İzmir İrenbe Tüp Bebek Merkezi hayal kırıklıklarım

Ben de şimdi kendi doktorumdan çıktım izmir e yönlendirdi tüp bebek için. Su var, İrembe var,medicalpark var,tavmergen var. Benim de kafam karışık hepsimi bi aricam bakalim

Çok teşekkür ederim 😊 Kaybınıza üzüldüm ama Ahmet Zeki hoca eminim size dünyanın en güzel o hissini bir kez daha tattıracaktır ve sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🏻Çok geçmiş olsun şimdiden umarım güzel haberi de verirsiniz bize buradan 😊
Merhaba bende İzmir Medical Park da tedavi görüyorum ilk denemem negatif sonuçlandı malesef. Soğudum hastaneden doktordan Ahmet Bey'in muayene transfer ücreti flaan ne kadar acaba

Herkese merhaba İzmir de 3 deneme ve sayısız olumsuz tecrübelerden sonra diyebileceğim tek şey imkaniniz varsa sıkın dişinizi İstanbul a gidin İzmir tüp bebek konusunda berbat. Harcadığım 1 lira için bile öyle çok pişmanım ki 3 senem boşa gitti. Resmen sektör olmuş kimsenin de umurunda değil tutmuş tutmamış.Önemli olan doktordan önce laboratuvar. Embriyolar kalitesizse ne yaparlarsa yapsınlar tutmaz.. tutsada gelişmez benim gibi bir de kürtajla uğraşırsınız.İzmir de iyi bir laboratuvar yok.Ve ayrıca reklam olan heryerden uzak durun hatta kaçın..

Merhaba hangi hastaneye gittiniz acaba izmirde
Önce medical park a gittim ön görüşmeye ücretsiz! zaten öncesinde evraklarım vardı elimde muayene ettiler çıkışta da ödemeye yonlendirdiler o an eledim orayı. Sonrası irenbe... laboratuvarı o kadar kötü ki 14 yumurtamin 7si dollenip 3. Gün hepsi donduruldu. Eşimin morfolojisi 1di sayı düşüktü tek sıkıntımız buydu. Tam 3 ay deli gibi vitamin kullandirdilar hepsi özel ilaçlar bir tup bebek parası vitamine gitti. Çünkü anlaşmalı!! O markanın o vitaminleri olmazsa olmaz.bende sorun olmadığı halde ilk ay histeroskopi yapıldı. Sonrası ilk transfer 2 embriyo negatif..doktorumuz ayrıldı merkezden embriyolari taşıdık tavmergene orası ile anlaşmalı çalışıyordu 2. Tedavi intralipid serum takalım ona da tamam 2 embriyo transfer yine negatif. Tabi bu arada benim psikolojim iyice bozuldu. Hayatımın en zor günleriydi. Son kez eşimin ısrarı ile kalan 2 embriyoyu(diğer 1 taneyi de ilk tedavimde imha etmişler )daha transfer oldum yine serum aldım. Transfer sırasında doktoru beklerken çatalda önümden 10 kez geçen hastabakici adamdan rahatsız oldum ve beni kadın hastabakicinin götürmesini rica ettim bir bağırdılar x ablaaaa hasta kadın istiyor dalga geçerek ağlamaya başladım ve kalktım sedyeden bırakın kendim gidicem diye zorla yatırdılar tekrar. Tutmaz diye düşündüm 1i tutmuş. Sonrası daha bi felaket. Covid çıkmisti ben transfer hazirligindayken.iptal etmemiştik ilac aldım diye 18 martta 2020 transfer oldum.6. Haftada Sırt ağrım hafif ateşim başladı doktorum covid olabileceğimi düşündü muayenemi iptal etti!!! Ben karnımda bozulmuş keseyle sokağa çıkma yasağında sokak sokak gezdim hastaneler kabul etmedi.sonrasında şükür bir kadın doğum uzmanını buldum kürtajım oldu..simdi gebeliğimi kendisi takip ediyor ona can borçluyum.tam 2 sene tekrar tedaviye cesaret edemedim. Sonrası İstanbul ilk deneme tek embriyo 7 haftalık Hamileyim. Dollenen 12 embriyom da 5. Günü gördü ki 4 sene içerisinde eşimin morfolojisi 0 a düştüğü halde..vitamin olarak sadece folik asit verdiler doğal siklus ile transferim yapıldı ilaçsız...
Uzun oldu daha da uzun aslında.. ama benim tecrübelerim de ışık olsun birilerine..

