Kafama takıyorum,umursanmıyorum.Sonra dahada çok takıyorum..

maribel1111

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2017
246
186
Merhaba hanımlar,

Daha önceki konulardada takıntı problemim olduğunu belirtmiştim,belki okuyan hatırlar.Size gerçekten bir şey danışmak istiyorum.Lütfen yorumlarınızı esirmeyin ne yapacağımı duymaya çok ihtiyacım var.

Ben çok takıntılı biriyim.Her bakıştan,sözden,harekette anlam çıkaran,bunları günlerce düşünen,içimi rahatlatana kadar onun üstüne düşerek kendime ve karşımdakine büyük çoğunlukla hayatı zindan eden biriyim.5 aylık bir ilişkim var.İte kaka neredeyse her hafta 2-3 kez kavgayla bugunlere gelen.Sevgilimi çok seviyorum,bu yüzden sürdürüyorum bu ilişkiyi.Bu adam beni gerçekten seviyor dedirtecek çok şey yaptı yalan söyleyemem.Bende zamanında sevgisini koz kullandım herşeyi kafama taktım,taktıkça büyüttüm,büyüttükçe içini şişirdim.Ama %100 hatasızda diyemem bazı konularda gerçekten hatalı.Şimdi artık o kadar bıktı ki eskisi gibi reaksiyon göstermiyor takıntılarıma tepkilerime.Hatta umursamıyor eskisi gibi.Çok yoruldum aynı şeyleri konuşup,tartışmaktan diyor.Ben son zamanlarda eskisi gibi değilim çok değiştim kafama taksamda güzellikle yaklaşıp onun hakkında bilmek istediklerimi öyle soruyorum ama bu seferde o yanaşmıyor.Beni sindirerek geçiştireceğini sanıyor,konuşturmuyor hemen ne desem sinirleniyor.Bende bu sefer sinirleniyorum giriyoruz birbirimize.5 aylık değilde 5 senelik bir ilişkide gibiyim gerçekten birbirimizi ve ilişkimizi çok yıprattık.Karakterlerimiz çok aynı ve aynı şeylere takılıp,aynı şeyleri düşünüp,adımda atmıyoruz bazen.Örneğin;bir tartışma yasasakta eskiden 10 dk sonra geri arar güzelce konuşur,ertesi gün düzelirdik.Artık öyle bir şey yok brbirimize laf bile soksak,bozulsak had ben yatıyorum iyi geceler deyip gidiyor bir seni seviyorum lafı yok yada başka bişey.Bu zamanla o kdr çoğaldıki rahatsız edici boyuta ulaştı,umursamazlığı beni sevmediğini düşündürtüyor..Hatta kavgalardan sonra bu tartışmalar yüzüdnen ilişkiden soğuduğunu filan söyledi.Şuna da emin olabilirsiniz ki çözüm aramayı ben daha çok yapan taraf oluyorum.Onun rahatlığındanmı yada bıkmışlığından mı bilmiyorum eskisi gibi değil.Sorun olmasa bile bi uzaklaştı,eskisi gibi değil.Ben ilişkiyi bu şekilde devam ettiremiyorum her gün üzüntü,stres.Birde aynı evde olduğumuzu düşünsenize?! Kendimde yeni bir sayfa açıp ilişkimi kurtarmak istiyorum ama ancak karşımdaki güzel bir şekilde anlaşmaya varırsa(2gün sonra gene aynısını yapmayacak sekilde).Yoksa gerçekten yeterli olmuyor artık sevgi.
Nasıl davranmalıyım?Lütfen bana bir şeyler söyleyin.. Çok uzun oldu hakkınızı helal edin.

Karsindaki insanin yorulmus olmasi ve artik bazi seylere karsi tahamülü kalmamis olmasi gayet normal. Takintilarindan kurtulmalisin böylelikle ne kendine ne cevrendeki insanlara hayati zorlastirirsin. Baska cözümü oldugunu sanmiyorum

5 ayda bu kadar tükenen bir ilişkinin uzun vadeli olacağını sanmıyorum.
Herkes huzurlu bir ilişki arar. dırdır-vırvır-takıntı-sorgu sual, bunlara kimsenin ihtiyacı yok.
hayat zaten yoruyor insanları, bir de aşkta kim yorulmak ister?

5 ayda bu kadar tükenen bir ilişkinin uzun vadeli olacağını sanmıyorum.
Herkes huzurlu bir ilişki arar. dırdır-vırvır-takıntı-sorgu sual, bunlara kimsenin ihtiyacı yok.
hayat zaten yoruyor insanları, bir de aşkta kim yorulmak ister?

