Saç Rengi ve Saç Boyama Kafam çok karışık ! :( Acilen yardım eder misiniz ? ...

DenizlininDeniziCB

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2012
80
0
MERHABALAR ... TECRÜBELİ OLAN BİRİSİ BANA ACİLEN YARDIM EDEBİLİR Mİ ? :KK43:

YAKLAŞIK BİR YIL ÖNCE SAÇIMI FARMACOLOR'UN ŞU RENGİNE BOYAMIŞTIM - GOLDEN BLONDE - :

thumb_8FD%20%20%208.30%20Golden%20Blonde.png

SAÇIMIN ŞU ANKİ HALİ İSE BU (DİPLERİ BAYAĞI ÇIKTI,ÜSTTEKİ SAÇIMIN KENDİ RENGİ ALTTAKİ BOYADAN KALAN),FOTOLARI IŞIKTA ÇEKTİM BU ARADA :

Eki Görüntüle 551975

BOYAYI HİÇ BEĞENMEDİM HEM RENGİ TAM İSTEDİĞİM GİBİ OLMADI HEM DE SAÇIMI ÇOK YIPRATTI,FOTODA DA BELLİ OLUYORDUR ; DAHA MAT,DAHA CANSIZ HALE GELDİ VE ÇOK DAHA FAZLA DÖKÜLÜYOR.ÜSTÜNE DE BİR YILDIR BOYA YAPMADIM SAÇLARIM ÇOK DAYANIKSIZ OLDUĞU İÇİN,ARTI AŞIRI YAĞLANMA VE KEPEK VAR :KK43:

ŞİMDİ TEKRAR BOYAMAK İSTİYORUM AMA KORKUYORUM.SİZCE BOYA TAMAMEN GİTTİKTEN SONRA MI TEKRAR BOYASAM,YIPRANIR MI BU HALDE BİR BOYA DAHA ATSAM ? BU RENK NASIL BİR RENKSE BİR YILDIR ÇIKMADI GİTTİ.İLK DEFA BİR SARI TON DENEDİM :KK43:

EĞER ŞU AN BOYALI HALİYLE VEYA BOYA AKTIKTAN SONRA BOYARSAM ;

1. YA ARALARA YA DA UÇLARA AKOS'UN MAVİ RENGİNDEN ATACAĞIM ;
akosmavi-200x268.jpg

2. YA TAMAMEN KIZILA BOYAYACAĞIM;ÇİLEK KIZILI OLABİLİR YA DA DAHA FARKLI BİR TON ...

3. YA KARAMEL TONLARINDA İSTİYORUM Kİ DÜŞÜNDÜĞÜM BOYALAR :

PALETTE ALTIN KARAMEL :
P_NSlider_PDL_544_280x450.jpg
AMA BUNUN BİRKAÇ TON AÇIĞINI ELDE ETMEK İSTİYORUM.

LOREAL 834 :
HCo1_14.jpg
BUNUN BİREBİR KUTUDAKİ İLE AYNISINI VEYA BİR TON AÇIĞINI İSTİYORUM.

SYOSS ALTIN KARAMEL :
alt%C4%B1n-karamel.gif
BUNUN DA KUTUDAKİYLE AYNI OLMASINI İSTİYORUM.

KOLESTON GİZEMLİ KAHVE :
WellaKoleston8-74-500x500.jpg
BUNUN DA BİR TON KADAR AÇIĞINI İSTİYORUM.

DAHA KISACASI EĞER KARAMEL TONLARINDA OLURSA KENDİ SAÇ RENGİMDEN OLDUKÇA AÇIK BİR RENK,HAFİF KIZILIMSI VE ASLA SARIYA KAYMAYAN BİR TON İSTİYORUM.GEÇEN SEFER BOYADIĞIM GARİP BİR SARI OLDU SANKİ VE KENDİ RENGİMDEN FAZLA BİR ŞEY FARK ETMEDİ :KK43:

BEYAZ TENLİ,MAVİ-YEŞİL GÖZLÜYÜM.HANGİSİ DAHA ÇOK YAKIŞIR VE HANGİ BOYA DAHA AZ YIPRATIP RENK KONUSUNDA DAHA PARLAK VE HOŞ OLUYOR ? BENİM İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN SAÇIMIN DAHA YIPRANMAMASI ASLINDA,HATTA MÜMKÜNSE BİRAZ KENDİNE GELSİN SAÇLARIM :KK43: VE ÇABUK SIKILAN BİR İNSAN OLDUĞM İÇİN EN FAZLA DÖRT-BEŞ AY KALMASINI DAHA SONRA KENDİLİĞİNDEN AKMASINI İSTİYORUM BOYANIN.KARAMEL TONLAR İÇİN BU PEK MÜMKÜN DEĞİL SANIRIM ? ÇOK KARARSIZIM NE YAPMALIYIM ? :KK43:

AYRICA BU KONUDA TAMAMEN ACEMİYİM.İSTEDİĞİM RENKLERİ NASIL ELDE EDERİM BANA YARDIM EDER MİSİNİZ ? BİR ARKADAŞIM İSTEDİĞİNE PLATİN KARIŞTIR RENGİ AÇILIR DEDİ AMA HİÇ ANLAMIYORUM BU KONULARI :KK43: AÇINCA DA BAKIRA,SARIYA DÖNMESİNDEN ÇEKİNİYORUM BİR DE ...

istedigin rengi elde etmen cok dusuk bi ihtimal canim.kuaforler bile tutturamio.bence sen riske hic girme.iyi bi kuafore yaptir bence.yoksa sacin cok kotu olabilir.sen o renkleri direk uygulayamazsin.en azindan palettenin falan yogun acicisi var ilk onunla sacini acip ertesi gun istedigin rengi ustune uygulayabilirsin.

istedigin rengi elde etmen cok dusuk bi ihtimal canim.kuaforler bile tutturamio.bence sen riske hic girme.iyi bi kuafore yaptir bence.yoksa sacin cok kotu olabilir.sen o renkleri direk uygulayamazsin.en azindan palettenin falan yogun acicisi var ilk onunla sacini acip ertesi gun istedigin rengi ustune uygulayabilirsin.

öyle mi cnm :KK43: açıcı falan kullanmak istemiyorum,saçlarım kötü zaten yeterince :KK43: kuaförlerde hiç istediğim gibi yapamadılar bu zamana kadar tüm param çöpe gitti :/ en azından yakın renkler elde edebilsem,saçım genelde tüm boyaları tutar ama şu an yarısında hala boya olduğu için çekiniyorum ...

fikir veren başka kimse olmazsa uçlara mavi deneyeceğim galiba o olmazsa syossun altın karameli ile karamel kumralını karıştırıp uygulamayı düşünüyorum ...

acaba viyole veya vişne çürüğü tarzı bir şey denesem nasıl olur ... kendi saçım kızılı aynen tutuyor ama boyalı kısımlar nasıl olur ki ? .. :/

sacinda iki ayri renk var ki ikisi birbirinden tamamen farkli renkler.bu yuzden sen hangi renge boyarsan boya ton farki ortaya cikar.ayrica bu karamel vs gibi renkler hic bi zaman kutunun ustundeki renk gibi tutmaz saca.sacim yipranmasin diyosan koyu renk dusunmelisin.kahverengi falan gibi canim.

sacinda iki ayri renk var ki ikisi birbirinden tamamen farkli renkler.bu yuzden sen hangi renge boyarsan boya ton farki ortaya cikar.ayrica bu karamel vs gibi renkler hic bi zaman kutunun ustundeki renk gibi tutmaz saca.sacim yipranmasin diyosan koyu renk dusunmelisin.kahverengi falan gibi canim.

peki boyalı kısımlara daha yoğun uygulasam boyayı etki etmez mi ? anlaşılan boya çıkana kadar beklemek zorundayım karamel tonlar için :/ ya mavi ya hiç ...

peki bu karamel tonlar ne kadar süre kalıcı ? tamamen çıkması ne kadar zaman alıyor ? bu boya bir yıl oldu daha yarısı aktı,çok sıkılıyorum ben fazla kalınca ve kendiliğinden çıksın istiyorum ...

boyanin sactan cikmasi söz konusu bile degil:) cunku boya akar ama sactan tamamen cikmaz.uzamasini beklicen ki bu uzun yillar alir.kestire kestire dogal haline kavusabilirsin.iki kere boyama isi olur mu bilemiorum.palettenin yogun acicisi pek yipratmio.ben denemistim cunku.turuncu yapio saci.ve ustune istedigin rengi uygulamana yardimci oluyo.deneyebilirsin istersen.

neden böyle bir renk yaptın anlamadım tabi senin zevkin ama 2 hafta sonra hadi en fazla 3 olsun o mavi boya akar ve iğrenc bir renk olur.ayrıca dipleri daha koyu olmuş.tabi mutluysan diyecek birşey yok.güle güle kullan canım benim :KK55:

saçınız mavi olmuş resmen :S böyle olmaması için normalde bir ana rengin içine karıştırılır mavi (bakırlık-kızıllıkları gidermek için), direkt mavi ile boyanmaz genelde. bence palette altın karamel boyasaydınız tutardı saçınızda renk. çünkü eskiden boyanmış olan yerler açık tonda zaten, çok rahat tutardı, diplerinize de tutardı...

