Kabul olmuş dua paylaşacağım bütünün hayrına olsun ❤🤲

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ss aldim yarin bir ablama aticam meali neymis bakalim belki dayanamam gece atar haberdar ederim konu ban yemesse
Meali yok duanın ben google amcaya sordum kuranda geçmiyormuş medyumların sitesinde olan aşık etmek için okunan bir dua yazıyor.Yani pek itibar edilmemesi gerek bence.

amin.. üzüldüm de bir taraftan eğer gerçekten ciddi biri varsa yanı bu çok büyük bir vebal birde dua sanıyor şaka gibi
Işte bütün bunlar cehaletten ileri geliyor arapça olan her yazıyı dua zannetmesek, zahmet edip meal okusak bunlar olmaz..
Ullkede çok var maalesef bu zihniyetten..

Büyü müyü bilemeyeceğim de, her şeyi yardıma isteyen, "Onların da hatırı için" tarzı bir şey gibi; okuyorum bildiğim kadarı ile çözmeye çalışıyorum da; (duanın tamamında) sayılmadık İslam büyüğü kalmamış, gizemli isim ve tür çağırısı gibi bir şey göremedim.

Dikkatli bi bakın siz de çözersiniz yarısı isim zaten, her şeye kadir Allah, 4 büyük melek, İbrahim Milleti, Musa peygamber, kutsal kitaplar, (burada verilmemiş kısımlarında) halifeler, peygamber eş ve kızları hepsinin adları geçiyor ve son kısımda Allah'tan izin isteniyor.

Tabi ben öyle Tarzanca şeaptım yani yine bilemeyeceğim.
Ama böyle "Kesin olur-garanti" yazılan şeyler, bana tuhaf ve bir miktar da komik geliyor, kusura bakmayın.

Işte bütün bunlar cehaletten ileri geliyor arapça olan her yazıyı dua zannetmesek, zahmet edip meal okusak bunlar olmaz..
Ullkede çok var maalesef bu zihniyetten..

arapçanın türkçe ingilizce vb bir dil olduğunu unutuyorlar sanırım kaldı ki sana dua diye gönderilen birseyi nasıl araştırmazsın yahu ben okuyorum ama ne diyorum diye insan merak etmez mi birde diretmeleri yok mu 😒

Büyü müyü bilemeyeceğim de, her şeyi yardıma isteyen, "Onların da hatırı için" tarzı bir şey gibi; okuyorum bildiğim kadarı ile çözmeye çalışıyorum da; (duanın tamamında) sayılmadık İslam büyüğü kalmamış, gizemli isim ve tür çağırısı gibi bir şey göremedim.

Dikkatli bi bakın siz de çözersiniz yarısı isim zaten, her şeye kadir Allah, 4 büyük melek, İbrahim Milleti, Musa peygamber, kutsal kitaplar, (burada verilmemiş kısımlarında) halifeler, peygamber eş ve kızları hepsinin adları geçiyor ve son kısımda Allah'tan izin isteniyor.

Ama böyle "Kesin olur-garanti" yazılan şeyler, bana tuhaf ve bir miktar da komik geliyor, kusura bakmayın.
Bu konular keskin kılıç gibi. Bir ayeti besmelesiz söyler şifa bulursun. Besmele ile söyler davet yaparsın. Öyle kafana göre deneme yanılma yok komşu yaptı olmuş bitmisle yapılmaz. Tavsiye edilmez.

duanın en makbul ve güzeli allah ile birebir olandır yanı birşeyleri araya koymadan..
tabiki inancımiza göre peygamberinmizin sefaatini isteriz yaratıcının en sevdiği kulunu onun hatırına deriz de..
bu başka yanı hiç bir ayette hadiste yok meal çevirince hiç birşey çıkmıyor ve çoğunluk medyumların kullandığı şey diyor nasıl ne gibi bir hayr bekliyor bundan anlamadım

Bu konular keskin kılıç gibi. Bir ayeti besmelesiz söyler şifa bulursun. Besmele ile söyler davet yaparsın. Öyle kafana göre deneme yanılma yok komşu yaptı olmuş bitmisle yapılmaz. Tavsiye edilmez.

İnanç-dua işleri oldukça kalbi ve şahsi bir şey olduğu için; bu tarz şeyleri pek şeapmıyorum; şahsi fikrim.
Ters bir şey söyleyip kırmak ya da alay etmiş gibi görünmek de istemem. Bu yüzden ben konudan çekiliyorum ufaktan.

Belki de , insallah meal sordugum abla kizmaz :) ay istemem 10 yil sonra gelen aski vıç vıç iyi boyle tekduze :)
Bencede tek düze her zaman iyidir 😂 iyi değil böyle şeyler canım dua falan değil yani pek bulaşmamak gerek bu tarz şeylere.İyi geceler 🙋‍♀️

arapçanın türkçe ingilizce vb bir dil olduğunu unutuyorlar sanırım kaldı ki sana dua diye gönderilen birseyi nasıl araştırmazsın yahu ben okuyorum ama ne diyorum diye insan merak etmez mi birde diretmeleri yok mu 😒
Ya birde böyle bir platformda paylaşmak..kendisi gibi anlamını bilmeden okuyamaya kalkan kaç kişiyi bilmeden büyücü yapacak haberi yok..
Mune Mune Keşke bu konu silinse gerçekten..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X