Kafayı yemeye az kaldı 😱

Küçücük bebek bile çikolata reçel çubuk kraker yememesi gerektiğini biliyor ama siz çocuk gelişimci olarak ekmek yemiyor ben de bebe bisküvisi ve kötü şeker tepiyorum çocuğun ağzına diyorsunuz… Pes valla ne diyeceğimi bilemedim

reçeli kaşık kaşık veriyorum yazmadım sofrada istedi tadına baktırdım çocuğum aç kalacağı için çorba içiyor kahvaltıda ekmek dograsam istemiyor mecburen veriyorum çubuk krakeri midesini tutsun katı gıdayı da çevirsin ağzında diye bebe bisküvisini de çoğu zaman kendim yapıyorum hazırlıyorum okul öncesi alanı ile ben baglastiramadim duyarlılık tan bahsettiniz galiba ancak okuduğunuz şeyleri tam olarak anlaşılmadi galiba ben yesin diye çikolata vs zorlanıyorum asla ısrarcı da değilim sadece ablasindan görüp uzandığı da verdiğimde ki tepkisinden bahsettim o kadar

Ton balığı zaten berbat bir gıda özellikle bebekler için, sucuk işlenmiş et ürünü… Kusar tabii çocuk yağlı yağlı baharatlı bir koku sabahın bir saatinde, daha iki yaşında bile değil bunlar zaten yemesi gereken şeyler değil ki. Ayrıca “ablamız” nedir ya, kocanızdan da “babamız” diye bahsetmiyorsunuzdur inşallah.
1. Olarak şuna açıklık getireyim diyet listemde ton balığı olduğu için salataya ben ekledim akşam yemeği idi kahvalti değil
2. Olarak ablası sabah kahvaltısında istedi ve bende yaptım sucuklu yumurta kahvaltı öğünüdur normalde bilemedim (sucuk kendi yağı ile pişer ise ek yağa gerek yoktur hakiki oldugundan emin olun yeter)
3. Ben yemesi için değil gördüğündeki tepkisinden bahsettim
4. Ablamiz cümlesi neden tuhaf geldi anlamlandiramadim ancak yeri geliyor tabiki babamız kelimesini de kullanıyorum örn ablamiz okuldaan geldi,babamız bize neler almış gibi
5. Bebeğimin vejeteryan olduğu cikti tepkileri ondanmis yani

Ton balığı zaten berbat bir gıda özellikle bebekler için, sucuk işlenmiş et ürünü… Kusar tabii çocuk yağlı yağlı baharatlı bir koku sabahın bir saatinde, daha iki yaşında bile değil bunlar zaten yemesi gereken şeyler değil ki. Ayrıca “ablamız” nedir ya, kocanızdan da “babamız” diye bahsetmiyorsunuzdur inşallah.
Profil resminizden anlaşıldığına göre mental sağlığınızla gerçekten büyük problemler var yani beyniniz yeşil ilerledikçe küçük bir çocuk gibi bazı insanlar da gerileyebiliyor ya sizde de bu semptomlar var yazılanı önce okuduğunuzdan emin olun anlayın kavrayın sonra yorum yapın akşam yemeğinde kendime yaptım salata ye diyorum Bu da senin hiç alakadar etmez ne tüketip tüketmeyeceğim çocuğuma veriyorum demiyorum kokusundan etkilendiğini söylüyorum ayrıca sucuklu yumurta kahvaltı önüdür tüketemiyorsanız gücünüz yetmiyorsa bahaneler üretmeyin Bu sizin cahil bakış açınızdan kaynaklı verdiğim cevabimdir ablamız babamız kelimelere sizi ne kadar çok rahatsız ediyor acaba büyük bir travmanız mı var bence az ötede oynayın beni kendinize bulaştırmayın mantıklı şeyler yazamıyorsunuz bence elinize yüzünüze bulaştırmayın ha bu arada gerçekten bir ruh ve sinir hastalıklarına gitmenizi tavsiye ederim ablamız ve babamız kelimesinden bu kadar yadırgayan bir insan benim soruma zaten cevap vermesin

Yalniz ton balikli salatayi cocuga yedirmiyor, annesi bile yese cocuk kusuyor. Bunun kokuyla vs alakasi olamaz.