Halbuki her fırsatta uzun vadede olacak şeyleri konuşuyoruz biliyor musun? Zamanla çok bunalttığımın farkındayım ama gerçekten düzelmek istiyorum ve buna göre hamleler yapıyordum son zamanlarda.Mesela Benim kadar umursuyor olmayışı beni gerçekten çok üzüyor ve kafama takıyorum.Bu konuyu ona açtığımdada sinirleniyor kapatmak istiyor konuşmaya yanaşmıyor bu sefer iyice tartışıyoruz.Bende dünden sonra galiba yapamayacağımın farkında vardım.Bir süre konuşup görüşmesek düzelir mi acaba ?

Halbuki her fırsatta uzun vadede olacak şeyleri konuşuyoruz biliyor musun? Zamanla çok bunalttığımın farkındayım ama gerçekten düzelmek istiyorum ve buna göre hamleler yapıyordum son zamanlarda.Mesela Benim kadar umursuyor olmayışı beni gerçekten çok üzüyor ve kafama takıyorum.Bu konuyu ona açtığımdada sinirleniyor kapatmak istiyor konuşmaya yanaşmıyor bu sefer iyice tartışıyoruz.Bende dünden sonra galiba yapamayacağımın farkında vardım.Bir süre konuşup görüşmesek düzelir mi acaba ?

adam biktida böyle oldu belkide ruhu yorulmustur belkide. Benimde erkek arkadasimla bir ara problemlerimiz oldu öyle yoruldumki öyle yorduki beni onu cok sevmeme ragmen icimden gelmiyordu bazi seyler sonra kendisi farkina varinca düzeltmeye cabalamaya basladi zamanla yoluna girdi. Takintilarindan kurtulamazsan düzelse bile uzun sürmez. Sonra yeni biri girse hayatina yine böyle olur kanimca

Canım ben de senin gibiyim sanırım çok zor durum çok iyi anlıyorum seni. Düzelmeye karar vermişsin güzelce anlatmaya çalışıyosun olmuyo dıyosun. Öyleyse şöyle yapmayı dene aklına takılanları bı sure güzelce bile olsa dile getirme rahat davran. Belki için içini yicek ama bi de böyle denesen?

adam biktida böyle oldu belkide ruhu yorulmustur belkide. Benimde erkek arkadasimla bir ara problemlerimiz oldu öyle yoruldumki öyle yorduki beni onu cok sevmeme ragmen icimden gelmiyordu bazi seyler sonra kendisi farkina varinca düzeltmeye cabalamaya basladi zamanla yoluna girdi. Takintilarindan kurtulamazsan düzelse bile uzun sürmez. Sonra yeni biri girse hayatina yine böyle olur kanimca

ya gerçekten yoruldu farkındayım ve sana katılıyorum yeni biri gelse bile sağlıklı olmaz.kendimi düzeltmekle başlamalıyım işe ve illa erkek arkadaşım olsun gibi bi derdimde yok.Ben bu adamı seviyorum diyeçözüm aramak istiyorum en çok.Ama o bana yardımcı olmazsa nasıl olacak bilmiyorum.Bende umursamaz davraniyim diyorum ama olmuyo o hiç bişey yokmuş gibi davranıyo ben iyice çileden çıkıyorum.Mesafeyi belli edemiyorum bir türlü.Ya cinsel yönden yakınlaşmak istiyo o şekilde o an geçiyo yada ne bileyim annesiyle oturmaya sinemaya vs gidiyoruz onun yanında mesafeli davranamıyorum dolayısıyla güzel bi gün geçiriyoruz o şekilde bir geçişiyo konu.Ben yine bunlar olduktan sonra mesafeli davranamıyorum.

Canım ben de senin gibiyim sanırım çok zor durum çok iyi anlıyorum seni. Düzelmeye karar vermişsin güzelce anlatmaya çalışıyosun olmuyo dıyosun. Öyleyse şöyle yapmayı dene aklına takılanları bı sure güzelce bile olsa dile getirme rahat davran. Belki için içini yicek ama bi de böyle denesen?

Evet gerçekten böyle denesem fena olmaz sanırım bir bu kaldı çünkü.Ama öncelikle şuanda kavgalıyız ve oturup ya bitiricez yada anlaşıp yeni bi sayfa açıcaz.Çünkü ben artık ya hep ya hiç diyorum.Olmuyor her gün hır gür takıntı kavga oldukça dahada takıyorum birde :KK43: gerçekten yaşamayan anlayamaz çok değişik bir durum.Annesiyle ve aile üyeleriyle tanıştırdı beni,her şey o kadar iyi ki hiç bir sorunumuz yok inanırmısın bunlardan başka.Biz anlaşamıyoruz bir türlü o inat ben inat sonra ben takıyorum o umursamıyo iş değişik bir hal alıyo.

