Kafam çok karışık

PRF

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2017
20
9
31
Merhaba kızlar yaklaşık bir yıldır devam eden bir ilişkim var. Sevgilimin beni sevdiğinden değer verdiğinden Emin’im. Ondan önceki ilişkim o kadar kötüydü ki şuan Allah’a şükür ediyorum. Sorun şu ki normalde beni kırmamaya çalışan çocuk kıskançlık krizine girince gözü hiç bir şey görmüyor. Geçen hafta sanırım bu krizin top noktasını yaşadı telefonda konuşuyorduk kavga ettik bana söylenmemesi gereken laflar söyledi çok saygısız kabaydı. ben de kendime bunu yakıştıramadığım için ayrılmak istedim ve bitirdim. (Kıskançlığının sebebi; babamla çalışıyorum. Yurtdışından müşterim geldi. İstanbul’a yakın bir şehirdeyim babamın işi çıktığı için ziyaret sonrası müşteriyi benim havalimanına götürmem gerekti. Buna sinirlendi ve kendini kaybetti). Dün yüz yüze konuştuk. Çok pişman özür diledi bir daha böyle bir olay yaşamayacağımıza bu konularda beni destekleyeceğine ve bu tarz bir davranış sergilemeyeceğine söz verdi. Ama ne yazık ki inanmıyorum çünkü bana göre insanlar değişmez. Bunun dışında ne yazık ki beni çok kısıtlıyor. Tüm zamanımı ona vermeme rağmen hep fazlasını istiyor. Hiç bir seminere kursa gidemiyorum çünkü onunla gitmemi istiyor. Kendimi geliştirmem benim için çok önemli ama bunu onunla yapamıyorum. Ayrılmakla doğru mu yaptım yoksa bu zamanda dürüst güvenilir birini bulmak zor devam et mi ?

Merhaba kızlar yaklaşık bir yıldır devam eden bir ilişkim var. Sevgilimin beni sevdiğinden değer verdiğinden Emin’im. Ondan önceki ilişkim o kadar kötüydü ki şuan Allah’a şükür ediyorum. Sorun şu ki normalde beni kırmamaya çalışan çocuk kıskançlık krizine girince gözü hiç bir şey görmüyor. Geçen hafta sanırım bu krizin top noktasını yaşadı telefonda konuşuyorduk kavga ettik bana söylenmemesi gereken laflar söyledi çok saygısız kabaydı. ben de kendime bunu yakıştıramadığım için ayrılmak istedim ve bitirdim. (Kıskançlığının sebebi; babamla çalışıyorum. Yurtdışından müşterim geldi. İstanbul’a yakın bir şehirdeyim babamın işi çıktığı için ziyaret sonrası müşteriyi benim havalimanına götürmem gerekti. Buna sinirlendi ve kendini kaybetti). Dün yüz yüze konuştuk. Çok pişman özür diledi bir daha böyle bir olay yaşamayacağımıza bu konularda beni destekleyeceğine ve bu tarz bir davranış sergilemeyeceğine söz verdi. Ama ne yazık ki inanmıyorum çünkü bana göre insanlar değişmez. Bunun dışında ne yazık ki beni çok kısıtlıyor. Tüm zamanımı ona vermeme rağmen hep fazlasını istiyor. Hiç bir seminere kursa gidemiyorum çünkü onunla gitmemi istiyor. Kendimi geliştirmem benim için çok önemli ama bunu onunla yapamıyorum. Ayrılmakla doğru mu yaptım yoksa bu zamanda dürüst güvenilir birini bulmak zor devam et mi ?
yaşlarınız kaç acaba?

Eşimle öğrenciyken tanıştık 19 yaşında idik o zaman böyle saçma sapan kiskancliklsr yapıyordu ki ona bile katlanamiyordum ben .Çok şükür bıraktı 1-2 sene içinde .Ama 26 yaşında hala boyleyse ergenlikten değildir artık kişiliği böyle diye düşünüyorum .Evlenince perdeyi ,gunesligi acturmaysn ,gelince cami ,çöpü vs kontrol eden bir tip olacak gibi duruyor .

