Jel tırnak yaptırmalı mıyım ?

feruzecerci

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
1.918
3.263
Tırnak yeme problemim var ve ne denesem asla bırakamıyorum. Bir arkadaşım jel tırnak önerdi, bu şekilde bırakmış kendisi. Aklımdaki sorunların en başında jel tırnak olunca abdestin geçersiz olması. Kaç ayda geçiyor bilmiyorum. Kaç ay abdestsiz dolaşacağım ? Bir yandan da tedavi gibi gördüğümden bir müddet katlanabilirim gibi geliyor. Yaptıran var mı önerir misiniz? Kaç ayda geçiyor, yan etkisi var mı ?

Ben yaptırdım. Çıkartmak istediğinde jeli tamamen söküp kendi tırnağını bırakmıyorlar. Törpü ile incecik bir tabaka bırakıyorlar çünkü kendi tırnağın çok incelmiş oluyor. Dolayısıyla kendi tırnağın alttan tamamen uzayıncaya ve jel tabakalı tırnak gidinceye kadar abdest işi sıkıntı oluyor.

Ben yaptırdım. Çıkartmak istediğinde jeli tamamen söküp kendi tırnağını bırakmıyorlar. Törpü ile incecik bir tabaka bırakıyorlar çünkü kendi tırnağın çok incelmiş oluyor. Dolayısıyla kendi tırnağın alttan tamamen uzayıncaya ve jel tabakalı tırnak gidinceye kadar abdest işi sıkıntı oluyor.
Uzadıkça çıksın diyeceğim de ne kadar sürede uzar onu da kestiremiyorum. Yani jeli tamamen söküp kendi tırnağım kalmadıktan sonra bir anlamı kalmayacak zaten tırnaklarım kısa ve yemekten kurtulmak için yaptırmak istiyorum.

Benim orta hızda uzayan tırnaklarımın tamamen temizlenmesi 1,5 ayı buldu.

Tırnak yeme probleminin psikolojik boyutuna yönelmeyi denedin mi hiç? Belki bu şekilde kökten bir çözüm bulabilirsin. Youtube'da güzel videolar var bununla ilgili.

Benim orta hızda uzayan tırnaklarımın tamamen temizlenmesi 1,5 ayı buldu.

Tırnak yeme probleminin psikolojik boyutuna yönelmeyi denedin mi hiç? Belki bu şekilde kökten bir çözüm bulabilirsin. Youtube'da güzel videolar var bununla ilgili.
Benimki bebeklikten gelen bir alışkanlık, bebeklik fotoğrafımda bile öndeki mini mini dişlerimle tırnaklarımı kemiriyorum siz düşünün artık.

Hay allah :) jel tırnak bir denenebilir belki o zaman. Bu arada benim bahsettiğim uygulama jelle protez tırnak oluşturma uygulaması. Kalıcı oje de belki işinizi görür. Ondan kurtulmak daha kolay hem.

Uzadıkça çıkamaz canım, tırnaklarını kullanamaz hale gelirsin, dayanıksızlaşır kırılır falan alttaki kendi tırnağını da kırar çok acıtır. Ben de yaptırdım ama estetik kaygısından yaptırdım. Etlerimi yerdim ben bıraktım evet, şu an protez olmamasına rağmen yemiyorum hala. 3-4 ay kalmıştı bende :)

Hay allah :) jel tırnak bir denenebilir belki o zaman. Bu arada benim bahsettiğim uygulama jelle protez tırnak oluşturma uygulaması. Kalıcı oje de belki işinizi görür. Ondan kurtulmak daha kolay hem.
Oje sürecek kadar bile tırnağım yok. Düğünümden önce nasıl bir motivasyonsa bir süre tırnak yemeyi bırakmıştım ve inanılmaz güzel uzadılar, Kuaför bile kendinden manikürlü gibi demiş ojeden sonra fotoğraflarını çekmişti bol bol. Ama çok ince tırnaklarım sürekli yendiği için.... Hemen o gün biri dibinden kırıldı ufacık bir yere takılmayla kırıldı. Her neyse biri kırıldı zaten bozuldu, düğünden sonra başladım hepsini yemeye. Ay çok iğrenç gerçekten buraya yazarken farkındayım iğrenç olduğunun ama gerçek bu.
Duygu durumumla hiç alakası yok, stresli, stressiz, duygusal, sinirli ya da neşeli fark etmez. Beni sinir eden tırnakta ucu çıkıyor ya beyaz renk o rengi yok ediyorum sevmiyorum hepsi eşit ve kısa olsun. Ama çirkin gözüküyorlar. Eşim çok çok istiyor tırnaklarımı uzatmamı. Motivasyon olsun diye benimle flormar mağazasına girdi adam oje seçti düşünün artık. Galiba ben de en çok onun için uzatmak istiyorum ama kendi çabamla olmuyor. Bazen bırakıyorum mesela bir hafta on gün yemiyorum, minicik uzuyorlar gözüme batıyor yemesem bile dibinden kesiyorum. Eşim de şaşırıyor acımıyor mu bu kadar dibinden kesmeye diyor, yok kanasa da illa kesebildiğim yere kadar kesmeliyim.