Benim suanki nisanlimda senin erkek versiyonun okdr takintiliki birseyi kafasina takar sen bana bnu bnu yapmistin ya dye iyce ocunu alana kdr urasir ayni seyleri tartisir kafasindaki takintisindan asla vzgecmez bende en son ben yapamiyrm artk diye 2 kere terkettm kendi dondu hep bana msj atti ... bak kardesim kmse kmseyi boyle ckmez bende btmistim tukenmistm artk savasmiyodum ... yapma karsindaki insani kaybedersin ki artk kaybetme yoluna grmissin heleki bi erkek bikmissa artk onu ne yapsan elinde tutamazsn kmse kmsenin takintisini ckmez.. 5ay cok kisa bi sure daha iliskiniz temeline oturmamis yanlis yapmssn kaybetmssn sen onu napsan nafile belliki.. doktora gt ilac kullan boyle kmseyle mutlu olamazsn

Evet gerçekten böyle denesem fena olmaz sanırım bir bu kaldı çünkü.Ama öncelikle şuanda kavgalıyız ve oturup ya bitiricez yada anlaşıp yeni bi sayfa açıcaz.Çünkü ben artık ya hep ya hiç diyorum.Olmuyor her gün hır gür takıntı kavga oldukça dahada takıyorum birde :KK43: gerçekten yaşamayan anlayamaz çok değişik bir durum.Annesiyle ve aile üyeleriyle tanıştırdı beni,her şey o kadar iyi ki hiç bir sorunumuz yok inanırmısın bunlardan başka.Biz anlaşamıyoruz bir türlü o inat ben inat sonra ben takıyorum o umursamıyo iş değişik bir hal alıyo.
Şuanda kavgalıysanız ve konuşursanız bak sakın sert çıkma gerçekten ters teper.Seni sinir etcek bişey söylese de, istediğin cevapları vermese de ve ssonunda ilişkiniz bitcekse de sert tepkıler vermemeye çalış. Çünkü o senden böyle bi tepki beklicek. Böyle devam etceğine biterse bitsin yoruldum dıyosan emin ol ayrıldıktan sonra keşke elimden gelen herşeyi yapsaydım diyosun. O yüzden sen de biraz kendini zorla bazı şeyleri kendine sakla. Baktın sende böyle değişim varken düzelmiyo sonrasını düşünürsün.

Benim suanki nisanlimda senin erkek versiyonun okdr takintiliki birseyi kafasina takar sen bana bnu bnu yapmistin ya dye iyce ocunu alana kdr urasir ayni seyleri tartisir kafasindaki takintisindan asla vzgecmez bende en son ben yapamiyrm artk diye 2 kere terkettm kendi dondu hep bana msj atti ... bak kardesim kmse kmseyi boyle ckmez bende btmistim tukenmistm artk savasmiyodum ... yapma karsindaki insani kaybedersin ki artk kaybetme yoluna grmissin heleki bi erkek bikmissa artk onu ne yapsan elinde tutamazsn kmse kmsenin takintisini ckmez.. 5ay cok kisa bi sure daha iliskiniz temeline oturmamis yanlis yapmssn kaybetmssn sen onu napsan nafile belliki.. doktora gt ilac kullan boyle kmseyle mutlu olamazsn

bir dönem dktora gittim ilaç aldım ama ilaç fazla mide bulantısı yaptığı için bıraktım.Kendimde yoruldum onuda yordum.Ama artık düzelmek istiyorum ona eskisi kadar takmadığı göstermek,rahatsızlıklarımı güzellikle dile getirmek istiyorum.Ama o artık eskisi gibi umursamıyo beni bunu gördüğüm zamanda ben iyice uzaklaşıyorum.Galiba bi yandan bitsin istiyorum çünkü gerçekten olmuyo dediğin gibi yeniyiz ama ne bileyim son 1 hafta içinde her gün kavga ettik neredeyse.Benden uzaklaştı hepten.Ben söylemesem fazla aramaz yazmaz kafa dinliyo sürekli.Günde 4 kere arayan adam artık 1-2 kere arıyo.Bende bunları görünce soğuyorum.Konuşuncada tartışıyoruz herkes kendini savunuyo orta bi yol bulmaya çalışan biri değil pek bilmiyor böyle şeyleri.

