Jilet izleriniz için çözüm önerisi

Gzmsms

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
5
0
33
Hanımlar Merhaba,
Bugün sizlere bir çok kişinin muzdarip olduğu, sosyal olarak bir utanç kaynağı olan jilet izlerinin görünümünü azaltma yönteminden naçizane bahsedeceğim.
Bildiğiniz üzere jiletin cilt üzerinde açtığı tahribat genelde çok pürüzsüz bir kesi şeklindedir. Kağıt kesiğini düşünecek olursak, çok minimal pürüzlü yüzeyi olduğu için canımızı çok yakar fakat iyileşme süresi jilet kesiğine göre daha kısadır. Bu sebeple acısı hissedilmeden yapılan jilet kesileri daha sonraki yaşamımızda bizi birçok şeyden alıkoyar.
Şimdi gelelim bu izleri jilet izi olmaktan nasıl çıkarabiliriz; eğer karar verdiyseniz ve her şeyi göze aldıysanız bunu en masrafsız şekilde halletmenin yolundan bahsedeceğim.
Öncelikle ilk hedefinizin bu izleri yok etmek değil, kesi izini yanık izi olarak değiştirmek olmalıdır. Beklentiyi düşük tutup iyi sonuçlar almak keyif vericidir. Aynı şekilde dövme silmek isteyenler de bundan faydalanabilir.
Jilet izi üzerinde skar dediğimiz biçimsiz ve yığılmış bir kitle vardır. Bu sinirsiz, deri aşındırılarak tedavi edilebilir. Bunun da adı kimyasal peeling işlemidir.
Belirtmeliyim ki kimyasal peeling işleminde doktor tavsiyesine uygun yara izi giderici belli başlı bir kaç krem var ben bunlardan en başarılı olanı contractubex olarak düşünüyorum. Var olan skarlarınızın üstüne ( taşırmadan ) piyasada kolay bulabileceğiniz %50 TCA adlı asidi süreceksiniz. Mümkünse kulak çubuğu yardımıyla olmalıdır.

sürdüğünüz asit, cildinizce emilecek ve beyazlayacaktır. Tavsiyem hızlıca bir kat daha sürüp toplamda 2 dakika beklemenizdir. Daha sonra ıslak bir pamuk yardımıyla asit işlemini sonlandırabilirsiniz. Bu işlemi silmek istediğiniz dövme üzerinde de kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra e vitamini destekli kremlerden ya da direkt yağlardan yardım alarak cildinizi nemli tutmalısınız. İyileşmesi ve kabuk bağlaması gereken skar doku genellikle kahverengi ya da kırmızımsı bir hal alır. Kolay kolay kabuk tutmayacak gibi görünür fakat 2. günden itibaren contractubex adlı kremin devreye girmesiyle deri değişimi kolaylaşır. bu krem günde iki kere sabah akşam olmak üzere masaj yardımıyla bölgeye sürülmelidir . ( masajla etkisi artmaktadır.) Sabırlı olun ve kremi doku iyileşene kadar e vitamini desteğiyle birlikte sürmeye devam edin 1 hafta içinde deri kalkma eğilimi gösterecektir. Bu ölü ve hissiz deriyi cımbız yardımıyla kaldırınız. bölgede irin oluşabilir , kötü bir görüntü oluşabilir telaşa kapılmadan önce enfeksiyon oluşmaması için pansuman yapın ve temizledikten sonra tekrar contractubex sürmeye devam edin. Krem hücre yenileyici etkiye sahiptir ve ciddi oranda hasarlı bölgeyi tamir edecektir. Yaranın büyüklüğüne göre ve iyileşme sürecine göre olgunlaşmış yara kabuğunu kaldırabilirsiniz. Bu yaranın iyileşmesini öteleme işlemidir ve kat kat alta inmeye yardımcı olur 3 kereden fazla yapmayın ve sonuncusunda tam bir iyileşmeyi bekleyin. 1 ay sonra isteğe göre aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz ama izinizden büyük oranda kurtulmuş olacaksınız. Kendim de tecrübe ettim. Umarım yardımcı olabilirim.

