İzin konusunda

Anlattıklarınızdan kötü niyetli olmadığını, sadece iş etiği olmadığını düşündüğünüzü anladım. Sanırım kayınvalideniz de size destek verebildiği için aman canım bir haftalık da kayınvalidesi bakıverir ortada kalmaz diye düşünüp onun rahatlığı var bence. Madem yakınınız açıkça konuşun böyle yapınca kayınvalideye minnet etmek zorunda kaldığınızı, izin vs konularında önceden plan yapmanız gerektiğini söyleyin. Çocuk kreş yaşına gelene kadar bi şekilde idare edin, sonrada kreşe verin.

Çocugunuzu kekle besleyen birisine neden israrci oldunuz anlamadim
Kv baksin iste madem imkan var,
Kekle besleyen KV di yanlış anlaşıldı o yüzden onu istemiyorum sürekli ev yapımı doğal diye kek veriyor meyve fln veriyor normal yemek yemeyince de yemiyo bunu seviyo diyodu

Büyük oğlum 4 yaşında , küçüğü 1 yaşında pandemi var diye eşim kreş istemiyo
Bakmak istemiyor sanırım rica minnet bakıyor.
Ay valla okadar doluyum ki,tüm ihtiyacı olan annelerin cocuklarını(benimki de dahil)eve doldırup hepsine bakasım var.
Yolları ayırın derim,
Kekle cocuk büyütmek nedir?
Krese gidecek yasta değil mi cocuklar?
Aslında ihtiyacı var ama başta ben ısrar ettim o iş ariyodu ama tanıdık olmasın sonra gönüller kırılmasın fln diyodu

Anlattıklarınızdan kötü niyetli olmadığını, sadece iş etiği olmadığını düşündüğünüzü anladım. Sanırım kayınvalideniz de size destek verebildiği için aman canım bir haftalık da kayınvalidesi bakıverir ortada kalmaz diye düşünüp onun rahatlığı var bence. Madem yakınınız açıkça konuşun böyle yapınca kayınvalideye minnet etmek zorunda kaldığınızı, izin vs konularında önceden plan yapmanız gerektiğini söyleyin. Çocuk kreş yaşına gelene kadar bi şekilde idare edin, sonrada kreşe verin.
Aynen öyle nasılsa birileri var diye , bir de bazen yarım saat filan geç çıkıyor çocukların yemekleri tam değil diye , onları karşılıklı birbirimizi idare ederiz gibi düşünüyor başta öyle demişti saat hesabı yapmam sen beni ben seni idare ederiz diye ama bu kadar da olacağını düşünmedim hastaneye filan gideceği zaman zaten bişey demiyorum ki
Evet sizin dediginiz gibi bir konuşma yapicam,.zaten burda olay birinin bakmasi degi lcocuklarin düzeni bozuluyo küçük oğluma sürekli ekmek ve mama veriyorlar yemek yedirmeye uğraşmak daha zor çünkü sonra yiyecekleri unutmuş oluyo bir haftada bile , büyük ogluma düzgün yedirmezlerse hemen kabız oluyor eski hastalığı hortluyo

bence idare edin eger ki kucuk cocugunuzun kres yasi yakinsa, he deyince bakici bulmak zor.

calisma hayatina alismamis insanlarla calismak gercekten zor.

Kayinvalidem bendeydi bir zamanlar, ben de hastayim diye rapor almistim,
o gun manti yapalim birlikte diye tutturdu,
ya dedim benim halim olsa zaten ise giderim, bunu dusunemiyor musun cidden.

o yuzden sizin bakici da bu kafadan diye dusundum,
kotu niyet yoksa idare edilir.
Bırakmayı düşünmüyorum şuanda çocuklar da alıştı sürekli düzen değiştirmek iyi değil ama iyi bir konuşma yapicam çok ciddi.
İzin konusunda çok rahatlar gerçekten, bizim gibi değiller birkac hafta önce de ctesi çok hastayım dedi bana ilaç istedi verdim sonra dedi ki ptesi izin alsana alamam dedim ztn geçen hafta hastalık izni aldım niye dedim pazar günü düğün var çok yorulcam hemde.hastayim diyo ben şok , o zaman düğüne gitme dedim bakicimdugune gidecek diye kafama göre izin isteyemem. Bir kere laf arasinda ya 40 gun iznim var çok birikti demiştim galiba onu da kullaniyo keşke demeseydim sanki ona harcayacağım izinlerimi. Bu ilk ve sondu ve onu da sırf daha ise başlamadan önce verdiğim söz yüzünden idare ettim

