Davranış Bozuklukları İzmir de iyi bir psikolog önerebilir misiniz?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Kimyager35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2016
3
1
43
Merhaba,

12 yaşındaki oğlum yalnız başına tuvalete ya da odasına gidememeye başladı. Nasıl yardımcı olacağımı bilemiyorum. Aklına kötü şeyler geldiğini söylüyor. Yakınında durmamızı istiyor. İzmir de bildiğiniz iyi bir psikolog varsa yardımcı olur musunuz?

Merhaba, bucada Ahmet bey vardı ama soyadını hatırlayamadım. Kendisi çok ilgilidir.

Merhaba, bucada Ahmet bey vardı ama soyadını hatırlayamadım. Kendisi çok ilgilidir.
Tşk ederim. Seyfi Demirsoy da diyorsunuz sanırım. Bir bakayım. Belki soyadına da ulaşabilirim. Benim için özel klinik olsa daha iyi olur aslında. Çalıştığım için ancak hafta sonları gidebiliriz diye düşünüyorum. Ama yine de öneriniz için teşekkür ederim.

Yok hayır kendi özel yeri var mentorluk da yapıyor aynı zamanda . Beyefendinin iki ismi vardı hatta ama üzerinden zaman geçti çıkaramadım.

Hatay askeri hastanesinde çocuk psikiyatri bölümü şahane tavsiye ederim üstelik devlet hastanesi ücrette yok

Psikolog seçerken öncelikle üniversitenin "psikoloji" bölümünden mezun olması ve üzerine "klinik psikoloji" yüksek lisansı yapmış olmasını dikkate alın. Sonra yaş grubuna göre Çocuk - Ergen ya da Yetişkin bir alanda uzmanlaşmış o alanda çalışıyor olan birini seçebilirsiniz.
Çocuğunuzun ilaç olmadan düzelemeyecek bir durumu yok ise öncelikle Psikoloğa gitmeniz yeterlidir. Eğer ilaç verilmesi gereken bir sorun sezerse psikolog, sizi psikiyatriste yönlendirecektir.

Endişelenmenize gerek yok. Çocuklar bu yaşlarda bu şekilde korkular geliştirebilirler. Bazen tv de bir şey görür internette görür, kendince anlamlandırır ve korkuya dönüştürür. Neyin, çocuğunuz tarafından nasıl anlamlandırıldığını sizin çözmeniz mümkün olmayabilir. Siz yukarıda yazdığım kriterlere bakarak bir çocuk ergen psikoloğu bulup gidin o yardımcı olacaktır.:KK200:

X