Kadir Şeker'in kurtardığı kadının bulunduğu araçta 1 kilo eroin çıktı.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.730
203.131
52

Konya'da polis ekiplerinin operasyon yaptığı bir otomobilde 900 gram eroin ele geçirildi. Otomobildeki iki kişi gözaltının ardından tutuklandı. Tutuklananlardan Ayşe Dırla, Türkiye gündemine oturan bir cinayetin odağındaki isimlerdendi. Üniversite öğrencisi Kadir Şeker, parkta şiddet gören Dırla'yı kurtarmak isterken çıkan tartışmada Özgür Duran'ı öldürmüştü.

IMG_0676.JPG

Konya Emniyet Müdürlüğü’nün bir araca yaptığı operasyonda 1 kilo eroin ele geçirildi. Araçta yakalanan isimlerden biri de Ayşe Dırla, Kadir Şeker’in kurtardığı kadın.

Konya Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelendikleri bir araca dün akşam operasyon düzenledi. Operasyonda yaklaşık 900 gram eroin ele geçirildi.

Araçta bulunan Ayşe Dırla (35) ve Murat Hanlı (26) gözaltına alındı.

Zanlılar emniyete götürülerek sorguya alındı. Ayşe Dırla, Kadir Şeker’in bir parkta darp edilmekten kurtarmaya çalıştığı kadın. Murat Hanlı, polise Ayşe Dırla’nın ‘imam nikahlı eşi’ olduğunu söyledi.

TUTUKLANDILAR

Ayşe Dırla ve yanındaki dini nikahla birlikte yaşadığını söylediği Murat Hanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Şeker, olay sırasında Dırla’ya şiddet uygulayan Özgür Duran’a müdahale etmiş, Duran çıkan arbedede kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetmişti.

Kadir Şeker ‘kasten adam öldürme’ suçundan 15 yıl hapse çarptırılmış, mahkeme, cezayı 12,5 yıla indirmişti. Kadir Şeker ifadesinde ‘Kadının ağlama seslerine dayanamadım’ diyerek müdahale etmek zorunda kaldığını anlatırken, Ayşe Dırla olaya müdahale etmeye çalışan Kadir Şeker’e ‘Ablacım o benim eşim, sen git’ diyerek uyardığını iddia etmişti.

Kadın tutuklansa ne olur? En fazla 1-2 sene yatar onda da zaten cezanın bilmem kaçta kaçını yatar, kalanından bir kısmını açık cezaevinde geçirir, sonra da iyi hal, şartlı tahliye derken hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam eder. Korona da bahane zaten, cezaevlerini boşaltıyorlar.

çok yazık ki olan o gencecik Kadir’e oldu.

Sanki kadın bilerek maduru oynadı uyusturucu satıcıliğım meydana cikarsa kocam öldü ya hani o kadın benim kafam bozuldu ondan yapıyorum ben bu işleri demek için . 🤓

Bakın görün. Kadir Şeker kiralık katil. Cinayet sebebi de uyuşturucu. Özgür Duran'ın 19 sabıkası yok, bunlar boş geyikler. Kadir Şeker kadın filan kurtarmadı ortada kadına şiddet yok. Çok büyük bir vebal altındasınız Kadir Şeker'i savunanlar.
Yeni üye olmuşsunuz, az önce de Kadir Şeker’in aklanmasının yanlışlığıyla ilgili konu açmışsınız. Hayırdır kimin reklamını yapıyorsunuz? Kadir Şeker kadına kalkan ellerin cezasını vermiştir. Ona kaldı mı kalmadı mı tartışılır ama ülkemizdeki hukuk sisteminin de bu tarz açıklara yer verdiği belli.

Bakın görün. Kadir Şeker kiralık katil. Cinayet sebebi de uyuşturucu. Özgür Duran'ın 19 sabıkası yok, bunlar boş geyikler. Kadir Şeker kadın filan kurtarmadı ortada kadına şiddet yok. Çok büyük bir vebal altındasınız Kadir Şeker'i savunanlar.
Nasıl bu kadar emin oldunuz.?

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemini vugulamak isteyip, vurgulayamamışsınız. Düşünceleri olayları değil, olguları şekillendirerek değiştirebiliriz. Örneklere takılmak detaylarda boğulmaktır. Neticeyi tartışmak/yorumlamak çözüm getirmez. Çözüm cinsiyet rolleri yüklemeden alışkanlıklar geliştirmek. Henüz insanlara bebekken öğrettiklerimizin cinsiyetsiz olması.

Yeni üye olmuşsunuz, az önce de Kadir Şeker’in aklanmasının yanlışlığıyla ilgili konu açmışsınız. Hayırdır kimin reklamını yapıyorsunuz? Kadir Şeker kadına kalkan ellerin cezasını vermiştir. Ona kaldı mı kalmadı mı tartışılır ama ülkemizdeki hukuk sisteminin de bu tarz açıklara yer verdiği belli.
İnanılmaz bencil yorumlar atıyorsunuz. Kadına el kalksa (ki böyle birşey yok) dahi kimse kalbine bıçak saplanarak öldürülmeyi hak etmez. Kadir Şeker bıçak çekerek en büyük hatayı yapmıştır, ben kimsenin reklamını yapmıyorum ancak sizin ne yapmaya çalıştığınızı az çok biliyorum. Gencecik bir adamın kalbi parçalandı, dakikalarca acı çekerek can verdi. Giden can kendinizin olmayınca ne kolay değil mi konuşmak? Yarın öbür gün kadınlar da öldürülünce burada duyar kasmayın. Ölen kişi ile empati yapın. Ve tekrar diyorum kadına şiddet yok. Bilir kişi raporları ve mahkeme heyeti söylüyor bunu ben değil. Ayrıca kimsenin canını almaya hakkınız yok. Kimsenin yok.

