İyilik et kötülük bul

Kusura bakmayın ancak haketmişsiniz; size de iyi bir ders olmuş. Çocuk sizin çocuğunuz değil; ki siz bir anne olarak herkesin lafının kendi çocuğuna geçtiğini, çocukların başkalarının otoritelerini tanımadıklarını ve dinlemediklerini de fark etmiş olmalısınız diye düşünüyorum.

Amcanızın ve yengenizin otoritesini yok sayarak, onları da çocukları karşısında çok kötü bir duruma düşürmüşsünüz.

Bundan sonra daha dikkatli olursunuz.
Onların onaylarini alarak geldik,yok saymadım.Benimle her yere yollarlar oyleler

Çok büyük risk almışsınız zaten. Emanet ergen alınır mı? Saçma sapan bir durum olsa sizden hesabını sorarlar. Baştan yanlış kararmış. Hemen gönderin gitsin. Hiç vicdan yapacak bir şey yok

Ergen değil 23 yaşındaymış dolayısıyla emanet değil bence alınır. Ama aklı 13 yaşında.

Kusura bakmayın ancak haketmişsiniz; size de iyi bir ders olmuş. Çocuk sizin çocuğunuz değil; ki siz bir anne olarak herkesin lafının kendi çocuğuna geçtiğini, çocukların başkalarının otoritelerini tanımadıklarını ve dinlemediklerini de fark etmiş olmalısınız diye düşünüyorum.

Amcanızın ve yengenizin otoritesini yok sayarak, onları da çocukları karşısında çok kötü bir duruma düşürmüşsünüz.

Bundan sonra daha dikkatli olursunuz.

Konu sahibi belirtmemiş ama bu ergen aslında 23 yaşında bir kadın.
Dolayısıyla otoriteye ihtiyacı yok.
Kendi sorumluluğunu alabilecek yaşta.
Konu sahibi ona imkan sunmuş.
Kullanmamış.
Yapacak bir şey yok.

Çok büyük risk almışsınız zaten. Emanet ergen alınır mı? Saçma sapan bir durum olsa sizden hesabını sorarlar. Baştan yanlış kararmış. Hemen gönderin gitsin. Hiç vicdan yapacak bir şey yok
Debeleniyor engelleniyor diye çok üzülmüştüm,bir el atmak istedim ama o riske degmezmis.Ders oldu bana

Her koşulda kötü olacaksınız. Kalsa da gitse de. Bari gönderin huzurunuz olsun. Her fedakarlık mutlaka nankörlükle sonuçlanır. Ben aksine çok az şahit oldum. El kadar bebe değilki yemek seçiyor. Kalksın yapsın ne yiyecekse size ne. Sizin yaptığınızı beğenmiyorsa yapsın yani. Çok sinir bozucu.

Her koşulda kötü olacaksınız. Kalsa da gitse de. Bari gönderin huzurunuz olsun. Her fedakarlık mutlaka nankörlükle sonuçlanır. Ben aksine çok az şahit oldum. El kadar bebe değilki yemek seçiyor. Kalksın yapsın ne yiyecekse size ne. Sizin yaptığınızı beğenmiyorsa yapsın yani. Çok sinir bozucu.
Severim dediği şeyi yaptığımda bile iştahım yok deyip odadan çıkmadı,insan zehir olsa yer ayıp olmasın diye.Sabah erkenden yemek kahvaltı bulaşık toplama işlerini halletmek için daha erken kalkıyordum üstelik.Benim bile iştahım gitti bu tavra

Ooo o daha büyük risk o zaman. Bu yaşa kadar kazanmakta gözü olan kazanırdı. Sevgilisi de varmış belli ki o evden kaçmaya bahane aramış. Hiç hiç beklemeyin gönderin gitsin
En yakın otogarı sordu,babam seni almaya gelecek dedim söylenip duruyor.Onun onayını almadan neden cagiriyormusum babamı,o çocuk muymus.Tek göndermeye bile güvenemiyorum artık,kaçar mı gider mi şüpheliyim artık.Agzinda sigara Allah'ım sen sabır ver deyip balkona geçti.Ne saygisizmis,aynı eve girmeden insanları tanımak mümkün değilmiş.
Babani ara dedim,tek gelebilir diyorsa tek gidebilirsin.

Aynen öyle,kızın sigarasına kadar aldım, kütüphaneye bıraktım aldım,yemeğe hava almalara çıkardım fln.Nankorluk yaptığı
Yaaa ne kadar güzel kalbin var. Umarım senin kalbinin güzelliğini oğlun hep hayatında güzellikler bularak yaşar. Hiç vicdan yapma ,gönder gitsin. Nankörmüş belli ki.

