kafamı bir türlü toparlayamıyorum

kocabirsacmalik

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2023
70
14
20 yaşıma gireceğim ama hala üni sınavına hazırlanıyorum mezuna kaldığım için. bundan dolayı daha da stres yapıyorum çünkü kafama taktığım gereksiz şeyler var hep.
temmuz ayında internetten bana mesaj atan tanıştığım biri olmuştu. sonra flört dönemi olmuştu. aynı şehirdeydik, bir de beni etkileyen şey diğer erkekler gibi olmamasıydı. gerçekten doğru düzgün davranan tek insandı. asla cinsellik konusunu açmadı. dindar biriydi. benden de istediği şeyler vardı kapanmamı, onun hayat tarzını benimsememi dindar biri olmamı istiyordu. ama bundan öncesinde zaten benim fotoğrafımımı görerek yazdı ve ona rağmen değiştirmeye çalıştı. ben onun için bazı şeylerden vazgeçtim, hatta olabilir dedim yani olmaz demedim açık bir kapı bıraktım hep. benimle yüz yüze görüşmeyi de düşündüğünü ifade etmişti ama tuhaf olan bir diğer şey de asla numarasını vermiyordu neden diye sorduğumda da ben birini eklediğim zaman sonra ayrılık olursa falan silemiyorum kopamıyorum diyordu. tamemen bahane gibi yani ne alakaysa. evli olabileceği aklıma geldi ama 23 yaşında ve üni öğrencisi. eylülde ise aniden soğuk davrandı, bana bir de soğuk davranmadan önce dizi önermişti. hayat tarzı farklı olan iki kişinin ilişkisini anlatan bir dizi. kendimi kötü hissettim ama bozuntuya vermedim belki de öylesine önermiştir dedim. bir de soğuk davranmadan önce sesini duymak istiyorum telefondan arayayım mı seni yarın demişti bende sevinmiştim hatta demek ki bir çekincesi yok numarasını da veriyor falan diye düşündüm yarın oldu yazdım baktım cevap vermiyor, soğuk davranıyor. neye uğradığımı şaşırdım. eylülde de konuşmayı kestim, bitirdik. kasımda hal hatır sordum, asla samimiyetimiz yok şu an. haftada bir falan yazıyor, bazen ben. konuşmada ''nasılsın iyi misin'', ''iyiyim teşekkürler'' bu kadar. orada bitiyor. ama sanırım kafamda bazı sorular veya duygular var ki bu konu dikkatimi dağıtıyor, kafamda oluyor.

geçenlerde sosyal medya hesaplarımı sildim ( o kişiyle konuştuğum platform hariç) kendime söz verdim sınava girdikten bir yeri kazandıktan sonra o zaman telefonu elime alırım diye. bir de okb var ancak ilaç kullanmıyorum psikoterapi almıştım sadece bunun üzerine. artı olarak ders çalışmaya başlasam masada bir kaç dk oturabiliyorum yerimde duramıyorum, bazen çalışıyorum bakıyorum dalmışım, okuduğum şeyi hatırlamıyorum vs. yani sanırım dikkat eksikliği ve takıntı gibi şeylerim olduğu için daha çok etkiliyor. yani böyle telefonu kapatsam, müzik dinlemeyi bıraksam, telefonu sadece arama amaçlı kullansam, keşiş hayatı yaşasam öyle toparlarım gibi geliyor onu bile düşündüm ama ne yapacağımı bilmiyorum. takıntılar, dikkatimi toplayamama, bu kişi olan sohbetim vs. bunlar çok zorluyor akıl verebilir misiniz ne yapabilirim sizce