İnanılmaz bencil yorumlar atıyorsunuz. Kadına el kalksa (ki böyle birşey yok) dahi kimse kalbine bıçak saplanarak öldürülmeyi hak etmez. Kadir Şeker bıçak çekerek en büyük hatayı yapmıştır, ben kimsenin reklamını yapmıyorum ancak sizin ne yapmaya çalıştığınızı az çok biliyorum. Gencecik bir adamın kalbi parçalandı, dakikalarca acı çekerek can verdi. Giden can kendinizin olmayınca ne kolay değil mi konuşmak? Yarın öbür gün kadınlar da öldürülünce burada duyar kasmayın. Ölen kişi ile empati yapın. Ve tekrar diyorum kadına şiddet yok. Bilir kişi raporları ve mahkeme heyeti söylüyor bunu ben değil. Ayrıca kimsenin canını almaya hakkınız yok. Kimsenin yok.
Öldürsün bravo yazmışız gibi nasıl okudunuz ya? Bu ne kamu spotu böyle?

Giden can sizin sanırım. Allah sabır versin. Ölen kişi bir kadına el kaldırdıysa ben onunla empati yapmıyorum. O hayattayken kadınlara verdiği acıyı düşünmediyse, ben de onu düşünmem.
Kadir Şeker’in kiralık katil olduğu iddiası da takipsizlikle sonuçlandı, şahit yalancı şahit olduğunu kabul etti. Konuyla ilgili haberleri internette bulabilirsiniz. Kadına şiddet yok tüm Türkiye yalan söylüyor değil mi? Üniversite sınavlarına hazırlanan gencecik 20 yaşındaki çocuk gitti öylesine öldürdü. Ben öldürmek ona kaldı mı kalmadı mı onun tartışmasını yapmayacağım. Sadece adalet öyle ya da böyle yerini buldu. Lütfen beni özelden rahatsız etmeyin amacınız nedir? Gidin başka platformlarda Özgür Duranın hakkını arayın o zaman burası adaleti bulacağınız yer değil.

Ayrıca bana ölen kişi 1 sene geçti hala rahat bırakmadınız diye mesaj atmışsınız. Buraya ölen kişiyi ve 20 yaşındaki bir genci konu eden sizsiniz. Siz gelmeden önce kimse “Bugün de Özgür Duran’ı eleştirelim” ya da “Bugün de Kadir Şeker’e üzülelim” demiyordu.

Bilirkişi raporlarını bizimle paylaşır mısınız?

Giden can sizin sanırım. Allah sabır versin. Ölen kişi bir kadına el kaldırdıysa ben onunla empati yapmıyorum. O hayattayken kadınlara verdiği acıyı düşünmediyse, ben de onu düşünmem.
Kadir Şeker’in kiralık katil olduğu iddiası da takipsizlikle sonuçlandı, şahit yalancı şahit olduğunu kabul etti. Konuyla ilgili haberleri internette bulabilirsiniz. Kadına şiddet yok tüm Türkiye yalan söylüyor değil mi? Üniversite sınavlarına hazırlanan gencecik 20 yaşındaki çocuk gitti öylesine öldürdü. Ben öldürmek ona kaldı mı kalmadı mı onun tartışmasını yapmayacağım. Sadece adalet öyle ya da böyle yerini buldu. Lütfen beni özelden rahatsız etmeyin amacınız nedir? Gidin başka platformlarda Özgür Duranın hakkını arayın o zaman burası adaleti bulacağınız yer değil.
Bana hiç inandırıcı gelmedi zaten. Büyük ihtimalle maktulün bir yakını

nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? biz bir şeyi iddia etmiyoruz,adam öldürmenin doğru olduğunu da savunmuyoruz,sadece medyanın bizlere sunduğu bilgilerle yorum yapıyoruz. ancak sizin savunduğunuz şeylerin objektif bir dayanağı yok ki? asıl can havliyle savunma yapan sizsiniz. neye dayanarak söylüyorsunuz bunları? kiralık katil hipotezi kanıtlarla çürütülmüştü diye hatırlıyorum.

ha evet belki kadir doğruyu söylüyor belki de yalan söylüyor bilemeyiz. ancak siz bu durumu olayın içinde bulunanlardan daha çok sahiplenmişsiniz,yeni üyelik alıp sadece bu konuyla ilgili yorumlar yapıyorsunuz.

nedir bu yeni bir propaganda çalışması mı? kanıtlarınız varsa sunun bize,biz de doğrudur kadirin amacı başkaymış aslında diyelim. biz hiçbir fikri savunmuyoruz ki burada, elde kesin kanıtlar olmadan nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz onu anlamadım?
Gencecik bir adamın kalbi parçalandı, dakikalarca acı çekerek can verdi
merak etmeyin, kalbe saplanan bıçak anında öldürür,dakikalarca acı çektirmez.

çok dert edindiniz ya,rahatlayın diye söyledim.

X