İzmir Özel Gazi Hastanesi

semamicim çok sağol canım.bende hasta bezini külot şeklinde alayım.
pamuk sargı bezide çok iyi fikir hazırlarım.
yazdıklarını not aldım. bende bu ay hastane çantamı hazırlarım artık.

göğüs ucu kremi ve göğüs pedi olarak hangi markayı aldın?
herkes lansinosh öneriyor. gögüs pompasıda alıcam.

prenses sana da hayırlı doğumlar bende kasım sonunda doğum yapıcam.
ıslak mendil olarak ben uni baby yenidoğan ıslak mendilini aldım.
safsu+pamuk
kemeraltında barış bebede indirime girmişti 3 lü paket olarak aldım.
tansaş ve kipalarda da vardır.
bende evde kullanmak için büyük paket pamuk aldım.
ipek pamuğun bebek için pamuğu var disket pamuk şeklinde.
büyük marketlerde bulamadım ama ege çarşı mağazalarında ve barış marketlerde varmış.
ondan da alabilirsin.

göğüs pedi BEBEDOR bence. lansinosh da kullandım pamuk parçaları bırakıyor göğüste. ben bebedordan çok memnunum.
göğüsucu kremini de ayşen hnm önermişti MUSTELA. çok memnun kaldım. küçücük 1 tüpü 40tlye yakındı. ama 3,5 ay oldu hala bitmedi. (ilk zamanlar her emzirmeden sonra sürmeme rağmen)
ayrıca emzirirken yıkamana da gerek yok. yalnız heryerde satılmıyo. atatürk lisesine önünü döndüğünde sağ caddeye giriyorsun. sağda özlem sayıner eczanesi var orda bulmuştu eşim.

safsu +pamuk: fresh'ın soft un almıştım mina bebeden. memnundum ondan. büyük marketlerde 1 marka bulmmuştum safsu+pamuk. bence bebe mağazaalrından fazlasıyla al.40gün kullanıp sonra primanın ıslak mendiline geçtim. o da çok güzel. parfümsüz, yumuşacık.

semamicim sağol canım. bende göğüs pedini bebedor markası alayım.
göğüs kremi içinde en iyisi çiğdem hn. sorayım. mustela nasıl alayım mı derim. özlem sayıner eczanesi eşimin eski müşterisi.
safsu+pamuk uni babya tek marka var sanıyordum. marketlerde tek o var. ben barış bebeden 3 lü paket indirimli buldum. kozmetik ürünlerini hobiden alıyorum çok uygun oluyor.
bebek şampuanı ve banyo köpüğünü sebamed aldım.
bebeyağı, bebe losyonu, sabun almadım.
yeni doğanda kullanılmıyor diye biliyorum.
pişik kreminide dr. önerisini dikkate alıcam. herkes farklı birşey söylüyor.
senin bebiş nasıl kocaman olmuştur.
avatarındaki bebiş seninki sanırım çok tatlı maşallah. :nazar:

prensescim sana hayırlı doğumlar diliyorum. az zamanın kalmış.
sağlıkla bebişini kucağına al.
su gibi kolay doğumun olsun inşallah.
gecelik aldın mı? ben haftasonu kemeraltına baktım güzel birşey bulamadım.
hep annem tarzı şeyler. ve hepsi incecik.
loya da güzel şeyler oluyor ama henüz gelmemiş.
hastane sıcak olu mu bilmiyorum.

Son düzenleme:
iyi dileklerin için çok sağol melodicim..inşallah hepimiz sağlıkla bebişlerimizi kucağimiza alırız...ben pek bi yer dolaşmadım dolaş dolaş hep aynı şeyler direk sibel mağazasına gırdım kemeraltında.. bi tane gecelik pembe renkte uzun kollu ince hem on tarafında emzırme yerı yapmişlar bi tane onden düğmeli gecelik aldım bide pijama takım aldım ustune de kalın polar sabahlık aldım.. gelin çeyızı hazırlarken bile bu kadar heyecanlı ve isteklı değildim valla:)))) bizim arkadas subatta doğum yaptı gayet memnundu hastaneden.. bakalım bizim sansımıza nasıl olacak...

