Kaderimin oyunu..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hipotenusunkizi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
37
22
39
Iyi geceler arkadaslar... Sirf bu konuyu acmak için yeni bir hesap aldım. Eski bir kk kullanicisiyim..
Olay su.. bundaan yillar önce 2006 yilinda lisedeyken memleketten bir cocuk bana telefonla arkadaşlık teklif etti. Ben bu olaylari çok ayıp karşıladığım için kabul etmedim tersledim azarladım cocugu ama yilmadi beklerim dedi birkac sene mesajlstik.. genclik heyecani mi dersiniz saflik mi dersiniz oyle bir donem yasadik iste...yazlari koye gidince bazen denk geliyoruz bakmaya bile utaniyoruz falan acayip bi dönem.. sadece bir kez yuzyuze konustuk o da 5 dk surdu ama mesajlar sürekli oluyor.. o seviyorum diyor ben olmaz diyorum neyse boyle boyle yillar geçti o üniversiteye gitti bag koptu. Sonraki yil ben de aynı fakulteyi kazandim.. tabi ben cahili üniversiteler hakkinda fikirsiz oldugum icin onunla ayni binada olacagimi bilmiyordum ve tercihi yaparken aklimin ucundan gecmedi... Bu sefer benim.icime bi ates düştü.. arada görüyorum ders aralarinda pencerede bekliyorum... sonra ben dayanamadim mesaj attim ve yine konusmaya başladık. Aramizda adi belli bise yoktu ama birbirimizin ilk askiydik bunu biliyorduk.. 2 yil boyunca okul dönemi asla konusmayip yazlari mesajlasiyorduk.. Allah biliyor ya icimden hep birgun olacak ama acelemiz yok diyordum. O da hep beni sevdigini ama gecmiste soylediklerimi sindiremediği dile getirip duruyordu.. neyse unideki beraber son yilimiza baslamadan önce bir sans daha istedim ve kabul etti.bir gun cok guzel konuştuk ve o gecenin yarisi mesaj atarak artik olmayacagini soylediklerimi unutamadigini..askindan olse de inadinin agir bastigini soyledi ve bitirdi....her sey orada bitti.. bu bitisten tam 1 yil sonra atama donemi geldi ve atamalar aciklandi... koskoca ulkede iki öğretmenin ayni ile hatta ayni ilceye atanma olasiligi yuzde kac ise o tuttu ve biz birbirimizden haberimiz olmadan ayni yere atandık... ben şaşkın... baskalariyla gorusuyorum ama Allah biliuor ya kalbim hala aciyordu.. Neyse atandik seminerler başladı biz yine ayni ortamda iki yabanci.. ustelik bir de evlerimiz karsi karsiya olmasin mi... ama hic yuz vermiyor .. bir gun dedim ki senden son bi istegim var sana bir defter vermek istiyorum oku ve bana geri ver.. o defter de liseli kizin ask defteri modunda bisey.. ne hissettiysem yazmışım defter görmeniz lazim.. tamam dedi defteri verdim okudu. Dedi ki ben de senin kadar sevdim aci çektim psikolojik tedavi bile gördüm. Aşkımdan olsem de bir daha olmaz. Bu defteri de yakacagim sen okuyup uzulme diye.. sakin yakma dedim ve sonkez o defteri almak icin gorustuk... gel zaman git zaman ikimiz de evlendik. Hamileyken ev almaya karar verdik ve esimle aradik taradik bi ev bulduk. Satış isleri halloldu. Temizlik.icin gittiğimizde bi baktım ki bu eskinin babasi apartmandan çıkıyor. Hemşeri olduğu icin babam konustu hayırdır falan derken meger ayni apartmanda bu eskinin de evi varmış ama tasinmamis..belki birgun tasinirmis.. basimdan asagi kaynarsu döküldü...cok sukur ki hala tasinmadi..neyse benim de onun da kızı oldu.. bir gun kizimi parka indirdim..kizim koştu bakti orada çocuklar oynuyor..aa kardes diye gitti.. kardesin yanında da babasi..bi baktim bu... onun evine ablasi tasinmis.. onlar da ziyateye gelmis tabi bu bilgileri baskasindan öğrendim.. o an ben yine şok.. çocuğu kaptigim gibi kactim parktan.. daha bir ay gecti gecmedi esim çocuğum ben pazardayiz yine baktım karşıdan esi ve cocuguyla geliyor...ama neden? Yani artik anlam veremiyorum.. duygum yok ama neden...artik görmek istemiyorum

Annemin de buna benzer bir tesadüfler zinciri hikayesi olmasaydı mümkün değil inanmazdım, ama oluyor. Ben insanların bu tip şeyleri düşünerek çektiğine inanıyorum biraz. Yaşadığınız yerler filan da yakin, yapacak birşey yok görmezden gelin.