Son düzenleme:
Tamamen boyamadım zaten,dipleri hala aynı renk kendi saçımla yani ; fotoda öyle duruyor :) Akınca nasıl olur sizin tahmininizce ?

Bir daha ki sefere karamel deneyeceğim mutlaka ama bu boya ne zamana akar bilemiyorum.Baştan beri hayalimdi mavi :)

Bir şey sormak istiyorum,saçımı açtığım yerler boya aktıktan sonra açtığım renge mi dönecek yoksa kendi saç rengime mi ?

tatlim sen boya hakkinda hic bise bilmiosun sanirim.saci boyadiktan sonra hic bir zaman boya akip da eski sac rengin gelmez tekrar.o mavi akinca cok igrenc bir renk kalcak bu bir.ikincisi bu saca karamel falan tutmaz.sen ya koyu kahveye ya da siyaha boyaman lazim bence.fazla oynama sacinla bence yanar yani.

tatlim sen boya hakkinda hic bise bilmiosun sanirim.saci boyadiktan sonra hic bir zaman boya akip da eski sac rengin gelmez tekrar.o mavi akinca cok igrenc bir renk kalcak bu bir.ikincisi bu saca karamel falan tutmaz.sen ya koyu kahveye ya da siyaha boyaman lazim bence.fazla oynama sacinla bence yanar yani.

Nasıl yani ? :S Ben daha önceden defalarca kızıla boyadım ve kendi saç rengime döndüm bir süre sonra.Ama tamamen akması ve kendi rengini alması uzun süre kapsıyor,arada kestirip sabırla beklersem bir sorun çıkmaz herhalde.Zaten boyadan tamamen kurtulunca karamel boyarım diye düşünüyorum :)

Açma olayından sonrasını merak ediyorum ben ama onu da baştan yanlış anlamışım sanırım ki oksidanla açma yapılmıyormuş.Ben de niye renk fazla açılmadı demiştim uyguladıktan sonra :) Şu an bir tüp boyaya 80 volum oksidan kullanmışım gibi bir şey oldu galiba hem saçıma sürüp hem boyaya katınca ...

Açtığın başlıkta kolestonun gizemli kahvesinden bahsetmişin canım.Ben kullanmıştım o rengi çok da güzeldi.Kızıl yansımalı açık bi renk çıkıyo. Daha da açığını istersen içine 9.0 sarı karıştırabilirsin mesela=)

Açtığın başlıkta kolestonun gizemli kahvesinden bahsetmişin canım.Ben kullanmıştım o rengi çok da güzeldi.Kızıl yansımalı açık bi renk çıkıyo. Daha da açığını istersen içine 9.0 sarı karıştırabilirsin mesela=)

artık geçti,bir sonrakine de koleston çok koyu çıkıyor diyorlar cnm ? yoksa kutudaki gibi,hatta bir ton açığı olsa çok hoş bir renk.

oksidasyonda oran sabittir boyaya 4 şişe de koysan onun oranı 20 volümse gene 20 volumdur. yani atıyorum 4 şişe %20 koymak demek %80 volum demek değildir. onun dışında 40 volum bile çok yüksektir. sakın 40 volumu deneme :)
o değilde saçına düze fön çeksen belki daha güzel durucak. merak ettim.

oksidasyonda oran sabittir boyaya 4 şişe de koysan onun oranı 20 volümse gene 20 volumdur. yani atıyorum 4 şişe %20 koymak demek %80 volum demek değildir. onun dışında 40 volum bile çok yüksektir. sakın 40 volumu deneme :)
o değilde saçına düze fön çeksen belki daha güzel durucak. merak ettim.

Bilmiyordum,teşekkürler :)

Bir süre fönden,maşadan vs. uzak durmayı düşünüyorum.Saçlarım aşırı yıprandı,bakım yapmaya çalışıyorum çünkü :KK66:

X