Merhaba arkadaşlar tam zamanlı bakıcım var kendisi ile iyi anlaşıyoruz ve aslında aynı zamanda arkadaşım gidip geliyorum komşum hatta bakma konusunda ben ısrar etmiştim çünkü eşim yabancı biri istemiyo onu da zoraki kabul etmişti para gidecek ya annesine baktiracakti iki küçük çocuğu. İlk çocugumda sadece kek ve çorba yedirerek başka bişey yemiyo diye kronik kabız yapmıştı düzeltene kadar kaç ay ilaç kullandık ben doğum iznimde büyük oglumun yeme düzeni ile uğraşıp düzelttim kaç ay
Neyse bu bakıcı ben yazın 1 ay memlekete gidicem demişti bende kabul ettim onun da parasını almicam demişti. Ama o zaman evden calisiyordum ve başlayana kadar bir türlü ayarlayıp gidemedi , sonra temmuz sonunda gidicem dedi iyi dedim 3 hafta git ama, ben 2 hafta izin alayım 1 hafta da ekstra olsun eşim idare etsin , kayınvalidem de gelip gidiyo bize zaten çocuklara bakma bahanesi ile ona ihtiyaç duymadığımı kabullenemiyo bir türlü. Hem yapma hem söylenip kafaya kakma , istemezsen de zorla müdahil olma sendromu var onda ve bakıcım olduğu için ben çok huzurluyum ona minnet duymuyorum.

