Kabızlık

@DulceAmante 5 senedir kronik bende maalesef,
Her sabah aç karnına dolaşarak 1 bardak ılık su için,
gün içinde gün kurusu tüketin çayla, kahveyle yada suyla nasıl isterseniz,
Çok zorlandığınızda Bekunis alın (doğal) yatmadan önce için sabah mutlaka çıkacaksınız,
Yoğurt bende kabızlığı tetikliyor, activa probiyotik yoğurdu harika geliyor.

ve son olarak çok zordur çeken bilir, geçmişler olsun.. :KK200:

@DulceAmante 5 senedir kronik bende maalesef,
Her sabah aç karnına dolaşarak 1 bardak ılık su için,
gün içinde gün kurusu tüketin çayla, kahveyle yada suyla nasıl isterseniz,
Çok zorlandığınızda Bekunis alın (doğal) yatmadan önce için sabah mutlaka çıkacaksınız,
Yoğurt bende kabızlığı tetikliyor, activa probiyotik yoğurdu harika geliyor.

ve son olarak çok zordur çeken bilir, geçmişler olsun.. :KK200:
Teşekkür ederim çok güzel tavsiyeler vermişsiniz. Size de geçmiş olsun

Kızlar bir kabızlık sorunum var.

Beslenmem gayet sağlıklıdır. Porsiyonlarım da az değildir. Hareket de ederim. Kuru kayısı, kuru incir, zeytinyağı her şeyi denedim. (Zeytinyağını çok uzun süre denemedim çünkü tadını beğenmiyorum. Zar zor bir kaşık yedim.)

Ayrıca çok su içiyorum ama 4-5 günde 1 tuvalete çıkabiliyorum. Aile hekimin hap, duphalac yazdı ama onlar bile bir işe yaramadı diyebilirim.

Ciddi şekilde aile hekimi hariç doktora da gitmeyi düşünüyorum.

Zaten büyük bir problem yok gibi ama ne olacağı belli olmaz. Sadece "Bir sorun yok gibi ama kolonoskopi yapalım" derlerse hayır diyebilirim. Minicik ihtimal için girmem kolonoskopiye. Zaten hayatımda çok sorun yaratmıyor ama olmasa daha iyi olur tabii.

Sizin denediğiniz işe yarar yöntemler varsa belki bir çare bulurum. Şimdiden teşekkürler

merhaba

bütün sayfayı okudum söylenenlerin hepsi doğru ve denedim gitmedim doktor kalmadı

gecici süre ile düzeliyor sonrasında yine başa

dönüyordum evt kabızlığı çeken bilir

ilk etken stres

stresim yok diyorsanız hareketsizlik yaşam ben günlük yürüş yaparak bu sorunumu çözdüm

ve şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim

ha birde sinamekeyi çay olarak tüketmeyin bağrsaklarda ciddi hasarlar yol açar

arakadaşımda hafta da üç gün sinemekeyi toz haline getirip salatalarının üzerine serpeştirerek çözmüştü

merhaba

bütün sayfayı okudum söylenenlerin hepsi doğru ve denedim gitmedim doktor kalmadı

gecici süre ile düzeliyor sonrasında yine başa

dönüyordum evt kabızlığı çeken bilir

ilk etken stres

stresim yok diyorsanız hareketsizlik yaşam ben günlük yürüş yaparak bu sorunumu çözdüm

ve şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim

ha birde sinamekeyi çay olarak tüketmeyin bağrsaklarda ciddi hasarlar yol açar

arakadaşımda hafta da üç gün sinemekeyi toz haline getirip salatalarının üzerine serpeştirerek çözmüştü

Teşekkürler 👌

X