Ben de şimdi kendi doktorumdan çıktım izmir e yönlendirdi tüp bebek için. Su var, İrembe var,medicalpark var,tavmergen var. Benim de kafam karışık hepsimi bi aricam bakalim
Tavmergen kliniği öneririm sayelerinde 7 aylık gebeyim :) Erol Tavmergen hoca transferimi gerçekleştirmişti. Süreçte merkez doktorları ile ilerlemiştim. Kuzenim de şuan orada tedavi görüyor. Yeni uyguladıkları tedavi yöntemleri olduğunu duydum. Çok ilgili ve araştırmacı bir merkez. Darısı kuzenimin ve isteyen tüm herkesin başına inşallah. Hepiniz için dua ediyorum...

Herkese merhaba size İrenbe Tüp bebek merkezindeki mutsuz hikayelerim sonrası bebek sahibi olmanın aslında mucize olmadığını, ve tüp bebek için seçeceğiniz doktorun ne kadar önemli olduğunu anlatmak için açıyorum bu konuyu. Dilerim çok kişiye ulaşır ve faydalı olurum.
Öncelikle ben şu an 33 yaşındayım ve 9 haftalık hamileyim çok şükür. İsteyen herkesin bir an önce Allah'ın izniyle hamile kalmasını diliyorum :)

ben 7 yıllık evli bir kadınım. Bundan 4 yıl önce bebek sahibi olmaya karar vermiştik. Uzun bir süre denedik ama olmadı. Bu dönemde çörek otu bal, aslan pençesi, civan perçemi, süt maydonoz kaynatıp üstüne oturmak falan bir çok doğal yöntemi de denedim ve olmadı. Olmadıkça sinirlendim hırslandım şu an gebe kalmak isteyen herkesin yaşadığı o korkunç psikolojik travmaların hepsini yaşadım. Anne olmak isteyen herkesi çok iyi anlayabiliyorum o nedenle.

Bu dönemde birçok doktora gittik ne benim ne eşimin hiç bir problemimiz olmadığını (görünürde) öğrendik. Yumurta rezervlerim çok iyiydi Amh değerim: 3.74 Eşimin sperm sayısı 130 milyon, ileri hareketlilik %70 idi. Görünürde hiç bir problem olmadığı için daha çok sinir bozucu bir hal aldı bu durum benim için. Sonra bir doktor sayesinde rahim filmimin çekilmesi gerektiğini öğrendik ve evet tüplerimden biri tıkalıydı. Elimizde bu rahim filmiyle tekrar doktor arayışına girdik ve bize gittiğimiz doktorlar bunun bir sorun olmadığını ve değerlerimizin çok iyi olduğunu söyledi. Ve biz artık dayanamayıp Tüp Bebek merkezleri arayışına girdik.

İrenbe adı çok duyulmuş ve hatta tanıdığım birinin ilk denemesinde tutturmuş bir merkez olarak çok da araştırmadan gitmeye karar verdik. Doktor olarak Ümit hocayı tercih ettik ve ön görüşmeye gittik. Ümit hoca bize çok iyi gelmişti ve ilk aşamada bizi tüp bebekten vazgeçirmeye çalıştı. Hem yaşımız genç olduğu için hem de değerlerimiz ideal düzeyde olduğu için gerek yok bir daha düşünün diyip bizi gönderdi. Bu tavrı inanılmaz hoşumuza gitmişti parayla bir derdi yoktu, sevecendi çok sıcak karşıladı bizi şimdi dışarı çıkıp düşünün öyle gelin dedi ve biz çıktık ama daha fazla beklemek istemediğimizde kararlıydık ve içeri geri girdiğimizde başlamak istediğimizi söyledik.

Sonra sürece başladık yumurtalar toplandı döllendi derken bizim 8 tane 3. gün birinci ve iyi kalite (1. ve 2. kalite arası) embriyomuz olduğu söylendi. Haliyle çok mutlu olduk tabiki. Doktor şansı arttırmak için dondurulmuş embriyo koymak istedi kabul ettik çünkü zaten ohss olmuştum ve ciddi ağrılarım vardı. Bir sonraki ay transfer için gittiğimizde rahmimde bir polip olduğu ve alınması gerektiğini söyledi bizde haliyle kabul ettik. Histeroskopi oldum ve çıktığımda doktora sorduk polip alındı mı? diye Doktor şaşırdı polip yoktu sadece çizik attık dedi. Ve bizim kafamız karışmaya ilk bu anda başladı...

Neyse dedik buda şansı arttıran bir şeymiş diyerek kabullendik. Ve sonraki ay transferim gerçekleşti. Çok umutluyduk hem biz hem doktorumuz çünkü ortada hiç bir problem yok en iyi kalite embriyomuzu aldık ve evimize gittik. Çok olumlu düşünmeme rağmen tutmaması beni çok ama çok üzdü. Doktorda şaşırdı ve biz aynı prosedürleri bir kez daha yaşayarak ikinciyi denedik oda hüsranla sonuçlandı. Bu arada ekstra para verip yaptırdığımız genetik testler, tekrar tekrar verilen ilaç paraları, yok yere olunan histeroskopi ameliyatının yükünü falan söylememe gerek yok sanırım.

