İstanbul'da Yaşayan veya İstanbul'u iyi bilen arkadaşlarım bir bakar mısınız rica etsem??

elizz0006

Gülümse hayata...
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2014
623
882
Merhaba arkadaşlar , öğretmenim ve haziranda İstanbul'a tayin isteyeceğim. Tek yaşıyorum. Bir kursa katılmam lazım. Kurs Şişli'de ve 6 ay sürecek. İstanbul'a taşınmak zorundayım bir nevi. Kurstan sonra da o hobimi devam ettirmek için tek şansım İstanbul. Fakat İstanbul'u hiç bilmiyorum.
Şimdiki eşyalarımın hepsini satacağım. Oradan1+1 bile olsa bana yeter, eşyalı bir evde kirada oturmayı düşünüyorum.
Başlıkta da belirttiğim gibi İstanbul'u iyi bilen arkadaşlar kursuma yakın veya bir araçla gidebileceğim, muhit olarak yalnız yaşamam konusunda güvenlikli neresini önerirsiniz, kira fiyatları 20-25 bine kadar ödeyebilirim.
Ya şimdiden kaygısı başladı🙃 hangi okullar açık haziranda belli olacak, ama benim hangi ilçede oturmam mantıklı , bana lütfen bir fikir verin... Akrabam, tanıdığım yok İstanbul' da.
Fikir verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim 🌸🙏💕

Merhaba arkadaşlar , öğretmenim ve haziranda İstanbul'a tayin isteyeceğim. Tek yaşıyorum. Bir kursa katılmam lazım. Kurs Şişli'de ve 6 ay sürecek. İstanbul'a taşınmak zorundayım bir nevi. Kurstan sonra da o hobimi devam ettirmek için tek şansım İstanbul. Fakat İstanbul'u hiç bilmiyorum.
Şimdiki eşyalarımın hepsini satacağım. Oradan1+1 bile olsa bana yeter, eşyalı bir evde kirada oturmayı düşünüyorum.
Başlıkta da belirttiğim gibi İstanbul'u iyi bilen arkadaşlar kursuma yakın veya bir araçla gidebileceğim, muhit olarak yalnız yaşamam konusunda güvenlikli neresini önerirsiniz, kira fiyatları 20-25 bine kadar ödeyebilirim.
Ya şimdiden kaygısı başladı🙃 hangi okullar açık haziranda belli olacak, ama benim hangi ilçede oturmam mantıklı , bana lütfen bir fikir verin... Akrabam, tanıdığım yok İstanbul' da.

Senin için en iyisi bir yükseklisans kaydı yaptırıp, özel yurtlarından birinde kalmak. 20-25 bine kiralık ev bulman+eşyalar alman çok zor. Bulacağın ev temiz düzgün muhitte olmaz.

Aslında 25 bin dedim ama biraz daha yüksek verebilirim 30 falan da olabilir yeter ki düzgün bir yer olsun, yurt düşünmüyorum malesef

Şişlinin bazı bölgeleri çok çok kötü. İstanbulu bilmeyen bir insan orda ev tutmaya çalışırken dikkat etmeli. Mesela kurtuluşta asla tutmayın ev. Şişlinin iyi olan yerleri de çok lüks bu yüzden eşyalı daire pahalı olabilir. En son kiralar ne oldu hiç bilmiyorum.

Araçla mecidiyeköy tarafına gidemezsiniz. Günün her saati inanılmaz bir trafik oluyor, park yeri olmuyor. O taraflarda aracı hiç yokmuş gibi düşünün o kadar diyim. O yüzden metro veya metrobüs durağına yakın uzak bir ilçe de seçebilirsiniz. Sarıyer (özellikle Ayazağa), bakırköy, bahçelievler buralara da bakabilirsiniz. Beşiktaşı yazmadım çünkü türkiyenin en pahalı ilçesi 🫠

Kurtulus, bomonti, belki ferikoy. Rahatlikla yalniz yasayip kursa da rahat ulasabilirsiniz. Zorda kalsaniz yurursunuz bile 😊

Evet. Kurtulus eski kurtulus degil artik. Ara sokaklar kafeler ve sanat galerileriyle dolu. Her yerde ogrenci ve bekar calisanlar ☺️
kentsel dönüşüme giren yerleri oldu ama bence hala iyi değil ya :/ arkadaşım orda büyüdü ve ailesi hala orda yaşıyor bildiğiniz çingene mahallesi gibi onların bölgesi hala. 5-6 yıl önce istanbulun en tehlikeli 10 semtinde sayıyolardı. Neyse konu sahibi kendi gezsin görsün.

kentsel dönüşüme giren yerleri oldu ama bence hala iyi değil ya :/ arkadaşım orda büyüdü ve ailesi hala orda yaşıyor bildiğiniz çingene mahallesi gibi onların bölgesi hala. 5-6 yıl önce istanbulun en tehlikeli 10 semtinde sayıyolardı. Neyse konu sahibi kendi gezsin görsün.
Bilmiyorum, ben yasardim kurtulusta. İlla ki her sokak ayni degildir ama bence gayet yasanasi. Tabi ki tercih meselesi 🤷🏼‍♀️

Sisliye yakın olsun dersen 25 bine çok zor hele eşyalı 🫣 burda g.tu boklu evler hemde ehh işte muhitlerde 15,20den başlıyor,Allah yardımcın olsun umarım istediğin mesafede istediğin ücrete bulursun🙏

Konudan bağımsız olarak istanbul şehir olarak insana öğğk demiş konumda artık. İnşallah ileride istanbula taşınıp yerleşme konusuna kısıtlılık getirilir. 30 bine bile eşyalı iyi bir yer zor Şişli de

beni en çok korkutan il... yaşamak anlamında yani yoksa güvenlik açısından vs demiyorum elbette. ülkede ve dünyada bence güvenli bölge kalmadı çünkü. Her an her yerde bir kurşunla veya bıçaklı manyak bir saldirganin darbeleriyle ölebiliriz. neyse konu bu değil zaten. İstanbul taşı toprağı altın, muhteşem gezilecek bir şehir ama maksimum 10 gün kalabilirim 🤣yaşayamam ama çok keyifle gezebilirim. zaten maddi gücüm orda yaşamaya yetmez gibi geliyor ayahha. konu sahibimiz çok cesaretli bir seçim yapıyor, seciminin güzellikler getirmesini dilerim, cesur insanları severim

Siz hacihüsrev ile kurtuluş'u karıştırıyorsunuz

Siz hacihüsrev ile kurtuluş'u karıştırıyorsunuz
Hacıhüsrev şişlide bile değil ki orayla niye karıştırayım 😬 siz sadece nişantaşına yakın kısımları gezmişsinizdir belki. Çünkü cidden çok pis bir yer. Arkadaşım ayrı eve çıkacak gelire ulaştığı gibi taşındı ordan. Ailesine de ev bakıyorlar şu an. Asla ordan bakmıyor. Zaten böyle bir mahalle olmasıyla da ünlü yani çok bilinen bir şey. çok şaşırdım kurtuluşa nezih mahalle muamelesi yapılmasına 😐

Acayip Yorumlarla Ä°stanbul'un En Tehlikeli 9 Semti

İstanbul’da Gidilmesi Tehlikeli 10 Semt | İstanbul10

Son düzenleme:
X