Kendin için iyi olabilecek şeyi yazmışsın aslında. Keşiş hayatı yaşasam daha iyi olabilir diye. Ama sorun bunu gerçek hayatta faaliyete geçiremiyor oluşun. Bir diğer problem: yapamadığın ders ya da konudan başlıyor oluşun olabilir. İlk başta yapabildiğin ya da yapabileceğin konulardan başla ki oradan aldığın motivasyon ve gazla diğer derslerine, konularına geçesin. Sosyal medya hesaplarını silmişsin çünkü sana bu süreçte engel olacağını anlamışsın. Aynı şekil de o kişinin de sana engel olabileceğini biliyorsun bu yüzden o platformu da sil. Odan da değil de farklı mekanlarda ders çalışmayı dene birazda. Açık havada ders çalış. Herkesin ders çalıştığı kültür merkezlerinde, kütüphanelere git orada ders çalış. Genellikle çoğu öğrencinin yaptığı, zamanında benim de birkaç arkadaşımında yaptığı bir yöntem var: eski model telefonlara geçebilirsin bu sınav sürecinde. Kendinde ki olumsuzlukları bahane etmek yerine bir adım atmayı dene. Zaten ondan sonra devamı gelir. Üzgünüm biraz uzun yazdım 😬

Kendin için iyi olabilecek şeyi yazmışsın aslında. Keşiş hayatı yaşasam daha iyi olabilir diye. Ama sorun bunu gerçek hayatta faaliyete geçiremiyor oluşun. Bir diğer problem: yapamadığın ders ya da konudan başlıyor oluşun olabilir. İlk başta yapabildiğin ya da yapabileceğin konulardan başla ki oradan aldığın motivasyon ve gazla diğer derslerine, konularına geçesin. Sosyal medya hesaplarını silmişsin çünkü sana bu süreçte engel olacağını anlamışsın. Aynı şekil de o kişinin de sana engel olabileceğini biliyorsun bu yüzden o platformu da sil. Odan da değil de farklı mekanlarda ders çalışmayı dene birazda. Açık havada ders çalış. Herkesin ders çalıştığı kültür merkezlerinde, kütüphanelere git orada ders çalış. Genellikle çoğu öğrencinin yaptığı, zamanında benim de birkaç arkadaşımında yaptığı bir yöntem var: eski model telefonlara geçebilirsin bu sınav sürecinde. Kendinde ki olumsuzlukları bahane etmek yerine bir adım atmayı dene. Zaten ondan sonra devamı gelir. Üzgünüm biraz uzun yazdım 😬
Evet aslında orayı da silsem çok iyi olur ama işte kafama hep düşünceler geliyor ya ulaşmaya çalışırsa, birşey yazarsa göremezsem diye. Dershanede dikkat testi yapılmıştı danışman öğretmen tarafındatarafından. Dikkat eksikliğin var senin dedi. İlaç kullanmak için psikiyatriye de gidemiyorum çünkü o ilaçların kalbe etki ettiğini, çarpıntı yaptığını, genetik olarak kalp sorunu olanlarda ani ölüm yaptiğini vs okumuştum. Okb zaten olan birşey onun için eskiden psikoterapi almıştım ama onunla yaşamaya devam ediyorum bir şekilde. Sürekli telefonu kontrol ediyorum falan. Tuşlu telefon tek çare galiba😄

Kütüphaneye gidip ders çalışmak motivasyonunuzu arttırabilir. Bence odaklanmanız gereken şey erkekler değil başarınız ve kariyeriniz. Bunu hatırlatın sürekli kendinize. YouTube’da bir sürü ders videosu vs var yapamadığınız konulara oradan çalışabilirsiniz her yer konu anlatımı dolu. Tavsiyem bu süreçte erkeklerden uzak durmanız.

Evet aslında orayı da silsem çok iyi olur ama işte kafama hep düşünceler geliyor ya ulaşmaya çalışırsa, birşey yazarsa göremezsem diye. Dershanede dikkat testi yapılmıştı danışman öğretmen tarafındatarafından. Dikkat eksikliğin var senin dedi. İlaç kullanmak için psikiyatriye de gidemiyorum çünkü o ilaçların kalbe etki ettiğini, çarpıntı yaptığını, genetik olarak kalp sorunu olanlarda ani ölüm yaptiğini vs okumuştum. Okb zaten olan birşey onun için eskiden psikoterapi almıştım ama onunla yaşamaya devam ediyorum bir şekilde. Sürekli telefonu kontrol ediyorum falan. Tuşlu telefon tek çare galiba😄
Sana soğuk davranan bir insanın geri dönüşünü neden bekliyorsun ki? O seni bekliyor mudur? Muhtemelen hayır. Sen ondan cevap almaya çalışırken o sana cevap yazmaya tenezzül etmemiş. Hiç yüz yüze görüşmemişsiniz. Saçma bir bahane sunmuş. Bir de senin hayatı yaşayış şekline karışmaya hak bulmuş? Bu kisinin hayatında bir yer edinmesine neden izin veriyorsun ki? Canı sıkılınca yazar anca. Zaten çok uzun süren bir şey de değilmiş. Aslında bunların hepsi onu silip, arkana atman için yeterli sebepler. Bu sene biraz daha sık dişini. Danışman öğretmeninle görüşmeler yap devamlı. Dikkat eksikliğin konusuyla konuş. Nasıl bir ders çalışma programı oluşturabileceğini konuş. Sana bu süreçte en çok yardım edecek kişiler onlar çünkü

