iyi mi yaptım kötü mü yaptım inanın bilmiyorum

Morgabriel

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2022
5
-4
25
Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır misafir olarak siteyi takip ediyordum bu yeni hesabım,kafam çok dağınık o yüzden direkt konuya geçmek istiyorum.
Tüm akrabalar tatil yapmak için bir araya geldik,herkes bir arada.Herkes eğleniyor dinleniyor vs ben bir kaç gündür çocukları gözlemliyorum.Teyzemin 2 oğlu var.Kuzenlerimle(erkek çocuklar) oyun oynarken sürekli onların poposuna vurmaya çalıştıklarını fark ettim.İlk başta önemsemedim fakat fazlasıyla görmeye başlayınca uyardım fakat lafımı dinletemedim.Bir kaç gün gözlemlemeye karar verdim ve uyarılara rağmen devam ettiklerini gördüm.Sertçe uyardım küçük kuzenim(8 yaşında) bu sefer benim popoma tekme atmaya kalkıştı bende onun bacağından tutup düşürdüm.Canıma tak etti ve olayı kuzenimin (taciz edilen)annesine anlattım.Teyzemin kocası vefat ettiği için herkes kuzenlerime acıyor ve çok laf etmiyorlar fakat bu olaydan sonra baya sinirlendiler ve tokat attılar onlara.O an kötü oldum.Vicdanım hiç rahat değil kendimi çok suçlu hissediyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım inanın bilmiyorum.Teyzemin psikolojisi bozuk aile terbiyesi görmediler.Onlara nasıl yaklaşmalıyım ya da nasıl davranmalıyım bilmiyorum.Kendimi çok suçlu hissediyorum.

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır misafir olarak siteyi takip ediyordum bu yeni hesabım,kafam çok dağınık o yüzden direkt konuya geçmek istiyorum.
Tüm akrabalar tatil yapmak için bir araya geldik,herkes bir arada.Herkes eğleniyor dinleniyor vs ben bir kaç gündür çocukları gözlemliyorum.Teyzemin 2 oğlu var.Kuzenlerimle(erkek çocuklar) oyun oynarken sürekli onların poposuna vurmaya çalıştıklarını fark ettim.İlk başta önemsemedim fakat fazlasıyla görmeye başlayınca uyardım fakat lafımı dinletemedim.Bir kaç gün gözlemlemeye karar verdim ve uyarılara rağmen devam ettiklerini gördüm.Sertçe uyardım küçük kuzenim(8 yaşında) bu sefer benim popoma tekme atmaya kalkıştı bende onun bacağından tutup düşürdüm.Canıma tak etti ve olayı kuzenimin (taciz edilen)annesine anlattım.Teyzemin kocası vefat ettiği için herkes kuzenlerime acıyor ve çok laf etmiyorlar fakat bu olaydan sonra baya sinirlendiler ve tokat attılar onlara.O an kötü oldum.Vicdanım hiç rahat değil kendimi çok suçlu hissediyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım inanın bilmiyorum.Teyzemin psikolojisi bozuk aile terbiyesi görmediler.Onlara nasıl yaklaşmalıyım ya da nasıl davranmalıyım bilmiyorum.Kendimi çok suçlu hissediyorum.
Durumun taciz olduğunu zannetmiyorum küçük çocuklar böyle şeyleri bilmez ama ısrarlı yapılan hatalı davranışın düzeltilmesi noktasında eğer aileye " taciz" şeklinde soylemediyseniz sorun yok. Karşı tarafın verdiği tepki tabiki olay taciz olsa bile çok yanlış ama bu yanlış ona ait size değil

Sizin bi sucunuz yok iyi yapmissiniz uyarmakla ama tokat atmayi anlayamadim. Yardim almalari gerekiyor onun icin destek olabilirsiniz

Olayi direk tacize nasil bagladiniz hayret birşey adi üstünde cocuk kendilerince doğru yanlis ayirmadan sakalasmislar bence sizde biraz dikkat edin

Siz soylemek ile iyi yapmışsınız ama keske vurmak yerine konuşarak çözmeye calissalarmis. Belkide çocuklar dayak yedikleri için de böyle davranıyor olabilir, vurmanın normal olduğunu zannediyor olabilir

Ailece mi tuhafsınız ne! 8 yaşında çocuk yani. Bunu kötü niyetle yapmaz ama bir sorun var belli. Bu da böyle çözülmez. Artık her yerde psikolojik destek veriliyor. Önce teyzeyi ikna edip terapi aldırın. Çocuklar zaten düzelmeye başlar

Iyi halt etmissiniz. Birine soyleyecekseniz, popoya vuran cocugun annesine soylemeniz gerekiyordu. "Bak cocugu boyle bir hareketi surekli tekrarliyor , cocuk ne oldugunu bilmiyordur hos degil soyle yapmasin" diye. Cocuk cocugu taciz mi eder de , gidip taciz edildigini dusundugun icin o cocugun annesine siyoedin? Bu ne isguzarlik ya. Basbaya cocuga iftira atmissin

Popoyu elleme mi tokatlamami anlayamadım. Söyle yorum yapam Vurma ise evde anne popoya vuruyor ise ,bir nebze küçüğe guc gösterisi silsilesi olmis olabilir. Anne cocugu dovdu anne iri. Cocuk kucuk kuzeni dovdu kuzen iri benim bakis açımda böyle ama ne kdr doğru bilemedim siz surat ifadelerinden anlarsiniz .siddet iceriklilermi cocuklar hiddetll hirs varsa cocuga küçüklere vurma gozlenebilir.boyle durumlarda ilk anneyi uyarin cvp gelmezse cocuklara diyin onlar kucuk canları yanar yapmayın boyle hareketler.ortalik karışmış vesselam .teyze çözsün olayı artik bence

Vurulan çocuğun değil de vuranların annesine söylemeliydiniz. 8 ve 13 yaş birine vurmayayı hatta poponun özel bölge olduğunu bilecek kadar büyük. Sessiz kalmamakla iyi etmişsiniz. Tokat olmamış. Offf bu aileler niye bu kadar cahil yaaaa Tokat nedir

Olayı anlamadım taciz edilen teyzesinin oğulları. Ve daha sonra tokat atılan da onlar mı?

Aileler yanlış tepki vermiş. Ama siz bilgi vererek doğru olanı yapmışsınız. O yaşlardaki erkek çocukların poposuna vurmak da tacizdir. Ortaokul yıllarında çocukların birbirlerine uyguladıkları şiddet hiç de küçümsenecek düzeyde değil. Çocuktur o denmemeli. Ama tokat yanlış olmuş.

X