Neyse bunun hastane rapor işleri varmış eşine engelli raporu alması gerekiyor, tam gitmeden 1 gün önce sen islemleri başlat! tabiki 1 günde çıkmaz o yüzden benim iznimin olduğu hafta gidemedi ve soruyorim işte moralim bozuk gidemedim filan diyo ama ne zaman gideceği de belirsiz . 1 hafta geçti işlemler sürüyor doktoru bekliyor filan en son dedim ki xx abla, sen bu iznimde gidemeyeceksin anlaşılan , bu hafta da yanarsa toplam 2 hafta bile iznin kalmayacak o zaman Eylül'de ben 1 hafta daha izin kullanıcam senle anlaştığımiz 1 haftayı o zaman kullan madem en azından 15 gün git diye kendimce plan yaptım ama çocukların okulu var tabi olmaz dedi. Zaten dedi ben ne zaman gidersem 15 günden önce gelmem ona göre kendini ayarla. Anlamadım ? Dedim önce bana resmen ültimatom cekti böyle.olunca gerildim dedim madem böyle geç gitme.durumun vardı ve illa gidip kalicam diyorsun bana söyleseydin iznimi bir hafta ertelerdim şimdi mi diyosun bunu ben sana sormadan söylemedin bile dedim . Ben sana söylemeye çalıştım ama sen dinlemek istemedin dedi. Söylemeye çalıştım dediği rapor işi için cuma günü hastaneye gidicem demişti o gün de izin kullandı zaten ama bana güya demiş ki bu işler bir günde bitmiyo hiç öyle bişey söylemedi , ayrıca söylemiş olsa bile bu imadan ben iznini uzatması gerektiğini mi anlayacaktim ? Neyse biraz tartıştık tam ne zaman gideceksin deidm pazar günü düğüne kardeşim gelecek onunla gidicem ptesi veya salı. E dedim sen hastane işin var diye gitmiyodun? İşte düğün de o zamana denk geldi benim de işlerim bitecek kardeşimle gidicem . Bence uyduruyor çünkü aylarca birinin buraya arabayla gelip götürmesini bekledi kimse gelmeyince gitmedi , şimdi de düğünle birlikte biri gelince otobüs parası vermemek için o zamani bekledi yani 5 gün önce filan kendi gidebilirdi , onun açısından bakınca o da haklı 3 kişi otobüs bileti onun bütçesine göre çok , ama sürekli böyle kılıf uydurmaya çalışma ve muallak durumu var aşırı plansız, neyse bunun morali çok bozuldu 1 haftalığına gitmenin anlamı yok 2 gün zaten yol sürüyo 3 senedir annemi görmedim ya ona bişi bulsak olursa fln. İyi dedim ben iznini 3 haftaya çıkarmaya çalışayım iş yeri ile konuşayım. 1 hafta zaten eşim idare edecekti. Bana diyo ki akıl veriyor bir hafta kaynanan baksın bir hafta dedesine gönder ( benim babama) büyüğü,.küçük zaten kolay bı çocuk rahatca evde bakarlar. Eşim büyüğün o kadar uzun süre evden ayrılmasını istemiyo huyu degisiyo diyo ayrıca kayınvalidem ve kendi annem dahil kimseye minnet edip yalvarmak istemiyorum bunun keyfi yüzünden, babama sordim sen 1 hafta gelir misin diye ben gelemem onu alayım dedi.
Neyse önümüzdeki hafta ise baslicam 30 Ağustos haftası 4 gün daha izin aldım Eylül'deki iznimi iptal ettim şansıma o hafta izne çıkan yok yoksa alamazdim buna da söyledim ama.zor oldu izin almam dedim oh iyi diye rahatladı sevindi ama yüzünde beni zor durumda biraktiigna dair bir iz yok bende ilkanda ztn tartistigim için tekrar o konuyu açmadım yani kendi hakkı gibi görüyor
Şimdi size sorum izinden dönünce bu tarz kafasına göre izin kullanmaması icin nasıl bir konusma yapmalıyım ? Önceden 1 2 defa daha hastaneye gitti dönünce gelicem deyip geç donmusse atıyorum 3 de gelmişse gelmiyo diyo ki hastane beni çok yoruyo başım agridi uyudum, arıyorum telefon çocukların elinde sacmasapan bir lakaytlik. Eşime kayınvalideme caktirmamaya çalışıyorum ztn açık arıyor eşim zor kabul ettirdim. Bayramda arife günü ben yarım gün çalıştım o da ben gelmiyim o gün beni idare et baklava yapicam demisti iyi dedim. Onun dışında resmi tatillerde filan memur gibi zaten benimle beraber izinli.
İkincisi maaşını kesmeli miyim Ağustos ayında hiç calismamis olacak, ilk önce kesmeyecektim çünkü iki hafta ben ztn izinliyim bir haftanın da lafını etmiyim demistim. çünkü çalışmasından çok memnunum sağolsun diğer konularda hakkını yiyemem. sadece bu izinler de rahat davranıyor o da evde birileri var nasılsa diye yani bizim gibi çalışma etiği yok , çok mu şey bekliyorum ben ise bir saat geç gidecek olsam ve isim uzasa on kere ararım bu resmen tam gün gelmiyo ve haber vermeye zahmet etmiyor.
Bakıcım dediğiniz komşunuzmuş. Üstelik kendi bu işi teklif etmemiş, siz ısrarla kabul ettirmişsiniz. Kısacası Size ihtiyacı yada minneti yok. Her istediğinizi yapmak zorunda hissetmiyor doğal olarak. Bugün izin konusunda yarın başka bir şeyden gelmeyecek. Yeni bakıcı bulmanız daha iyi olur.

Bakıcım dediğiniz komşunuzmuş. Üstelik kendi bu işi teklif etmemiş, siz ısrarla kabul ettirmişsiniz. Kısacası Size ihtiyacı yada minneti yok. Her istediğinizi yapmak zorunda hissetmiyor doğal olarak. Bugün izin konusunda yarın başka bir şeyden gelmeyecek. Yeni bakıcı bulmanız daha iyi olur.
Evet baştan ısrar ederek hata yapmis olabilirm keşke başka bakıcı arasaydim ama eşim işleri çok zora soktu olmaz filan dedi çok tartıştık neymiş annesi de varmış o da evdeymis iki çocuğa bakarlarmis para gidecekmiş , benim psikolojim ne olacak tabi umurunda değil ona göre büyütüyorum, kendi de aynı zihniyette olduğu için , evlendigimiz ilk sene haftada 5 gun patates kızartması yiyen bı insan annesi alistirdigi için , bakmaya gelse ciddi ciddi birini TV nin öbürünü telefonun önüne koyuyo ama sanki tüm gun onlarla etkinlik yapıyor .. bakıcı olunca paramla en azından talep ediyorum eşim ve kayınvalidemin triplerini çekmiyorum

