Kadın çocuğuma terbiyesiz deyip duruyor

yenihayat44

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2024
19
4
37
Merhaba hanımlar
Ben bulunduğum şehre yeni taşındım depremden sonra geldik
Yavaş yavaş arkadaşlar edindim bizim binada bir grupla arkadaş oldum 11 yıllık dostlukları var bir birine akraba olmuşlar artık gruptaki kadınlardan birinin çocuğuyla benimki samimi oldu bir birlerine hava atmışlar nasıl olmuş bilmiyorum 7 yasindalar bu arada çocuklar benimki kendini ezdirmez dedim oda söyler hava atar dedim bu da bu kötü huyu senin kız öğretti diyor her buluşmada söylüyor bende napayım benim kızımda böyle görüşmek isteyen görüşür görüşmek istemeyen gorusmez dedim
Bu bana bir saldirdi sen nasil annesin çocugunu uyar hatasını şöyle diye kendini parçalıyor bende bir anne olarak nasıl soylemeyecegimi kızıma aferim demeyeceğimi hangi anne cucuguna güzel ahlak vermez dedim ama fıtratı değiştiremem dedim benim kızım hiç kendini ezdirmiyormus.. başladı laflar soylemeye ve arkadaslari beni haklı görünce iyice sinirlendi.. benimde sesim içime kacti bilmiyorum ağladım. anneligime laf söyleyince.. kalkıp balkona çıktı arkadaşları peşine gitti bende tek kaldım masada ..çıkıp gidemedim bile sonra devam etti günumuz .hiç birşey olmamış gibi konuştu benle . pazatesi arkadasin dogum günü var ben gitmek istemiyorum ama çok zorluyorlar ne yapacam bilmiyorum onunla yan yana gelmek istemiyorum
( Bizim maddi sıkıntılarımız var arkadaslar çocuğumun hava atacak hiç bir durumu yok emin olun maddi anlamda güçlüler
Beni haklı bulan ve birebirde yanıma gelip uzulmememi söylediler belki yazarak aktaramadim sordugum konu o ortama girip girmek

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar
Yavaş yavaş arkadaşlar edindim bizim binada bir grupla arkadaş oldum 11 yıllık dostlukları var bir birine akraba olmuşlar artık gruptaki kadınlardan birinin çocuğuyla benimki samimi oldu bir birlerine hava atmışlar nasıl olmuş bilmiyorum 7 yasindalar bu arada çocuklar benimki kendini ezdirmez dedim oda söyler hava atar dedim bu da bu kötü huyu senin kız öğretti diyor her buluşmada söylüyor bende napayım benim kızımda böyle görüşmek isteyen görüşür görüşmek istemeyen gorusmez dedim
Bu bana bir saldirdi sen nasil annesin çocugunu uyar hatasını şöyle diye kendini parçalıyor bende bir anne olarak nasıl soylemeyecegimi kızıma aferim demeyeceğimi hangi anne cucuguna güzel ahlak vermez dedim ama fıtratı değiştiremem dedim benim kızım hiç kendini ezdirmiyormus.. başladı laflar soylemeye ve arkadaslari beni haklı görünce iyice sinirlendi.. benimde sesim içime kacti bilmiyorum ağladım. anneligime laf söyleyince.. kalkıp balkona çıktı arkadaşları peşine gitti bende tek kaldım masada ..çıkıp gidemedim bile sonra devam etti günumuz .hiç birşey olmamış gibi konuştu benle . pazatesi arkadasin dogum günü var ben gitmek istemiyorum ama çok zorluyorlar ne yapacam bilmiyorum onunla yan yana gelmek istemiyorum

Terbiyesiz dememiş.

Çocuklar birbirleriyle oyun oynayıp sohbet ederken, seninki böyle "bizim şuyumuz var buyumuz var" gibi şeyler anlatarak hava atmış, hava atmak budur. Hava atmaması kendisini ezdirmesi değildir. Ne alaka ezdirmek. Eğer sürekli hava atarak, abartarak konuşup, zaman geçirdiği çocuğu eziyorsa annesi rahatsız olmuştur. O da bunu dile getirmiş. Sen kızına "sen de olmayan şeyleri lütfen başkalarına bu şekilde anlatma, eğer onların yoksa, ailesinin durumu yoksa alamadıkları için üzülebilir" diyebilirdin.

