Işyerindeki sıkıntılar

Bir tavsiye de benden gelsin yukarıdakilere ek olarak: Asla eksik yanlarınızdan bahsetmeyin, şunu yapamam şunda iyi değilim vesaire derseniz insanlar eksik görüyor ve saygı duymuyor. İçte özgüvensizseniz bile dışa karşı özgüvenliymiş gibi davranın. Ben yaparım, ben bunda iyiyim, ben kendime güveniyorum gibi lafları hep araya sıkıştırın. Biri size kötü bir laf ederse, yoo hakkımda düşüncen çok yanlış ben gayet de şöyle şöyle biriyim, gözlemlerin iyi değil bence… gibi şeyler.

Spesifik olarak ne dediklerini söylemediğiniz için bu şekilde örnekler verdim.

Bir de çok samimi olmamak en iyisi sohbetler hava su gündem kıyafet sinema gezi spor gibi şeyler olsun. Özelinizi hele ki ailevi sevgilili şeylerinizin kötü yanlarını anlatmayın güzel bir şey varsa anlatın sadece. Kimseye de “sana güveniyorum, sen benim yakınımsın” gibi şeyler demeyin çünkü kimse yakınınız değil hepsi minik sinsi kurnaz.
Aynen öyle sinsirella hepsi

Özel sektör maalesef güçlü rakiplerin sinsi insanların olduğu bir ortam ve her zaman güçlü görünmek zorundasınız. Size ters davranan kötü davranan kişiyi şikayet etseniz bile karşı taraf inkar edecek olup patronun gözünde iyi izlenim olmayacaktır. O yüzden ya karşı taraf üst değilse cevap vermeyin önemsemeyin hatta selam dahi vermeyin. Kendimi önemsiyorum seninle mi muhatap olacağım izlenimi verin ki kendini değersiz hissetsin. eğer üstünüz ise sakinliğinizi korumaya işinizin püf noktalarını öğrenmeye bakın. İşinizi dört dörtlük öğrendikten sonra patronun gözünde Yeni personel olmadığınız için sorun oluştuğunda tüm sakinliğinizi koruyarak yaşadığınız olumsuz deneyimi iletirsiniz

Ben dengeyi kurarım. Çay kahve içip dertleşmeyi de disiplini de tadında sağlarım. Hep iş veya hep goygoy asla olmaz. Kaba konuşanlara seviyeli bi şekilde kısa ve öz cevap verip işinize devam edebilirsiniz, sonrasında düşman gibi davranmayıp çok fazla muhatap olmadan sesini kesebilirsiniz malum kişinin.

Özel sektör maalesef güçlü rakiplerin sinsi insanların olduğu bir ortam ve her zaman güçlü görünmek zorundasınız. Size ters davranan kötü davranan kişiyi şikayet etseniz bile karşı taraf inkar edecek olup patronun gözünde iyi izlenim olmayacaktır. O yüzden ya karşı taraf üst değilse cevap vermeyin önemsemeyin hatta selam dahi vermeyin. Kendimi önemsiyorum seninle mi muhatap olacağım izlenimi verin ki kendini değersiz hissetsin. eğer üstünüz ise sakinliğinizi korumaya işinizin püf noktalarını öğrenmeye bakın. İşinizi dört dörtlük öğrendikten sonra patronun gözünde Yeni personel olmadığınız için sorun oluştuğunda tüm sakinliğinizi koruyarak yaşadığınız olumsuz deneyimi iletirsiniz
Kesinlikle öyle.

İster görmezden gelin ister karşılığını verin her halukarda olaylar çok ileri seviyede değilse mümkün olduğu kadar kendiniz çözmeye çalışın. Bana şöyle dedi böyle yaptı die sürekli şikayetlenen birisi olursanız idarecinizin de personelinizin de saygısını kazanamazsınız. İş ortamında bazı insanlar özellikle sizi denerler. Ben genelde görmezden gelmem için yapanlara cevap verip, cevap vermem için yapanları görmezden gelerek sinir etmeyi tercih ediyorum. Bunu kendiniz kişiye göre ayarlamanız gerekir. Ama en önemlisi Her halukarda iş ortamında negatif de olsa pozitif de olsa belirli sınırları ve mesafeyi mutlaka ve mutlaka korumalısınız.

İster görmezden gelin ister karşılığını verin her halukarda olaylar çok ileri seviyede değilse mümkün olduğu kadar kendiniz çözmeye çalışın. Bana şöyle dedi böyle yaptı die sürekli şikayetlenen birisi olursanız idarecinizin de personelinizin de saygısını kazanamazsınız. İş ortamında bazı insanlar özellikle sizi denerler. Ben genelde görmezden gelmem için yapanlara cevap verip, cevap vermem için yapanları görmezden gelerek sinir etmeyi tercih ediyorum. Bunu kendiniz kişiye göre ayarlamanız gerekir. Ama en önemlisi Her halukarda iş ortamında negatif de olsa pozitif de olsa belirli sınırları ve mesafeyi mutlaka ve mutlaka korumalısınız.
Peki ,sosyal hayatta diyelin birinden hoşlanıyoruz vs. , yada sıkıntılarımız var ailesel vs diyelim bunu iş arkadaşlarımıza bu konuları acmaya gerek varmı yoksa ilerde zararlımı cikabiliriz

Peki ,sosyal hayatta diyelin birinden hoşlanıyoruz vs. , yada sıkıntılarımız var ailesel vs diyelim bunu iş arkadaşlarımıza bu konuları acmaya gerek varmı yoksa ilerde zararlımı cikabiliriz
Pratikte çok uygulanabilir olmasa da bunu ideali özel hayatınızla profesyonel hayatınızı kesin çizgilerle ayırmaktır. Kafanız rahat olur. Bugün derdinizi anlattığınız insanın yarın iş konusunda yaşadığınız bir anlaşmazlık yüzünden arkanızdan konuşması, samimi sandığınız kişinin iş yerindeki dengeler yüzünden kuyunuzu kazma ihtimali çok yüksek. İnsanlar genelde nereden zayıfsanız ilk oradan vurmaya çalışırlar. O yüzden ikisini mümkün olduğu kadar karıştırmamakta fayda var.

X