Kafasiz tavuk sendromu: Isyerinde kadinlarin motor cenesi!

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.249
Bu konuyu acmak icin neden bekledim biliyor musunuz? Artik gercekten tahammul edemiyorum.

COK KONUSUYORSUNUZ!

Is hayatimda, ozel hayatimda, ulkeler ve cografyalar degismeyen bir gercek var. Nedenini yillaraca dusundum ama cozemedim ve beni son derece rahatsiz ediyor. Ama gercekten tahammul sinirlarim zorlaniyor. Isyerinde kadinlarin zar zar konusmalarina tahammul edemiyorum!

Durmak yok, nefes almak yok, virgul yok nokta ok. Neyin kafasini yasiyor bunlar, hormonlari agizlarina mi vuruyor, artezyen motoru gibi insaat hiltisi gibi kereste hizari gibi!

Konustuklari bos konularin dayanilmaz gereksizliligi mi, kafalarinin daginikliklarinin bulasiciligi mi, yon bulamamis hormonal motorlarinin suursuzlugu mu, egitimi yetersiz kalmis cahillikten mi, amacini bilemeyen zihinsel mekanizmalarina hakim olamamalari mi BILMIYORUM. Bir de bunun erkek versiyonlari var ki sigortalarimi iki kere attiriyor.

Ama, sunca senedir meditasyon, uzak dogu felsefesi ve savas sanatlari calisirim, bu sesler zihninizin araligindan bir sekilde iceri sizmayi basarirsa moral bozuklugu ve randiman dusuklugune sebep oluyor. Sonra insan kendini sorguluyor, demek ki ben yeterince kendimi gelistirmemisim sabir etmek konusunda vs vs, fakat hayir. Bence isyerinde profesyonel olmayan konusmalar minimuma indirgenmeli ve geveze insanlar kesinlikle uyarilmali ve tavir alinmali.

Yoksa gunlerce kulaklarinizda cinlayan o bet seslerle ugrasin durun!

Ben cok kesin ve son teslim tarihi kati olan projelerin yuksek odaklanma gereken islerinde calisiyorum. Guya onlar da calisiyor EGER BEYINLERINI SABITLEYEBILIRLERSE!

İşyerımde 15 erkekle çalışıyorum . Günde 3 saatliğine gelen bayan hariç .
O kadar mutluyum kı :)
Muhasebeye bakmasaydım sanırım konusmayı unuturdum :)
Hiç bana karışan yok . Giyime dik dk bakcak biri yok .
oohhhhhhhh demeyın keyfıme.
Evde eşimle car car konusurum yalnız :KK70: :KK70: :KK70:
Oda sever konusmayı . :deli:

2 haftada açılan aynı minvalde bilmem kaçıncı konu. birbirlerinden mi gazlanıyorlar nedir?? beğenmiyorsanız evinizde oturun sürekli meditasyon yapıp dünyaya beyninizi komple kapatın arkadaşım. ben bankacıyım. akşama kadar onlarca insanla muhatap oluyorum. sinirleniyorum, yeni bir şey öğreniyorum, vs vs akşam o kadar daralıyorum ki iki boş konu kafamı rahatlatıyor. hemen hemen herkes için de bu böyle. bunun kadını erkeği felan yok.
geçen de yazdım bir yorumu yine yazacağım.. kendinizi cern'de bilim adamı felan mı sanıyorsunuz atomu mu parçalıyorsunuz bilmiyorum ama sürekli DOLU DOLU da konuşulmaz el insaf. ayrıca bu konuşma işini KADIN olarak cinsiyetçileştirenlere de ayrıca gıcığım....

Seni çok iyi anlıyorum. Geçenlerde aynı serzenisi psikologuma yaptım. İnsanlar çok konuşuyor boş konuşuyor. Hiçbirine verecek cevap anlatacak bir şey bulamıyorum. Komsularim cahil evet onları anlayabiliyorum ama iş arkadaşlarım ? Her turlu eşit olmamıza rağmen konuştukları bana boş geliyor. Yalnızlık en güzel şey dedim.

Psikoloğum da , bazen islerin o kadar yoğun olur ki boş konuşmaya bile ihtiyaç duyabilirsin. Ya da rahatsız olmamalısın normal değil dedi. Nasıl keyif alır insan bunca laf kalabalığından anlamıyorum.