melodicim doğum hikayemı yazacağım fırsat bulursam inş.annem vardı 20 gun şimdi gitti yalnız kaldık bebeğimle.bıraz alışayım yazacağım.
epidural uyuşturmuyor sadece ağrı hissetmiyorsun.dr. bana nefes vermeden tuvaletını yapar gıbı ıkın dedı.oldu yanı.nefesını vermıyorsun bır sure.ıkınmaya harcıyorsun. o yuzden dert etme derım.

iyi dileklerin için çok sağol melodicim..inşallah hepimiz sağlıkla bebişlerimizi kucağimiza alırız...ben pek bi yer dolaşmadım dolaş dolaş hep aynı şeyler direk sibel mağazasına gırdım kemeraltında.. bi tane gecelik pembe renkte uzun kollu ince hem on tarafında emzırme yerı yapmişlar bi tane onden düğmeli gecelik aldım bide pijama takım aldım ustune de kalın polar sabahlık aldım.. gelin çeyızı hazırlarken bile bu kadar heyecanlı ve isteklı değildim valla:)))) bizim arkadas subatta doğum yaptı gayet memnundu hastaneden.. bakalım bizim sansımıza nasıl olacak...

amin canım sağol.
sibel mağazasına bende gittim ama beğenmedim modelleri.
bende uygun fiatlı birşey alacağım hastane için. leke filan oluyormuş. sonrasında giyerim
pijamayı. evde zaten pek gecelik giyemem donarım.
inşallah bizde memnun kalırız.

melodicim doğum hikayemı yazacağım fırsat bulursam inş.annem vardı 20 gun şimdi gitti yalnız kaldık bebeğimle.bıraz alışayım yazacağım.
epidural uyuşturmuyor sadece ağrı hissetmiyorsun.dr. bana nefes vermeden tuvaletını yapar gıbı ıkın dedı.oldu yanı.nefesını vermıyorsun bır sure.ıkınmaya harcıyorsun. o yuzden dert etme derım.

canım bebeğin nasıl büyümüştür bile. garip bir duygu değil mi? :emir_bebek:
bende korku başladı nasıl yapıcam diye. hem bebek hem ev işi korkuyorum.
tamam canım daha zaman var nasıl olsa anlatırsın.
ama ben epidural istemiyorum. belden iğne olmak istemiyorum.
işim biraz daha zor gibi.

canım bebeğin nasıl büyümüştür bile. garip bir duygu değil mi? :emir_bebek:
bende korku başladı nasıl yapıcam diye. hem bebek hem ev işi korkuyorum.
tamam canım daha zaman var nasıl olsa anlatırsın.
ama ben epidural istemiyorum. belden iğne olmak istemiyorum.
işim biraz daha zor gibi.[/QUOTE]

Canım büyüyor tabiki bir 40 gunumuzu doldursak da dışarı çıksak bende evde bunaldım.anneme alışmışım bebek uyuduğunda konuşacak ınsan arıyorum.inş. uslu bir bebek olur. korkma.sadece kucağa alıştırma derim.yoksa kucaktan ınmek istemez sende hiçbirşey yapamazsın.epidural neden ıstemıyorsun.yoksa sende ığneden korkanlardan mısın.bence çok rahat yıne düşünürdüüm.acımıyor merak etme.doğum sancısı çok kötü bence.bende olmam diyordum ama baktım dayanılacak gibi değil ağrılar daha 2-3 saat çekersin dediklerinde yapın iğneyi dedim.hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Canım büyüyor tabiki bir 40 gunumuzu doldursak da dışarı çıksak bende evde bunaldım.anneme alışmışım bebek uyuduğunda konuşacak ınsan arıyorum.inş. uslu bir bebek olur. korkma.sadece kucağa alıştırma derim.yoksa kucaktan ınmek istemez sende hiçbirşey yapamazsın.epidural neden ıstemıyorsun.yoksa sende ığneden korkanlardan mısın.bence çok rahat yıne düşünürdüüm.acımıyor merak etme.doğum sancısı çok kötü bence.bende olmam diyordum ama baktım dayanılacak gibi değil ağrılar daha 2-3 saat çekersin dediklerinde yapın iğneyi dedim.hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.[/QUOTE]

maşallah yaw zaman ne çabuk geçiyor. inşallah uslu olur dua ediyorum hep.
bende kucağa alıştırmak istemiyorum. sen ne yaptın alışmasın diye.
iğneden hiç korkmuyorum ama epiduralde belden iğne yapılıyor ya benim korkum o.
belden iğne olanların sonradan sıkıntısı olabiliyormuş.
aslında suni sancı vermek yerine ya da belden iğne yapmak yerine ağrı kesici yapabilirler.
dün doğum öykülerinde okudum. birisi normal doğum yapmış ama orada ağrıyı azaltmak için ağrı kesici iğne yapmışlar. belden iğne korkutuyor beni.