Şuanda kavgalıysanız ve konuşursanız bak sakın sert çıkma gerçekten ters teper.Seni sinir etcek bişey söylese de, istediğin cevapları vermese de ve ssonunda ilişkiniz bitcekse de sert tepkıler vermemeye çalış. Çünkü o senden böyle bi tepki beklicek. Böyle devam etceğine biterse bitsin yoruldum dıyosan emin ol ayrıldıktan sonra keşke elimden gelen herşeyi yapsaydım diyosun. O yüzden sen de biraz kendini zorla bazı şeyleri kendine sakla. Baktın sende böyle değişim varken düzelmiyo sonrasını düşünürsün.

valla canım sabahtan beri ara ara konuştuk bu kavga sinir harbi halinden çok sıkıldığımı onunda sıkıldığının farkında oldğumu söyledim.Bu şekilde ilerlemek istemediğimi de söyledim.Ya hep ya hiç kafasındayım gerçekten yorulduk.Aslında ikimizdede birşey var yoksa çoktan ipleri koparmıştık.Ama eskis gibi olacakmıyız eski gibi birbirimize değerli olduğumuzu hissetirebilecekmiyiz bilmiyorum.Olacağını bilsem konuyu kapatıp devam edeyim ama onun yine 2 gün sonra umursamaz takılacağını düşünüyorum :KK43:

Kavgalar mesajlaşırken mi oluyor, telefonda mı, yüzyüze mi?
Yüz yüzeyken kavga ediyor musunuz? Bu soruların cevabını almak istiyorum çünkü kilit nokta bunlar

Kavgalar mesajlaşırken mi oluyor, telefonda mı, yüzyüze mi?
Yüz yüzeyken kavga ediyor musunuz? Bu soruların cevabını almak istiyorum çünkü kilit nokta bunlar

İlk zamanlar hep mesajla,telefonla olurdu.Telefonla kavge ederken telefonu kapatalı ortam iyice gerilmesin der kapatırdık.Yüz yüzeykende çözerdik hep.Ama artık yüz yüzeykende ediyoruz.Çünkü ben hep bir sorgulama halinde oda hep susturmaya çalışıyor beni.Bıktığını,buluştuğundada benle huzurlu bi gün geçirmek istediğini söylüyor.Yüz yüze tartışmazdık eskiden deyip yakınıyor.Ama onunda hareketleri yüzünden oluyor bunlar.

Onunla plan yapmayı bırakmazsan düğün günü seni bırakacak gibi duruyor.
Şimdiki konuşmaları geçiştiriyor havası veriyor.

Onunla plan yapmayı bırakmazsan düğün günü seni bırakacak gibi duruyor.
Şimdiki konuşmaları geçiştiriyor havası veriyor.

Senin yorumlarına başkalarının konularında hep bayılıyorum.Ama benim konularımda bana karşı çok acımazsın :KK43: Hatta sen böyle söylyorsan kendimi bir sorguya çekme ihtiyacı hissediyorum.Hoş zaten %70 ben haksızım ama.Gerçekten kendimi düzeltmeye karar verdim.Erkek arkadaşım geride duruyor bu seferde.Sürekli dediğin gibi anı kurtarıp geçiştiriyor.Sinirlenerek beni susturacağını sanıyor.Başka bir tartışma olduğundada yine başa dönüp birbirimize giriyoruz.Ben artık napmalıyım bilmiyorum.

Senin yorumlarına başkalarının konularında hep bayılıyorum.Ama benim konularımda bana karşı çok acımazsın :KK43: Hatta sen böyle söylyorsan kendimi bir sorguya çekme ihtiyacı hissediyorum.Hoş zaten %70 ben haksızım ama.Gerçekten kendimi düzeltmeye karar verdim.Erkek arkadaşım geride duruyor bu seferde.Sürekli dediğin gibi anı kurtarıp geçiştiriyor.Sinirlenerek beni susturacağını sanıyor.Başka bir tartışma olduğundada yine başa dönüp birbirimize giriyoruz.Ben artık napmalıyım bilmiyorum.
Özür dilerim tatlım, ama ben hiçbir şeyi kibarca öğrenmedim,belki ondandır :oops:
Yapman gereken şey onu şaşırtmak..
Tartışmayarak.
Bir dene belki seversin sakinliği.

bir dönem dktora gittim ilaç aldım ama ilaç fazla mide bulantısı yaptığı için bıraktım.Kendimde yoruldum onuda yordum.Ama artık düzelmek istiyorum ona eskisi kadar takmadığı göstermek,rahatsızlıklarımı güzellikle dile getirmek istiyorum.Ama o artık eskisi gibi umursamıyo beni bunu gördüğüm zamanda ben iyice uzaklaşıyorum.Galiba bi yandan bitsin istiyorum çünkü gerçekten olmuyo dediğin gibi yeniyiz ama ne bileyim son 1 hafta içinde her gün kavga ettik neredeyse.Benden uzaklaştı hepten.Ben söylemesem fazla aramaz yazmaz kafa dinliyo sürekli.Günde 4 kere arayan adam artık 1-2 kere arıyo.Bende bunları görünce soğuyorum.Konuşuncada tartışıyoruz herkes kendini savunuyo orta bi yol bulmaya çalışan biri değil pek bilmiyor böyle şeyleri.
Ozaman cok zor hele karsindaki alttan almaya beceremiyosa birazda olsa anlasma olasiliginiz cok dusuyo maalesef

X