Evet baştan ısrar ederek hata yapmis olabilirm keşke başka bakıcı arasaydim ama eşim işleri çok zora soktu olmaz filan dedi çok tartıştık neymiş annesi de varmış o da evdeymis iki çocuğa bakarlarmis para gidecekmiş , benim psikolojim ne olacak tabi umurunda değil ona göre büyütüyorum, kendi de aynı zihniyette olduğu için , evlendigimiz ilk sene haftada 5 gun patates kızartması yiyen bı insan annesi alistirdigi için , bakmaya gelse ciddi ciddi birini TV nin öbürünü telefonun önüne koyuyo ama sanki tüm gun onlarla etkinlik yapıyor .. bakıcı olunca paramla en azından talep ediyorum eşim ve kayınvalidemin triplerini çekmiyorum
Allah kolaylık versin cimrilik edilmemesi gereken bir durum. Ama bakıcılar da çok kullanıyor bu durumları. Bende şimdiden bakıyorum. Görüşmeler vasat. Sadece bebek bakmaya okeyler. Evi de derleyip toplasın yemekte yapsın istiyorum ama nazları inanılmaz. Arkadaşlarım biri 3500tl diğeri 4000tl verdiği halde bakıcı bulamıyor. Beğenip gelmiyorlar yada beş kuruş fazla veren bulunca kaçıyorlar. Siz ne kadar veriyorsunuz bulunduğunuz ilde fiyatlar nasıl?

Allah kolaylık versin cimrilik edilmemesi gereken bir durum. Ama bakıcılar da çok kullanıyor bu durumları. Bende şimdiden bakıyorum. Görüşmeler vasat. Sadece bebek bakmaya okeyler. Evi de derleyip toplasın yemekte yapsın istiyorum ama nazları inanılmaz. Arkadaşlarım biri 3500tl diğeri 4000tl verdiği halde bakıcı bulamıyor. Beğenip gelmiyorlar yada beş kuruş fazla veren bulunca kaçıyorlar. Siz ne kadar veriyorsunuz bulunduğunuz ilde fiyatlar nasıl?
Asgari ücret olarak anlaştım , bulunduğum ile göre verdiğim para baya yüksek. Sadece bakıcılık yapmıyor ev işi de yapıyor hatta bazen fazla yapıyor ben o kadar yapsın istemiyorum evde pek bos durmaz , eşim ve KV den de çekindiği için, açıkçası bu şartlarda pek gelecek kimse de bulmak kolay değil çünkü insanlar genelde evde bir bebek olsun kafamı dinliyim isteğinde kimse cadı bı babanne ile bebek bakmak istemiyo ki benimki iki çocuk

Asgari ücret olarak anlaştım , bulunduğum ile göre verdiğim para baya yüksek. Sadece bakıcılık yapmıyor ev işi de yapıyor hatta bazen fazla yapıyor ben o kadar yapsın istemiyorum evde pek bos durmaz , eşim ve KV den de çekindiği için, açıkçası bu şartlarda pek gelecek kimse de bulmak kolay değil çünkü insanlar genelde evde bir bebek olsun kafamı dinliyim isteğinde kimse cadı bı babanne ile bebek bakmak istemiyo ki benimki iki çocuk
Evet kimse evde kalabalık istemez ama çalışmak istiyorsa katlanacak

Kayınvalideye, babama minnet etmem diyorsunuz ama elin kadınına etmek zorunda kalıyorsunuz. Evet parasıyla bakıyor ancak sizi de zor durumda bırakıyor rahatlığıyla. Ona güvenilip iş yapılmaz demek ki, çantada keklik olarak görüyor sizi. En iyisi onunla bu bakma işine son vermeniz ama onu da eşiniz kabul etmiyormuş. Bu eşler de çok biliyorsa otursun kendileri baksın. Annelere güveniyorlar hep. Nasılsa önemli olan nasıl baktıkları değil, bedava bakmaları. Çok sinir bozucu.

X