Bu durumun psikolojik ağırlığını yaşayanlar bilir sadece. Ne o iğneler, ne çektiğiniz acılar ne verdiğiniz paralar gözünüze batar en kötüsü travmasını atlatmak olur. Bu arada birer sene arayla iki negatif deneme ve üstünede pandemi girince bir daha denemeye cesaret etmek zor oldu bizim için. Tekrar karar verdiğimizde çok iyi bir araştırmaya girdim ve Allah benim önüme çok şükür ki PROF. DR. AHMET ZEKİ IŞIK hocayı çıkardı. Tüm süreci anlattığımızda hoca sadece rahim filmine bakarak sorunun bu tıkalı tüp olduğunu (Hidrosalpenks) ve kesinlikle alınması gerektiğini direkt söyledi tereddüt bile etmedi ve o kadar maddi kaygısı yokki bizi daha uygun olsun diye Başkent Üniversitesi hastanesine yönlendirdi. Ne Ümit hoca ne gittiğim diğer doktorlar bu tüpün mutlaka alınması gerektiğini bilmiyor muydu? Ben ameliyatımı oldum ve Embriyolarımın taşınması için İrenbeyi aradım başta birinci ve iyi kalite olan embriyolarım için her nasıl olduysa orta kalite dendi bu kez, iyice sinirimiz bozuldu tabiki. Neyse ki hayatımdaki en doğru kararla İrenbe'den Su hastanesine taşıdığımız embriyolarımızdan biri Ahmet Zeki hoca tarafından transfer edildi ve ilk denememizde Allah'a şükürler olsun ki tuttu şimdi karnımda 9 haftalık. Darısı isteyen herkesin başına olur umarım.

Evet tabiki merkez çok önemli ancak sizi doğru yönlendiren bir doktorunuzun olması herşeyden çok daha önemli.​
Bende Ümit hanıma gittim söylediğiniz gibi ilk görüşmede çok sevecen sıcak neşeli davrandı fakat transfer günü geldiğinde bana hiç bilgi vermeden apr topar transfere aldılar öncesinde görüşüp kaçıncı gün embriyosu transferi yapılacak sormak istedim fakat hastası var işlemde dedi hemşireler transfer için geldi ben masadyım o anda sordum benim iyi kalite 6. Gün embriyom var onumu transfer edeceksiniz diye fakat 3. Gün embriyosu transfer edicez dedi üstelik diğer doktorlar 3 adet embriyo transferi risk dediği halde 3 tane transfer etti oysa ben 6. Gün embriyosu olsun istiyordum beni çok gergin bir şekilde azarladı kesinlikle İrenbe ve Ümit hanım tercih edilmemeli

Önce medical park a gittim ön görüşmeye ücretsiz! zaten öncesinde evraklarım vardı elimde muayene ettiler çıkışta da ödemeye yonlendirdiler o an eledim orayı. Sonrası irenbe... laboratuvarı o kadar kötü ki 14 yumurtamin 7si dollenip 3. Gün hepsi donduruldu. Eşimin morfolojisi 1di sayı düşüktü tek sıkıntımız buydu. Tam 3 ay deli gibi vitamin kullandirdilar hepsi özel ilaçlar bir tup bebek parası vitamine gitti. Çünkü anlaşmalı!! O markanın o vitaminleri olmazsa olmaz.bende sorun olmadığı halde ilk ay histeroskopi yapıldı. Sonrası ilk transfer 2 embriyo negatif..doktorumuz ayrıldı merkezden embriyolari taşıdık tavmergene orası ile anlaşmalı çalışıyordu 2. Tedavi intralipid serum takalım ona da tamam 2 embriyo transfer yine negatif. Tabi bu arada benim psikolojim iyice bozuldu. Hayatımın en zor günleriydi. Son kez eşimin ısrarı ile kalan 2 embriyoyu(diğer 1 taneyi de ilk tedavimde imha etmişler )daha transfer oldum yine serum aldım. Transfer sırasında doktoru beklerken çatalda önümden 10 kez geçen hastabakici adamdan rahatsız oldum ve beni kadın hastabakicinin götürmesini rica ettim bir bağırdılar x ablaaaa hasta kadın istiyor dalga geçerek ağlamaya başladım ve kalktım sedyeden bırakın kendim gidicem diye zorla yatırdılar tekrar. Tutmaz diye düşündüm 1i tutmuş. Sonrası daha bi felaket. Covid çıkmisti ben transfer hazirligindayken.iptal etmemiştik ilac aldım diye 18 martta 2020 transfer oldum.6. Haftada Sırt ağrım hafif ateşim başladı doktorum covid olabileceğimi düşündü muayenemi iptal etti!!! Ben karnımda bozulmuş keseyle sokağa çıkma yasağında sokak sokak gezdim hastaneler kabul etmedi.sonrasında şükür bir kadın doğum uzmanını buldum kürtajım oldu..simdi gebeliğimi kendisi takip ediyor ona can borçluyum.tam 2 sene tekrar tedaviye cesaret edemedim. Sonrası İstanbul ilk deneme tek embriyo 7 haftalık Hamileyim. Dollenen 12 embriyom da 5. Günü gördü ki 4 sene içerisinde eşimin morfolojisi 0 a düştüğü halde..vitamin olarak sadece folik asit verdiler doğal siklus ile transferim yapıldı ilaçsız...
Uzun oldu daha da uzun aslında.. ama benim tecrübelerim de ışık olsun birilerine..
Merhaba bende sizin gibi İzmir de 3 olumsuz deneme yaşadım ve neden tutmadı belirli degil, bir tepecik doğum evi 2 kez özel muayene doktorum irenbe ile çalışıyordu, hep taze transfer oldum 3. Gün embriyosu transfer edildi eşimde sayı dusuklugu var bende görünen de birsey yok kesin tutar hoop tutmuyor. Simdi Brüksel Tup bebek te tedavi oluyorum umarım hersey yolunda gider siz nerede yaptırdınız cok sevindim sizin adınıza sağlıkla kucağınıza alın ins 🙏🏻🌸

