Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kabızlığa Acil Çözüm Lütfen?

olympiass

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2016
1.471
1.764
Selam Herkese.
Doktor bağırsak amelıyatı olmam gerekebılecdgını soyledi ama cok korkuyorum. Kendı kendıne gecse keske belkı tavsıyelerde bulunursunuz.
Sikayegim devam edelı 4.gün. Kabızım.
Ilk gun asırı asırı sancı cektim. Birden gelen sancı gogsume yukseldi. Dr a gittim acılde serum verdıler..ıkıncı gun aynı sıklıkta degildi ama sikayetiö vardı dahılıyeye gittim.tetkık tahlil va. Ucuncu gun anı gaz sancıları gitti.ama siskinlik kabızlık devam. Süreklı ufak ufak gegiriyorum sessizce.bı sey yedıgım de yok.

Ultrason temız cıktı.kan idrar temız cıktı.karın grafısınde bıseyler gordu.bahırsak dugumlenmesı veya tıkanması olabılır dedi.genel cerraha gonderdi yarın gidicem cok korkuyorum.

Kabızlıktan bı sekilde kurtulan var mı?? Umarım vardır duacınız oluruö..

Benim yöntemim zevkli olanlardan:)
Bol yağlı salçalı bir makarna, yanına yoğurt ve cin biber.
1 yemek tabağı yiyin, kesin ishalsiniz.
Ama yağı tabağı eğdiğinizde süzülecek kadar çok olsun.
Sabahına bağırsaklar hem o yağdan hem acıdan hem de yoğurdun düzenleme etkisi ile yola giriyor.

Benim yöntemim zevkli olanlardan:)
Bol yağlı salçalı bir makarna, yanına yoğurt ve cin biber.
1 yemek tabağı yiyin, kesin ishalsiniz.
Ama yağı tabağı eğdiğinizde süzülecek kadar çok olsun.
Sabahına bağırsaklar hem o yağdan hem acıdan hem de yoğurdun düzenleme etkisi ile yola giriyor.
Ac gezıyorum ınanır mısınız kacc gundur wc ye cıkamıyprum dıye.korkuyorum kusma istifra baslarsa diye,bağırsak dugumlenmesınde oyle oluyormus.yontem aklımda.vakıt ayırıp yazdıgınız ıcın teşekkur ederim.kalplerr

Ac gezıyorum ınanır mısınız kacc gundur wc ye cıkamıyprum dıye.korkuyorum kusma istifra baslarsa diye,bağırsak dugumlenmesınde oyle oluyormus.yontem aklımda.vakıt ayırıp yazdıgınız ıcın teşekkur ederim.kalplerr
Hayatınızda ilk defa böyle yaşıyorsanız korkmanız normal.
Ama benim normal rutinim zaten 3 günü bulur:)
Tabi ki çok tehlikeli bağırsak düğümlenmesi ama 5 günde falan bir şey oluyorsa, ben iyi yaşıyorum öyle diyeyim.
Aç gezmeyin, aksine ishal yapan gıdalar tüketin ki sistem zorlansın.
Sinameki denemişsiniz diye düşünüyorum çünkü gerçekten birkaç saate feci oluyor.
Kramplar için ılık su oturmaları deneyin.
Bir de bebeklere uygulanan yöntemdir zeytinyağı ile makat bölgesini uyarmak, gevşetmek.
Pamukla sürmek yeterli.

Akşam büyükçe bir bardak ılık suya bir avuç kuru kayısı yada gün kurusunu hafiften yıkayıp at, üstüne kapak falan koy içine toz kaçmasın. Sabaha kadar beklesin bu kayısılı su, sabah kalkınca iç aç karnına, kayısılar da yumuşamış olacak onları da ye. Çok iyi gelir. Bunun dışında yeşillik olarak marula bol zeytinyağı döküp yemek de iyi gelir. Tadı süper değil ama sıkıntını gidermek için kendini zorlarsan yiyebilirsin.

Hayatınızda ilk defa böyle yaşıyorsanız korkmanız normal.
Ama benim normal rutinim zaten 3 günü bulur:)
Tabi ki çok tehlikeli bağırsak düğümlenmesi ama 5 günde falan bir şey oluyorsa, ben iyi yaşıyorum öyle diyeyim.
Aç gezmeyin, aksine ishal yapan gıdalar tüketin ki sistem zorlansın.
Sinameki denemişsiniz diye düşünüyorum çünkü gerçekten birkaç saate feci oluyor.
Kramplar için ılık su oturmaları deneyin.
Bir de bebeklere uygulanan yöntemdir zeytinyağı ile makat bölgesini uyarmak, gevşetmek.
Pamukla sürmek yeterli.
Allah razı olsun.denıycem hepsını

Akşam büyükçe bir bardak ılık suya bir avuç kuru kayısı yada gün kurusunu hafiften yıkayıp at, üstüne kapak falan koy içine toz kaçmasın. Sabaha kadar beklesin bu kayısılı su, sabah kalkınca iç aç karnına, kayısılar da yumuşamış olacak onları da ye. Çok iyi gelir. Bunun dışında yeşillik olarak marula bol zeytinyağı döküp yemek de iyi gelir. Tadı süper değil ama sıkıntını gidermek için kendini zorlarsan yiyebilirsin.
Yarın kuru erik kuru kayısı ve cevız alıcam.mutlaka deniycem cok sağolun

Yarın kuru erik kuru kayısı ve cevız alıcam.mutlaka deniycem cok sağolun
Rica ederim canım, ben küçüklüğümden beri kabızlıktan çok çektim. Kendimce yöntemler buldum , yediğime içtiğime dikkat ederek kontrol altında tutuyorum. Birde kabızlık çektiğinde sakın kendini zorlayıp fazla ıkınma, makat çatlağı olursun. O hepsinden beter bir şey çünkü, kabızlık onun yanında melek gibi kalıyor . Bol su iç, sürekli aklına gelmesini beklemeden saat başı su iç mesela. Doktorum da demişti su içmek çok önemli diye.

Son düzenleme:
Şimdilik lavman yaptırsanız sonra yediklerinize dikkat edersiniz önce bi sulandırmak lazım yoksa çok acı verir, basurunuz çıkar

4 gün kabızlıktan ne olacak ki doktor size neden ameliyat falan demiş
Benim normalim 3 gün falandır
10 gün olmazsa endişelenirdim herhalde
Haşlanmış mısır yiyip üstüne su içerseniz de ishal olma olasılığınız var
Yumuşak haplar var aslında müshil gibi. Onlardan vermedi mi
Geçmiş olsun

Duphalac 1
Magnesie calcine 2

İkiside müshilvari recetesiz alınabilen ilaclar hamilelikte benim sag kolumdular

X