Çocuk Hastalıkları Kaka rengi normal mi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Duyguddglmz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2016
61
23
Arkadaşlar bebeğim 117günlük 3gün önce diş çıkardı bugün yeşil gibi kaka yaptı ama griye benzetenler oldu bakar mısınız acaba yeşil kaka mı bu
IMG_20210118_141422.jpg

Normal canım kızımda 4.5 aylık böyle rengi mama kullanıyomusunız?
Sadece mama ile besleniyor maalesef emziremedim.
Rahat edebilirim değil mi gri renk dediler vakit kaybetmeden doktora git dediler çok korktum daha önce de birkaç defa böyle renk kaka yapmıştı. Çok çok sağolun cevap verdiğiniz için

Sindirilmemiş besinden yeşil olur, fazla beslenmiş yani.
Ya da üşütmeden olabilir ama o böyle yeşil olmaz, daha farklı.
Gayet normal.

Sık sık bezini değiştirmiyorsunuz galiba,çünkü öne gelen o kısım kuruyan kaka gibi duruyor Kİ diş çıkartıyor diyorsunuz gayet normal sizin sürekli takipte olmanız lazım birde diş kolyeleri var araştırıp alın isterseniz etrafımda takanlar var çok etki ettiğini söylüyorlar artık psikolojik mi bilemem ama ateşe vs

Yani grilik ben göremiyorum ama ne alaka gri. Bizdede anne sütü yok mama veriyorum diş dönemine göre o günün beslenmesine göre rengi değişiyor. Doktorumuz bunun normal olduğunu söyledi

Sindirilmemiş besinden yeşil olur, fazla beslenmiş yani.
Ya da üşütmeden olabilir ama o böyle yeşil olmaz, daha farklı.
Gayet normal.
Çok sağ olun gri renk dediler acil doktora git dediler korktum ama daha önce de bi iki defa böyle olmuştu aslında. Mama reddi yaşıyoruz ne zamandır 500ml kadar içiyordu dünden beri daha fazla içmeye başladı bugün 640ml oldu belki birden arttığı için midesi zorlanmıştır.

Diş çıkarma zamanlarında, ek gıda döneminde kaka renginde ve kıvamında değişkenlik olabilir. Mukus, kan vb şeyler olmadığı sürece normaldir. Korkmayın.

Sık sık bezini değiştirmiyorsunuz galiba,çünkü öne gelen o kısım kuruyan kaka gibi duruyor Kİ diş çıkartıyor diyorsunuz gayet normal sizin sürekli takipte olmanız lazım birde diş kolyeleri var araştırıp alın isterseniz etrafımda takanlar var çok etki ettiğini söylüyorlar artık psikolojik mi bilemem ama ateşe vs
Sürekli kontrol ederim 3saatte 1 mutlaka değiştiririm hiç pişik olmado şimdiye kadar çok dikkat ederim aslında. Yeni yapmıştı kakasını hatta ikisi de aynı anda yapıldı

Diş çıkarma zamanlarında, ek gıda döneminde kaka renginde ve kıvamında değişkenlik olabilir. Mukus, kan vb şeyler olmadığı sürece normaldir. Korkmayın.
Tamam sağolun gri renkli diyenler oldu da korktum o yüzden tehlikeliymiş diye yarın dpktora gidecektim nerdeyse bu pandemi zamanı

Çok sağ olun gri renk dediler acil doktora git dediler korktum ama daha önce de bi iki defa böyle olmuştu aslında. Mama reddi yaşıyoruz ne zamandır 500ml kadar içiyordu dünden beri daha fazla içmeye başladı bugün 640ml oldu belki birden arttığı için midesi zorlanmıştır.
Gri böyle değil, beyaz kakadan bahsediyorlar o safra enzimleriyle alakalı bir sıkıntı.
Ama gerçek bir beton rengi ya da krem rengi gibi olur, boşuna korkutmuşlar.

Bu yeşil çok normal, fazla yediği için olmuş gayet belli.
Hiç önemli değil, endişe etmeyin.
Bu arada netten arama yaparsanız kaka resimleri ve açıklamaları diye, tüm tanımları görmüş olursunuz, içiniz daha rahat eder.

Tamam sağolun gri renkli diyenler oldu da korktum o yüzden tehlikeliymiş diye yarın dpktora gidecektim nerdeyse bu pandemi zamanı
Herkes bir şey söyler. Siz sakin ve bilinçli olun. Önce araştırın sorgulayın. İçinize sinecekse ve emin olamadığınız durumlarda mutlaka hekime danışın. Sağlıkla büyütün inşallah.🌺

Gri böyle değil, beyaz kakadan bahsediyorlar o safra enzimleriyle alakalı bir sıkıntı.
Ama gerçek bir beton rengi ya da krem rengi gibi olur, boşuna korkutmuşlar.

Bu yeşil çok normal, fazla yediği için olmuş gayet belli.
Hiç önemli değil, endişe etmeyin.
Bu arada netten arama yaparsanız kaka resimleri ve açıklamaları diye, tüm tanımları görmüş olursunuz, içiniz daha rahat eder.
Baktım gri kakaya örnek fotoğrafı bulamadım o yüzden emin olmak için sorayım dedim. Beyaz gri sulu kireç gibi diye tarif edilmiş bende hiç benzetemedim bana resmen yeşil gibi geldi bu

Sürekli kontrol ederim 3saatte 1 mutlaka değiştiririm hiç pişik olmado şimdiye kadar çok dikkat ederim aslında. Yeni yapmıştı kakasını hatta ikisi de aynı anda yapıldı
3 saat çok değil mi 🤔 ama normal bu durum sen telaşe kapılma 👍🏻

gri degil yeşil bu kaka,
diş dönemlerinde olur böyle,
çunkü salyaları arttıgı icin kakalari civiklasir hatta daha seri şekilde daha sarı kaka olduğuda oluyor bazen.
size bahsettikleri kakayla bu kakanin alakasi yok.

X