Merhaba bende sizin gibi İzmir de 3 olumsuz deneme yaşadım ve neden tutmadı belirli degil, bir tepecik doğum evi 2 kez özel muayene doktorum irenbe ile çalışıyordu, hep taze transfer oldum 3. Gün embriyosu transfer edildi eşimde sayı dusuklugu var bende görünen de birsey yok kesin tutar hoop tutmuyor. Simdi Brüksel Tup bebek te tedavi oluyorum umarım hersey yolunda gider siz nerede yaptırdınız cok sevindim sizin adınıza sağlıkla kucağınıza alın ins 🙏🏻🌸
Tepecik teki doktorunuz kimdi acaba?

Merhaba İstanbul’da hangi hastanede ve hangi doktor da tedavi oldunuz acaba

Tepecik te tek doktor olmuyor , Ahmet Demir ve Ebru Hanım vardı her ikisi de hala oradalar, Ahmet bey cok değerli pozitif bir insan cok da ilgilenir transferimi de o yapmıştı.
Teşekkürler ben de Ahmet bey'e gitmek istiyorum da transfer ücreti ne kadar aldılar raporlu muydunuz bilmiyorum ama

Merhaba benimde aynıydı hiç cevap yok hep sorunu kendimde aradım katil hücre bağışıklık vs. yok bazılarının rahmi tutmazmış benimkide oylemiymis sonuçta embriyo varmış ah neler neler duydum. Her tutmadiginda da doktor nasıl tutmaz diyordu. Herhalde gerçekten hamile kalamıyorum dedim en sonunda. Psikolojim çok bozulmuştu. Bende iki merkez arasında kalmıştım biri de Brüksel di 😊 çok doğru bir seçim olmuş eminim sizde en kısa zamanda güzel haberlerle gelirsiniz 🙏 💐

Merhaba benimde aynıydı hiç cevap yok hep sorunu kendimde aradım katil hücre bağışıklık vs. yok bazılarının rahmi tutmazmış benimkide oylemiymis sonuçta embriyo varmış ah neler neler duydum. Her tutmadiginda da doktor nasıl tutmaz diyordu. Herhalde gerçekten hamile kalamıyorum dedim en sonunda. Psikolojim çok bozulmuştu. Bende iki merkez arasında kalmıştım biri de Brüksel di 😊 çok doğru bir seçim olmuş eminim sizde en kısa zamanda güzel haberlerle gelirsiniz 🙏 💐
Yaaaa siz ne kadar tatlısınız 😍 allahim bana da nasip etsin 31 Ağustos ta transfer oldum bekliyorum bende 🙏🏻

Yaaaa siz ne kadar tatlısınız 😍 allahim bana da nasip etsin 31 Ağustos ta transfer oldum bekliyorum bende
Ahhhh ne güzel bir haber 😍😍😍😍 inşallah sizinledir bebeğiniz ☺️ bu yolda emek veren herkesin rabbim yardımcısı olsun 🙏 bir biz anlıyoruz birbirimizin halinden 🥰 test yapmayı düşünüyor musunuz peki 🙈

Ahhhh ne güzel bir haber 😍😍😍😍 inşallah sizinledir bebeğiniz ☺️ bu yolda emek veren herkesin rabbim yardımcısı olsun 🙏 bir biz anlıyoruz birbirimizin halinden 🥰 test yapmayı düşünüyor musunuz peki 🙈
Bu benim 4. Denemem ilk 3 ün de yapmıştım bu sefer yapmayacağım, cumartesi kan vereceğim 😍

X