık, ama pronovias perlaya çok benzeyen kabarık bir model vardı, ondaki tül hayal tül gibi bir şeydi, ipek tül kadar yumuşak, ince ve dökümlü değildi. bu ünlü markalardaki eteklerin bu kadar güzel durmasının sebebi, yazdığım listedeki kadar çok tül kullanılması, toplamda 8-9 kat tül var. bizim gelinlikçiler genelde şunu yapıyorlar, büyük numara, kabarık bir tarlatan giydiriyorlar, etekte ise 3-5 kat tül dönüyorlar.

kom tül ve kristal tül, sert ve kaba duran tül tipleri. onları eteği kabartmak için kullanacaklar. metresi ucuz olan kumaşlar bunlar. bu sayede büyük bir tarlatan giyinmeden de kabarık bir tül eteğin olacak. en üst kat da daha yumuşak ve kaliteli duran hayal tülden olacak ve sadece o tül görünecek.

filiz hanım bu sene itibariyle kumaş harici 1000 tl alıyor minimum. benim arkadaşım olduğu için bahsettiğim arkadaşa da o fiyatı vermişti. bu fiyatın içinde işçilik, yanındaki 3 bayanın maaşı, dükkanının kirası, faturaları vb. mecburi giderlerinin de olduğunu hatırlatmak isterim. bunun az bir miktarı kar olarak kalıyor gelinlikçilere...

evet, dediğin gibi gelinlikte inanılmaz malzeme kullanılıyor. zaten bu yüzden pahalıdır gelinlikler...

X