İşten cikma

Tugbalim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
883
305
Arkadaşlar işten çıktım .patronla anlaşıp işsizlik maaşı için başvurucam şu şekilde dilekçe yazıp olabilir dedi...kendi isteğimle kişisel sebebler ve zorunlu nedenlerimden dolayı su tarihten itibaren ayrılmak istiyorum diye bir dilekçe .bu şekilde hak talep edebilirmiyim

Arkadaşlar işten çıktım .patronla anlaşıp işsizlik maaşı için başvurucam şu şekilde dilekçe yazıp olabilir dedi...kendi isteğimle kişisel sebebler ve zorunlu nedenlerimden dolayı su tarihten itibaren ayrılmak istiyorum diye bir dilekçe .bu şekilde hak talep edebilirmiyim

İşsizlik Ödeneğinden Yararlanma Koşulları
  • Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak,
  • Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak,
  • Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,
  • Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak,
Bilgilendirme İŞKUR sitesinden alınmıştır.

Hukukcularina sormuslar bu şekilde yazdığında alabilirmisim ama kendi istegimle.zorunlu nedenlerle yazıldığında olabilirmi

Merhaba bende bir buçuk yıl çalıştığım işten artik çileden çıkıp ayrıldım..içimizden seçtikleri müdür yaptığı dengesiz uslupsuz hareketleri arkdasligida bitirdi çekip gittim.patronlarim cok uzuldu problemimiz hiç olmadı ama artık karakterim olanlara izin vermedi..ve yarın farklı sektörde ise baslicam .çok samimi olmamakta yarar var isini yapıp mesaini doldurup gitmek en guzeli

Siz bugün yeni bir işe başlamayacak mıydınız ?

Ah eşim saatlerinden sebeb olumsuz baktı vardiyaliydi gece mesaili...bugünde patron aradı dilekçe yi bu şekilde yazın dedi...kafam karıştı iyice

Aslında iş yerinin vereceği çıkış koduna bagli. Genelde benim bildigim fazla mesai saati,iş yerinde gördüğüm zulüm ya da tarafıma uygulanan mobing var yazanlar tazminat ve işsizlik maaşı alıyorlar. İş anlasmasinin feshini uygun sebeplere uygun olması gerekiyor.

Ben artık bir buçuk yıldır birikti birikti artık dayanamadim tartıştık aramızdan seçilen müdür vasıflı insanla.mobing var psikolojik baskı artık tak etti ...patronlar memnundu benden ama herkesin şikayet ettiği müdürden cayanda yok ..anlaştık işsizlik maaşı için.bugun aradı bu dilekçeyi sundu .sorun olmazmış

X