Son düzenleme:
bende melodicim senın gibi iğneden korkmuyorum ama belden iğne yaptırmak istemıyorum nasıl bi acı çekiliyo bilmıyorum ama o hissi yaşamak istiyorum bakalım artık...aslında çok merak edıyorum nasıl doğumun başladığını anlıcaz hangi aşamada hastaneye gitmek gerekir kafam çok karışık valla.. allah yardımcımız olsun..

prensescim hastaneye gitmek için çok acele etme. en ufak bir sancıda hastaneye koşarsan hem çok beklersin hemde hemen suni sancı verirler.
suni sancı da istemiyorum.
herkesin doğum başlangıcı farklı oluyor.
kiminde nişan geliyor, kiminin suyu geliyor,kiminde sancı başlıyor.
sancılar düzenli belli sıklıkta geldiğinde hastaneye gitmek en iyisi.
sancı başladığında sıcak bir duş al.
inşallah kolay bir doğum yaparız hiç anlamadan.

aynen canım bende ole düşünüyorum evde sancı çekip ılık bi duş alıp hastaneye gıtmek... bugun nst ye girdim doğum katına sunı sancı odaları var tek başlarına bekliyolar insan sıkıntıdan patlar doğum yapacam diye son anda vazgeçer sezeryana döner.. herşeyın hayırlısı canım allah kolay doğumlar nasıp etsin hepimize..

maşallah yaw zaman ne çabuk geçiyor. inşallah uslu olur dua ediyorum hep.
bende kucağa alıştırmak istemiyorum. sen ne yaptın alışmasın diye.
iğneden hiç korkmuyorum ama epiduralde belden iğne yapılıyor ya benim korkum o.
belden iğne olanların sonradan sıkıntısı olabiliyormuş.
aslında suni sancı vermek yerine ya da belden iğne yapmak yerine ağrı kesici yapabilirler.
dün doğum öykülerinde okudum. birisi normal doğum yapmış ama orada ağrıyı azaltmak için ağrı kesici iğne yapmışlar. belden iğne korkutuyor beni.

meraba arkadaşlar.melodicim ben bebeğimi ağladığı zaman aldım kucağıma hep.sustuğunda koltuğa yatırdım bakındı.televizyonu açıyorum sesleri dinliyor ve bakınıyor.iğneye gelince çoğu insan yan etkisi olduğunu söylüyor ama bunye meselesi iğne olmayanlarda da ağrılar olabiliyor.sadece iğne yerini sıcak tutmak gerekiyor.doğum hikayemı fırsat bulmuşken yazıyorum.

