Kalıcı oje yaptıran var mı?

zonox

Let it Rain
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008
3.806
696
Bir arkadaşım ayak ve el tırnaklarına french şeklinde kalıcı oje sürdürmüş ve 1.5 ay dayanma süresi varmış, isterseniz ojenizin üzerine yeniden farklı bir renk oje sürebiliyorsunuz, altındaki oje çıkmıyor yıpranmıyor ve yeniden silebiliyorsunuz. ben de yaptırmak istiyorum. var mı bu oje tarzını yaptıran :)

Kalıcı oje güzellik dünyasında devrim yaratan yöntemlerden biridir. Tırnaklarınızı güzel ve parlak göstermek için kullanılan ve 20 güne kadar kalıcılığa sahip jel bazlı ojedir. Kalıcı oje, tırnağın üzerinde sert bir kabuk görevi görür ve tırnağı dış etkilerden koruyarak kolayca kırılmasını veya soyulmasını engeller. Şeffaf veya farklı renk seçenekleri ile kullanılabilmektedir.

Kalıcı oje kullanan kadınların sayısı gün geçtikçe artmaktadır; çünkü günlük olarak değiştirilmesi gerekmez, çok hızlı kurur, çizilmez, dökülmez ve ilk günkü gibi parlak kalır. Çıkarması çok kolaydır ve tırnağa hiçbir zarar vermez.

Not: Kalıcı oje normal ojeden değildir ve çıkarılması için profesyonel ekipman kullanımı gereklidir. Kalıcı ojenizi çıkarmak isterseniz lütfen salonumuzdan randevu alınız.

Cuccio Veneer kalıcı oje uygulaması

- Tırnağa zarar veren "nitroselüloz" maddesi içermez. Nitroselüloz maddesi UV ışınında buharlaşarak polimerize olur ve kalın bir katman yaratır. Bu yüzden Cuccio ile yapılan kalıcı oje uygulaması, diğer kalıcı ojelerden farklı olarak ince bir görünüme sahiptir ve tırnakta sararma yapmaz.
- 20 gün boyunca çizilmeyen, bozulmayan mükemmel kalıcılık sağlar.
- 5 adımda kolay bir şekilde uygulanır.
- Cuccio Veneer kalıcı oje, 13ml. şişelerde satılmaktadır. Şişe dibinde kuruma yapmaz. Son damlasına kadar etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.
- Led UV makinada 30sn.'de, UV makinada 2dk.'da kurur.

Ben kullanıyorum kalıcı oje fakat öyle 1.5 ay dayanması mümkün değil, tırnaklarım çok hızlı uzar, french yine neyse 10 gün gider ama renkli sürüldü mü maksimum 1 hafta sonra bir hayli uzamış oluyor ve çıkartmak durumunda kalıyorum ben.

Ben kullanıyorum kalıcı oje fakat öyle 1.5 ay dayanması mümkün değil, tırnaklarım çok hızlı uzar, french yine neyse 10 gün gider ama renkli sürüldü mü maksimum 1 hafta sonra bir hayli uzamış oluyor ve çıkartmak durumunda kalıyorum ben.
peki ne kadara yaptırıyorsunuz? çıkartmayı yalnızca kuaförler yapabiliyormuş doğru mu?

peki ne kadara yaptırıyorsunuz? çıkartmayı yalnızca kuaförler yapabiliyormuş doğru mu?
Yaptırmıyorum canım, makinem ve ojelerim var kendim yapıyorum. Çıkarma işlemi şöyle, disk pamukları ikiye kes, asetonla bol bol ıslat, tırnağının üzerine koy folyo ile sar, 10 dakika sonra ojeler kendiliğinden atıyor zaten.

Yaptırmıyorum canım, makinem ve ojelerim var kendim yapıyorum. Çıkarma işlemi şöyle, disk pamukları ikiye kes, asetonla bol bol ıslat, tırnağının üzerine koy folyo ile sar, 10 dakika sonra ojeler kendiliğinden atıyor zaten.
aa makina ile evde yapılabiliyor mu valla ben bilmiyordum :) kuaförde pedikürle birlikte 90 tl fiyatı :KK43: makinamı alsam ne! ben french yaptırıcam ne dersin? kullanışlı olur mu canım

aa makina ile evde yapılabiliyor mu valla ben bilmiyordum :) kuaförde pedikürle birlikte 90 tl fiyatı :KK43: makinamı alsam ne! ben french yaptırıcam ne dersin? kullanışlı olur mu canım

Elin yatkın ise bu yolu kullanman daha mantıklı olur. Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Rossmann mağazalarında zaman zaman uv makinesi olabiliyor fiyatıda en son 60 lira bir şeydi. Oje işini de ebaydan hallettin mi tamamdır.