Profil resminizden anlaşıldığına göre mental sağlığınızla gerçekten büyük problemler var yani beyniniz yeşil ilerledikçe küçük bir çocuk gibi bazı insanlar da gerileyebiliyor ya sizde de bu semptomlar var yazılanı önce okuduğunuzdan emin olun anlayın kavrayın sonra yorum yapın akşam yemeğinde kendime yaptım salata ye diyorum Bu da senin hiç alakadar etmez ne tüketip tüketmeyeceğim çocuğuma veriyorum demiyorum kokusundan etkilendiğini söylüyorum ayrıca sucuklu yumurta kahvaltı önüdür tüketemiyorsanız gücünüz yetmiyorsa bahaneler üretmeyin Bu sizin cahil bakış açınızdan kaynaklı verdiğim cevabimdir ablamız babamız kelimelere sizi ne kadar çok rahatsız ediyor acaba büyük bir travmanız mı var bence az ötede oynayın beni kendinize bulaştırmayın mantıklı şeyler yazamıyorsunuz bence elinize yüzünüze bulaştırmayın ha bu arada gerçekten bir ruh ve sinir hastalıklarına gitmenizi tavsiye ederim ablamız ve babamız kelimesinden bu kadar yadırgayan bir insan benim soruma zaten cevap vermesin
Mental sağlığımla ilgili online teşhis de geldi çocuk gelişimci hanımdan… Fakir olduğum için sucuk yiyemediğimi ve buna gocunduğumu mu düşündünüz gerçekten? Böyle olsa bile bu utanılacak bir şey olmazdı. Hakaretlerinize sabaha kadar devam edebilirsiniz, çocuğunuzun psikolojik sorunları var, bence sizden kaynaklanıyor gibi. Çocuktan önce kendiniz bir doktora görünün lütfen ivedilikle. Hayırlı forumlar.

Yalniz ton balikli salatayi cocuga yedirmiyor, annesi bile yese cocuk kusuyor. Bunun kokuyla vs alakasi olamaz.
Çocuğun yediklerini saymış. Hepsi gayet normal sağlıklı yiyecekler. Yemediği şeyler zaten yemesine hiç de gerek olmayan şeyler. Bunlar işin içine girdiği zaman öğürüyor kusuyor diyor. Demek ki yedirmeye çalışıyor. Ton balığını sucuklu yumurtayı yedirmeye çalışıp çalışmadığını bilmiyorum zaten yediriyor da demedim, ağır kokulu yiyecekler olduğu için kokusundan kusabileceğini söyledim. Yemek de karakter meselesi, kimi insan böyle ağır kokulu şeyleri sevmez yiyemez kokusundan bile kötü olabilir bunda bir tuhaflık yok. Sadece bunu demek istedim. Çocuğun belli ki bir sorunu var ve bana göre yanlış gördüğüm şeyleri söyledim ama kendisi kusursuz bir anne aynı zamanda çocuk gelişimci olduğu için eleştiriden hiç hoşlanmadı tabii ki. Konuyu neden açtığı muamma. Allah yardımcısı olsun ne diyim

Biz gittik vejetaryen olma olasılığı var dediler gerekli testler alındı sonuç bekliyoruz
Bir de şu vejetaryenlik testi nerde yapılıyormuş söylesenize biz de yaptıralım😂 bakalım yüzde kaç veganmışız😂😂😂

Bir de şu vejetaryenlik testi nerde yapılıyormuş söylesenize biz de yaptıralım😂 bakalım yüzde kaç veganmışız😂😂😂
Veganlik başka vejeteryan lik başka vegan tercihmis hayvansal gıdalar tercih edilmemesi vejetaryen ise kan testleri ile yapılıyormuş vücudun tepkimesi ne karşılık puantaj gibi bişey verdi özeller yapıyor parasını verince her yer

Mental sağlığımla ilgili online teşhis de geldi çocuk gelişimci hanımdan… Fakir olduğum için sucuk yiyemediğimi ve buna gocunduğumu mu düşündünüz gerçekten? Böyle olsa bile bu utanılacak bir şey olmazdı. Hakaretlerinize sabaha kadar devam edebilirsiniz, çocuğunuzun psikolojik sorunları var, bence sizden kaynaklanıyor gibi. Çocuktan önce kendiniz bir doktora görünün lütfen ivedilikle. Hayırlı forumlar.

