İzmir' de göz doktoru tavsiyeleriniz(katarakt ameliyatı)

Tiramisukahve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2013
3.490
118
Arkadaşlar Merhaba,

Annem sarkoidoz hastası olduğu için uzun süreli kortizon kullanımından kaynaklı gözünde katarakt meydana geldi ve gözün arka kısmında bir yapışıklık durumu var. Bakıldığımız hastanede katarakt ameliyatını yapmak istemedi doktorumuz.
İyi işinin ehli bir doktorla tam teşekküllü bir hastanede ameliyat önerdi. Sarkoidoz hastası olduğu ve gözün arkasındaki yapışıklıktan dolayı çok riskli gözü kaybetme durumunda burada müdahele edemeyiz dedi.

Anlayacağınız iyi bir göz doktoru aramaktayım İzmir'de. Bilgisi olan arkadaşlarımın önerilerini bekliyorum.

benim babam atagöz de oldu böyle riskli bi durumu yoktu ama genel olarak memnun kaldık 1 er hafta arayla iki gözünden de oldu... iyileşme süresi de kısaydı. çok geçmiş olsun.

canım bayraklı şubesinde oldu babam ameliyat. fakat şimdi birden doktorun adını hatıralayamadım:18: bir bayandı ama ... sitesinden baktım dr lara görünmüyorda. hatırlayabilirsem yazacağm

Tamam canım çok teşekkür ederim hatırladığın zaman yazarsın:KK34:
Ben de araştırıyorum bir kaç prof buldum ama bakalım:KK31:

Tiroşcum geçmiş olsun.
Allah en yakın zamanda şifasını verir inşallah.

Tirocan, son durum nedir?
Ameliyat yapıldı mı?
Yapılmadıysa hangi aşamadasınız?

Öncelikle doktor cidden iyi ilgileniyor. Ameliyatla ilgili henüz bişi demedi muayenehanesinde yapamadığı bi tetkiki egeden istedi dün onu yaptırdık çarşamba da tekrar kontrolle sonucu karşılaştırıcam ona göre karar vericem dedi. Asıl sorun anladığım kadarıyla gözden beyne giden sinirlerle alakalı gözüküyor. 2 buçukta randevumuz var bugün bakalım ne diyecek:KK31:

Öncelikle doktor cidden iyi ilgileniyor. Ameliyatla ilgili henüz bişi demedi muayenehanesinde yapamadığı bi tetkiki egeden istedi dün onu yaptırdık çarşamba da tekrar kontrolle sonucu karşılaştırıcam ona göre karar vericem dedi. Asıl sorun anladığım kadarıyla gözden beyne giden sinirlerle alakalı gözüküyor. 2 buçukta randevumuz var bugün bakalım ne diyecek:KK31:
Yaz bize olur mu canım? Merak ederim ben!
Haydi rast gitsin işiniz, güzel çıkar her şey inşallah. ;-)

Yaz bize olur mu canım? Merak ederim ben!
Haydi rast gitsin işiniz, güzel çıkar her şey inşallah. ;-)

Tahmin ettiğim gibi Gülo beyne giden sinirler zayıflamış yoksa katarakt sadece %50 etkiliyormuş görmesini şu an ama yine de sistemik bi hastalığı olduğu için ameliyat n riskli bu sinirlerin zayıflaması da sarkoidoza bağlı dedi 3 ay gözlük kullan. ameliyat yapalım diyen doktorlara da yok de dedi. Faakt bu arada ani görme kaybı da yaşaysbilrsin hemen ara dedi. Nörolojiye de gidicez. Süreç kötüye giderse nöroloji artı göz ameliyatı olucak sanırım beyindensarkoidoz süşu an uyku durumunda uyanmasın diye dua etmekten başka çatemiz yok yanş:KK31:

Tahmin ettiğim gibi Gülo beyne giden sinirler zayıflamış yoksa katarakt sadece %50 etkiliyormuş görmesini şu an ama yine de sistemik bi hastalığı olduğu için ameliyat n riskli bu sinirlerin zayıflaması da sarkoidoza bağlı dedi 3 ay gözlük kullan. ameliyat yapalım diyen doktorlara da yok de dedi. Faakt bu arada ani görme kaybı da yaşaysbilrsin hemen ara dedi. Nörolojiye de gidicez. Süreç kötüye giderse nöroloji artı göz ameliyatı olucak sanırım beyindensarkoidoz süşu an uyku durumunda uyanmasın diye dua etmekten başka çatemiz yok yanş:KK31:
o sarkoidoz olayı ne? onu geriletmek / durdurmak mümkün değil mi? :KK5:

o sarkoidoz olayı ne? onu geriletmek / durdurmak mümkün değil mi? :KK5:

canım tıpta nedeni bilinmeyen hastalıko larak geçiyor nedeni bilinmediği için tedavisi yok sadece kendi kendine saldıran bağışıklık sistemi hücreleri belirli organlarda tahribata yol açıyor en çok da akciğerde görünürde tübeküloz dersin ama mikrop yok yarAlar var akciğerde. ancak bu kendi hücresine zarar verme olayını kortizonla baskılıyorlar:KK31:

canım tıpta nedeni bilinmeyen hastalıko larak geçiyor nedeni bilinmediği için tedavisi yok sadece kendi kendine saldıran bağışıklık sistemi hücreleri belirli organlarda tahribata yol açıyor en çok da akciğerde görünürde tübeküloz dersin ama mikrop yok yarAlar var akciğerde. ancak bu kendi hücresine zarar verme olayını kortizonla baskılıyorlar:KK31:
Allah şifasını versin canım. :26:

benim babam atagöz de oldu böyle riskli bi durumu yoktu ama genel olarak memnun kaldık 1 er hafta arayla iki gözünden de oldu... iyileşme süresi de kısaydı. çok geçmiş olsun.
geçmiş olsun . Atagöz de kime gittiniz ? ameliyat eden dr kimdi ?
ne kadar mal oldu ? kullanılan lens markası ne idi ? şu anda gözlük kullanıyor mu?

X