Kütüphaneye gidip ders çalışmak motivasyonunuzu arttırabilir. Bence odaklanmanız gereken şey erkekler değil başarınız ve kariyeriniz. Bunu hatırlatın sürekli kendinize. YouTube’da bir sürü ders videosu vs var yapamadığınız konulara oradan çalışabilirsiniz her yer konu anlatımı dolu. Tavsiyem bu süreçte erkeklerden uzak durmanız.
Kesinlikle. Bende bunu istiyorum ama anlam veremediğim ve zorlayan şeyler var. Sürekli bir şeyleri kontrol etme ihtiyacı hissediyorum. Mesela telefonu alıyorum galerideki fotoları siliyorum ya da mesajları. Özel şeyler de değil tuhaf olan kısmı o. Silmezsem kendimi rahatsız hissediyorum.Ya da mesaj gelmiş mi ha bire kontrol ediyorum. Telefonu kapatıp bir kenara koyuyorum başlıyorum çalışmaya kendimi bir yere dalarken buluyorum. Ya da bir kaç dk oturup kalkmışım. Okuduğum şeyi 3-4 defa tekrar okuyorum, geç anlıyorum vs.

Dikkat eksikliği belirtileri gibi duruyor. Bir psikoloğa görünebilirsiniz. Ben yıllar evvel öss çalışırken vitamin takviyesi kullanmıştım hafıza kuvvetlendirici etkileri olan. Sitikolin de kullandım bana iyi geldi. Ama bunları doktor önerdi. Önerilmeden asla kullanmayın mutlaka doktor kontrolünde olmalı. Siz de bir görünebilirsiniz belki çalışmanıza faydası olur.

Dikkat eksikliği belirtileri gibi duruyor. Bir psikoloğa görünebilirsiniz. Ben yıllar evvel öss çalışırken vitamin takviyesi kullanmıştım hafıza kuvvetlendirici etkileri olan. Sitikolin de kullandım bana iyi geldi. Ama bunları doktor önerdi. Önerilmeden asla kullanmayın mutlaka doktor kontrolünde olmalı. Siz de bir görünebilirsiniz belki çalışmanıza faydası olur.
Ritalin ya da benzeri ilaçları yazar diye gitmedim açıkçası kalbi etkilediğini zarar verdiğini okumuştum

Ritalin ya da benzeri ilaçları yazar diye gitmedim açıkçası kalbi etkilediğini zarar verdiğini okumuştum
Evet ben de diyorum ki Ritalin yazmayabiliyor işinde uzmansa Ritalin yazıp göndermez. Sitikolin denenebilir Ritalinden bambaşka bir etken madde ve zararı görülmüyor Ritalin gibi. Dikkat toplayıcı başka takviyeler denenebilir. Ama tüm bunları düşünmek için erken. Önce doktora gidin bir öğrenin durumunuz nedir? Belki dikkat eksikliği değil asıl sebep. Böyle bilmeniz çok zor. Hastalık seçmek çok tehlikeli. Bir kaç uzmana gidin tek bir kişiye değil.