Nasıl bir gelecek istediğinle ilgili değişir bunun cevabı. Evlenip kocanın dizinin dibinde oturmak markete gitmek için bile izin almak istiyorsan devam et. Yok kendi ayaklarımın üzerinde durup, çeşitli kurslar ve hobilerle kendimi geliştirmek istiyorum diyorsan bitir.

Çok takdir ettim sizi, ayrılmakla en doğru kararı vermiş, çok aklı başında davranmışsınız. Geleceği görmüşsünüz. Çünkü kıskançlığı sevgi ölçütü olarak görenler var hala :kızgın:

En dogru karari vermissiniz,sakin dönmeyin kararinizdan.Birdaha da kimseye hayatiniza bu kadar mudahale hakki tanimayin o sınırı cizin, nacizane tavsiyem.

Icimden bir ses konu sahibi yeniden sans verecek diyor sevgilisine.

E güvenilir değil ki? Yoluna sürekli taş koyan hıyarın teki bu. Boşverin gitsin.
Çok dobra gördüm seni :KK70:
Konu sahibi kavga ederken gördüğün herşey gerçek karakteri. Ben evlendikten sonra da çekerim bunları dersen devam et. Ama gerçek yüzünü evlenmeden önce göstermiş. Her kadına nasip olmuyor malesef böyle bir şans.

Saygıyı kaybetmemeli. Sevgililik döneminde kaybolan saygı, evlilikte asla toparlanmaz; daha da kötü olur

Bu ilişki için mi şükrediyordunuz? Önceki ilişkinizde nasıl bir manyaklaydınız ki, bu özgüvensiz, saygısız insana şükredecek hale gelmişsiniz... Hiçbir seminere kursa gidemiyorum nedir ya ayrıca... Ona mı soracaktınız? Bir insan sizin geleceğinizin içine ediyorsa, o insan geleceğinizin içinde olmamalı, net. Ve böyle insanların da sevgisinden o kadar emin olmayın. Sevmeyi bilse, böyle absürt meselelerle hayatınıza musallat olmaz.

Bu ilişki için mi şükrediyordunuz? Önceki ilişkinizde nasıl bir manyaklaydınız ki, bu özgüvensiz, saygısız insana şükredecek hale gelmişsiniz... Hiçbir seminere kursa gidemiyorum nedir ya ayrıca... Ona mı soracaktınız? Bir insan sizin geleceğinizin içine ediyorsa, o insan geleceğinizin içinde olmamalı, net. Ve böyle insanların da sevgisinden o kadar emin olmayın. Sevmeyi bilse, böyle absürt meselelerle hayatınıza musallat olmaz.
Çok yerinde ve çarpıcı bir yorum. Teşekkür ederim. Sevgi benim için çok değerli sevmesi değer vermesi çok güzel ama dedikleriniz de çok doğru.

Çok dobra gördüm seni :KK70:
Konu sahibi kavga ederken gördüğün herşey gerçek karakteri. Ben evlendikten sonra da çekerim bunları dersen devam et. Ama gerçek yüzünü evlenmeden önce göstermiş. Her kadına nasip olmuyor malesef böyle bir şans.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

Icimden bir ses konu sahibi yeniden sans verecek diyor sevgilisine.
Kimse beni bu kadar çok sevmedi. Kimse bana böyle dürüst olmadı zor zamanlarımda yanımda olmaya çalıştı hep. Ama hayat tarzlarımı uymuyor bunu görebiliyorum. O sebeple arada kaldım. Ayrılık bir tık daha ağır basıyor çünkü ne kadar sevsek de uymuyoruz bunu biliyorum.

Kiskanmasini da gectim kendini kaybetmesi ileride sizi neler bekledigini gosteriyor oyuzden ayrilmak dogru karar

• Beğen
Reactions: PRF
X