Kaç yaşında nasıl atandınız?

İkinci bölümüm olan İngilizce Öğretmenliğinden yeni mezun oldum. Aynı zamanda KPSSye hazırlandım ve alanımda derece yaptım. 29 yaşımdayım. 9 sene lisans okumuş oldum. Uzunca bir süre kitap defter yüzü görmek istemiyorum ahahah
Kaç puan aldınız? Çok tebrik ederim

Bazı yorumlar çok garip, akşamdan beri yazmamak için direndin,dayanamadım. Evlenmek ya da atanmak bir tercih değil. Çalışmak için de illa devlet olmak zorunda değil.

22 yaşımda mezun oldum, okul bitmeden çalışmaya başladım. Öğrenci iken yok zor yok parası az diye düşünmeden özel sektöre atıldım. Mezun olduğumda tecrübem de artmıştı dolayısıyla özelde bana teklif edilenler de. 25inde evlendim, 27 sinde oğluma hamileydim. Doğum Ekim’de olduğu için o sezon anlaşma yapmamıştım. Bunu fırsat bilip KPSS’ye hazırlanayım dedim. Uyku nedir bilmeyen bir oğlum vardı, onu emzirirken tarih okudum, çorba karıştırırken coğrafya. Son 10 gün teyzemi aradım gelsem sen çocukla ilgilensen de ben de çalışsam diye, sağolsun güzel bir çalışma da oldu. İyi bir puan da aldım, ama o sene İstanbul’a çok az kadro verildi ve puanım yetmedi.

Oğlum 10aylık olunca özelde başladım çalışmaya. Ama bir yandan da deneme yapmaya devam ettim, bir kez daha girecektim sınava, her boş vaktimi değerlendirdim. Denemede yanlışlarım nelerde onların konularına çalıştım. Notlar tuttum ve yine son hafta teyzemi ziyaret ettim. Bu sefer daha da yüksek bir puan aldım ve atandım. Atanmasaydım eğer özelde devam edecektim, zaten son kurumumdan da iyi bir teklif almıştım. Ama boş boş oturmayacaktım.

Kısaca kolay olmasa da imkansız değil.
Harikasınız

6ay dışarı çıkmadan hiçbir sosyal aktiviteye katılmadan kırdım dizimi oturdum ağlaya ağlaya çalıştım çok zordu ama oldu.bence şimdi oturun çalışın bebekle daha zor olacak .

22 yaşında uniden mezun oldum. Özel sektörde 4 yıl çalıştım. 25 yasında kpss ye çalışmaya karar verdim. Kpss den sonra eşimle tanıştım. 27 yaşımda evlendim, atandım. Şu an bebek için doğu hizmetinin bitmesini bekliyorum çünkü eş durumunu bekliyorum. Rabbim sabrını veriyor ama annem hep dersi armut tek tek yenir... Yani bir anda 3-5 armutu aynı anda yiyemezsiniz.

Hayıflanmak yerine harekete geçmenizi tavsiye ederim. Bebeğin hatrına oturup güzelce çalışın derim, ilerde rahat edersiniz. Üstelik dershaney gerek yok artık internetten mis gibi hazırlanırsınız.

İkinci bölümüm olan İngilizce Öğretmenliğinden yeni mezun oldum. Aynı zamanda KPSSye hazırlandım ve alanımda derece yaptım. 29 yaşımdayım. 9 sene lisans okumuş oldum. Uzunca bir süre kitap defter yüzü görmek istemiyorum ahahah
Merhaba öncelikle tebrik ederim.Ben de 3. bölüm olarak ingilizce öğretmenliği okuyorum 30 yaşımda mezun olacağım, bana çok büyük umut oldunuz. ❤❤❤

Atanmak artık bölüme göre değişiyor. Kimi bölüm daha rahat atanırken kimi bölümde alım sayısı az olduğu için atanmak daha zor oluyor. Ben martta 26 olacağım son birkaç yıldır ders çalışıyorum atanmak için uğraşıyorum. Bu yıl ki atamada olmazsa 2023 de yeniden şansımı deneyeceğim olmazsa artık bırakacağım

Evli ve çocuklu atananları görünce benimki çok da bi başarı diyemiyorum aslında ama iki defa atandım, ilkinde ailemin olduğu şehirde istemediğim bi kurumdu, eşim özel sektörde çalışacaktı ve başka bi şehirdeydi torpilim yok bişeyim yok kim beni marmaranın en gözde şehrine yolllar, eş tayini yapar, otur burçak sen garibansın seni kpss paklar iyi bi puan al istifa et istediğin şehre atan sonra evlen dedim, aşkın hatrına derece yapmışım istediğim şehirde istediğim kuruma girdim 🥳

Memurken yine memur oldum 😎

Evli ve çocuklu atananları görünce benimki çok da bi başarı diyemiyorum aslında ama iki defa atandım, ilkinde ailemin olduğu şehirde istemediğim bi kurumdu, eşim özel sektörde çalışacaktı ve başka bi şehirdeydi torpilim yok bişeyim yok kim beni marmaranın en gözde şehrine yolllar, eş tayini yapar, otur burçak sen garibansın seni kpss paklar iyi bi puan al istifa et istediğin şehre atan sonra evlen dedim, aşkın hatrına derece yapmışım istediğim şehirde istediğim kuruma girdim 🥳

Memurken yine memur oldum 😎
Helal olsun,herkese nasip olmaz. Ben bir kere atanmaya razıyım, yeter ki istediğim puanı alayım:KK66:

37 yaşındayım. Daha önce bir mesleğim vardı ama özel bir sebepten 5 yıl ara vermek zorunda kaldım. 2018 kpssye ani bir kararla birkaç ay çalışarak girdim. Merkezi yerleştirmeye basvurmadim. Bulunduğum şehirdeki kurum ilanlarını takip ettim. Kpss puanımin geçerli olacağı son başvurumda öncelikle ilk 20 ye kaldim. Sonra kurumun sözlü sınavına ve mulakata da katılarak 4 kişinin alinacagi kadroya 2. olarak memuriyete hak kazandım. Bugün evraklarımi da teslim ettim. Yılbaşında başlayacağım inşallah.

X