Uzadıkça çıkamaz canım, tırnaklarını kullanamaz hale gelirsin, dayanıksızlaşır kırılır falan alttaki kendi tırnağını da kırar çok acıtır. Ben de yaptırdım ama estetik kaygısından yaptırdım. Etlerimi yerdim ben bıraktım evet, şu an protez olmamasına rağmen yemiyorum hala. 3-4 ay kalmıştı bende :)
3-4 ay sonra alttan kendi tırnağınız uzayınca jel tırnağı çıkarttınız o zaman altta uzayan tırnak zarar gördü mü ?

En önce sorunun farkındasınız ve aşmak istiyorsunuz. ne güzel işte :) kimler ne alışkanlıklarından kurtuluyo siz de yaparsınız gayet. Benim alttan çıkan tırnaklarım normal sağlıklı tırnaktı bir sorun olmadı

En önce sorunun farkındasınız ve aşmak istiyorsunuz. ne güzel işte :) kimler ne alışkanlıklarından kurtuluyo siz de yaparsınız gayet. Benim alttan çıkan tırnaklarım normal sağlıklı tırnaktı bir sorun olmadı
Alttan gelen iyiyse deneyeceğim bunu 2 ay filan dursun jel tırnak belki bırakırım. En azından çok para verdim ben buna ya deyip kendim uzatmaya çalışırım. Şu tırnaklarım etin üzerini geçse rahatlayacağım çünkü tırnaktan sonra parmağım devam ediyor, yani tırnaklarım nokta kadar :KK70:

Yani tabii ki incelmişti ama ben protez yaptırmıştım. Çünkü ben olan tırnağımı uzatmak istemiştim.
Protez değil de jel tırnak istiyorum protez kadar uzun olursa kullanamam sürekli yazı yazan biriyim hem bilgisayarla hem kalemle.

feruzecerci feruzecerci Yıllardır tırnak yiyen biri olarak seni çok iyi anlıyorum, bunun kolay bırakılabilen bir alışkanlık olduğunu düşünmüyorum. Her zaman tırnaklarım kısaydı, yememek için çok çabaladığım zamanlarda ise başka şeylere takıntı yapmıştım, tırnaklarımı yemediğim zamanlarda ya saçlarımı ya da kaşlarımı vs koparmaya başlıyordum, ellerim hiç rahat durmuyordu. Yine de hayatımın belli dönemlerinde tırnak uzattığım oldu. Sana kendi yöntemlerimi yazayım, eminim denemişsindir ama olsun. :KK51:

Öncelikle jel tırnağın tırnak yemene engel olacağını asla düşünmüyorum. Benim için jel tırnak insanın ekstradan kendini şımartmak için yaptırdığı bir süs, üstelik onları istediğin zaman kendin de çıkartamıyorsun, yine yapan kişiye para ödeyip çıkartmak zorundasın. (Diğer illerde nasıl bilmiyorum ama İzmir'deki çoğu güzellik salonları böyle işliyor) Tırnak yeme alışkanlığını bitirmek istiyorsan bu işin anahtarı kafanda. Beynini tırnaklarını yemeyeceğine dair kodlamalısın, yoksa kendini jel tırnağı bile kemirirken bulabilirsin. Tırnakların ne kadar kısa olursa olsun, önce onları törpüle ve tırnak etlerini temizleyerek işe başla. Sonra nude ya da rakı beyazı bir oje sür, üstüne de acı cila sür. Yani ellerin normalinkinden bakımlı olsun. Böylelikle ellerine baktığında hem bakımlı göreceksin, hem de elini ağzına götürdüğünde acı cilayı tadacaksın. :KK53: Tırnakların yavaş yavaş uzamaya başladığında ise asla ısırma yoksa tırnaklarını zayıflatırsın, 3 günde bir sarılığı önlemesi ve hava alması açısından ojelerini çıkartırsın. Bu süre zarfında da istersen bakım yağı içeren şeffaf ojeler kullanabilirsin. Ellerine kullandığın herhangi bir nemlendirici varsa onu tırnakların uzamasına yardımcı başka el kremleri ile değiştirebilirsin. Tırnakların uzadıkça onları azar azar törpüleyerek istediğin şekli verirsin, ve uzadıkça nude ojelerin rengini koyulaştırırsın. (Kısa tırnaklarda açık tonlar, uzun tırnaklarda koyu tonlar daha güzel oluyor, şahsen ben kısa tırnağa koyu oje sürünce kendimi emo gibi hissediyorum) :işsiz: Neyse, kendi tırnakların varken jel için 150-200 lira bayılmana gerek yok, çünkü dediğim gibi bu işi kafanda bitirmediğin müddetçe paranı çöpe atmış olacaksın. Zaten bir salon jel tırnağı 150'den aşağıya yapıyorsa kesinlikle gitme, iğrenç bir işçilik + geriye dönüşü sana daha kötüye patlayan şeylere sebep olabilirsin. Sana yazdığım tavsiyeleri kullanarak uzayan tırnaklarımın bazı fotiklerini koyayım buraya. Belki şevklenirsin.

Ca9TdY8XIAAF0v6.jpg
CcFm0epW4AEsqW2.jpg

X