İşte bu: Başkanlık Erdoğan için değil, her doğan içinmiş

nameaver

Nirvana
Pro Üye
11 Mart 2016
11.394
51.563
İşte bu: Başkanlık Erdoğan için değil, her doğan içinmiş

01/03/2017 15:54

PrintPocketPinterestGoogle+TumblrWhatsAppTwitterTelegramFacebook7


Başbakan Binali Yıldırım, ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı merkeze alan anayasa değişikliği referandumunun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için yapılmadığını öne sürdü: “Her doğan için.”

binali-yildirim-grup.jpg

Fotoğraf: Reuters (Arşiv)

Partisinin Amasya’daki mitinginde konuşan Yıldırım, ‘Anayasa değişikliğini Tayyip Erdoğan kendisi için yapıyor’ eleştirilerine şu sözlerle yanıt verdi: “Anayasa değişikliği Erdoğan için değil, her doğan içindir. Türkiye’nin geleceği için bu değişikliği yapıyoruz. Bizim benlik davamız yok. Hepimiz faniyiz. Az yaşa, çok yaşa; ölüm gelir başa. Onun için milletimizden saklayacağımız, gizleyeceğimiz hiçbir şey yok. Ne yaparsak millet için yaparız.”

‘Baba-oğul birbirine düşer’
Mevcut parlamenter sistemin ‘arızalı’ olduğunu savunan başbakan, ‘keyfi’ bir iş yapmadıklarını da savundu: “Hatırlayın. ‘Çankaya’nın şişmanı, bilmem neyin düşmanı’ diye Demirel, rahmetli Özal’ın ecelsiz gitmesine sebep oldu. Sürekli tenkit, sürekli hakaret. Sonra Ecevit, Ahmet Necdet Sezer’i seçti. Kısa süre sonra onlar da papaz oldular. Bu sistemin arızasından kaynaklanıyor. Bu sistem, baba ile oğlu birbirine düşürür. Onun için değişmesi lazım.”

‘Yalan sanat olmuş’
16 Nisan’daki referandumda ‘Hayır’ çalışması yapan muhalefetin ‘Güvenoyu kaldırılıyor, Meclis zayıflatılıyor’ eleştirisini de hatırlatan Yıldırım, “Be kardeşim, vatandaşın güven oyundan daha büyük güven oyu olur mu? Vekillerin güven oyuna mı bırakalım? Sandıkta seçiminizi yapıyorsunuz” dedi.

Meclis’in anayasa değişikliğiyle etkisiz hale gelmeyeceğini de öne süren başbakan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Külliyen yalan. Yalan bunların artık sanatı haline gelmiş. Meclis, aksine daha da güçleniyor. Yalanda bunların hiçbir ölçüsü yok. Bunların hayatı ‘Hayır’. Bunlardan hayır gelmez. Bunlar hangi işe ‘Evet’ dediler?"

http://www.diken.com.tr/iste-bu-baskanlik-erdogan-icin-degil-dogan-icinmis/
 

Saraylim

Vazgec gonul.. Vazgec sesini duyan yok
Pro Üye
21 Ocak 2012
7.064
19.695
Madem sandikta secim yapilinca vekillere gerek kalmiyor, 550 milletvekili sayisini niye 600e cikartiyorsunuz anayasa degisimiyle? 550sinin olmayan hukmu 50 kisi artinca mi olacak? Hic biri bizi temsil etmeyecek, guvenoyuj bile kullanamayacaksa neden bunca vekile maas oduyoruz her ay? Neden iki senede de emekli edecegiz cok is yapmislar gibi? Neden bir isci emeklisinin kat ve kat fazlasi emekli maasi odeyecegiz olene dek bir de onlara?

Mecliste hic bir hukmu kalmayip saksi gibi oturacak bu adamlara vekillik bile yapamayacaklarsa, bizi temsil etmeleri abesle istigal ise, sandik herseyi cozuyor ise neden maas oduyoruz? Hepsini birak, neden en bastan onlari seciyoruz ki? Madem sandik yetiyor, liderlerin arasindan birini secelim, parlamento hepten kalksin, olsun bitsin. "evet" mevzu bahis ise oyle de tek adam olacak, boyle de, hic degilse 600 kisiye maas odeyecegimiz paraya iki kopru daha yapar "kopru yaptik" diye hava atarsiniz..
 

ZeyMurEl

Hamdım, pişiyorum, yanmaya daha çok var...
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2015
4.656
14.579
Binali Yıldırım'ı dikkate bile alamıyorum. Sonuçta adam kendisine ihtiyaç duyulmayan bir sistemi destekliyor, bunun propagandası yapıyor. Hani dünyada görülmüş şey değildir bir başbakanın, başbakanlık karşıtı söylemlerde bulunması. Ne hale geldin ülkem? Bu ülkede yaşamasan komik bir ülke aslında.