gunduz ağrılarım hergünkü gibi değildi sıklaşmaya başladı.yarım saatte bir ağrıyordu.akşam üzeri kayınvalideme gittim. pazara gitik akşam oldu yemek yedik.ben dedim bu gece hastane görünüyor galiba.sonra su almaya gıttık arabada ağrılar 15 dk bir gelmeye başladı.Eşime ağrılar sıklaşdı gece hastaneye gidebiliriz dedim. o zaman kayınvalidede kalalım dedi. evden çantamızı aldık kayın valideye yatmaya gittik.yat yatabilirsen tabi.onlar yattı bir güzel ben ağrıdan yatamıyorum.10dk ya düştü ağrı.az uzanıyorum ağrı gelince kalkıp balkona çıkıp dolaşıpp geliyorum.biraz balkonda oturuyorum.eşim uyusun diye dişimi sıkıyorum.hem hastanede de beklenecek ağrıyı evde çekeyim dedim. saat 2-3-4-5- derken 6 da eşimi kaldırdık kalvaltı yaptık çıktık.artık dayanmayacağım gidelim dedim.yediğim kahvaltı gitti istiğfar ettim.çıktık 9 eylüle gittik.herkes ayakta uyuyor.doğumhane kalabalık yatacak yer bile yok.benı ıcerı aldılar.soruyorlar kımın hastasısın dıye. bende dr takibine kabul edilmediğimi hemşirelerden birinin direk doğuma dediğini söyledim.olurlmu hiç öyle şey dedi bakan dr.bana senın doğuracakmış gibi durmuyorsun dedi.orada bir yatağa yatırdılar benı nstye bağladılar. sonra dr geldi pantolonunu çıkar dedi kendim çıkardım hemşireler hiç yok. baktı daha 2 santım açılmış.ağrı dayanılmayacak olursa suyun patlarsa gel dedi ve benı eve yolladı.ve dediği şu şuan yatak yok geldiğinde de olmayabilir ona göre dedi.bende çıktım oradan öyle.sonra gaziye gitsek gülizar dr. sezeryan yapalım dıyecek diye şifaya gidelim dedik. nasıl olsa dosyam vardı.şifaya gittik.ebe muayene etti 3 santım açılmış dedi ve oaya gittiğimde biraz kan gelmişti.ebe doğum başlamış sizi yatırıyoruz dedi.bekleme odasına yattım.kayınvalidemde yanımda.eşimi almadılar.serum taktılar kan aldılar.serum normal serum zannediyordum.meğerse suni sancıymış.neyse yattım sancıları çekiyorum.odada yatakların etrafına perde çekmişler 4 yatak vardı.saatler geçmiyor sanki.her sancı gelişinde derin nefes alıp vermemı söylediler.yarımsaat tte 1saatte kontrole geliyordu ebeler.4 santım açılmış en son ebe suyumu patlattı.sonra sancılar daha çok şiddetlendi.hastaneye 9.30 da gittik saat oldu 2.00.ebeyı çağırttım. daha ne kadar var diye 2-3 saat sürebilir dedi.6 santım açılmış.dedim iğne istiyorum dayanamayacağım artık.kağıtları imzalattılar.beni doğumhaneye götürdüler.anestezidr geldi.iki sancı arasında iğneyi yapacaktı duramazsam dıye korkuyordum.sancım geçti hemen yapın dedim.kambur şekilde durdum ve sancı tekrar gelmeden yaptı allahtan.sonra dr.da oradaydı bende bır göreyım dedi.baktı kafası tam dönmemiş yatakta sağına yat dedi. sonra benı tekrar bekleme odasına aldılar.sancım 10dk sonra dındı sadece maktta baskı vardı onu hıssedıyordum ayaklarım falan uyuşmadı sadece ağrım dınmıştı. dunya varmış dedim.sonra ebe yıne geldi açılma tamam dedi.ıkınmanda tam olursa doğuma alcam dedi.sağa yatman işe yaramış bebek kafası dönmüşdedi.nefes al vermeden ıkın tuvaletını yapar gıbı dedi.ıkındım ve doğuma alıyoruz tamam dedi.benı 4 de içeriye aldılar vedalaştım herkesle.dr,ebe,temizlikçi ve anestezi yardımcısı vardi.Bu arada şimdi aklıma geldi ilk yattığımda lavman yaptılar mideyi boşaltmak için hemn tuvalete götürüyor seni.ben yattımıkınmaya başla dediler.ıkınıyorum.bebeğin kafası çıktı çıkacak dediler.ıkın ıkın derken temizlikçi karnımda 2-3 kere bir bastırdı.faş diye çıktı.az biraz kesmışti az hissettim.dikiş yapcaz acıyormu dıye sordu dr. acıyor hıssedıyorum dedim ve kateterden bir iğne yaptılar.iğne geç kaldığı için biraz acıdı dikiş yapılırken.estetik dikiş yaptığını benıım elıme sadece çizgi geleceğini söyledi.yaptılar benım geceliğimi giydirdiler.bebeğimi temizleyip giydirdiler.bebek onde beşikle bende arkada tekerleklı sandalye ile kapılar şifreli başkası giremiyor onu beğendim.şifreyi girip açtılar.ve doğumdan bebeğimle birlikte çıktık mutlu son. herkes karşıladı bizi.tekrar odaya yattık odalar dolu old. için bekleme odasına yattık.son yaptıkları iğneden herhalde belim tutmuyordu benı tutup yaırdılar. bebeğimi yanıma verdiler emzirmeye başladık emdi.serum taktılar.o gece kaldık.sabah 10 gibi çıktık hastaneden.400 doğum 400 epidural verdık eşim kayıt parası.. vs. derken kapataslak 1000 bulduğunu söyledi.işte benimde doğum hıkayem bu doğumum zor olmadı Allaha şükür.Herkese su gibi kolay doğumlar diliyorum.