Bence gereksiz bir şey.
Normalde ayda yılda bir oje sürenler için evet gereksiz, her daim bakımlı olmak durumunda olan kadınlar için kesinlikle hayat kurtarıcı. Düşünsene tertemiz french yaptırmışsın evlenip balayına gidiyorsun, 3 gün sonra denizden kumdan ojeler soyulmaya başlamış. Sil tekrar sür peh, kim uğraşacak vakit kaybı.

Elin yatkın ise bu yolu kullanman daha mantıklı olur. Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Rossmann mağazalarında zaman zaman uv makinesi olabiliyor fiyatıda en son 60 lira bir şeydi. Oje işini de ebaydan hallettin mi tamamdır.
harika hemen bakıyorum çok teşekkür ederim :)
Bence gereksiz bir şey.

hamile bir bayan için harika birşey bence :)

Normalde ayda yılda bir oje sürenler için evet gereksiz, her daim bakımlı olmak durumunda olan kadınlar için kesinlikle hayat kurtarıcı. Düşünsene tertemiz french yaptırmışsın evlenip balayına gidiyorsun, 3 gün sonra denizden kumdan ojeler soyulmaya başlamış. Sil tekrar sür peh, kim uğraşacak vakit kaybı.
aynı şeyi düşünüyorum. hamileyim ayak parmaklarıma süremiyorum ve ayaklarım ojesiz inanılmaz bakımsız duruyor. ben sevmiyorum böyle görünmesini. benim için de harika bir şey:KK200: özellikle tatilde çok hora geçecek

harika hemen bakıyorum çok teşekkür ederim :)

hamile bir bayan için harika birşey bence :)
Önce makineyi buradan halletmeye çalış, ojelere sonra bakarsın. Makineyi bulamazsan oje almanın manası yok çünkü.

Oje için de CND en iyisidir ama fiyat yüksektir, onun yerine Cristina markasının French Pembe, French çizgisi için beyaz ve topcoat içeren 3'lü setleri 14$ civarıdır, kalitelidir ve yeterli olur.

Tabi öyle de ,mesela ben de her daim bakımlıyım,veya çevremde böyle kadınlarda var.
Ama aynı ojeyi 1 hafta kullanmak bana tuhaf geldi,sonuçta kıyafetimize ,makyajımıza vs. göre sürüyoruz.Ne bileyim,çok bakımlılıkla bir alakası yok bence. Ben de bakımlıyım,makyaj falan ama gereksiz buldum. :)

Tabi öyle de ,mesela ben de her daim bakımlıyım,veya çevremde böyle kadınlarda var.
Ama aynı ojeyi 1 hafta kullanmak bana tuhaf geldi,sonuçta kıyafetimize ,makyajımıza vs. göre sürüyoruz.Ne bileyim,çok bakımlılıkla bir alakası yok bence. Ben de bakımlıyım,makyaj falan ama gereksiz buldum. :)

Hehehe sende benim gibi değişik renkler kullanmayı seviyorsun anladım şimdi.

Bak ben şöyle yapıyorum. Alta kalıcı oje ile french yapıyorum. Diyelim o gün bordo oje sürmem lazım, bordoyu direkt frenchin üzerine sürüyorum hem daha parlak ve düzgün duruyor hem 1 dakika içinde kuruyor. İşim bittiğinde asetonla siliyorum, hoooppp alttan yine temiz french çıkıyor.

Aynı renge bağlı kalmak zorunda değilsin yani... Ama tabii sürülen kalıcı oje koyu renk ise o halde zaten kapatmanın mümkünatı yok, çıkartana kadar aynı renk kalmak durumunda bu da can sıkıcı.

Benim gibi her gün oje süren biri için büyük rahatlık. Bayıldım ben 30-35 TL'ye yapıyorlar el ya da ayağı. Makineleri çok pahalı ama yaa. Shelac 1000 TL'ye maloluyor neredeyse. Ayak tırnakları geç uzuyor, 1 ay idare ediyor. eller daha az ama french olunca üstüne bi kat 319, biraz daha gider herhalde.

Benim gibi her gün oje süren biri için büyük rahatlık. Bayıldım ben 30-35 TL'ye yapıyorlar el ya da ayağı. Makineleri çok pahalı ama yaa. Shelac 1000 TL'ye maloluyor neredeyse. Ayak tırnakları geç uzuyor, 1 ay idare ediyor. eller daha az ama french olunca üstüne bi kat 319, biraz daha gider herhalde.

