(¯`¸·´¯)İşte Benim Kızım Çilek - Resim(¯`·¸´¯)

SHXIXNE

O Artık 3 Ü 1 Arada
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
682
1
37

Buda benim kızım çilek 16 aralık 2007 doğumlu daha 4 aylık ama cok yaramaz hep benim yanımda olmak istiyor iş yerindeyken yanımdaki sandalyeye oturur artık o sandalye onun oldu kimse oturmaz ondan başka fıstıklı ballı cezeryeye bayılıor bütün caddenin maskotu oldu kendisine oyunuyacak birini yada bişey bulamadıysa kuyrugu ile oynuyor onun o halini görmeniz gerekior cok şeker :) Hıı arkadaşlar benim köpeğimin cinsine terier kaniş kırması diorlar sizce cinsi ne ?
fotoraf0035dj8.jpg

fotoraf0036cr3.jpg

fotoraf0038kv0.jpg

ay çok tatlı ya yerim ben onu,Allah sana çilekle uzun ve mutlu bir ömür versin canım.Bencede terier ve kaniş kırmasına benziyor ama bilmiyorum.

ay çok tatlı ya yerim ben onu,Allah sana çilekle uzun ve mutlu bir ömür versin canım.Bencede terier ve kaniş kırmasına benziyor ama bilmiyorum.

Teşekkür ederim pc de kendi resimlerini görünce neler yaptıgına inanamazsın masanın üstüne cıkmaya çalısıyor :)

shine canım çok tatlı yaaa...:asigim::nazar:

ya bende istiyorumda annem izin vermiyo :KK70:

terier türü gibi geldi bana da.

bişey sorcam önceden bir köpeğin vardı da çilek onun yavrusu mu.
yani cinsini bilmiyorum dedin diye soruyorum.fisfisfis
nerden edindin?

birde dişi köpeğin avantajı ve dez avantajı nedir?

shine canım çok tatlı yaaa...:asigim::nazar:

ya bende istiyorumda annem izin vermiyo :KK70:

terier türü gibi geldi bana da.

bişey sorcam önceden bir köpeğin vardı da çilek onun yavrusu mu.
yani cinsini bilmiyorum dedin diye soruyorum.fisfisfis
nerden edindin?

birde dişi köpeğin avantajı ve dez avantajı nedir?

Canım ben hep köpek isterdim annem istemediği için alamıyordum.Birgün işyerindeyken nişanlım yoldan geçen küçük bir köpek görmüş daha yeni doğmuş ve onu bana gösterdi tabi ben hemen ay alalım dedim aldık o aslında sokak köpegiydi cinnside öyle
karnını doyurdum eve götürdüm yıkadım mis gibi oldu ertesi gün sabah mamasını koydum tabaga ve dışarıya koymustum yemegini yedi ve gitti gidiş o gidiş :) sonra cok üzüldüm ben işyerindeki komsumuz bana bizim evin arkasında bahceli bir ev var orada küçük köpekler var yeni doğmuş dedi sabaha kadar bizi uyutmuyorlar sahibide verecek birisini arıyor sen al en azından birisinin sesi azalır dedi hemen duyar duymaz nişanlımla gitiik ve aldık inan hepsi birbirinden güseldi bana kalsa hepsini alcaktım sonra en masum benimkiydi yuvadan bile cıkmadı bir tane daha var dedi annesinin yanında birde ona bak istersen dedi baktım ve çileğimi aldım kucagımda en uysal oydu .Aslında orada erkek köpekte vardı ama ben dişi istedim .Dişi nin zor yanı onlarda bizim gibi adet oluyorlarmış ama biraz büyünce senede bir kez ve hamile kalma ihtimali tabi çiftleşme döneminde cıkarmıyacagım dışarıya ben işte böyle

canımm..cok seker ya masallah ..nasılda masum duruyo:)benimde kedim var oda benim kıymetlim..ama butun hayvanlar cok guzel..

canım çok tatlı bir yavru sizinle uzun ve sağlıklı bir ömrü olur umarım :nazar:
bence bir golden kırması bu yavru
ayrıca şunu söylemek istiyorum balı seviyor demişsin sağlığı açısından çok sakıncalı şekerli bişeyler yemesi mesela kör olabilir
ve son olarak kısırlaştırmak kızan dönemlerinde evde tutmaya çalışmaktan daha kesin bir çözüm olur die düşünüyorum çünkü kaçıp çiftleşebiliyorlar

canım çok tatlı bir yavru sizinle uzun ve sağlıklı bir ömrü olur umarım :nazar:
bence bir golden kırması bu yavru
ayrıca şunu söylemek istiyorum balı seviyor demişsin sağlığı açısından çok sakıncalı şekerli bişeyler yemesi mesela kör olabilir
ve son olarak kısırlaştırmak kızan dönemlerinde evde tutmaya çalışmaktan daha kesin bir çözüm olur die düşünüyorum çünkü kaçıp çiftleşebiliyorlar

Aaa ilk defa duydum allah korusun bundan sonra yedirmem .
Kısırlaşmasındada kanser olma riski var demişlerdi bilmiyorum ki ne yapsam .
Hıı bilen arkadaslar varsa tavuk yediriyorum ben cilege bi komsuda zararlı demişti sizce bi sakıncası varmı ?