şerifecim merak ettim. suyunu neden patlattılar?
birde suni sancı vermişler.
bazılarında suyunu patlatıp, zamanı değilmiş diye sezeryana alıyorlarmış.
burada doğum hikayelerinde okumuştum.
bu tabi oradaki insanın niyeti ile ilgili.
allah yardım etsin. zaman azaldı ve heyecanlanmaya başladım.
doğumun çok güzel geçmiş.
nasıl bebişin? hızla büyüyordur.
allah sağlıklı ömürler nasip etsin yavrunla ailene.

aynen canım bende ole düşünüyorum evde sancı çekip ılık bi duş alıp hastaneye gıtmek... bugun nst ye girdim doğum katına sunı sancı odaları var tek başlarına bekliyolar insan sıkıntıdan patlar doğum yapacam diye son anda vazgeçer sezeryana döner.. herşeyın hayırlısı canım allah kolay doğumlar nasıp etsin hepimize..

öyle düşünme canım. tek başına beklemek zordur elbet. ama suni sancı istemiyorum.
bakalım neler olacak. senin ne kadar zamanın kaldı?

şerifecim merak ettim. suyunu neden patlattılar?
birde suni sancı vermişler.
bazılarında suyunu patlatıp, zamanı değilmiş diye sezeryana alıyorlarmış.
burada doğum hikayelerinde okumuştum.
bu tabi oradaki insanın niyeti ile ilgili.
allah yardım etsin. zaman azaldı ve heyecanlanmaya başladım.
doğumun çok güzel geçmiş.
nasıl bebişin? hızla büyüyordur.
allah sağlıklı ömürler nasip etsin yavrunla ailene.

melodicim neden sunı sancı verdıler bılmıyorum.suyumu da patlamadığı için yada doğumu hızlandırmak için patlatmıştır büyük ıhtımal onları sormak aklıma gelmedı.Normalde herşeyı neden yaptıklarını soruyordum.aksi bir niyet olduğunu düşünmüyorum.epidural olmaya giderken bile suyum hep aktı.bebeğim büyüyor. 1 kilo aldık Allahın izniyle.bugun 30. günümüz.40ımızı bir çıkarsak evde bunaldım.havalarda soğudu pek çıkılmaz ama arada bir çıkmak istiyor ınsan.:nazar:

ebe benim suyumu da kendisi getirtti. suyu patlatınca bütün su boşalmıyo. bebek aşağı rahatça insin diye yapılıyormuş. ben de panikle doğuma su kalır mı falan die düşündüm. tabiki doğuma su kalıyor. hatta çok rahat çıktı bebiş suyla. tertemizdi doğduğunda. kimi bebek doğrken su kalmadığı için çok kanlı geliyor. oğluşum tertemiz geldi....

ben de bebeğimin ilk günlerindeki o kokusunu unutamıyorum. amniyon sıvısının kokusu. hayatımda öyle güzel bi koku duymadım, duymam da herhalde. eşim bile hala söylüyor ne güzel kokuyordu die. 3-4 haftaya o koku gidiyor tabi...

ebe benim suyumu da kendisi getirtti. suyu patlatınca bütün su boşalmıyo. bebek aşağı rahatça insin diye yapılıyormuş. ben de panikle doğuma su kalır mı falan die düşündüm. tabiki doğuma su kalıyor. hatta çok rahat çıktı bebiş suyla. tertemizdi doğduğunda. kimi bebek doğrken su kalmadığı için çok kanlı geliyor. oğluşum tertemiz geldi....

ben de bebeğimin ilk günlerindeki o kokusunu unutamıyorum. amniyon sıvısının kokusu. hayatımda öyle güzel bi koku duymadım, duymam da herhalde. eşim bile hala söylüyor ne güzel kokuyordu die. 3-4 haftaya o koku gidiyor tabi...

