Kakada lökosit ve besin alerjisi

Elifim2022

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
5
1
25
Kızımın kakası mukuslu bir kere de kan gördüm test yapıldı kakada 10-12 lökosit görüldü doktorum yüksek ihtimalle mikrobik bir şey olduğunu antibiyotik kullanılması gerektiğini söyledi eğer olur da geçmezse besin alerjisi olabilir diyet yaparsın dedi ben de direkt diyet yapmayı denemek istediğimi söyledim o da besin alerjisinde lökosit sayısı 4-5 olur bence bunu göz ardı etmeyelim antibiyotik kullanalım dedi kızım da ayrıca burun tıkanıklığı ve yüzünde isilik tarzı kızarıklıklar var alerjiden şüphelendiğim için direkt diyet uyguladım Bir haftadır süt ve süt ürünleri tüketmiyorum kakamız hala mukuslu tecrübeli annelerden yorum bekliyorum kakası kaç günde düzeldi ya da bebeği enfeksiyon geçiren oldu mu kızımın boşuna antibiyotik kullanmasını bağırsak florasının bozulmasını istemiyorum daha 2 aylığız çok küçük yorumlarınızı bekliyorum

Oğlum küçükken mukuslu yapıyordu ben de şüphelenmiştim diyet yapmıştım. Hatırladığım kadarıyla en az 20 gün diyete uymak gerekiyordu vücuttan atılımın net belli olmasın için . 20 21 gün kesintisiz yapmıştım. Zor günler dilerim alerjisi yoktur kolay gelsin

Kızımın kakası mukuslu bir kere de kan gördüm test yapıldı kakada 10-12 lökosit görüldü doktorum yüksek ihtimalle mikrobik bir şey olduğunu antibiyotik kullanılması gerektiğini söyledi eğer olur da geçmezse besin alerjisi olabilir diyet yaparsın dedi ben de direkt diyet yapmayı denemek istediğimi söyledim o da besin alerjisinde lökosit sayısı 4-5 olur bence bunu göz ardı etmeyelim antibiyotik kullanalım dedi kızım da ayrıca burun tıkanıklığı ve yüzünde isilik tarzı kızarıklıklar var alerjiden şüphelendiğim için direkt diyet uyguladım Bir haftadır süt ve süt ürünleri tüketmiyorum kakamız hala mukuslu tecrübeli annelerden yorum bekliyorum kakası kaç günde düzeldi ya da bebeği enfeksiyon geçiren oldu mu kızımın boşuna antibiyotik kullanmasını bağırsak florasının bozulmasını istemiyorum daha 2 aylığız çok küçük yorumlarınızı bekliyorum
Merhaba benim bebeğimde mukuslu kaka yapıyor kan görmedim ama bir kere koyu renk ipliksi bişeyler görüşmüştüm lökositte çıkmıştı bir kere yüzünde vucudunda sivilce benzeri döküntüleri var şuan da antibiyotikle geçti mi sorununuz acaba

Ben antibiyotik kullanmadım diyet uyguladım 2 haftadır kan görmedim ama mukus geçmedi mukus önemli değilmiş şimdi tekrardan yavaş yavaş süt ve süt ürünleri tüketiyorum kan olacak mı diye eğer olursa alerjiymiş 3 farklı doktorla görüştüm eğer bebek küçükse lökosit çıkarmış antibiyotik tedavisi önermediler şuan için beklemedeyim bakalım antibiyotik kullanmayacağım ateş ishal huzursuzluk vs yoksa bence kullanma derim kakasını takip et

Son düzenleme:
Merhaba yazmak istedim 2 hafta diyet yaptım mukus geçmedi diye tekrardan tükettim kan geldi yani alerjisi varmış kakanın düzelmesi için daha uzun süre gerekli sanırım geçmiş olsun

Alerji doktoru banada çok sıkı bi diyet verdi ve 1 ay dedi bende bir hafta yapıyordum düzelme görmeyince bozuyordum ama sanırım uzun yapmak lazım gerçekten

Merhaba benim bebeğimde mukuslu kaka yapıyor kan görmedim ama bir kere koyu renk ipliksi bişeyler görüşmüştüm lökositte çıkmıştı bir kere yüzünde vucudunda sivilce benzeri döküntüleri var şuan da antibiyotikle geçti mi sorununuz acaba
Merhaba poposunda pişik gibi belirtiler verebilir mi süt ve besin alerjisi 26 günlük kızım var 2 haftayi gecti pisik olali ne kadar krem kullandiysam fayda etmedi

Merhaba yazmak istedim 2 hafta diyet yaptım mukus geçmedi diye tekrardan tükettim kan geldi yani alerjisi varmış kakanın düzelmesi için daha uzun süre gerekli sanırım geçmiş olsun
Mukus en gec duzelen belirti. Cunku alerjik besinler bebegin bagirsaginda bir tahribat yaratmis oluyor ve siz diyet yaparken bagirsak da kendini onarmaya calisiyor. Onarim tamamlanana kadar da mukus gelmeye devam ediyor. Ama tabi zamanla mukusun azalmasi gerekir. Diyet ise yariyor mu yaramiyor mu da en temel belirti bebekteki huzursuzluktur. Bebek rahatliyorsa diyet dogrudur. Huzursuzluk, uyku problemleri gibi bebegin konforunu etkileyen belirtiler azaldi ama devam ediyorsa diyette kacak vardir.

Teşekkür ederim süt alerjisinden mi besin alerjisinden mi kaynaklanır pişik
Farketmiyor. Ama bebekte alerji varsa en basta hayvan sutune alerji oluyor. Anne sut urunlerini kesip gozlemliyor, tam duzelme olmazsa yumurta kesiyor, yine olmazsa kuruyemis, yine olmazsa et, tavuk vs gibi sirayla supheli besinler kesiliyor bebek rahatlayana kadar.

X