işyerinde sorun

morciveert

e ben ne yapayım şimdi?
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2023
385
78
İş yerimde benden sonra giren personel benden yaklaşık 15 bin kadar farkla maaş almaya başladı. şirket farklılığından dolayı bu durum böyle. Kızı esas kadrodan aldılar, ben taşeronum. ona iş öğretiyorum şuan. ama bu durum çok canımı sıkıyor, az bir mebla değil fark. ne düşüneceğimi şaşırdım. işe her gün geç geliyor, kimsenin umrunda değil. ben bi kere 3 dk geç kaldım diye azarlanmıştım.
İşe gelesim çalışasım gelmiyor artık, işten çıkmak istiyorum ama çıkamam. İşimi severek yapıyorum, bu kızında bir suçu yok sonuçta. ama içten içe ona da kinlenmeye başlıyorum. Aa maaş yattığı gibi bitti gibi değişik değişik imalarda bulunuyor. Ben ne yapayım o zaman? Çalışasım gelmiyor ne yapacağımı bilmiyorum. İşten çıkmayı düşünüyorum artık.

Kadrolara ilan açıldığında basvurun, dış kaynakları kadrolu alan şirketler var sizinki de alabilir nihayetinde. Durum can sıkıcı cidden ama özel sektörün cefası işte. Olmadi baska şirketlere başvurmaya başlayın sonucta tecrübeniz var. Bu ekonomide cidden maas çok önemli artık.

Tahmin etmiştim
13 yıllık memurum bildiklerimi anlatmayayim
Gayet normal sanırım kız sözleşmeli girdi kadrodan kastiniz belediye şirketi mi?
O maaş farkını imza yetkisi olarak düşünebilirsiniz ihaleden satın almaya kadar bir sürü şey önüne gelecek
evet belediye şirketinden girdi direk. bende kaç senedir o şirkete geçmeye calısıyorum ama kolay olmuyor işte. bu haksızlık çok canımı sıkıyor
işim güzel çok seviyorum buna da şükür diyorum yorulmuyorum ama. Bu fark cok sinirimi bozmaya başladı işimi etkiledi işe gelesim gelmiyor

girdiğimde 6 ay sonra geeceksin dediler. 3 seneye tyakınım suan olmuyor. seçimi bekletiyorlar şimdide
taşerondan kadroya geçmeniz zaten pek mümkün değil böyle bir kanun yok şu an. bende belediyede çalışıyorum. kadrolu dediğiniz kişi statü olarak ne peki? kadrolu işçi, memur, sözleşmeli memur ?
ve öğrenim. lisans mezunu maaşlarda ne olursa olsun çok fark ediyor ondan soruyorum

evet belediye şirketinden girdi direk. bende kaç senedir o şirkete geçmeye calısıyorum ama kolay olmuyor işte. bu haksızlık çok canımı sıkıyor
işim güzel çok seviyorum buna da şükür diyorum yorulmuyorum ama. Bu fark cok sinirimi bozmaya başladı işimi etkiledi işe gelesim gelmiyor

Bosa takılıyorsunuz çünkü belediyelerde o fark fitil fitil gelir.
Siz yapabilecek olsanız ztn size çoktan yuklemislerdi keyfinize bakın

taşerondan kadroya geçmeniz zaten pek mümkün değil böyle bir kanun yok şu an. bende belediyede çalışıyorum. kadrolu dediğiniz kişi statü olarak ne peki? kadrolu işçi, memur, sözleşmeli memur ?
ve öğrenim. lisans mezunu maaşlarda ne olursa olsun çok fark ediyor ondan soruyorum
lisans mezunu, ben önlisans. Biliyorum o farkı ama kız alınan zamdan sonra bu farkla maaş alıyor. sendikanın anlaşması sayesinde ben taşeron oldugum için sendika anlaşmam olmuyor. kadrolu işçi statüsü

lisans mezunu, ben önlisans. Biliyorum o farkı ama kız alınan zamdan sonra bu farkla maaş alıyor. sendikanın anlaşması sayesinde ben taşeron oldugum için sendika anlaşmam olmuyor. kadrolu işçi statüsü
işte maalesef öyle oluyor. sizin şirketinizin sendika sözleşmesi olsa aslında biraz daha dengelenebilirdi ama bildiğim kadarıyla belli işçi sayısı olması gerekiyor bunun içinde

özel sektörde iş bakabilirsiniz, ama muhtemelen şu an cumartesi tatildir. özel sektörde çalışma saatleri daha yoğun.
bir de önlisansı tamamlamak gibi seçeneğiniz var, vaktiniz varsa belki dgs'ye hazırlanabilirsiniz.
ama kendinizi boş yere kıza karşı doldurmayın, dediğiniz gibi onunla ilgisi yok.
son çare seçimi bekleyin madem, sonra b planına geçersiniz.

X