O hareketleri yaptığı an gönderecektiniz. Şimdi hemen bu saatte ben olsam yollarım. Nankör. Babası boşa demiyormuş demek ki öyle. Ailelerin işine de pek karışmamak gerek cidden.
Aynen öyle,yoksa bu kadar birini bogazlamak akıl işi değil, demekki babası ümit görmüyor

Merhabalar..küçük bir oğlum var ikimiz birlikte yaşıyoruz.Bayramda memlekete gitmiştik.Ust katta amcamlar oturuyor,kızı var 23 yaşında,çok severim kardeşimden ayırmam.Yks çalışıyordu.Babasi kız çocuğun ne işi var okumayla kafasında biri olduğu için ne dersaneye gönderdi,ne kitap almış,ne kütüphaneye gitmesine izin vermiş.Aksamlari lambanin ders için açık kalmasına bile bağırıyormus.Kuzenimi çok mağdur ve azimli gördüm ve sanırım bir hata yaptım,onu bulunduğum şehre oğlumla evimize davet ettim.Gunduz ev boş sakin,10 saat yokuz, gündüz ders çalışırsın test çözersin akşam biz oğlanla gelince yemek yeriz dinleniriz,oğlus uyuyunca da çözemediğin sorulara fln bakarız dedim.Uc haftadır bizimle..

Ona ilk günden oda hazırladım:yatagi, masasi, lap topu ,yeni kitapları hazırdı.Cok ayrıntıya girip uzatmak istemiyorum.

Umduğum gibi olmadı.İlk gün iyiydi sonrasında iştahım yok deyip yemek yememeler,yanlış cevaplarini düzeltmek istediğimde sanki hakaret etmişim gibi triplere girip uzaklasmalar , kaçmalar vs başladı.

Ufacık şeyden motivasyonu yerle bir oluyor.Babam aramiyor ,abim aranıyor,annem wp ta sadece abimi paylaşıyor vs vs.En basit örnek buydu.

Gelir gelmez iyi bir kurs merkezine götürmüştüm geldiği ilk günler.Mudure hanım onu deneme sınavı yaptı ve sonucu için görüşmeye çağırdı gittik.Ona açık açık netlerinin kötülüğünü ve kazanamayacagini söyledi.Aglamakla ve benim onu tesellimle geçti o gun.Uzerindwn geçti beş gün ve derse oturmuyor.Kpss var önünde ona hazırlık yapalım dedim,yok ikna edemiyorum.Bu arada evde iştahım yok deyip yemiyor yemekler kalıyor fakat sevgilisi yemek sipariş ediyor ve para da gönderiyor sanırım.

Bugün okuldan geldim baktım elinde tel oturuyor yatıyor fln..Dedim vazmigectin yani,evet dedi.O zaman dedim ne yapsak ?
Ben annemle konuşmadan önce senle konusmak istedim zaten dedi.Dedim bir şey diyemiyorum,belki böylesi senin için daha iyidir,en azından evde karnın doyar,burada yemiyorsun.
Vay sen misin bunu diyen,yere artık yememe taktin annemi bile arayıp yemiyor dedin annemi üzdün, gidiyorum kurtulursun benden merak etme diye aglamalara başladı.Yanlis düşündüğünu,sınav kaygısından dolayı hassas ve alıngan olduğunu düşündüğümü söyledikçe daha da ağladı.

Ve çok kırıldığım şey şu ki,bana buraya geldiğine pişman olduğunu söyledi.Kafami taşlara vuruyorum şu an,duyduğuma inanamadim.Ayrintisi çok ama uzar gider.

Anladım ki oğlumla yanımıza kendi annem babamdan başka kimseyi kabul etmemeliymisim,çok üzgün ve pişmanım.Derdin neydi purpple diyorum cocugunla yasa git ne diye fedakarlık ediyorsun.
Sizce ne yapmalıyım kötüluk mu ettim iyolil edeyim derken ?
Boşverin. Balık bilmezse Halik bilir demişler

Severim dediği şeyi yaptığımda bile iştahım yok deyip odadan çıkmadı,insan zehir olsa yer ayıp olmasın diye.Sabah erkenden yemek kahvaltı bulaşık toplama işlerini halletmek için daha erken kalkıyordum üstelik.Benim bile iştahım gitti bu tavra
Ev temizliğine yardım ediyor muydu

Babası kızının okumaya gönlü olmadığı için de izin vermiyor olabilir. Sizin sağladığınız şartları gerçekten okumak isteyene sağlasanız bırakın size çemkirmeyi daha fazla minnet duyup derslerine asılırdı, size yardımcı da olurdu. Boş verin zararlı çıkan o oldu. Bu iyilik elbette karşılığını bulacak emin olun. 🌸

X