Hayır canım, contcoctubex tca içermiyor tca'yi doa kimya'dan alabilirsin. Contractubex; tca'nin oluşturduğu cilt tahribatinda cildi yenilemek, izleri düzeltmek ile yükümlü çok etkili bir ilaç. Genelde çatlak, yanik izi, kesik izi, ameliyat izi gidermek için kullanılıyor.

Canım bişey merak ediyorum contractubex krem tca mı içeriyo

Hayır canım, contcoctubex tca içermiyor tca'yi doa kimya'dan alabilirsin. Contractubex; tca'nin oluşturduğu cilt tahribatinda cildi yenilemek, izleri düzeltmek ile yükümlü çok etkili bir ilaç. Genelde çatlak, yanik izi, kesik izi, ameliyat izi gidermek için kullanılıyor.

Peki teşekkür ederim bende kullanıyorum da bi süredir bi an tca içeriyor sandım

Merhabalar. Birsey sormak istiyorum. Ben internttn cok yogun konusmalara sahit olmustum tca asitini orada ogrenmistim
Yaklasik 5senedir jilet izlerim var. Yaklasik 6 aydir tca surdum ama halâ izlerim duruyor. Asiti surdukten sonra madecassol kremi surdum sadece baska hicbirsey surmedim. Yanik gibi oldu kolum.
Eger cevap verip yardimci olursaniz resim olarakta gosterebilirm.

sürdüğünüz asit, cildinizce emilecek ve beyazlayacaktır. Tavsiyem hızlıca bir kat daha sürüp toplamda 2 dakika beklemenizdir. Daha sonra ıslak bir pamuk yardımıyla asit işlemini sonlandırabilirsiniz. Bu işlemi silmek istediğiniz dövme üzerinde de kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra e vitamini destekli kremlerden ya da direkt yağlardan yardım alarak cildinizi nemli tutmalısınız. İyileşmesi ve kabuk bağlaması gereken skar doku genellikle kahverengi ya da kırmızımsı bir hal alır. Kolay kolay kabuk tutmayacak gibi görünür fakat 2. günden itibaren contractubex adlı kremin devreye girmesiyle deri değişimi kolaylaşır. bu krem günde iki kere sabah akşam olmak üzere masaj yardımıyla bölgeye sürülmelidir . ( masajla etkisi artmaktadır.) Sabırlı olun ve kremi doku iyileşene kadar e vitamini desteğiyle birlikte sürmeye devam edin 1 hafta içinde deri kalkma eğilimi gösterecektir. Bu ölü ve hissiz deriyi cımbız yardımıyla kaldırınız. bölgede irin oluşabilir , kötü bir görüntü oluşabilir telaşa kapılmadan önce enfeksiyon oluşmaması için pansuman yapın ve temizledikten sonra tekrar contractubex sürmeye devam edin. Krem hücre yenileyici etkiye sahiptir ve ciddi oranda hasarlı bölgeyi tamir edecektir. Yaranın büyüklüğüne göre ve iyileşme sürecine göre olgunlaşmış yara kabuğunu kaldırabilirsiniz. Bu yaranın iyileşmesini öteleme işlemidir ve kat kat alta inmeye yardımcı olur 3 kereden fazla yapmayın ve sonuncusunda tam bir iyileşmeyi bekleyin. 1 ay sonra isteğe göre aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz ama izinizden büyük oranda kurtulmuş olacaksınız. Kendim de tecrübe ettim. Umarım yardımcı olabilirim.
MERHABA KULLANDIĞIN TCA YI NEREDEN ALDIN? BİR DE GERÇEKTEN İŞE YARAMADI MI? CEVAP VERİRSEN ÇOK SEVİNİRİM.