çok tatlıymış çilek güle güle büyüt ama trf ninde söylediği gibi köpeklere tatlı yedirmek doğru değil
tavuğunda but kemikleri zararlı onun dışında zararlı değil ama tek tip beslemede vitamin alması açısından doğru değil aslında en güzel hazır mamalar ama benim köpeklerim hazır mama yemiyorlar
bende onlara tavuk, makarna sebze karışımı yediriyorum sıksık peynir ve süt veriyorum

ya ben çok istiyorum ama istanbulda besleyemem.
apartman dairesinde oturuyorum çünkü.
eve zaten sokmam,sokamam da..

ama yazlık için istiyorum orda ev bahçeli.
kış içinde bırakacak tanıdıklarımız var.
şu çiftleşme durumu yüzünden erkek istiyorum
çünkü onlar benim kadar dikkat etmeyebilirler..
sağol shine teşekkür ederim canım..
köpeciğinde ismi de çok şeker :)

çok tatlıymış çilek güle güle büyüt ama trf ninde söylediği gibi köpeklere tatlı yedirmek doğru değil
tavuğunda but kemikleri zararlı onun dışında zararlı değil ama tek tip beslemede vitamin alması açısından doğru değil aslında en güzel hazır mamalar ama benim köpeklerim hazır mama yemiyorlar
bende onlara tavuk, makarna sebze karışımı yediriyorum sıksık peynir ve süt veriyorum

Çilekimde hazır mama yemiyor tabagına koydugumda bakıyor bakıyor baska yerde bişeyler aranıyor . Bende makarna pilav patates haşlama yumurta bunlara bayılıyor :)

Hıı bilen arkadaslar varsa tavuk yediriyorum ben cilege bi komsuda zararlı demişti sizce bi sakıncası varmı ?

bence kulaktan dolma bilgiler bunlar siz kendinizde kısırlaştırma olayını bir araştırın derim
ev yemeği yiyen yavrular kuru mamayı genelde yemek istemezler
ama kaliteli ve yavrular için olan mamaları kullanırsanız dengeli bir şekilde beslemiş olursunuz ilk zamanlar kuru mamayı et suyuyla ve ya yoğurtla karıştırırsanız yiycektir zamanla yoğurt ve ya et suyunu azaltabilirsiniz

ay yerimmmmmm :):): çok tatlı maşşallah allah ayırmasın dert vermesiinn

benim aslan parçası da bu :KK70::KK70:

n720541036369229455bp0.jpg

aaayyyy yerim ben bunlarin burnikini ya ( burnikini= benim dilimde burun demek, cok seversem bir hayvani öyle diyorum iste ).
Hayvan beslemek dünyanin en güzel seyi.
Daha bugün komsumuzun köpegini sevdim, oksadim ve yemin ediyorum, stress diye birsey kalmadi!!!
Insana cok büyük mutluluk veriyorlar su veletler :)))

[/QUOTE

Merhaba,
Çok şekermiş Çilek kızın,uzun birliktelikler dilerim size...
Bu arada kedi ve köpekler doğuştan şeker hastası oldukları için glukoz vermek çok sakıncalı bu yavrucaklara.Aşırı tükettiklerinde kör oluyorlar.Benimde kedi kızım çok seviyor çikolata tatlı felan ama vermememeye çalışıyorum.Onlar için sadece bir parça ödül olarak aralıklarla verilebilir ancak.
Sevgiyle kal arkadaşım...

Sevgili Shine, öncelikle kızınız çilekle beraber keyifli, sağlıklı ve uzun bir birliktelik diliyorum.. :nazar:

Bildiğim kadarı ile; dişi köpekler altı ayda bir, yani senede iki kez kızgınlık dönemi yaşarlar. Ve evet bu dönemde evden çıkartmamayı başarırsanız iyi olur. Bu şekilde, bizler gibi erkek köpek sahiplerini de mutsuz etmemiş olursunuz. yerimseniben Ama ben yine de kısırlaştırmanızı öneririm. Bu konuda şimdiden araştırma yapın. Böylelikle hem gereksiz çoğalmayı önlemiş de olursunuz. Kısırlaştırma için 1 yaş en ideali.. Yani ilk kızgınlık dönemini görüyor ve sonrasında kısırlaştırma. Ameliyat sonrası büyük ihtimalle kilo alıyor. O nedenle ameliyatı küçükken yaptırmak önemli.
Duyduğunuz tam aksine; eğer kısırlaştırma yapılmazsa kanser riski var. Daha doğrusu ben kısırlaştırmam diyorsanız, kanser riskinden az da olsa uzaklaşabilmek için en az bir kere doğum yaptırmanız gerekiyor.
Anne ve yavrunun birbirlerinden en az 45 gün ayrılmamaları gerektiğini de düşünecek olursak.. bu zorlu sürece karar verecek olan sizsiniz.
Bizim burada dişi bir köpek geçen hafta mecburen kısırlaştırıldı. Çünkü rahmi iltahaplanmış.. Yani bu da var..

Şeker ve şekerli gıdalar köpekler için zararlı.. Ayrıca patlıcan, kakao, her çeşit bakliyat ve süt şu köpeklere verilmemesi gereken gıdalar.. Ve tavuk kemiğinden kesinlikle uzak durmalısınız.

Hazır mamayı renklendirebilirsiniz. Havuç rendesi / yoğurt / Haşnamış tavuk / yağsız kavrulmuş kıyma / evde pişen herhangi bir kıymalı sebze yemeğinden az bir parça... Bunları kuru mamaya tat verecek kadar ekleyebilirsiniz. Bence alıştırmaya özen gösterin. Çünkü ne yaparsak yapalım; vitamin vs. açsından kuru mamadaki oranları tutturamayız.

Makarna, pilav ve patates son derece gereksiz gıdalar. Kilo almaya meyilli bir metabolizma yaratmış olursunuz.

bende iki tane erkek var terrier ikiside bide kızım olsa keşke :))))))))))))))

X