:):):):)

ya semamicim bende 39+1 haftalığım p.tesi günü kontrolde bebk daha doğum kanalına girmemişti çiğdem hanım normal doğum uygun sancı bekleyelim dedi ve cuma sabahtan bebeğin kalp atışlarını dinlemeye çağırdı o günden beri kafama takılıyo artık 6 gün kaldı ama bende yalancı sancı bile yok çok tedirginim gününü geçirmesinden korkuyorum açıkçası :uhm: senin bebişin aşağıya kaçıncı haftada inmişti

melodicim neden sunı sancı verdıler bılmıyorum.suyumu da patlamadığı için yada doğumu hızlandırmak için patlatmıştır büyük ıhtımal onları sormak aklıma gelmedı.Normalde herşeyı neden yaptıklarını soruyordum.aksi bir niyet olduğunu düşünmüyorum.epidural olmaya giderken bile suyum hep aktı.bebeğim büyüyor. 1 kilo aldık Allahın izniyle.bugun 30. günümüz.40ımızı bir çıkarsak evde bunaldım.havalarda soğudu pek çıkılmaz ama arada bir çıkmak istiyor ınsan.:nazar:

serifecim bende okuduğum doğum öykülerinde bazen yalnış amanda patlattıkları için bebeği sezeryanla almak zorunda kaldıklarını okuyorum. korkum bu yüzden.
ayrıca seni bir konuda tebrik ediyorum. bebeişinin kırkı çıkmadan dışarı çıkmıyorsun.
eşim kuaför benim. kadın 3 gülük bebeğini alıp kuaföre gelmiş saç kestirmey.
şok oldum deli mi kadın dedim. minicik bebek dışarı çıkar mı hiç. alsanaalsanasmile
bir gün de ben gördüm. 15 günlük bebeğiyle kadın gelmiş boya yaptırıyor. ve içerde 3 kişi daha boya yaptırıyor. oluşan kokuyu sen düşün. akannehir
birde kadın sanki hamile kalıp doğum yapmışa benzemiyor. gram göbek ve kilo yok.
saçlarını kuruturken aldı bebeği kucağına. pikesini örttü üzerine o sıcakta. dedim içimden pes yani. bu nasıl cesaret.
annem der hep 40 çıkmadan dışarı çıkılmaz.
senin az zamanın kalmış, çıkar gezersiniz.

canım bende yalnış zamanda patlatırlar diye korkuyorum. inşanllah kendi patlar da müdahele etmezler. bebekler her zaman mis gibi kokuyorlar. oğluşumun kıyafetleri yıkandı bu hafta. ev mis gibi koktu valla. eşim diyor bizde çamaşırlar bebek yumoşu kullanalım :)

serifecim bende okuduğum doğum öykülerinde bazen yalnış amanda patlattıkları için bebeği sezeryanla almak zorunda kaldıklarını okuyorum. korkum bu yüzden.
ayrıca seni bir konuda tebrik ediyorum. bebeişinin kırkı çıkmadan dışarı çıkmıyorsun.
eşim kuaför benim. kadın 3 gülük bebeğini alıp kuaföre gelmiş saç kestirmey.
şok oldum deli mi kadın dedim. minicik bebek dışarı çıkar mı hiç. alsanaalsanasmile
bir gün de ben gördüm. 15 günlük bebeğiyle kadın gelmiş boya yaptırıyor. ve içerde 3 kişi daha boya yaptırıyor. oluşan kokuyu sen düşün. akannehir
birde kadın sanki hamile kalıp doğum yapmışa benzemiyor. gram göbek ve kilo yok.
saçlarını kuruturken aldı bebeği kucağına. pikesini örttü üzerine o sıcakta. dedim içimden pes yani. bu nasıl cesaret.
annem der hep 40 çıkmadan dışarı çıkılmaz.
senin az zamanın kalmış, çıkar gezersiniz.

Teşekkür ediyorum melodicim.burda da öyle çıkanlar var dışarı.ben 20-40 yaptım fakat kontroller dışında dışarı çıkmıyorum.8 gunumuz kaldı.pazartesı aşımız var yarım saat gıdıp gelecez.onun dışında 1 hafta daha evdeyız.az kaldı.:ecrin_bebek:

X