Merhaba benm de derin kabarık izlerim var pek çok yöntem denemiş lazer dermaroller zımparalama gbi sonuç alamamış ve her seferinde tekrar tekrar umutları yıkılarak kahrolmuş biriyim tca denemek istiyprım şuan ama yorumlarda izleri daha da belirginleştirdiği bile yazılmış lütfen yardımcı olun gerçekten geçiriyor mu psikolojim alt üst olmuş durumda tekrar umutlanıp hiçbir şey elde edemez ve daha kötü sonuç alırsam bir kez daha kahrolurm. Deneyen arkadaşlar resim atma şansınız olursa ya da deneyimlerinizi paylaşırsanız pek çok kişi için çok kıymetli bir iyilik yapmış olursunuz :KK43:

Bence tca yı övenler doa kimyanın satışçıları. Doa kimyadan tca alıp yapan herkes aynı sonucu paylaşıyor. Herkes daha kötü oldu diyor. Hepsi pişman.
Ayıp ayıp. İnsanların duygularını sömürmek yalandan umutlar vadetmek. Bir kolu jiletli sosyal olarak dışlanmış çözüm peşindeki insanın 40-50 lirasını almak için kesinmiş gibi konuşmak ne kadar ayıp. Alın tca yı suratınıza beyninize kalbinize sürün. Belki asit kirli düşşnceleri para için insan kandırmayı yakar alttan yeni insani duygularınız gelir. Üç kuruş para için yazıklar olsun size.

Valla doa yı herkes ovuyor,ben oradan Alicam, kullanınca yorum yaparım.

Benim arkadaşım başladı. Kolu yandı. Konuştu bunlarla. Uzun süre kullan dediler. Uzun süre kullandı. Kolu çok felaket. 40 lık fazla gelmiş. 30 luk kullansaymışsın diyorlar. Kız dedi zaten 30 luk kullandım. Façalar aynen duruyor. Etrafı yanık. Saçma sapan bir şey o tca. Yurt dışından alabilirseniz iyi olur. Doa nın ki sahtekarca bir ürün. Yemin ederim ki herkes övüyor dediğin doa çalışanlarının farklı nick ler ile bu siteye başka sitelere yazdıkları. Kendi sitelerine beğenmediğimizi yorum olarak yazdık. Yayınlamadılar. Sitede sadece iyi yorumlar var. Ben eminim onların satış yapmak için taktiği. 5 para etmez bişeyi 100 liraya satıyorlar.

Yaptım 2 defa güzel beğendim.
nerenize yaptınız ?
ben çatlaklarıma, su çiçeği çukur izlerime ve alnımdaki biraz derin yara izime yapmak istiyorum. olur mu sizce ?
% kaç kullandınız ?
bir de sadece bu sorunlu bölgelerin üzerine sürsem, tüm yüzüme sürmesem olur mu? renk farkı kalıyor mu?

nerenize yaptınız ?
ben çatlaklarıma, su çiçeği çukur izlerime ve alnımdaki biraz derin yara izime yapmak istiyorum. olur mu sizce ?
% kaç kullandınız ?
bir de sadece bu sorunlu bölgelerin üzerine sürsem, tüm yüzüme sürmesem olur mu? renk farkı kalıyor mu?
Farklı renk ilk deneme için yaptığım alanda oldu,o da hafif, yanağımdaki sivilce cukiru için yaptım, 25 lik aldım 20 sn durabildim, çok açitti. Bide benimcildim eşşek cildi gibi, bı daha yaptım , oda iyiydi, yani iyice araştır yap yüzünü yakma da, sotunly bölgeye sür yeter ben heryer surdum pleelig gibi.

Farklı renk ilk deneme için yaptığım alanda oldu,o da hafif, yanağımdaki sivilce cukiru için yaptım, 25 lik aldım 20 sn durabildim, çok açitti. Bide benimcildim eşşek cildi gibi, bı daha yaptım , oda iyiydi, yani iyice araştır yap yüzünü yakma da, sotunly bölgeye sür yeter ben heryer surdum pleelig gibi.
yaa sadece sorunlu bölgeye sürücem de renk farkı oldu demişsiniz ? çukurlarınız geçti mi? doa dan aldınız dimi?

yaa sadece sorunlu bölgeye sürücem de renk farkı oldu demişsiniz ? çukurlarınız geçti mi? doa dan aldınız dimi?
Doadan aldım, sorunlu yere sur ve güneşe sakin çıkma hava kapalı olsa bile güneş kremi sur, bide cilt yenileyici, oranın uzmanı ile tel de gorusebilirsin.

X