Bana bu tesadüflerden daha tuhaf gelen; okul arkadası, calısma arkadası olup konusmamanız.
Ayrıca yaz tatillerinde mesajlarla ask yasamanız, okulda tanımazdan gelmeniz..

Hatta bir detayi atladım..esimle sevgiliydik o cok seviyor ve acele ediyordu evlilik konusunda ben de seviyordum ama evlilik icin cok erken diye dusunuyordum. Cunku dediigm gibi ilk askti ve kader umudumu hep körükledi..unutmuyorum 15 şubat gecesi eskiye mesaj attim.. merhaba ben su su biliyorum aramizda hersey bitti ama ben yine de son kez birsey sormak istiyorum icinde hic bi ihtimal yok mu bize dair.. hayatta pisman olmamk keske dememek adina bunu yapiyorum.. dedigi su oldu ben askimdan olsem de artik seninle olamam..benim icin değerlisin hakkini helal et.. ve bu mesajdan saatler sonra esim vbana evlenme teklif etti... o mesaj olayi olmasaydi ben o kafada olmasaydim cok buyuk ihtimal kabul etmezdim.. cok şükür pisman degilim eşimle mutluyum ama o gun o teklifin olmasi bile kader dedirtti bana..

Bana bu tesadüflerden daha tuhaf gelen; okul arkadası, calısma arkadası olup konusmamanız.
Ayrıca yaz tatillerinde mesajlarla ask yasamanız, okulda tanımazdan gelmeniz..
Aynı okulda degildik ayni ilçe farkli okullar..seminerler de sadece haftasonu oluyordu coguna gelmedi ben varim diye

Hatta bir detayi atladım..esimle sevgiliydik o cok seviyor ve acele ediyordu evlilik konusunda ben de seviyordum ama evlilik icin cok erken diye dusunuyordum. Cunku dediigm gibi ilk askti ve kader umudumu hep körükledi..unutmuyorum 15 şubat gecesi eskiye mesaj attim.. merhaba ben su su biliyorum aramizda hersey bitti ama ben yine de son kez birsey sormak istiyorum icinde hic bi ihtimal yok mu bize dair.. hayatta pisman olmamk keske dememek adina bunu yapiyorum.. dedigi su oldu ben askimdan olsem de artik seninle olamam..benim icin değerlisin hakkini helal et.. ve bu mesajdan saatler sonra esim vbana evlenme teklif etti... o mesaj olayi olmasaydi ben o kafada olmasaydim cok buyuk ihtimal kabul etmezdim.. cok şükür pisman degilim eşimle mutluyum ama o gun o teklifin olmasi bile kader dedirtti bana..
Yani ne inatmis bu eski sizin ..bu kadar cok severken ,imkan varken sırf inadi yüzünden uzaklaşmak istemesi samimi gelmedi bana.Gercekten sevdiyse bile unutmuş o sizi.gercek aşkta inat olmaz.olsa bile kısa sürede biter. Sizim eski tamamen bitirmis hem de o kadar adimlar atmaniza ragmen.düşünmeyin artik,gereksiz..

Yani ne inatmis bu eski sizin ..bu kadar cok severken ,imkan varken sırf inadi yüzünden uzaklaşmak istemesi samimi gelmedi bana.Gercekten sevdiyse bile unutmuş o sizi.gercek aşkta inat olmaz.olsa bile kısa sürede biter. Sizim eski tamamen bitirmis hem de o kadar adimlar atmaniza ragmen.düşünmeyin artik,gereksiz..
Tabi canim o inat bahanesi.. ben eşimi de cok zorladım ama seven adama inat işler mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X