istifa edip boşanma davamı açıyorum

takılarımın hepsi ev için bozuldu 150bin civarı altın hepsi uçtu gitti ev satılmasa bile tazminat gibi bu tutarı talep edebilir miyim acaba
Tazminat olarak talep ettigin miktarin aynisini davayi kazansan da hakim ayni moktari vetmeyebiliyor. Sen 150 000 istersen hakim 50 000 verebilir. Taki davasi acman lazim. Taki davasinda bir sahitle takilari ev alnak icin ona verdigini kanitlarsan, ve dugun cd sinin kopyasini sunarsan cd bilirkisiye gidiyor. Orada kac gram takildigina bakiyor bilir kisi. Buhunku degerinden takilarinin parasini alabilirsin. Taki davasiyla ama.

ozaman önümüzdeki hafta içinde hemen bir avukat bulsam işlemler başlasa dava hemen açılmış sayılıyormu yoksa onun için beklemem gerekir mi uzun bir süre
Aceleye getirme. Avukata sor. Bildigim kadariyla bosanma dilekcesini o ve sen sunduktan sonra tasinabilirsin. Bir avukatla gorus. Bu isler paldir kuldur olmuyor. Evlilik kolay. Iki imzayla iki sahitle evleniyorsun da bosanma oyle degil iste. Sevgililikteki gibi bitti deyince bitmiyor. Bir suru seyi var. Iyi bir avukat bul. Kafandaki herseyi avukata sor. Karsindaki aile cirkeflesrcek gibi cunku. Tek basina yapamazsin bu aileyle.

Tazminat olarak talep ettigin miktarin aynisini davayi kazansan da hakim ayni moktari vetmeyebiliyor. Sen 150 000 istersen hakim 50 000 verebilir. Taki davasi acman lazim. Taki davasinda bir sahitle takilari ev alnak icin ona verdigini kanitlarsan, ve dugun cd sinin kopyasini sunarsan cd bilirkisiye gidiyor. Orada kac gram takildigina bakiyor bilir kisi. Buhunku degerinden takilarinin parasini alabilirsin. Taki davasiyla ama.
ozaman öyle yapayım takılarımı mutlaka geri almam lazım o takılarla hem onun araba kredisini kapattım hemde onu ev sahibi yaptım salak gibi. ama işte insan evlenirken boşanacağını asla düşünmüyor.

Yani sen hem bosanma hem taki davadi acacaksin. Eger evin kredi odemelerine katkin varsa belki mal paylasimi davadi da acilir. Orasini bilmiyorum onu avukat bilir.

ozaman öyle yapayım takılarımı mutlaka geri almam lazım o takılarla hem onun araba kredisini kapattım hemde onu ev sahibi yaptım salak gibi. ama işte insan evlenirken boşanacağını asla düşünmüyor.
Hepimiz bosanacagimizi dusunmeden evlendik. O yuzden diyorum ortada araba da varmis bir de. Bir avukata gitnelisin. Baban gelsin beraber bir avukat bulup ibini dibini konusun ogrenin.

memur sayılırım.
oralardan taşınmayıp kendinize ayrı bir düzen kursanız bence daha iyi olur
neden o kendini bilmez için birde işinizi bırakasınız?

bu arada sadakatsizlikle sizi suçlayan adamla olmaz artık zaten
birde kendine baksın
kişi kendinde bilir işi çok severim bu sözü

evet işte bu durum biraz karışık nişandaki takılarımla ev aldık nikah olmadan şuan ev onun üstüne ben evin satılmasını ve o paradan benim altınlarımın payının verilmesini istiyorum. bunu nasıl yapabilirim hiç bir fikrim yok dün boşanmayı konuşurken ne istersen yaparım dedi kabul eder diye düşünüyorum.
kabul etmez
adama boşanmak istemiyor ki

oralardan taşınmayıp kendinize ayrı bir düzen kursanız bence daha iyi olur
neden o kendini bilmez için birde işinizi bırakasınız?

bu arada sadakatsizlikle sizi suçlayan adamla olmaz artık zaten
birde kendine baksın
kişi kendinde bilir işi çok severim bu sözü
bu şehiri sevmiyorum bu arada çok haklısınız zaten eşim olacak insan daha ilk zamanlarda bana demişti ki sen böyle çok annene gidip gelmek istersen benim gözüm dışarı kayar bak sonra demişti nasıl kötü zihniyetli insanlar bunlar ya anaları nasıl yetiştirmiş bunları

kadrom yok gideceğim yer de buraya göre küçük bir yer beni geçirmezler diye düşünüyorum.
Çok doğru bir karar vermişsiniz.Ne eşinizden ne ailesinden birşey olmaz beklemeye gerek yok bu ne böyle biz yurt dışından memlekete tatile gidiyoruz en fazla 5 gün kalırız kayınvalidem de diğer 25 gün gezeriz kimse illa burada kalın muhabbeti yapmaz.Kadro olan başka bir yere gitmeyi deneseniz.Eğer işinizden memnunsanız hemen karar vermeyin o şehri terketmek için.

X