Merhaba hanımlar
Konuyu çok net anladığımı söyleyemem
Bir yabancı çocuğuma terbiyesiz diyemez
Ama bir anne olarak da çocuğu yetiştirmek benim görevim, hatası var ise anne baba olarak düzeltmek de bize düşer elalem tepesine dikilemez. Gerekli ayarı vermen gerekiyorsa ver ay huyu öyle de denmez.
7 yaşındaki çocuk yüzünden de koca kadının sataşması tuhaf kişiselleştirmiş. Ahlakını bozduğunu düşünüyorsan muhattap etmezsin olur biter yaygarasına mana veremedim. Usulünce hadi uyar diyelim anneyi, böyle bir durum var belki fark etmedin benimki de etkileniyor buna da tamamım ama tuhaf
Ben olsam giderim niye sosyalleşme alanımı yaygaracı yüzünden terk edeyim. Sonra tepene iyice çıkar. Git gir ortama sohbeti yap. Derdi olan edebi ile konuşsun çocuk meselesi değil artık kadın size gıcık kapmış bahane ile yürümüş üstüne
Siz de olabilir yapar diye diretmeyin çocuk yanlış yetişmesin ilerde kibirli olmasını istemiyorsanız konuşmayı öğretmeniz lazım ay çocuğum öyle ile olmuyor bu iş

O öyle arkadaş toplantılarında takılacak biri miydi ya? 😅 Bir de onun oğlu vardı sanki 🤔
Tanınmamak için yapmıştır, oğlanı kıza çevirmiştir. Yazım tarzı, nick seçimi, nickin sonundaki 44 çok tanıdık yav. Çocuk yaşı da tutuyor.

Girdiği her ortamı bombalamasıyla meşhur ya arkadaş. Hasbelkader almışlardır aralarına belki. 😂😂

Hava mı atmışlar, siz de benim çocuğum altta kalmaz o da hava atar mı dediniz? Dur bakalım daha ne enteresanlıklar duyacağız. Saçmasapan ilişkiler.
Biz maddi olarak bittik herseyimiz gitti kızımin barbi evi vardi aynısını aldılar ki bunlar çocuk yapabilirler bunun kızı bizim kıza biz çok zenginiz diyormuş ben ne diyebilirim her oratamda her konuşmada biz çok zenginiz biz çok zenginiz senin buyun yok yok sandalyen yok diyormuş emin olun çocuğumu uyardım ama benimkini suçlu gosteriyor hep

Tanınmamak için yapmıştır, oğlanı kıza çevirmiştir. Yazım tarzı, nick seçimi, nickin sonundaki 44 çok tanıdık yav. Çocuk yaşı da tutuyor.

Girdiği her ortamı bombalamasıyla meşhur ya arkadaş. Hasbelkader almışlardır aralarına belki. 😂😂
Dur bakalım anlarız 😂😂

Biz maddi olarak bittik herseyimiz gitti kızımin barbi evi vardi aynısını aldılar ki bunlar çocuk yapabilirler bunun kızı bizim kıza biz çok zenginiz diyormuş ben ne diyebilirim her oratamda her konuşmada biz çok zenginiz biz çok zenginiz senin buyun yok yok sandalyen yok diyormuş emin olun çocuğumu uyardım ama benimkini suçlu gosteriyor hep

Ama senin anlattığın hikayede hava atan senin kızındı? Şimdi nasıl komşunun kızı hava atar duruma geçti. Çelişiyorsun

Hava atıp ezen çocuğun annesi neden sana laf anlatıp, yemek masasından kalkacak kadar sana sinirlensin? Zarar gören kendi çocuğu diye laf anlatıp çileden çıkıp masadan kalkmış

Hava atmaktan kastınız ne?
Ne diye hava atıyor çocuk.
Yani ayakkabı, oyuncak falan gibi bir şeyle hava atmak başka çocuğun aile durumu, maddi durumu yada dış görünüşüyle dalga geçerek hava atmak başka. Ne yaptı çocuğunuz tam olarak?

Ama senin anlattığın hikayede hava atan senin kızındı? Şimdi nasıl komşunun kızı hava atar duruma geçti. Çelişiyorsun
Ben hiç bir soyleme şahit olmadım ki çocuklar sürekli benim evimde nedense hep onun evinde oluyor eşi soylemis bu kız bizim kızı ezer diye bana hep o anlatiyor ki oldu diyelim birebirde hiç sikintili bir söylem yok toplumda söyleyip kahkaha ve nasihata dönüyor olay

Ben hiç bir soyleme şahit olmadım ki çocuklar sürekli benim evimde nedense hep onun evinde oluyor eşi soylemis bu kız bizim kızı ezer diye bana hep o anlatiyor ki oldu diyelim birebirde hiç sikintili bir söylem yok toplumda söyleyip kahkaha ve nasihata dönüyor olay

Ya dediğin gibi depremde her şeyini kaybeden bir ailenin kızı, evi barkı duran bir ailenin kızını nasıl ezer?

Yazdıkların çok tutarsız şeyler. Çok kopuk. Çok anlamsız. Hiçbir anne durduk yere bu çocuk biizmkini ezer ya da senin kızın bak kızımı eziyor demez. Sen kendi kızın için "huyu böyle napalım" dediğine göre kızının bir davranışında yanlış var

X