Normalde saf mısın neden seni onemsemeyen birini bekliyorsun derdim ama insan basina gelince anliyor.Apaynısını yaşadım daha yeni sosyal medya uzerinden konuştuk numarami vermeme ragmen wp gecmedik bende yok numarası en son geleceğim deyio gelmedi ve bir mesaj atmadi ben de engelledim Muhtemelen evliydi diyorum baska aciklmasi olamaz.Cunku biz görüştüğümüzde dibi dusmustu resmen

Normalde saf mısın neden seni onemsemeyen birini bekliyorsun derdim ama insan basina gelince anliyor.Apaynısını yaşadım daha yeni sosyal medya uzerinden konuştuk numarami vermeme ragmen wp gecmedik bende yok numarası en son geleceğim deyio gelmedi ve bir mesaj atmadi ben de engelledim Muhtemelen evliydi diyorum baska aciklmasi olamaz.Cunku biz görüştüğümüzde dibi dusmustu resmen
Çok moral bozucu birşey gerçekten. Bir de gönül eğlendirmeyen biriyim diyordu. Sonra bir anda sildi attı. Neden anlamadım. Bende evlidir diye düşündüm belki ama sosyal medyalarda nasıl bu kadar rahat o zaman bir de üniversite öğrencisiydi ev arkadaşları falan vardı öyle diyordu.

Oncelikle kimse icin kendinizi degistirmeyin ozellikle bu kapanma gibi bir durumsa. Gercekten icinizden gelerek yapmadiginiz seyler bir yerde patlak verir. Bunu sadece o kisi icin soylemiyorum kendi dogrulariniz olsun sirf bir erkek icin bunlardan vazgecmeyin. Yuz yuze gorusmediginiz hatta telefonu bile olmayan biri icin cok fazla duygusallik yasamissiniz. Takmayin bile belki sevgilisi var belki baska birsey bosverin. Onceliginiz dersleriniz olsun gerekirse psikologa psikatriste gidin. Kendinizi strese sokmayin.

Oncelikle kimse icin kendinizi degistirmeyin ozellikle bu kapanma gibi bir durumsa. Gercekten icinizden gelerek yapmadiginiz seyler bir yerde patlak verir. Bunu sadece o kisi icin soylemiyorum kendi dogrulariniz olsun sirf bir erkek icin bunlardan vazgecmeyin. Yuz yuze gorusmediginiz hatta telefonu bile olmayan biri icin cok fazla duygusallik yasamissiniz. Takmayin bile belki sevgilisi var belki baska birsey bosverin. Onceliginiz dersleriniz olsun gerekirse psikologa psikatriste gidin. Kendinizi strese sokmayin.
Aslında bu ayrıldıktan sonra içimden geldi daha huzurlu hissettim. Onun etkisi var mıdır bilmiyorum. Hatta değiştiğimi bile bilmiyor, bahsetmedim düşüncelerimden zaten artık öyle bir samimiyet de yok aramızda. Yani o değişmemi isterken yanımdaydı ama ondan ayrılınca ben değiştim ve artık yanımda değil öyle bir durum oldu :)) uygulamayı da sildim telefonumdan bugün. Sınava kadar girmeyi düşünmüyorum. Artık ulaşamazsa ya da mesaj atarsa cevap alamazsa ne düşünür bilmiyorum. Önüme bakmaya çalışacağım

Aslında bu ayrıldıktan sonra içimden geldi daha huzurlu hissettim. Onun etkisi var mıdır bilmiyorum. Hatta değiştiğimi bile bilmiyor, bahsetmedim düşüncelerimden zaten artık öyle bir samimiyet de yok aramızda. Yani o değişmemi isterken yanımdaydı ama ondan ayrılınca ben değiştim ve artık yanımda değil öyle bir durum oldu :)) uygulamayı da sildim telefonumdan bugün. Sınava kadar girmeyi düşünmüyorum. Artık ulaşamazsa ya da mesaj atarsa cevap alamazsa ne düşünür bilmiyorum. Önüme bakmaya çalışacağım
Ne dusunurse dusunsun umrunuzda olmasin. Dediginiz gibi onunuze bakin.

Çok moral bozucu birşey gerçekten. Bir de gönül eğlendirmeyen biriyim diyordu. Sonra bir anda sildi attı. Neden anlamadım. Bende evlidir diye düşündüm belki ama sosyal medyalarda nasıl bu kadar rahat o zaman bir de üniversite öğrencisiydi ev arkadaşları falan vardı öyle diyordu.
Ben de arastirdim stalkın dibine vurdum bir sey goremedim cok taninmis biri zaten benimle gorunmezdi diye düşünüyorum ama davranisini da mana veremiyorum.Aslinda kafa patlatmaha degmezler gecer nasilsa

X