Konuyu saptirmayin alaycı tavırdave aşağılayıcı tavırda cevap veren sizsiniz çocuk gelisimci hanım dediğiniz insan ne şartlarda okudu fakir fukarilik üzerinden lütfen dem vurmayın açıkçası geri vites yaptığımı düşünmek isterseniz de taktir sizin ben dünkü tavimdan dolayı sizden özür dilerim farkında iseniz ilkinde normal ikincisinde daha sinirli bı sekilde cvp verdim tarzım değil normalde inanın bu sekilxe insanlar ile konuşmak ancak zor ve kötü bir gün geçirdim açıkçası öğrendiğim şeyler dolayısı ile de nereye satasacagimi şaşırmış gibiydim birazda annelikten dem vurunca tuzu biberi oldu hayırlı aksamlar

Ay bunun ne testi varmıs ya merak ettim
Alerji testi gibi yapıldı kan dan da bakıldı mesela arı poleni yumurta yoğurt falan da bakıldı bende anlamadım bı testini yapalım dediler vejetaryen olma ihtimalini sonuca göre değerlendirelim dediler bide ölçek verdi mesela tavuk bir parça denedim bugün not düştüm başta yedi daha sonra tavuğu görünce kusmaya başladı kokusundan rahatsız olduğunu işaretledim koku hassasiyeti olabilir dediler mesela düşünüyorum bı parca verdim onunda kokusunu almaz miydi acaba bana çok karmaşık geldi bu durum daha ben aydinlanamadim ki yarında acil büyük bir ameliyata alinıyorum vallahi nasıl bı sonuca baglanacagiz ne yol izlenecek bilemedim

Alerji testi gibi yapıldı kan dan da bakıldı mesela arı poleni yumurta yoğurt falan da bakıldı bende anlamadım bı testini yapalım dediler vejetaryen olma ihtimalini sonuca göre değerlendirelim dediler bide ölçek verdi mesela tavuk bir parça denedim bugün not düştüm başta yedi daha sonra tavuğu görünce kusmaya başladı kokusundan rahatsız olduğunu işaretledim koku hassasiyeti olabilir dediler mesela düşünüyorum bı parca verdim onunda kokusunu almaz miydi acaba bana çok karmaşık geldi bu durum daha ben aydinlanamadim ki yarında acil büyük bir ameliyata alinıyorum vallahi nasıl bı sonuca baglanacagiz ne yol izlenecek bilemedim
Çok geçmiş olsun size. 🍀 Analık çok zor be amaan.

İnanın kime ne anlatacağını şaşırmış bı haldeyim
Çok geçmiş olsun size. 🍀 Analık çok zor be amaan.
Ben inanın kendime üzülmüyorum çok küçük herşeye kusan bı çocuk psikolojik desem ne sorun yaptı etti anlamadım gitti Allah başka dert vermesin yeterki de gerçekten zor bişey soruyorum detaylı açıklamaya çalışıyorum insanlar tek bı cümleye takılıyor konu başka yerlere gidiyor üzülüyorum gerçekten yarın ki ameliyatim hiç beklemedigim biseydi şimdi daha çok muhtaç olacak çok kusacak uzun bir iyilesme sürecinden bahsetti doktor nasıl olacak inanın bilmiyorum meme küçültme diye gittim kitle çıktı biyopsi aldılar emin olamadilar bı daha yaptılar tümör tespit edildi acil almamiz lazım lenflere sıçramamis diye peki bu bebek ne olacak kafam allak bullak

İnanın kime ne anlatacağını şaşırmış bı haldeyim

Ben inanın kendime üzülmüyorum çok küçük herşeye kusan bı çocuk psikolojik desem ne sorun yaptı etti anlamadım gitti Allah başka dert vermesin yeterki de gerçekten zor bişey soruyorum detaylı açıklamaya çalışıyorum insanlar tek bı cümleye takılıyor konu başka yerlere gidiyor üzülüyorum gerçekten yarın ki ameliyatim hiç beklemedigim biseydi şimdi daha çok muhtaç olacak çok kusacak uzun bir iyilesme sürecinden bahsetti doktor nasıl olacak inanın bilmiyorum meme küçültme diye gittim kitle çıktı biyopsi aldılar emin olamadilar bı daha yaptılar tümör tespit edildi acil almamiz lazım lenflere sıçramamis diye peki bu bebek ne olacak kafam allak bullak
Herkes istediği gibi algılasın. Cevap dilediğinize verin. Umarım bu süreç kolaylıkla sonuçlanır.

Duyu bütünleme ile ilgili sanki.

Fiziksel bir sorun yoksa yani.
Fiziksel hicc bir sorunu yok bebeğimin çok şükür kuzum içgüdüsel olarak bu gıdaları tepkisini kusarak gösteriyormus ilaçlara da yapıyor dedigim de koku hassasiyeti olabilir de dedi valla doktor kafamı daha çok karıştırdı

X