istemediğim bir bölümde okuyacağım

esra12000

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2021
2
0
22
merhaba herkese 2019 yılında ilk yks sınavıma girdim ancak başarılı olamadığım için mezuna bıraktım veterinerlik istiyordum geçen sene ise sınava tekrar girdim ve stres panik derken istediğim sıralamyı yapamadım ve hemşirelik yazmak zorunda kaldım bu sene sınava tekrar girdim bu sefer veterinerliğe yeteceğini düşünüyorum puanımın ancak işsiz kalırım yaşım 20 oldu düzenimi kuramam diye düşünüyorum hemşire olmak istemiyorum ama daha garanti bir meslek olarak görüyorum ailemin maddi durumu çok iyi değil veterinerlik 5 yıl çok masraflı bir bölüm yani garanti meslek gibi bir şeyi bırakır 5 sene sonra onlara yük olursam çok üzülürüm ama istemediğim yerde de olmak istemiyorum hemşireliğe sizce alışabilir miyim dedikleri kadar değer görmeen bir meslek mi hemşire ablalarım yardımcı olursa çok sevinirim çünkü danışabileceğim çevremde kimsem yok hemşireliğin 3 senesi kaldı sizce devam etmek mi yoksa 0 dan başlayıp 5 sene okumak mı

merhaba herkese 2019 yılında ilk yks sınavıma girdim ancak başarılı olamadığım için mezuna bıraktım veterinerlik istiyordum geçen sene ise sınava tekrar girdim ve stres panik derken istediğim sıralamyı yapamadım ve hemşirelik yazmak zorunda kaldım bu sene sınava tekrar girdim bu sefer veterinerliğe yeteceğini düşünüyorum puanımın ancak işsiz kalırım yaşım 20 oldu düzenimi kuramam diye düşünüyorum hemşire olmak istemiyorum ama daha garanti bir meslek olarak görüyorum ailemin maddi durumu çok iyi değil veterinerlik 5 yıl çok masraflı bir bölüm yani garanti meslek gibi bir şeyi bırakır 5 sene sonra onlara yük olursam çok üzülürüm ama istemediğim yerde de olmak istemiyorum hemşireliğe sizce alışabilir miyim dedikleri kadar değer görmeen bir meslek mi hemşire ablalarım yardımcı olursa çok sevinirim çünkü danışabileceğim çevremde kimsem yok hemşireliğin 3 senesi kaldı sizce devam etmek mi yoksa 0 dan başlayıp 5 sene okumak mı
Hemşire olup veterinerlik okuyabilirsin sonradan, maddi olarakta toparlanmış olursun

Tek diyebileceğim şey, 20 yaş asla ama asla geç bir yaş değil değil. 20 nedir ya daha. 🥰 Diğer kısmı bilemem tabi iş bulma falan. O duruma bişey diyemem.

Ben 23 yaşındayım ve asla okumaktan vazgeçemiyorum ustelik evliyim eşim asker durumunuzda şimdilik çok iyi ben hala kendime altın maltin esy aalmaktansa eşime kitap aldıriyorum çalışma kitabı ayrı okuma kitapları ayrı düzenini illaki kurarsın hemsirelikte güzel meslektir yorucu olsa bile hem etrafında taniyacahin bir suru güzel insna olacağına eminim ve daha da iyisi kendini kötü hissetmessin okumanın yaşı yok hem şuan bu bölümü bitir maddi açıdan kazancın olsun sonra yine oturur çalışırsın bilgilerini taze tutmak için sürekli çalış . Başaracaksın eminim. Strese girmen normal dünyanın binbir türlü hali var . Ben kendim için şunu diyorum okumak isim. ne yapacam baska.

Sağlık sektöründeki bölümlerin önü açık. Sizin yerinizde olsam hemşireliği bitiririm. Hatta bir süre çalışırım. Bi yandan da tekrar sınava hazırlanıp istediğiniz bölüm veterinerlik için uğraşırım. Çalıştığınız süre boyuncada az az da olsa birikim yaparsınız. Eğer veterinerliği kazanırsanız okul masraflarınızda hafifler biraz.

X