Ne kadar hakaret ediyorsunuz insanlar öyle yani şimdi siz profesyonel mi oluyorsunuz hiç durmadan tüm gün ne konuşsunlar ki niye işyerinde iş dışında konuşulmasın zaman mı geçer başka türlü hayır yani gereksiz diyorsunuz onlar muhabbet ediyorlar anlaşıyorlar işin yoğunluğunda kafa dağıtıyorlar ne demek geveze insanlar uyarılsın falan sabahtan akşama konuşacak değiller onlar çalışmıyor bir siz mi çalışıyorsunuz siz onlardan kendinizi soyutlamışsınız kendinizi kaf dağında görüyorsunuz siz çok kaliteli onlar kalitesiz falan yani konuşmadan da zaman geçmez

Kadin ya da erkek, bir insanin car car konusmasi kadar itici bir sey yok. Biraz dusunup duraksamayi bilseniz isitme engelli olmayacagiz, zihnimiz berraklasacak ve siz de yonunuzu bulma firsatinizi yakalaybileceksiniz. Gurultu kirliligi kadar zihin engelleyici bir sey var mi? belki aclik, susuzluk, hava kirliligi...

Ne kadar hakaret ediyorsunuz insanlar öyle yani şimdi siz profesyonel mi oluyorsunuz hiç durmadan tüm gün ne konuşsunlar ki niye işyerinde iş dışında konuşulmasın zaman mı geçer başka türlü hayır yani gereksiz diyorsunuz onlar muhabbet ediyorlar anlaşıyorlar işin yoğunluğunda kafa dağıtıyorlar ne demek geveze insanlar uyarılsın falan sabahtan akşama konuşacak değiller onlar çalışmıyor bir siz mi çalışıyorsunuz siz onlardan kendinizi soyutlamışsınız kendinizi kaf dağında görüyorsunuz siz çok kaliteli onlar kalitesiz falan yani konuşmadan da zaman geçmez
Oz elestiri yapmayi ogrenecegiz, oz elestirinin hakaret olmadigini anlayacagiz hep beraber.

Oz elestiri yapmayi ogrenecegiz, oz elestirinin hakaret olmadigini anlayacagiz hep beraber.

Bakın özeleştirinin ne olduğunu bile bilmiyorsunuz özeleştiri kendini eleştirmektir siz burada çalışma arkadaşlarını eleştiriyor eleştirirken de hakaret ediyorsunuz bu mu yani kaliteli insan olmak aralarına giremediğin için bozulmuşsun belli ki

Seni çok iyi anlıyorum. Geçenlerde aynı serzenisi psikologuma yaptım. İnsanlar çok konuşuyor boş konuşuyor. Hiçbirine verecek cevap anlatacak bir şey bulamıyorum. Komsularim cahil evet onları anlayabiliyorum ama iş arkadaşlarım ? Her turlu eşit olmamıza rağmen konuştukları bana boş geliyor. Yalnızlık en güzel şey dedim.

Psikoloğum da , bazen islerin o kadar yoğun olur ki boş konuşmaya bile ihtiyaç duyabilirsin. Ya da rahatsız olmamalısın normal değil dedi. Nasıl keyif alır insan bunca laf kalabalığından anlamıyorum.

Gurultu kirliliginden baska bir sey degil onlarinki. Tamamen ilgi hastaligi! Geveze bet sesleriyle guc kurmaya calisiyorlar, ben buradayim diyorlar. Bir cesit vak'a bunlar ki tedavisi yok sanirim.

Bir yere kadar hakveriyorum Kİ iş hakarete ve her şeyi ben bilirim sendromuna bağlanınca fikrim değişti.. :KK51:

Her kadın çok ve boş konuşmaz sayın konu sahibi.
Ben de çok konuşan kadın/erkekten hazetmem. Ama tutup da hakaret edip küçük görmem.
Ben daha kültürlüyüm hahay nidalarıyla dolaşmam.
Bazı kadınlar vardır sana soru sorar cevabını almadan üstüne 2 konu geçer. Bence bu da bir başarı. Asla öyle olamayacağım mesela.. :KK48:

Sahi siz ne işle meşguldünüz? Parçalayabildiniz mi şu atomu? :KK64:

X