İyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, ölüm bizi ayırana kadar jean :)

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.726
203.122
52
Giyim tarzı kişiliğin aynasıdır diye bir söz var, ne kadar doğru bir tespittir bilinmez ama bu sözden yola çıkarak giyim tarzına göre kişilik analizleri bile yapılmış, ciddi ve şık klasik giyimi tercih edenler mükemmeliyetçi kişilikler olarak nitelendirilmiş, rengarenk, ışıltılı, parıltılı, çiçekli böcekli giyinenler sıcakkanlı dışa dönük kişiler olarak tarif edilmiş, gösterişli giyinip, her daim makyajlı, saçına başına dikkat eden marka giyinmeye özen gösteren kişilerde başarı odaklı karakterler kategorisinde görülmüş.

IMG_2983.JPG
IMG_3001.JPG

IMG_3253.JPG
IMG_3255.JPG

Bunlar gibi bir sürü giyime göre karakter analizi yapılmış doğruluğu tartışılır tabii ama giyim bence de kişiliğimizin dışa yansımasıdır, bu kadar girizgah sonrası benim için en keyifli kısma gelebilirim, yani özgürlüğüne düşkün, neşeli ve rahat olmayı seven diye tabir edilen jean kadınlarına :)))

Hayatımın vazgeçilmezi jean veya kot veya denim adı her neyse :) Asla klasik giyinemedim, maşalı saçlar, yüzde makyaj, kalem etek, ipek bluz, ayakta stiletto bana göre değildi, hani bir kıyafet giyersiniz de o giysi üzerinizde emanet gibi durur, siz içinde kendinizi rahat hissetmezsiniz, kasılırsınız, aynaya bakınca bu kadın kim dersiniz :)) işte klasik giyim ben de bu hissiyatı yaratıyor, sıkılıyorum boğuluyorum.

IMG_3219.JPG
IMG_3218.JPG

Annem sağolsun, kulaklarını çınlatmadan geçmeyeyim, beni jean pantolon, jean ayakkabı, salaş tişörtler içinde görünce çıldırır, kızlar böyle giyinmez deyip hanım hanımcık etekler, bluzlar alır giydirmek için kan ter dökerdi, hatırlıyorum sözlendikten sonra bile benimle epey savaşmıştı, artık sözlüsün kayınvalidene yırtık kotla mı gideceksin diyordu, evlendim anneme komşularım eklendi, evli bir kadın etek bluz giyermiş, yırtık kotla gezilmezmiş, neden gezilmesin ?

IMG_3162.JPG

Ama olmadı olamadı birkaç deneme yapmadım da değil ama bir prenses zarafetinde olamadım, belki ben de isterdim Kate Middleton gibi zarif görünmeyi ama fakat lakin o etekler bluzlar beni sıkıyor, kendimi kapana kısılmış gibi hissetmeme neden oluyor çünkü ben jean'im, çıplak ayaklarım ve salaş üst başımla mutluyum.

IMG_3245.JPG

Madem giyim tarzımız kişiliğimizin yansıması neden kişiliğimizi değiştirmeye çalışıp bizi istedikleri kalıplara sokmaya uğraşırlar ve rahat giyim tarzını seven insanları ciddiye almazlar?
IMG_3231.JPG

İş başvurusu yapacağız etek bluz, çalışma hayatına atılmışız etek bluz, bir davet kesinlikle elbise, olmadı etek ceket, kayınvalideye ziyaret etek bluz, kayınvalide oluruz döpiyes, yaş ilerler yaşına yakışmıyor böyle giyinmek derler, istediğimiz bir kıyafeti, altı üstü bir vücut kremini almak için girdiğimiz mağazalarda bile etek bluz, şık bir elbise, stiletto görüntüsü arıyormuş satıcılar, valla öyle diyorlar ben de diyenlerin yalancısıyım, nikahlanmayacağız, satış elemanının nüfusuna da geçmeyeceğim, kremi alıp çıkacağım, dış görünüşe takılmayın o kadar, hem ben özgür kızım zaten, ortama göre değil ruhuma göre giyinirim :)

Bir insan şık olmak için mutlaka standart kalıplara uymak zorunda mıdır?
IMG_3234.JPG
IMG_3232.JPG

Evde, sokakta, işyerinde, belki bir davette, hatta evlenirken bile rahat, özgür ve şık olmayı biz de başarabiliyoruz pekala.

IMG_3135.JPG
IMG_3145.JPG
IMG_3151.JPG
IMG_3152.JPG

IMG_3177.JPG
IMG_3185.JPG

IMG_3187.JPG
IMG_3209.JPG

Kim demiş spor giyinen, jeanli kadınlar şık değildir diye? Yalan valla, şıkız şık olmaya devam edeceğiz.

IMG_3159.JPG
IMG_3160.JPG
IMG_3161.JPG
IMG_3163.JPG
IMG_3165.JPG
IMG_3175.JPG
IMG_3180.JPG
IMG_3247.JPG
IMG_3248.JPG
IMG_3009.JPG

Ruhumuzdaki özgürlüğü açığa vuruyoruz biz, kalıplara sığmıyor bendimizi aşıp taşıyoruz.

IMG_3236.JPG
IMG_3237.JPG

İyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, ölüm bizi ayırana kadar jean :)

IMG_3188.JPG
IMG_3206.JPG

Son düzenleme:
X