Shellac makineye gerek yok tatlım, ben ebaydan almıştım zamanında 19-39 $ arası bulunuyor, ayrıca zaman zaman Rossmanlar'a da geliyor 36 watt uv makinesi, fiyatı en son 59 liraydı ve çok da iyi iş görüyor.

Shellac makineye gerek yok tatlım, ben ebaydan almıştım zamanında 19-39 $ arası bulunuyor, ayrıca zaman zaman Rossmanlar'a da geliyor 36 watt uv makinesi, fiyatı en son 59 liraydı ve çok da iyi iş görüyor.
Ya herhangi bir UV makine ve shellac marka oje işş görür mü diyorsunuz? Marka model önerir misiniz? Rossmann'a çok giderim ama hiç gözüme çarpmadı makine. Nasıl bir şey, fotoğraf paylaşırsanız benim için harika olur!

Ya herhangi bir UV makine ve shellac marka oje işş görür mü diyorsunuz? Marka model önerir misiniz? Rossmann'a çok giderim ama hiç gözüme çarpmadı makine. Nasıl bir şey, fotoğraf paylaşırsanız benim için harika olur!

Bir ara Essence'in mini led makineleri de geldi Watsons ve gratislere onlar bile çok güzel iş görüyor ama maalesef artık satılmıyor ülkemizde.

Bak bende ki makine bunun aynısı. Kalıcı oje harici jel protez tırnak yapımında da kullanılabiliyor.Tek sorun ben çok uzun yıllar önce aldım, o zaman gümrük yasağımız yoktu, şu an bu büyüklükte bir makine gümrüğe takılır mı geçer mi hiç bilmiyorum bu yüzden önceliğin Rossmann olsun, baktın obulamadın benim Essence mini led lambam boşta.

Birde shellac oje yerine Cristina diye bir marka satılıyor Ebay'da, 3 lü french set 14$ civarı, bir french pembe, bir french beyazı birde top coat içeriyor ondan almanı tavsiye ederim kalıcılığı daha iyi Shellac'a göre.Minik paket olduğu için gümrüğe takılmıyor.Fiyat olarak da shellac'ın tek bir ojesi 28$ civarıyken bunu set olarak yarı fiyatına alıyorsun, tavsiyemdir.Eğer seviyorsan sonradan birer kırmızı ve bordo alırsan 2-3 sene rahatsın.

Bir araştır takılırsan yardım ederim. Kalıcı oje gibisi yok :KK48:

Eklentiler

• white_lamp1_1.jpg
    white_lamp1_1.jpg
    22,9 KB · Görüntüleme: 160
Bir ara Essence'in mini led makineleri de geldi Watsons ve gratislere onlar bile çok güzel iş görüyor ama maalesef artık satılmıyor ülkemizde.

Bak bende ki makine bunun aynısı. Kalıcı oje harici jel protez tırnak yapımında da kullanılabiliyor.Tek sorun ben çok uzun yıllar önce aldım, o zaman gümrük yasağımız yoktu, şu an bu büyüklükte bir makine gümrüğe takılır mı geçer mi hiç bilmiyorum bu yüzden önceliğin Rossmann olsun, baktın obulamadın benim Essence mini led lambam boşta.

Birde shellac oje yerine Cristina diye bir marka satılıyor Ebay'da, 3 lü french set 14$ civarı, bir french pembe, bir french beyazı birde top coat içeriyor ondan almanı tavsiye ederim kalıcılığı daha iyi Shellac'a göre.Minik paket olduğu için gümrüğe takılmıyor.Fiyat olarak da shellac'ın tek bir ojesi 28$ civarıyken bunu set olarak yarı fiyatına alıyorsun, tavsiyemdir.Eğer seviyorsan sonradan birer kırmızı ve bordo alırsan 2-3 sene rahatsın.

Bir araştır takılırsan yardım ederim. Kalıcı oje gibisi yok :KK48:
Essence mini led lambası boşta, satmayı düşünüyor musunuz? Cristina hiç denemedim bir bakayım shellac'ın kalitesi iyi çünkü. Bir de bu basecoat, topcoat kafadan 2 tane lazım. Sonrası renkler. French için 2 renk, bir de kırmızı bana fazlaca yeter ya. Valla böyle 70 TL zaten kuaförün her seansı.
Bilgiler için çok teşekkür ederim.

X